0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пускам темата, защото потърсих в нета и намерих само, че сладкарници "Неделя" предлагат такива торти. Това е някаква статия от 2002 г. Отидох вчера в една сладкарница "Неделя" до нас и ми казаха, че не правят такива торти. В нета има само някаква рецепта за торта. Знаете ли да правят някъде такива торти? Много ми се иска да взема такава торта заради едно детенце, което е с тази коварна болест.
*
Re: Детска торта за диабетици-диабет от 1 тип
« Отговор #1 -: Юни 02, 2010, 21:47:38 pm »
Туто, преди време имаше диабетична сладкарница на Централна гара-по скоро на ъгъла на Ботев и Мария Луиза, обаче не знам дали функционира още, трябва да се провери.
*
Re: Детска торта за диабетици-диабет от 1 тип
« Отговор #2 -: Юни 03, 2010, 10:59:31 am »
Tutto_bene провери при първа възможност в сладкарница на Двете Фукли както и в Сладкарници "Маркрит".Гледах в сайта на Двете Фукли но според мен си е най добре на място да провериш и на двете места. Сещам се за мен магазин на Шипченски проход , където съм виждала да продават неща за диабетици...
Успех!
Re: Детска торта за диабетици-диабет от 1 тип
« Отговор #3 -: Юни 03, 2010, 15:19:34 pm »
Tutto_bene, "100 грама сладки" имат такава торта, сега ги питах, може да се поръча във всяка от сладкарниците им, http://www.100gr-sladki.com.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Детска торта за диабетици-диабет от 1 тип
« Отговор #4 -: Юни 03, 2010, 17:27:45 pm »
И все пак, ако решиш и имаш време да направиш торта, в рецептата просто замести захарта с фруктоза/ тя се използва от диабетици/, и брашно грахам  със бяло. Фруктозата я продават в магазин "Слънце", или в някои от природосъобразните щандове.Можеш да използваш и диетична сметана, или да помислиш за нещо различно.
Успех! :)
Re: Детска торта за диабетици-диабет от 1 тип
« Отговор #5 -: Юни 04, 2010, 22:53:46 pm »
Благодаря ви за отговорите! Поръчах в "100 грама сладки".