0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #80 -: Юни 09, 2010, 09:59:52 am »
Здравейте, милички :grouphug:
 
Liubomira*, echy , blue_flare , rozita, дано са успешни процедурите, ще чакаме хубави новини от вас. Банално, но "мислете позитивно", нямате полза от увесени носове.

Лиди, все още не сме отписали опита ...

voltage, най-важно е да се излекуваш. Защо правите стимулация, след като разчитате само на лявата тръба? Нямаш ли спонтанна овулация?
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #81 -: Юни 09, 2010, 10:18:19 am »
voltage, най-важно е да се излекуваш. Защо правите стимулация, след като разчитате само на лявата тръба? Нямаш ли спонтанна овулация?

Имам спонтанна овулация, но десният яйчник е по-активния. Целта на стимулацията е да се провокира и левия, да има повече фоликули и съответно шансовете да са по-големи.
Препоръчително е при съпружеска инсеминация да се прави лека стимулация.
А и годините ми 36, също предполагат малко да се подпомогне за качеството на яйцеклетките.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #82 -: Юни 09, 2010, 10:24:14 am »
Pipolinka причината е че няма причина
Моите изследвания са добри , спермограмата ни е добра, правих и цветна снимка на тръбите и те са проходими и доктора каза ,че е по добре първо да се прави на естествен цикъл
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #83 -: Юни 09, 2010, 11:13:08 am »
Благодаря ви момичета. Май е време да се предам и този месец - почивка!!!

Пиполинче,
Аз първата инсе щях да я правя на естествен цикъл (но я прекъснах, по мои причини). Тогава на 7 ден от цикъла имах около 14-15 мм Ф. На следващата се ориентирах към стимулациите заради повечето Ф, които да увеличат шанса за успех на опита!!!
Вярвам, че когато нещата са естествени е най-добре, но от друга страна нямаше да сме тук.

Успех момичета!!! 

Орхидея, съжалявам за пропуснатия ти цикъл. Знам колко трудно се свиква с тази мисъл, затова кураж и горещи прегръдки.
Колкото до моето желание да видя какво ще се получи на естествен цикъл, то е на базата на някакви логически разсъждения. Имам 5 стимулации. В четири от тях от тях образувам по един достатъчно голям и качествен фоликул. В петата стимулация образувам 3 достатъчно големи, но некачествени фоликула. Та се чудя дали не се получава количество за сметка на качество. Подобно нещо се получава и при моя приятелка. Та такива са терзанията ми. Иначе както написах и вчера, все пак сме се доверили на специалистите :)
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #84 -: Юни 12, 2010, 08:52:38 am »
Добро утро момичета.
Да се отчета за протокола - на 27.05.2010г. беше моята първа инсеминация. Направихме е на спукани фуликули. 14 дни след инсе имам "отрицателен" ЧХГ тест, днес е 16 ден след инсе и ще отида да пусна още един.
Не, че очаквам нещо да се е променило, но за протокола .... трябва да го има.
Моята гостенка още не е дошла, чамак е. Дори вече нямам търпение да идва, да си заминава и да започваме от начало.

Знаете ли колко опита /инсеминации/ могат да се правят последователно? Имам в предвид една след друга без да се почива?
Стимулацията ще ми навреди ли с нещо или е желателно да се прави така: месец със стимулация и инсе, месец без стимулация и опити на естествен цикъл, после пак месец със стимулация и инсе и т.н.

Моля ви дайте съвет!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #85 -: Юни 12, 2010, 14:42:55 pm »
Здравейте момичета на 3.06 мина и моята втора инсеминация бяха се пукнали 2ф.а третия не,но от тогава до днес имам някаква болка повече в ляво дето бяха фоликулите osi_10.Теста ще го правя на 17 дано имам успех,че ми харесаха глезотииките на мьжа ми :lol:.Стискам палци всички да ни глезят през лятото!Искам да попитам Чоки за кой протокол трябва да се прави ЧХГ данеби да е за фонда след четирите инсеминации защото нищо не са ми казали?УСПЕХ УСПЕХ УСПЕХ УСПЕХ на всички!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #86 -: Юни 13, 2010, 12:09:23 pm »
me4ko , успех ти пожелавам и след седмица да се похвалиш с + тест :wink:
Момичета,нещо се изгубихте?!
Чоки,какво стана с теста?Аз се присъединявам към твоите въпроси.На мен д-р Стаменов ми каза,че не може да ме стимулира 2 поредни месеца,но нека се включат и другите момичета.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #87 -: Юни 13, 2010, 12:55:24 pm »
Лиди, все още не сме отписали опита ...
Ще има поправителен  :(пореден......пети :BangHead:.
Liubomira*, echy , blue_flare , rozita,me4ko, дано да са успешни процедурите!Извинянам се ако пропускам някой.
*

    Чоки

  • ****
  • 713
  • Аз ще успея защото се боря!
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #88 -: Юни 13, 2010, 16:50:24 pm »
Чоки,какво стана с теста?Аз се присъединявам към твоите въпроси.На мен д-р Стаменов ми каза,че не може да ме стимулира 2 поредни месеца,но нека се включат и другите момичета.

Нищо не стана.  :( Днес започна да ми зацапва, чакам да ми дойде за да отида на лекар и да видим какво ще ми препоръча. Как ще продължим? Само знам, че няма да се откажа от първия неуспех. Горе главата и гонка до дупка  :balk_103:
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #89 -: Юни 13, 2010, 19:29:49 pm »
Само знам, че няма да се откажа от първия неуспех. Горе главата и гонка до дупка  
Само така миличка, няма да се предаваме, аз съм с теб :bighug:
« Последна редакция: Юни 13, 2010, 19:31:50 pm от lidia7674 »
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #90 -: Юни 13, 2010, 21:21:54 pm »
Момичета, не знам какво да кажа за стимулациите ...
Мен лично ме притесняват и мисля, колкото по-леки, толкова по-добре, но .... от друга страна пък яйцеклетките ми вече зели-дали ... Ще споделя притесненията си с док, пък той да преценява.

Мечко, успех и на теб идната седмица!
Лиди, ако не опитаме, няма да знаем ...
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #91 -: Юни 14, 2010, 11:02:41 am »
Благодаря ви момичета. Май е време да се предам и този месец - почивка!!!

Пиполинче,
Аз първата инсе щях да я правя на естествен цикъл (но я прекъснах, по мои причини). Тогава на 7 ден от цикъла имах около 14-15 мм Ф. На следващата се ориентирах към стимулациите заради повечето Ф, които да увеличат шанса за успех на опита!!!
Вярвам, че когато нещата са естествени е най-добре, но от друга страна нямаше да сме тук.

Успех момичета!!! 

Орхидея, съжалявам за пропуснатия ти цикъл. Знам колко трудно се свиква с тази мисъл, затова кураж и горещи прегръдки.
Колкото до моето желание да видя какво ще се получи на естествен цикъл, то е на базата на някакви логически разсъждения. Имам 5 стимулации. В четири от тях от тях образувам по един достатъчно голям и качествен фоликул. В петата стимулация образувам 3 достатъчно големи, но некачествени фоликула. Та се чудя дали не се получава количество за сметка на качество. Подобно нещо се получава и при моя приятелка. Та такива са терзанията ми. Иначе както написах и вчера, все пак сме се доверили на специалистите :)

Пиполичне,
Благодаря за подкрепата! :)
Един въпрос: как твоя доктор прецени, че фоликулчетата са били некачествени? В смисъл - питала съм моята докторка дали са качествени и димите й бяха "това може да се види само при ин витрото". По подразбиране жената по естествен път прави един фоликул и се приема, че той е/трябва да е с качествена яйцеклетка.

На въпроса по - долу колко последователни стимулации може да се праевят - на мен ми направиха 3 последователни стимулации. Третата - не стигнахме до инсе. Може би има резон в тора, че трябва да се почива, защото след като преценихме да прекратим този опит думите на доки бяха, че може би е добре да почина един месец. При следващия си преглед пак ще питам и ще споделя.

Успех на момичетата в процедура!
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #92 -: Юни 14, 2010, 11:53:17 am »
ние направихме 2 инсеминации и третата щяхме да направим веднага след втората, но се оказа че имам задържан фоликул та изчакахме един месец, но ако всичко беше ок щяхме да правим три последователни месеца. питах док колко инсе-та може да правим, каза ми 6 но не сме коментирали с прекъсване или без.
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #93 -: Юни 14, 2010, 14:45:08 pm »
Уф и аз сериозно се замислям за тези последователни стимулации. При мен станаха 4 последователни. Като настъпи МЦ и отида на преглед ще споделя притеснянията си.
 
 Орхидея, Естрадиола и LH ми бяха много ниски ,отгоре на всичко намаляващи. Това беше причината за решенето на доки.
 Нормалното ниво на Естрадиола за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликул, по - голям от 15 мм в диаметър. С други думи нивото на естрадиола е косвен показател за зрелостта на яйцеклетката, а повишаващото се ниво на LH за наближаваща овулация. 
 При моите 3 фоликула с размери м/у 17-18 мм(на 9-ти ден), Естрадиола ми беше 133,LH-7.62 което се приема за крайно недостатъчно, отгоре на всичко, вместо да продължат да нарастват(поради предполагаемо наближаване на овулация) на 10-ти ден Естрадиола намаля до 95, а LH до 6.52, което вече затвърди опасенията, че нещо не е наред.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #94 -: Юни 15, 2010, 10:28:30 am »

 Орхидея, Естрадиола и LH ми бяха много ниски ,отгоре на всичко намаляващи. Това беше причината за решенето на доки.
 Нормалното ниво на Естрадиола за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликул, по - голям от 15 мм в диаметър. С други думи нивото на естрадиола е косвен показател за зрелостта на яйцеклетката, а повишаващото се ниво на LH за наближаваща овулация. 
 


Благодаря Пиполинка, това ми беше изключително полезна информация.На мен само на първото инсе ми пуснаха хормони (преди прегнила), че ми беше за първи път. От тогава не ги следя, а явно трябва.
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #95 -: Юни 16, 2010, 12:49:49 pm »
Здравейте,момичета!
Хайде и аз на отчет.
На 14 юни направихме инсеминацията,на 16 ден от цикъла.Казаха,че се е получило добре. На следващия ден,като ходих на преглед,казаха,че съм получила овулация.
Сега си вземам аспирина,фолиевата и утрогестана вагинално.
Дано се получи този път.
След 15 дни сме на преглед.

Момичета,я да ви питам вие пиете ли някакви билки?
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #96 -: Юни 16, 2010, 13:00:23 pm »
blue_flare, пожелавам ти го - този път да си получиш чакания резултат  :sucky:

Аз билки не пия, с тях трябва много прецизно да се борави, още повече като се има пред вид с колко хормони се тъпчем ...
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #97 -: Юни 16, 2010, 15:10:51 pm »
blue_flare , пожелавам ти го от все сърце този опит да се увенчае с успех.
а относно, билките аз също съм на мнение че трябва да е много внимателен човек с тя, и ако пие билки да не пие лекарста, да не ги комбинира.

Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #98 -: Юни 16, 2010, 21:32:44 pm »
Момичета,я да ви питам вие пиете ли някакви билки?

Аз също не пия билки. Трябва да си много внимателна с тези неща. Единственото, което почнах от този месец е добавки - Омега 3, вит. Б,  Ц и Е + ФК. Не зная дали имат ефект, но се надявам да ми нормализират малко цикъла, който направо се побърка от хормоните. Говрих и с док. последния път за тези добавки и думите й бяха "ако не ти помогнат - няма и да ти навредят".
Бъди внимателна! Не е лошо ако решиш нещо да пиеш да се консултираш и с доктора си.
Успех! 
*
Re: Инсеминации Лято 2010 Юни / Юли / Август
« Отговор #99 -: Юни 16, 2010, 23:42:47 pm »
Благодаря ви,момичета!
Аз лекарства освен след инсеминацията - аспирин,фолиева к-на и утрогестана,друго не приемам.