0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #40 -: Август 17, 2011, 12:30:47 pm »
И аз чакам такъв закон с нетърпение, защото май при мен това е шанса за дете!
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #41 -: Август 23, 2011, 08:47:17 am »
Здравейте, чух по новините, че закона за сурогатното майчинство е вкаран на първо четене в последният работен ден на парламента.
Дали това значи скорошен закон?
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #42 -: Август 23, 2011, 12:07:10 pm »
По-скоро не, може и години да отнеме. Така мисля
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #43 -: Октомври 25, 2011, 21:23:24 pm »
Момичета, утре в пленарна зала би трябвало да се разглеждат промените, узаконяващи заместващото майчинство. Стискам палци!
*
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #44 -: Ноември 26, 2011, 17:09:59 pm »
Здравейте, аз също съм за сурогатното майчинство - аз съм с 4 ин витро опита, три от тях с положителен тест и спонтанни аборти, имам 7 пълни анестезии, 3 операции, 3 биопсии, лапароскопия, хистероскопия....едва се съвземам след поредния спонтанен аборт и ако някой, които не е преживял това ми говори, че не е морално не искам да слушам. Веднъж др Стаменов каза нещо много хубаво по повод мнението на църквата, че не било богоугодно - ако някой се разболее, той отива да се лекува...не ляга да умира. Това е болестно състояние и това е лечение на това състояние. Въпроса ми е как ще откриваме сурогатните майки. Дали ще има някаъв специален регистър. Защото обява във вестника до обявите купува - продава е някак несериозно.
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #45 -: Декември 09, 2011, 23:48:44 pm »
Здравейте! Тъй като мисля да заминавам за Харков, но се притеснявам от договорите, които се подписват, дали ще е възможно да ми ги изпратите. Предварително благодаря Дарина
E-mail: haralampieva.darina@gmail.com
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #46 -: Юни 27, 2012, 22:11:52 pm »
Здравейте,

Коя докъде стигна? Аз се свързах с клиника в Индия, но впоследствие разбрах, че има едно дълго чакане за изписване на детето от страната и се проточва с месеци. Иначе условията са ок.
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #47 -: Юли 07, 2012, 21:21:42 pm »
Всъщност в Европейския регион само в Англия, Гърция,Русия и Украйна е разрешено от закона да се ползва утроба под наем - сурогатна майка, обаче в Англия и Гърция това важи само за техни граждани, докато в Русия случая е подобен на ситуацията в Бг, там е разрешено, нозакона не урежда след това че детето е на генетичните родители, там майката ако реши може да не го даде след раждането му на генет. родители и е в правото си. Чела съм по техните форуми такива истории, които непрекъснато се случват и мога да кажа че се разиграват страхотни циркове и ги дават по телевизионните предавания как се карат и изнудват. За сега явно само в Украйна е уредено сурогатното майчинство за чужди граждани. Много добре е уредено в някои от щатите на Америка също.
« Последна редакция: Август 13, 2012, 16:17:27 pm от magi_st »
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #48 -: Август 12, 2012, 22:32:44 pm »
Здравейте!
Нова съм тук.Изчетох всички теми "за" и "против". Преди години ми е отстранена матката и не мога да имам деца.

« Последна редакция: Август 13, 2012, 16:38:46 pm от magi_st »
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #49 -: Август 13, 2013, 17:51:45 pm »
Здравейте,

Коя докъде стигна? Аз се свързах с клиника в Индия, но впоследствие разбрах, че има едно дълго чакане за изписване на детето от страната и се проточва с месеци. Иначе условията са ок.

Здравей! Защо се спря на Индия? Аз обмислям Украйна, но има твърде много неизвестни и толкова малко информация от първа ръка. Надявам се, някой който е минал през целия процес да сподели опит и впечатления.
*
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #50 -: Юни 30, 2014, 08:04:07 am »
Здравейте :) Защо никой не е писал по темата,има ли новини,до къде стигна закона за сурогатството в бг?
"Единственото нещо,от което се нуждае злото,за да триумфира е... добрите хора да не правят нищо!"
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #51 -: Юни 30, 2014, 14:29:53 pm »
Не е писано, защото няма какво да се напише. Законът е до под кривата круша, най-общо казано :( Към момента, сурогацията в България не е регламентирана със съответния закон, поради което е незаконна.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #52 -: Август 07, 2014, 17:42:06 pm »
Здравейте!
И аз за там съм се запътила - и чета ли чета.... и се чудя
Не е забранено със закон сурогатното майчинство в България, а просто не е регламентирано.
Всяко незабранено нещо е разрешено - болниците имат сигурно страхотни юристи и адвокати - защо не го правят? В парламента нищо не правят - така че - не разбирам какъв е проблема - защо ние и болниците не ни подкрепят и да действаме - защо да ни умират мечтите след като имаме шанс за дете?
Защо??????????
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #53 -: Август 07, 2014, 17:57:20 pm »
Не е забранено със закон сурогатното майчинство в България, а просто не е регламентирано.

Регламентирано е в НАРЕДБА № 28 ОТ 20 ЮНИ 2007 Г. ЗА ДЕЙНОСТИ ПО АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ, Раздел IV, чл.3. При осъществяване на асистирана репродукция не се разрешава: 3.14. постигането на сурогатни бременности;



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Surogatno maichinstvo
« Отговор #54 -: Април 02, 2015, 23:54:10 pm »
малко нова информация по темата. от есента на 2014-та година, в Гърция е разрешено извършването на сурогация и за не-резиденти на страната, каквото беше предишното изискване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!