0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Преднизолон/Медрол при бебета и деца
« -: Ноември 18, 2010, 23:18:50 pm »
Така си и мислех.
А влиянието върху бебета не е ли известно ?
Защо така с лека ръка се назна4ава?
Поне аз останах с такова впе4етление .
По половинка му бе назна4ен и за доста дълаг период
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 17:58:36 pm от mini »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #1 -: Ноември 19, 2010, 10:54:05 am »
ох, Vali, не знам за какво е бил предписан на бебето ти... не бих могла да коментирам.
защо не поговориш с педиатъра за тези неща?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #2 -: Ноември 19, 2010, 17:41:53 pm »
ох, Vali, не знам за какво е бил предписан на бебето ти... не бих могла да коментирам.
защо не поговориш с педиатъра за тези неща?
Педиатърът ни праща на специалист .Всеки има разли4но становище.
Факт е ,4е бяхме всеки ден до спешния,отделно виках Бърза помощ на няколко пъти.
Едната докторка от Бързата пък така ме успокои ,4е щял да бъде астматик и по-добре ,4е по -рано се появли симптомите .Инхалации да му правим и  то с апарат каза.
 Най - доброто бе Стрел4а.Няма такова ле4ение.Пове4е от 4 месеца не видях сопол или закашляне.
Ве4е планираме следващо посещение за догодина :wink:
В крайна сметка окон4ателана диагноза  няма .
Пристапи от трета сливица е най-4есто споменавана :? и според лекарите даването на Преднизолон или Медрол  е на4ин на ле4ение 8)

« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 15:29:39 pm от Birdie »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Внимавайте с Преднизолона и Медрола!
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2010, 17:56:56 pm »
да не те плаша, но Стефания направи първия си спазъм на 8 месеца, после до 2 години и 3 месеца не прояви симптоми, след това има 7-8 спазъма и още 5 урбазона поставени
Никой не е казал, че Георги ще е като Стефания и най-искрено ти го пожелавам, просто ти препоръчвам да се подготвиш повече за симтомите на тези състояния и ако пак ги прояви да реагирате навреме, за да не се стига до урбазон
при лекарствата често се гледа дали ползите превишават вредата и се избира уж по-малкото зло
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Преднизолон/Медрол при бебета и деца
« Отговор #4 -: Ноември 21, 2010, 15:32:19 pm »
Така си и мислех.
А влиянието върху бебета не е ли известно ?
Защо така с лека ръка се назна4ава?
Поне аз останах с такова впе4етление .
По половинка му бе назна4ен и за доста дълаг период
Моля, изложете стегнато и ясно. Ще Ви отговоря.
Даването на орални КС препарати при деца е абсолютно нежелателно, по принцип- по много редки показания.
На този етап има обилие от препарати, с които даването на орални КС може напълно да се избегне, или само да се ограничи до ден, два, при остри случаи.

Само две, три са показанията за даване на орални КС при деца дълго време!
« Последна редакция: Ноември 21, 2010, 22:42:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.