0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Хипоспермия
« -: Юни 20, 2010, 19:08:27 pm »
Здравейте момичета,
Имам нужда от съвет. Ние имаме проблем с обема и количеството на еякулата, което ни е по-малко от 2 мл.
На какво се дължи тази хипоспермия? Какви са причините за по-малкия обем?
Има ли някакво лечение, витамини?
Какво да предприемем за да увеличим количеството?

Спермограмата ни в общи линии е добра, в заключението пише Хипоспермия и Нормозооспермия. Правена е преди 2 седмици.

В предишната ни спермограма, която е преди повече от 6 месеца отново пише в заключението:  Парвисемия /намален обем на еякулата/ и Нормозооспермия.

Какво да правя?  :ask:
*
Re: Хипоспермия
« Отговор #1 -: Юни 20, 2010, 21:31:23 pm »
Може да е наивно предположение от моя страна, но ще споделя, пък дано е от полза.

Установили сме, че при мастурбация с цел спермограма обемът е по-малък в сравнение с нормален полов акт. Струва си да опитате да съберете материал за спермограма при оптимални условия, само че завършекът да е в стерилен контейнер. Това може да покаже дали и тогава обемът е недостатъчен.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Хипоспермия
« Отговор #2 -: Юни 21, 2010, 06:41:29 am »
Точно така ни посъветваха първия път, но аз не обърнах внимание. Отдадох го на стреса и неудобството, както и на условията  при даване на спермограмата.
Сега като забелязах заключението във втората ни спермограма, си дадох сметка, че може би имаме проблем.
Обаче никой нищо не ни каза.
Това може ли да е проблем за незабременяване?
*
Re: Хипоспермия
« Отговор #3 -: Юни 21, 2010, 08:58:47 am »
Чоки ще ти кажа на нас какво ни каза д-р Даскалова ние имаме същия проблем.Посъветва ни в къщи да практикуваме прекъснат полов акт и накрая да събираме материала в някакво контейнерче и със спринцовка да видим колко е.Така в домашна среда без да е подложен на стрес ще можете да видите дали имате проблем.Това се прави както преди да направите СГ т.е. 3-5 дни въздържание.Ние имам две СГ-та и на двете сме с количество по-малко от 2 мл.
Да това е проблем за забременяването, малкото количество.Ако няма промяна е добре да се отиде на уролог, за да се види дали няма някакви кистички или нещо подобно, ако и там не се установи нищо се преминава към инсета.

*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Хипоспермия
« Отговор #4 -: Юни 21, 2010, 12:00:01 pm »
При заключение Нормозооспермия не мисля, че намаленият обем е проблем. Все пак преобладаващата течност в еякулата е простатна и ако количеството и качеството на сперматозоидите са в норма, не виждам повод за притеснение. Все пак се надявам някой по-компетентен да се изкаже.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
Re: Хипоспермия
« Отговор #5 -: Април 13, 2012, 12:20:29 pm »
Привет, момичета и при нас две спермограми от различни клиники, направени в интервал от 9 месеца, показват хиперспермия с добро качеството на бойците...
можете ли да препоръчате хранителни добавки, билки...
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн