0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« -: Май 11, 2006, 17:36:40 pm »
Ултра ще отворя нова тема наитина не е мястото там на тоз въпрос истината е че много се притеснявам и не мога да си обясня защо не е обърнал по рано внимание на тез неща моя  :?  какво трябва да направя да пусна кръв ? а тои да изследва там тези неща така ли? ако някои се е сблъскал с тоз проблем ще се радвам да пише.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кондиломи и лечение
« Отговор #1 -: Май 11, 2006, 17:43:45 pm »
ок, копирам тук мненията от другата тема


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кондиломи и лечение
« Отговор #2 -: Май 11, 2006, 17:46:10 pm »
Цитат на: naha
Аз не знам дали въпроса ми ще е подходяш за тука но не знам къде да попитам :roll:  моя приятел се лекува в момента от кондиломи! това пречи ли или дали е пречело на качеството на спермата му.Тои ги има от доста време и чак сега обърна внимание ( много несериозно звучи и е така :evil:  :bonk: ) аз няма такива неща правена ми е микробиология-чиста.

Naha, кондиломите с микробиология не се откриват. Не пречат на качеството на спермата. За повече информация прочети този линк:
http://www.eurochicago.com/modules/AMS/article.php?storyid=154
Има изключително много информация, потърси. Синтезирано:
- половопреносими са
- не се лекуват, вирусът остава завинаги в тялото на човека
- не е задължително да се проявят веднага, може да носиш вируса с години
- ако се открият в началото се премахват бързо
- някои от щамовете на вируса са прчина за рака на шийката на матката и е хубаво да се направи днк анализ на тъкан
- с кръвно изследване може да се установи дали си носител на вируса
- не пречи при забременяване и износване
- при вагинално раждане вирусът може да се предаде на бебето
Ако имаш други въпроси, отвори нова тема. Имам доста информация от д-ри Даскалови, но подготвях отделен материал, пък времето все не стига Sad


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кондиломи и лечение
« Отговор #3 -: Май 11, 2006, 17:47:23 pm »
Цитат на: naha
божеееее господи е тва ми требеше да чуя сега :cry:  на моя са му от доста време и ние нали не се пазим трябва кръвен тест да си направя и директно за тях ли да си питам аз си знаех че е нещо сериозно.Оххх мерси ти много Ултра маи ще трябва да направя цитонамазка дано не се окаже проблем за мен тои моя така или инъче ще се лекува и ще се излекува.ама добре де тя лекарката как може да му каже дали са канцерогенни трябва да се вземе материял от тях ли?много съм невежа в тая област   :roll:  :?

