0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кога и какво да ям
« -: Май 19, 2010, 17:37:47 pm »
Здравей и благодаря за включването.

Имам един въпрос: тренирам сутрин, с тежести и аеробно, но нещо все не мога да докарам закуските - ни на време, ни като хранителна стойност.

Ям 30 мин преди или след тренировка, защото шофирам до залата, а после до работа. Наблягам на мляко/кисело мляко със зърнена закуска и плодове. Мисля да добавя и протеин на прах под формата на шейк. Не обичам сладкото.

Кога и какво да ям, за да усвоя оптимално храната?
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #1 -: Май 20, 2010, 20:00:10 pm »
Кога и какво да ям, за да усвоя оптимално храната?
За да усвояваш максимално добре храната - яж истинска храна.

Много важно - не тренирай гладна!
Т.нар. зърнени закуски също ги забрави - по-нататък ще разкажа за един експеримент със т.нар. "зърнена закуска" (познати още като cereals)

На повечето хора им се отразяват добре варени или бъркани яйца сутрин (бройката според човека).

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2010, 20:28:29 pm »
Кога и какво да ям, за да усвоя оптимално храната?
За да усвояваш максимално добре храната - яж истинска храна.

Много важно - не тренирай гладна!
Т.нар. зърнени закуски също ги забрави - по-нататък ще разкажа за един експеримент със т.нар. "зърнена закуска" (познати още като cereals)

На повечето хора им се отразяват добре варени или бъркани яйца сутрин (бройката според човека).

поздрави

Напълно споделям мнението като искам да допълня, е полезно да се яде три пъти основно с две междинни хранения, едното межу закуската и обяда и едното между обяда и вечерята. Първото трябва да е зелннчуци, а второто- плодове.
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2010, 07:08:16 am »
Кога и какво да ям, за да усвоя оптимално храната?
За да усвояваш максимално добре храната - яж истинска храна.

Много важно - не тренирай гладна!
Т.нар. зърнени закуски също ги забрави - по-нататък ще разкажа за един експеримент със т.нар. "зърнена закуска" (познати още като cereals)

На повечето хора им се отразяват добре варени или бъркани яйца сутрин (бройката според човека).

поздрави

Напълно споделям мнението като искам да допълня, е полезно да се яде три пъти основно с две междинни хранения, едното межу закуската и обяда и едното между обяда и вечерята. Първото трябва да е зелннчуци, а второто- плодове.
Това за броя хранения е строго индивидуално. Зависи от човека, зависи и от динамичността на ежедневието му.

Относно първото и второто хранене - нещата също са до човека. Ако примерно на мен първите две хранения са ми зеленчуци и плодове, не съветвам никого да ми бъде компания по обед. По обективни причини :)

поздрави
www.LiveToLift.com - здраве, персонално трениране, индивидуален подход

Персонални тренировки

Консултации
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #4 -: Януари 23, 2011, 20:38:45 pm »

Здравейте, някоя от вас записал ли се е в програмата на сайта на Активия? Аз я мернах в Синоптик и реших да се пробвам. Днес ми е 8-ти ден и бих казала, че са я направили доста добре. Пращат ти мейл всеки ден, не е нужно да помниш да влизаш, в сайта има готини упражнения и дневно меню (не че аз успявам да го спазвам, де) Можеш и да си мериш напредъка, което лично мен ме кара донякъде да внимавам повече какво ям и какво не. Ако хапваш шоколадче или чипсове ти сваля от точките и се надъхваш да не го правиш. Аз поне 8 дни се удържам ама ще видим....Има и лекарка специалист по хранене, която отговаря на въпроси, аз още не съм се възполвала, но смятам тези дни да я питам едно-две неща, които ме вълнуват, а по форумите пише какво ли не и на кого да вярваш в крайна сметка
Ако имате впечатления от програмата пишете.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 11:59:49 am от Елфи »
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #5 -: Август 16, 2011, 18:16:37 pm »
Хубаво е това с Активията,но ако няма постоянен спорт нищо не може да се постигне за по-дълго време !
Премахнато от модератор
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #6 -: Септември 09, 2011, 17:59:22 pm »
не мога да не споделя:
http://tolkova.com/%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8/37/%D1%82%D0%B8-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-?viewmode=1

вижте колко е високо момичето и колко тежи!  178 sm. 49 kg! Това не е ли анорексия?
[/url][/url]
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #7 -: Септември 09, 2011, 18:04:40 pm »
Анорексия не знам, но стърчащи кокали има в изобилие  osi_12


Цигу, първоначално не погледнах датата на темата и се шашнах. Тежести, аеробни...
*
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #8 -: Септември 09, 2011, 18:50:31 pm »
*vera, благодарение на този сезон със сериозни занимания влязох в отлична форма и изградих мускули, които не съм подозирала, че имам.

И макар че после преживях много тежко лято и преустанових този режим, благодарение на положената "инфраструктура" сега карам лека бременност. Нямам болки ни в кръста, ни в гърба, краката ми са подпухвали два-три пъти. В 33та седмица съм и съм наддала 8.5 килограма без ограничения в храненето.

Вярно, че имат значение индивидуалните структура и метаболизъм, но съм убедена, че неразположенията при бременност могат да облекчат или избегнат с повече активност преди забременяване.
Re: Кога и какво да ям
« Отговор #9 -: Септември 12, 2011, 14:13:31 pm »
Чудесно!

Аз също мисля, че добрата физическа активност помага не само за формиране на тялото, а дори може да подобри хормоналния баланс. Поне при мен беше така.
Но аз реагирах така, защото всичките тия неща /тежести, аеробни/ веднага си ги представих в 33 г.с и леееко се шокирах.