0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #980 -: Юли 14, 2010, 21:33:58 pm »

Искам да ви попитам колко често ходите на прегледи?
аз ходя на 10-тина дена  :oops:. сега тази седмица пропуснах за първи път , ама док ми е в отпуска , а при другия от жк бях предната седмица и ме е срам пак да цъфна.. :oops: сега ще се опитвам да разредя ходенията на ехограф ,  че всички ме мислят за луда сигурно и как няма...
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #981 -: Юли 14, 2010, 23:22:20 pm »
Аз като нямам проблем си ходя веднъж на 3-4 седмици до сега. Доктора предполагам, че с напредване на бременността ще започне да ме вика на прегледи по често. Извънредно ме гледаха заради контракциите и влизането в болницата. Защо ходите толкова често? Четох, че ехото притеснявало и бебетата.
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #982 -: Юли 14, 2010, 23:39:06 pm »
Лъки не е така, навсякъде пише, че ехото не притеснява бебетата, нито майката. Споко, ако бяха вредни, нямапе да се гледаме толкова често.

Аз се гледам често, защото изгубих 2 бебета в 25 седмица. И се налага. Но ехото не пречи, ако майката ще е спокойна, по-добре да се гледа често.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #983 -: Юли 15, 2010, 09:36:47 am »
Аз също до сега се ходех често на прегледи... но така се получи, че слагах инженкции неупоген около 2 месеца до преди 3-4 седмици и док-те ме викаха на всеки десет дни. Мисля, че вече ще ми се падат на около 3 седмици или месец. Другата седмица ми съвпаднаха ЖК и  Сигридов, ама то е заради отпуската на докторката от ЖК, но вероятно ще се урегулират нещата вече.
*
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #984 -: Юли 15, 2010, 09:39:04 am »
Да ви кажа, първо и аз ходех през 2 седмици на преглед, но така се получи, че ЖК и другия преглед се доближиха и ходех и на двете в началото на месеца. А сега понеже доки е в отпуск, при него ще ходя чак в края на Юли, та почти цял месец няма да съм видяла бебка. Но, нали я усещам как рита, та това ми стига :)

Според мен не е хубаво да се гледа на ехограф твърде често, освен ако няма някакъв проблем разбира се. Няма категорична информация, че ултразвукът не вреди изобщо. Никой не е правил пълни тестове на тази теза. Моя бебо когато го търсят с апарата се крие. Щом не му е приятно значи не е съвсен безобидно според мен. Но, както казах, ако има причина да се следи бременността по-често, разбира се бих ходила на УЗ колкото пъти ми кажат.


Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #985 -: Юли 15, 2010, 11:12:51 am »
Раши при мен шък е обратно. Като ходя на ехограф и младежа много се кефи, даже посления път беше заел моята позиция, с ръце до главата. Виж девойкаат е по-срамежлива. Но наиситина аз съм питала много лекари и никой не казва, че бебетата се притесняват или има опасност от ехографа. И даже последния път д-р Врагалева ми каза че отдавна не е виждала толкова спокойни бебета.

Но разбира се, за успокоение на мама, по-добре да ходим, а не да се чудим кое какво е.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #986 -: Юли 15, 2010, 11:23:21 am »
абе, не е ли време за нова тема?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #987 -: Юли 15, 2010, 11:31:12 am »
Момичета стискайте ми палци! Днес съм на преглед да видим какво става с второто бебе. Дано вече да се вижда по-добре и всичко да е наред! Сърцето ми се е свило от страх  :?

Ники видях ти подписа  :( Съжалявам ако е това което си мисля и те прегръщам!
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #988 -: Юли 15, 2010, 11:33:05 am »
Криска, с теб сме, всичко ще е наред!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #989 -: Юли 15, 2010, 11:36:09 am »
Крис, силно ти стискам палци !!!! Сигурна съм, че и двечките са добре...то с такава мама  - как да са ?! :wink: Поздрави и успех...пиши после :)
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #990 -: Юли 15, 2010, 11:48:16 am »
Мерси Криска, да това е. Но не искам да се разстройваме. Жовитът продължава, един си отива, друг ще се роди.

Стискам палци за бебетата, всичко ще е наред. Да знаеш.

Ами някой да пуска новата тема....

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Тема на бременните № 63
« Отговор #991 -: Юли 15, 2010, 11:56:09 am »
пус!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.