0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
проблемна стимулация с фостимон
« -: Май 16, 2010, 21:56:45 pm »
   Здравейте момичета!
 Предстои ми втори опит инвитро и съм се отдала на различни размисли :-) и анализи на предишният неуспех. Не ме разбирайте погрешно,просто имам сериозно основание да мисля, че неудачите са ми свързани с използването на фостимон. Умишлено няма да спомена какви точно неудачи, т.к целта ми е да се получи нещо като анкета. Така, че ако има момичета които мислят, че фостимона е допринесъл за неуспешен изход на инвитро опитът им, нека споделят! Мисля, че ще е от полза за всички :-)
*
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #1 -: Май 16, 2010, 22:00:54 pm »
Аз пък си го харесах това лекарство. При стимулация  с него се получиха най-много и добри яйцеклетки.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #2 -: Май 16, 2010, 22:22:41 pm »
dadja, на колко години си, какъв е бил протокола ти, имате ли мъжки фактор...?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #3 -: Май 16, 2010, 22:26:20 pm »
 При мен при инсеминация  с Фостимон се получи  ранна лутеинизация на фоликулите. Това е преждевременно покачване на ЛХ. Инсето се провали.
  Струва ми се , че при уринарните препарати често се случва това. А Фостимона е такъв прапарат - Urofolitropin.
 Какви са твоите наблюдения?
*
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #4 -: Май 17, 2010, 23:40:45 pm »
 Ами при мене много бързо узряха фоликулите, има няма 5 дни и на 6-тият ден при размер 15мм естрогена започна да пада и ми назначиха пункция. Не знам дали това се нарича преждевременна лутеинизация, но на такова ми прилича и не знам дали е възможно да се получат качествени яйцеклетки при такъв размер на фоликулите. Доколкото разбрах и 2-та ми ембриона не са били с добро качество, т.к. бяха разделени на 5 и 4 клетки на 3-ти ден. Прочетох в интернет и доста коментари и дори проучвания за ранно спадане на нивата на Е2 при използването на фостимон. Иначе съм 38 години и протокола беше кратък. Та се чудя....
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #5 -: Май 18, 2010, 15:49:17 pm »
Според мен това че си била на къс протокол е форсирало нещата. Фоликулите са били малки, а яйцеклетките в тях незрели при тези мм.
Инак при приятелка, на 30 пак по къс, отново малко по-бързичко се развиха нещата, но Е2 не падна, тя е с ПКЯ, теста отрицателен. Била съм два пъти на къс протокол, стимулация с Гнал и Пурегон, и двата пъти 8-9 дни беше стимулацията. На дълъг 11-12 дни.
При всички случаи ще смените препарата.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #6 -: Май 18, 2010, 17:00:26 pm »
 Благодаря много, успокоих се! Все пак има ли основание, да се счита, че проблема е във фостимона, а не само във вида на протокола? Може би при някои не е подходящ?
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #7 -: Май 18, 2010, 22:26:27 pm »
Аз също имам една стимулация с фостимон по къс протокол бях, теста беше отрицателен!
За съжаление нямам спомен да се е коментирало качството на яйцеклетките, но определено нещата се развиваха по-бързо, отколкото при втория ми опит :?
Вторият път сменихме и протокола и лекарствата, най-вероятно и при теб ще ги сменят!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #8 -: Май 18, 2010, 22:42:41 pm »
 Благодаря много, момичета! Наистина ме успокоихте. Също разбрах, че ще ми сменят и протокола и лекарствата. Този път ще съм на Менопур. Някакви коментари за това лекарство? Нищо не намирам из архивите, почти не се коментират лекарствата за стимулация, а със сигурност всяко едно от тях си има специфични особености. Доволни, недоволни от Менопура има ли?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #9 -: Май 19, 2010, 08:43:53 am »
Много е хубав! Странични действия - близнаци! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #10 -: Май 20, 2010, 22:20:20 pm »
При моята стимулация с фостимон забременях и сега се радвам на прекрасна дъщеря. Бях по дълъг протокол.
*
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #11 -: Май 20, 2010, 23:22:28 pm »
 Честито!!! Да ти е жива и здрава!!! Ако е удобно да споделиш на колко си години или пък какъв проблем със забременяването си имала? Питам, защото мисля, че има значение за ефекта от фостимона.
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #12 -: Май 21, 2010, 08:55:59 am »
Много е хубав! Странични действия - близнаци! :D
dadja и моя ефект от менопура е като на евро  :lol:
Стимулирахме с Фостимон едната от инсеминациите ми и имах добър отговор,въпреки че резултата беше отрицателен.
Успех!!
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #13 -: Юли 26, 2010, 10:27:13 am »
Аз също имах добър отговор при стимулация с фостимон при инсеминация, макар че резултатът беше отрицателен. След това имах и още една стимулация с фостимон и се получиха добри фоликули, но не стигнах до ин витро по лични причини. Иначе в нет-а пише, че уринарните хормони са по-добри за по-възрастни да се стимулират.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #14 -: Юли 26, 2010, 10:58:48 am »
Иначе в нет-а пише, че уринарните хормони са по-добри за по-възрастни да се стимулират.
Това е интересно. Може ли линк към темата?
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #15 -: Юли 26, 2010, 12:27:26 pm »
не помня къде го четох, ако го изровя ще ти го напиша
Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #16 -: Юли 27, 2010, 08:30:53 am »
Аз си мисля, че нещата зависят не само от конкретното лекарство и типа му, но също от дозировката, спецификите на пациентката, протокола (както вече сте говорили) и т.н. Това, че фостимонът не ти е повлиял добре, не означава, че друг уринарен препарат няма да е ок за теб или че няма да ти повлияе добре, ако се приложи при дълъг протокол.

Според мен, при всички положения протоколът ще бъде сменен, а с него и лекарството. При мен страничният ефект от менопура не е близнаци, само един малък мъж на път ;), но не се оплаквам. Преди това обаче съм имала и друг стимулиран цикъл с менопур, на дълъг протокол, който доведе до преждевременна лутеинизация на яйцеклетките. А това означава, че ЛХ (лутеинизиращ хормон) ти се вдига над 5 твърде рано, преди яйцеклетките да са узрели и всъщност ги скапва - дори да се опллодят и да се развиват добре, шансът да забременееш е много малък.

Поздрави и успех с новия опит!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: проблемна стимулация с фостимон
« Отговор #17 -: Юли 27, 2010, 10:50:08 am »
При мен всичките пъти ме стимулираха с Фостимон и много добре реагирах. Даже последния път бях по къс протокол и доки се изненада колко бързо растяха фоликулите. Произведох 13.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...