Взема се биопсия, отделеният материал трябва да е без кръв, слага се в специална среда и се изпраща в Лаборатория по молекулярна вирусология на бул Столетов 44А, София, близо до централния затвор.
Ако искаш повече информация, пиши на kalvatchev@comsys.net или звъни на тел. 931 38 18. Докторът редовно си чете мейлите. Изследването е скъпо, около 100 лв, така че по-добре първо си направи цитонамазка и колпоскопия - и без това са си задължителни изследвания.
Може да си носител на вируса, но той да не се прояви и да не направи бели. Не е толкова страшно, не се шашкай, просто си направи изследванията. Ние биопсия не успяхме да направим защото събота и неделя мъжът ми се маза и в понеделник нямаше вече откъде да се вземе материал. При рецидив отиваме директно при д-р Кълвачев.
Вирусът е широко разпространен, не е нещо срамно, но за съжаление нашите лекари го възприемат по-скоро като козметичен дефект.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #4 -: Май 11, 2006, 17:54:06 pm »
и пр вас ли го има тоз проблем. :evil: аз съм ядосана на моя и то много не знам как да го убедя  че е сериозно .цитонамазка ще си направя а какво е колпоскопия ухх моя се маже с Кондилин и брауновидин за мазане и лекарката му казала че ще има проблем при мене само при раждане да не се зарази бебето( демек секцио ) и нищо повече лелелееееееее аз сто процента нося вируса а до колкото четох не се лекува напълно  :?( нали правим бебе не се пазим)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #5 -: Май 11, 2006, 17:55:55 pm »
а не разбрах от мен ли се взема биопсия или от брадавиците аз нямам никакви
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кондиломи и лечение
« Отговор #6 -: Май 11, 2006, 18:07:46 pm »
От брадавицата се взема материал.
Ти щом нямаш направи цитонамазка. Раничка на шийката на матката имаш ли? Ако имаш - задължително колпоскопия  и биопсия и ще искаш материала от биопсията да се изследва за HPV - human-papiloma virus.
Колпоскопски насочена биопсия:
- 3-5% оцетна киселина се слага обилно по шийката и се оглежда за абнормни области - бял епител, мозаечни клетки, атипични съдове. От всяка абнормна област трябва да се вземе биопсия с колпоскопска визуализация, като внимателно се отбелязва мястото от което е взета всяка биопсия.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #7 -: Май 11, 2006, 18:14:25 pm »
ами значи аз нямам раничка на шииката поне преди 3месеца ми правиха лапароскопия и не се видя такава.писъх меил на доктора към които ме насочваш благодаря ти много Ултра.наистина се притесних жестоко а по лошото е че на дали ще мога да убедя моя в сериозноста на проблема .според тебе има ли начин да се прати биопсия в софия без да ходим до там  :roll:  и има ли определено време в която да се направи .? но за него е задължително биопсията нали? да знам дали да почна да го юркам.уф таман бях решила да си почина от всичко баси :cry:  и винаги ми се лепва некво ново двайсе.  :bighug: Благодаря ти пак.добре че се сетих да попитам.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #8 -: Май 11, 2006, 18:17:28 pm »
ДНК анализа при мене как може да се направи чрез кръв ли ? задължително ли трябва да го направя :roll:  баси ще те побъркам сигорно с тез въпроси  :oops: Извини ме
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #9 -: Май 11, 2006, 18:31:54 pm »
а това че съм заразена с този вирус :oops:  :cry: ( колкото и неприятно да е да го кажа)  и нямам брадавици като забременея това нямали да се предаде по кръвен път и на детето ни и раждането задължително ли е вече да е секцио или само в случаи че имам брадавици леллеле изпадам в тих ужас
Кондиломи и лечение
« Отговор #10 -: Май 11, 2006, 18:34:55 pm »
Наха, момиче, спокойно мила. Всички проби ще са отрицателни, ще видиш!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Кондиломи и лечение
« Отговор #11 -: Май 11, 2006, 18:35:49 pm »
Почти всичко, което знам по въпроса за кондиломите съм го научила от Мели и чичко Гугъл. Не знам дали е разумно да ти кажа - изчакай 3 месеца, щом нямаш раничка. Много малко са случаите, за които съм чела,  че се прави биопсия на кондилом - това просто е превантивна мярка и диагностика. Но е скъпо и сложно. Ние бяхме решили да го направим, но се отлага за момента. Аз имам правена колпоскопия и биопсия, но тогава при мен нищо не се откри. Беше преди 3 години биопсията, а колпоскопия си правих последно преди 3 месеца. Д-р Стаменов ми каза, че в Кандиларов със сигурност правят кръвен анализ за HPV, но не съм проверявала засега. Нека д-р Кълвачев ти отговори на въпросите или Мели. Аз се притеснявам, че не съм достатъчно компетентна и не искам да те заблудя.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Anonymous

Кондиломи и лечение
« Отговор #12 -: Май 11, 2006, 20:03:53 pm »
Ултра защо да чакам три месец аз вече я имам заразата от много време по пътя на логиката откакто правим секс без предпазни мерки( това е вече повече от година) опитах се да пусна писмо на лекаря но нещо не става сигорна ли си че точно така е меила му.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #13 -: Май 11, 2006, 20:04:57 pm »
Госта съм аз сорка
*
Кондиломи и лечение
« Отговор #14 -: Май 12, 2006, 12:27:03 pm »
Има едно лекарство, което е екстракт от черен дроб на акула, и е специално за този род кожни болести, по- точно имуностимулатор. Казва се Alkim, и е добре да се вземе, ако има съмнение за кондиломи, защото при бременност имунитетът на жената намалява. Да не говорим за нервно-психичното ни състояние, което поне при мен е на ръба, и също оказва голямо влияние на имунитета. Naha, миличка, не е толкова страшно. Гледай мъжът ти да се лекува и ако има обостряне на състоянието, наистина използвайте презерватив. Възможно е ти изобщо да не се разболееш.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #15 -: Май 12, 2006, 13:49:48 pm »
Здравеи ами не знам дали е обострено :roll: но за сега ще се маже с Киндилин пък ще видим как ще се повлиае аз си направих цитонамазка днеска но резолтата ще доиде чак на 26-ти. чувала съм го тва имуностимулиращо лекарство и ще видим може и да вземем. то в тоя случаи каквото и да е само да стимулира:) ще трябва да му взема наистина тои си е един такъв слабичък и не се храни много добре ( за което и аз имам малка вина :oops: ) но ще се промени това скоро.да се надяваме на добри резолтати от цитото и също и от хормоналните другия месец.ти как си ?
*
Кондиломи и лечение
« Отговор #16 -: Май 12, 2006, 15:00:51 pm »
Аз съм във втората фаза на цикъла, този с очакването и по цял ден чета във форума. Реших да ти пиша, защото видях , че много си се притеснила. Хубаво е и ти да пиеш от това лекарство, въпреки че не е евтино, доколкото си спомням. Даже за теб е по- препоръчително. То е абсолютно безвредно. Някой ако е на друго мнение, нека да го напише. Успех!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #17 -: Май 12, 2006, 15:04:46 pm »
мерси за пожеланието ми какво да ти кажа как няма да се притесниш то не е едно и две при тебе какви са нещата?
*
Кондиломи и лечение
« Отговор #18 -: Май 12, 2006, 15:57:55 pm »
Аз се лекувам от стерилитет от 10 год., а едва от 1 год.- адекватно, защото чак тогава разбрах, че трябва да отида в клиника по стерилитет. Какво ли не ми мина през главата - кръвоизливи, редуващи се с липса на М, една киста 90 мм., която изчезна сама, полип в матката, за който ми правиха абразио, висок пролактин, липса на ову- 6 м. на Клостил, яйчниците се повлияха, но бременност не настъпи. Забравих за Прегнила, Дуфастона, Оргаметрила , Бромокриптина, кръвоспиращите... Всъщност май че имах 1 бременност, която мн. бързо приключи. Така и лекарката не успя със сигурност да я потвърди. Най- накрая отидох в клиника "Бора" при Д-р Матеев за конс. Той реши, че има съмн. за Ендометриоза и ми направи лапароскопия. Диагнозата се потвърди- имаше върху яйчниците и в/у тръбите, които за щастие се оказаха проходими. От октомври м.г. започнах леч. със Золадекс за 6 м. Сега се възстановявам от него. На първата фоликулометрия след леч. се видя на 11 ден 1 фол. с р-ри 19 мм., който на 15 ден беше станал 15 мм. Лигавицата беше 10-12 мм. Оказа се, че ову няма, за пореден път. Следващият етап е инсе и евент. ин витро. Това е кратък разбор на моето ходене по мъките, дано не съм досадна. На вс. отгоре срещам абсолютно неразбиране от страна на приятеля ми, с който живеем от 6 г. Той си има две деца и май много не иска трето. Всичко до сега, което съм направила, лапарото, лечението, спермограмата, е било с цената на неимоверни скандали. Дори декларацията за ин витро е подписана само от мен. В Здр. каса умрях от срам. Може би трябваше вс. това да запиша в дневници.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кондиломи и лечение
« Отговор #19 -: Май 13, 2006, 11:57:09 am »
съжълявам за това което е трябвало да прежвееш и се надявам скоро всичко да приключи и твоя приятел да се вразуми и да те разбере.тук се надявам да намериш поне малко от подкрепата която ти е нужна за да продължиш и какво да ти кажа не е честно да не иска дете а пък ако много се инати не знам как ще ти прозвучи но има мъже които ще пожелаят.така че не си губи младоста колкото и да го обичаш неговите деца никога няма да са твои.Съжалявам ако те засегна с това мое изказване но мисля че всекя жена има право да иска деца и това че се бориш ще те направи една достоина майка един ден  надявам се да е скоро.Успех :wink: