0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Пикногенол и стерилитет при мъжа
« -: Май 20, 2010, 17:11:44 pm »
Здравейте! Прочетох следната статия
http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=111
и понеже ние имаме мъжки фактор закупихме с мъжа ми продукта пикногенол и сега и двамата пием от него: той за подобряване качеството на спермата, аз за намаляване на менструалните болки.
Мъжът ми е с морфология 8% по Крюгер (при нормална 14%) и подвижни нормокинетични 47% (при нормални >50%). Респективно диагнозата му е астенозооспермия.
Засега обаче е рано да се похвалим с каквото и да е било (минали са само 10-тина дни откакто го пием).
Някой има ли опит с тази добавка и ако да, може ли да сподели?
Бих се радвала да получа съвет и от други с подобна диагноза какви витамини/добавки пият?
*
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #1 -: Юни 09, 2010, 13:03:46 pm »
Значи, аз бях с поставена диагноза олигоастенозооспермия.
Без да се впускам в подробности че беше преди доста време, всички показатели бяха занижени.
Пробвал съм с какво ли не - без никакъв ефект.
Включително едно продължително (и естествено скъпо) лечение с Пикногенол.
Въпреки че много ми го похвалиха от различни места, ефектът също беше нулев.
Накрая се стигна до ин витро с ИКСИ, което вече даде резултат от втория път.
Не искам да те отчайвам, защото при различни пациенти ефектите на билки и други лекарства може да са различни. Но аз стигнах и до лечение с тестостерон, което също според мен нямаше никакъв ефект. Затова трябва задължително да направите хормонални изследвания на мъжа - LH, FSH, Testosterone и Prolactin.
Също така хубаво е тези резултати да бъдат разчетени от специалист-андролог.
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #2 -: Юни 09, 2010, 18:41:53 pm »
Sfr мерси за споделеното.
Задължително ще се консултираме с андролог. Още повече че последната ни спермограма, правена на ново място даде по-лоши резултати.
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #3 -: Юни 09, 2010, 21:45:31 pm »
Мъжът ми пи Пикногенол няколко месеца, но заради ДНК фрагментации (при нас Крюгер беше 3%). Не се получи особено подобрение в SDI теста, но поне спаси биопсията. Морфологията няма как да се подобри с медикаменти. При нас май беше луд късмет да се уцели сперматозоид без фрагментации.
Вие правили ли сте СДИ тест?
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #4 -: Юни 10, 2010, 07:05:43 am »
Не, дори не знам какво е SDI тест?  osi_10
Сега чакаме да ни излезне разширената спермограма, но май и тя не включва подобно изследване.
*
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #5 -: Юни 10, 2010, 10:14:29 am »
При нас даде резултат след тримесечен прием.По-висока концентрация , по-добра морфология , по-добра подвижност.
Успех!
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #6 -: Юни 10, 2010, 17:52:48 pm »
Много се радвам ised  :D
*
Re: Пикногенол и стерилитет при мъжа
« Отговор #7 -: Юни 24, 2010, 13:53:23 pm »
При нас нямаше никакво подобрение от Пикногенола - 3 месеца приема, заедно с Вит Е и малка доза Спимен  :(
Сега съм взела Мака - дано това да свърши работа.