0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Кондиломи и лечение
« Отговор #20 -: Май 13, 2006, 16:28:55 pm »
Наха, чак сега прочетох темата ти. Давай го малко по - спокойно, както са те посъветвали вече момичетата преди мене. Така само си вредиш, а и толкова объркано пишеш, че дори не се разбира каква е ситуацията при вас.

Сега ще ти систематизирам нещата по ред на важност.

1. Кондиломите не могат да се открият при лапароскопия. Методът за изследване при жената се нарича колпоскопия - Ултра ти го е обяснила вече.

2. Ако при колпоскопията има променени участъци, от тези места може да се вземе биопсия (не се плаши, само едно малко щипване е, като убождане, не е страшно). Също така биопсия може да се направи и при мъжа.

3. Биопсичният материал се изпраща по куриер в специални среди и при определени условия, които можеш да уточниш с д-р Кълвачев на съответния телефон. Целта на това упражнение е да се генотипизира вирусът, защото някои генотипове са доста рискови (за щастие, са рядко срещани).

4. Следва лечение и поведение на базата на получените резултати. Не се самолекувайте, това е опасно.

5. И в другата тема ти отговорих - секциото е най - малкият ти проблем.

Ако имаш още въпроси, питай смело, но спокойно.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #21 -: Май 13, 2006, 17:42:32 pm »
здравеи Мели благодаря ти за отговора. ония ден наистина писъх много объркано защото преживявах първоначалния шок от новината че може да доведе но много тежки неща тази инфекция.нещатата при нас как да ти кажа тои ги има от много години ( ние сме заедно вече почти 4г тои от преди това ги има).не сме назначили самолечение тои беше при кожновенерологичен лекар и тя му предписа лечение с Кондолин и брауновидон за мазане. аз си пуснах цитонамазка за изследване и чакам резолтатите.ще попитами за колпоскопията ( която за първи път чувам)не успях дая се свържа с доктора които ми препоръча Ултра,но се надявам скоро да успея. не знам какво да предприема дали да щркам моя за биобсия на материал или да изчакаме първо резолатата от цитото.при мен инфекцията вече е от доста време в организма ми( от когато не се пазим вече 2г ако не и повече ) а за секциото какво да ти кажа не ме е страх то до там до го докараме което ме съмнява че ще е скоро.както и да е. благодаря ти отново.и извини за отнетото време.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Кондиломи и лечение
« Отговор #22 -: Май 13, 2006, 17:53:20 pm »
Спокойно, първоначално е плашещо, но може изобщо да не е проблем. Ще го изясните.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #23 -: Май 13, 2006, 18:52:04 pm »
ще пиша как се развиват нещата но не знам дали да я направя задължително тая колпоскпия на пример ако не излезне нищо ( даи боже) при цитото да я правя ли.и на моя задължително ли трябва да му направим биопсия? да знам как да си организирам нещата.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #24 -: Май 16, 2006, 11:12:07 am »
здравеите пак от мене искам само да кажа какво се се случва с моя значи тои маже с Кодолин 4 дена и почива толкова( според нареждането) и тези неща почнаха да се белят кожата му побелява и на менста вече са паднали което е хубаво.Явно това мазило действа като киселина.Не мога да се свържа с този лекар в софия  :( по меила не изпраща моите писма.както и да е ще видим как се развиват нещата и ще пиша.чакам резолтата от цитото още.и малко съм притеснена.много прегръдки от мене.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #25 -: Май 24, 2006, 10:27:12 am »
здравеите пак от мене ами исках само да кажа че цитото ми е чисто което ме радва разбира се много и за сега мисля да оставя нещата така при моя приятел се наблюдава голямо количество подобрение.благодаря за вниманието още веднъж.
Кондиломи и лечение
« Отговор #26 -: Май 24, 2006, 10:33:31 am »
Супер новина, Нахита. Ето на, проблемите се решават един след друг. Така и ще продължава, само да сме хладнокръвни и дейни :wink:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika