0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имам нужда от мнение дали да променя следната схема, която прилагам от 6 седмици с цел поддържане на мускулен тонус и сваляне на 3-4 килограма, засега без резултат.

понеделник: упражнения с тежести (30 мин)
вторник: плуване (30 мин, около 20-25 двойни дължини)
сряда: упражнения с тежести (30 мин)
четвъртък: плуване (30 мин, около 20-25 двойни дължини)
петък: упражнения с тежести (30 мин)
събота и неделя: бягане (30-35 мин, 5.6 км) или колоездене (40 мин, 16-18 км) или почивка (ако ме домързи)

Тренирам сутрин. Упражненията с тежести разделям по мускулни групи. Правя 3 серии по 10 повторения, като последните със зор, но правилна форма. Увеличавам тежестите с 5-10% на 4 седмици.

Висока съм 165 см и тежа 60 кг.

Този режим ми изглежда доста активен, а кантарът не мърда.
Да наблегна ли повече на аеробната активност?
Проблемът ми май е че прекалявам с яденето, но затова ще питам в другия подфорум.

Предварително благодаря за съветите.
Цигу, поздравявам те за активността  :D. Аз от 5 години си намирам всякакви оправдания и не спортувам нищо  :(. Сега съм решила, че не може така. Имаме лежанка вкъщи и започнах да правя малко упражнения на нея. Само така обаче няма да стане. Усещам, че имам нужда от повече динамика, имам енергия, която трябва да изразходя. Да не говорим, че като се кача пеша до 4 етаж и направо дъх не мога да си поема.
Въобще желание имам, ще видим какво ще стане и дали ще си остана само с него  :lol:.
*
Roxy, дано моята работа не е ден до пладне...

Само бягането не ми стига. Тежестите правят мускул от сланината, и се горят повече калории, дори в покой. Аз и спя по-добре като спортувам.
Имам нужда от мнение дали да променя следната схема, която прилагам от 6 седмици с цел поддържане на мускулен тонус и сваляне на 3-4 килограма, засега без резултат.

понеделник: упражнения с тежести (30 мин)
вторник: плуване (30 мин, около 20-25 двойни дължини)
сряда: упражнения с тежести (30 мин)
четвъртък: плуване (30 мин, около 20-25 двойни дължини)
петък: упражнения с тежести (30 мин)
събота и неделя: бягане (30-35 мин, 5.6 км) или колоездене (40 мин, 16-18 км) или почивка (ако ме домързи)

Тренирам сутрин. Упражненията с тежести разделям по мускулни групи. Правя 3 серии по 10 повторения, като последните със зор, но правилна форма. Увеличавам тежестите с 5-10% на 4 седмици.

Висока съм 165 см и тежа 60 кг.

Този режим ми изглежда доста активен, а кантарът не мърда.
Да наблегна ли повече на аеробната активност?
Проблемът ми май е че прекалявам с яденето, но затова ще питам в другия подфорум.

Предварително благодаря за съветите.


Здравей :)

Ще погледна след малко и храненето ти.

Някой ти е правил тази програма ? :)

Моето мнение :

Имаш прекалено голяма аеробна активност. За да сваляш мазнини и в същото време да не губиш мускули е нужно тялото да бъде стимулирано за целта. Какво се случва, когато тренираме много много нискоинтензивни протоколи ( бягането, плуването по 30 мин ) ? Тялото ти почва да се адаптира като прави мускулните влакна 'бавни' и издръжливи, като в същото време намалява обема им ( сваляш мускули ). Освен това при аеробна работа разходът на енергия е само докато вършиш конкретната работа. След това не. Освен това продължителното монотонно натоварване повишава нивото на кортизола ( хормон на стреса), от което се качват мазнини, най-вече на корема. И освен това ставите ти се натоварват прекалено много, без да имат стимул да стават силни.   
 
Напиши ми конкретно какво правиш като упражнения за мускулните групи, какви упражнения, каква последователност, за да мога адекватно да ти отговоря на това какво да правиш.

Какво предлагам аз :

Супер е, че редуваш тренировки с тежести с друг вид натоварване.
Какво конкретно да правиш в залата ще мога да ти кажа след като видя какво си правила досега :) Но ще ти напиша няколко принципни неща :

Тежкото трениране прави ставите ни здрави. Тежкото трениране стимулира тялото да пази мускула и да сваля мазнини. Силният мускул гори повече енергия от слабия. Колкото повече активно тегло ( мускули най-вече) имаме, толкова повече енергия ще искат те и ще сваляме мазнини.

Стресът ни омазнява ( защитна реакция). :)

Остави 1 или макс 2 аеробни натоварвания за седмицата, един път бягане, един път плуване.

3 пъти седмично се занимавай с тежести ( пак повтарям - напиши това, което правиш и аз ще ти пиша :) )

Не е важен обемът на това, което правиш, а качеството, все пак трябва да можеш да се възстановиш и да си жизнена :)

След малко ще ти погледна храненето. Имай предвид, че нещата са цялостни и обвързани. Хранене, трениране, стрес са неизменно свързани и влияещи си елементи :)
Цигу, поздравявам те за активността  :D. Аз от 5 години си намирам всякакви оправдания и не спортувам нищо  :(. Сега съм решила, че не може така. Имаме лежанка вкъщи и започнах да правя малко упражнения на нея. Само така обаче няма да стане. Усещам, че имам нужда от повече динамика, имам енергия, която трябва да изразходя. Да не говорим, че като се кача пеша до 4 етаж и направо дъх не мога да си поема.
Въобще желание имам, ще видим какво ще стане и дали ще си остана само с него  :lol:.

Разкажи тогава повече за себе си и за тренировъчните си цели и ще ти помогнем :)
Разкажи тогава повече за себе си и за тренировъчните си цели и ще ти помогнем :)
Ами основната ми цел всъщност е да се чувства по-добре тялото ми, защото начинът на живот, който водя не ми допада и определено не се чувствам добре. По цял ден седя на едно бюро, никакво движение, а аз по принцип съм спортна натура и това много ме подтиска. Висока съм 1,70 см и тежа 57 кг. 2-3 кг ми се иска да сваля, но не повече. Тренирала съм няколко години волейбол, това в детските години. Преди 5 години ходех на бокс, в продължение на 2 години, чувствах се страхотно. Динамика, много движение, най-разнообразни упражнения. Но тогава не работех и времето ми го позволяваше. Сега няма как да ги съчетая, тъй като залата ми е доста далече. Това е в общи линии. От един месец спрях да пия кафе и съм много щастлива  :D.

Мислех си за тае бо, но не знам къде да отида. Можете ли да ми препоръчате някоя зала, като ми се иска да е в центъра? Става въпрос за тренировки след 19 ч.

Ами основната ми цел всъщност е да се чувства по-добре тялото ми, защото начинът на живот, който водя не ми допада и определено не се чувствам добре. По цял ден седя на едно бюро, никакво движение, а аз по принцип съм спортна натура и това много ме подтиска. Висока съм 1,70 см и тежа 57 кг. 2-3 кг ми се иска да сваля, но не повече. Тренирала съм няколко години волейбол, това в детските години. Преди 5 години ходех на бокс, в продължение на 2 години, чувствах се страхотно. Динамика, много движение, най-разнообразни упражнения. Но тогава не работех и времето ми го позволяваше. Сега няма как да ги съчетая, тъй като залата ми е доста далече. Това е в общи линии. От един месец спрях да пия кафе и съм много щастлива  :D.

Мислех си за тае бо, но не знам къде да отида. Можете ли да ми препоръчате някоя зала, като ми се иска да е в центъра? Става въпрос за тренировки след 19 ч.

Какво ти е работното време ? В колко почваш работа сутрин ?

Боксът е страхотно натоварване, да. Особено ако ти е доставяло удоволствие да го практикуваш.

Като цяло движението е хубаво нещо,било то бокс/тае-бо.

Препоръчвам ти да включиш програма с тежести в тренировъчния си режим. Така ставите, сухожилията, костите ти ще станат по-здрави, което ще гарантира превенцията на травми. Ще стимулираш мускулите да се запазят и да се свалят основно мазнини. Ще оптимизираш мускулния си баланс. Тези неща съчетани с по-динамична тренировка и хубав хранителен режим правят чудеса :)

Поздрави :)
Какво ти е работното време ? В колко почваш работа сутрин ?
Благодаря за съветите  :D. Сутрин съм от 9.00ч., но тръгвам в 8.15 ч. Предпочитам вечерни тренировки, след 19 ч., но залата да бъде някъде в центъра. Можете ли да ми препоръчате?
*
Местя се тук.
Имам хипофункция на щитовидната жлеза.
Дископатията ми я установиха преди 7 г. Болка има при навеждане.
Правя частични коремни преси със сгънати крака. Ръцете са или отстрани на торса, или зад тила.
За храната: от всичко по малко :) без тесто и сладко.
Закуска- не, само кафе.
Обед- супа или риба на скара.
Вечер мезе /пъстърма, суджук с чаша вино/
Цигари- не;
Алкохол- чаша вино;
Вода- 1,5-2 литра;
Работя в държавна администрация и работата ми е свързана повече със стоене пред компютъра.

Успех на всички в борбата с килограмите.
« Последна редакция: Май 20, 2010, 11:52:46 am от ЕVIQ »

[/url]
*
Здравейте!!!
И аз като повечето съм по 9 часа пред компа,движа се с кола (постоянно) и вечерно време съм толкова изтощена психически че нищо не мога да свърша.
Висока съм 165 и тежа 58кг.Само допреди 2-3 седмици бях 56 и ми беше добре,но 2 седмици спокойствие(отпуска) си казаха думата.И сега не мога да да се преборя с тези 2-3 излишни кг.
Преди година две тренирах постоянно всеки ден,но не ходех на работа и живеех сама,нямах ангажименти...
Сега след 6 като успея да стигна до фитнес залата там е пренаселено,чакам за уреди и тренировката се проточва 2-3 часа,което означава да се прибера в 8-9 и тепърва да готва и т.н....така,че не се получават мн мн нещата :(
Старая се да се храня здравословно(доколкото мога),не пия алкохол,не пуша,разхождам се и карам колело(е не всяка вечер),тренирам вкъщи с гирички,коремни преси...
Освен това съм в процес на бебеправне и затова е още по-важно да сваля кг сега,но не се получава.
Май станах мн подробна! :oops:
Чакам мнения и съвети?!!!?
Благодаря и хубав ден !

Какво ти е работното време ? В колко почваш работа сутрин ?
Благодаря за съветите  :D. Сутрин съм от 9.00ч., но тръгвам в 8.15 ч. Предпочитам вечерни тренировки, след 19 ч., но залата да бъде някъде в центъра. Можете ли да ми препоръчате?

На стадион Васил Левски има тае-бо, един от инструкторите - Ангел ми е приятел. Чувал съм хубави неща за него, но е хубаво ти да го провериш на място. :) писал съм му, когато ми отговори, ще ти кажа повече :)
Местя се тук.
Имам хипофункция на щитовидната жлеза.
Дископатията ми я установиха преди 7 г. Болка има при навеждане.
Правя частични коремни преси със сгънати крака. Ръцете са или отстрани на торса, или зад тила.
За храната: от всичко по малко :) без тесто и сладко.
Закуска- не, само кафе.
Обед- супа или риба на скара.
Вечер мезе /пъстърма, суджук с чаша вино/
Цигари- не;
Алкохол- чаша вино;
Вода- 1,5-2 литра;
Работя в държавна администрация и работата ми е свързана повече със стоене пред компютъра.

Успех на всички в борбата с килограмите.

Много ли са излишните ти килограми ?

Хипофункция, съответно забавен метаболизъм.
Ти не се храниш или се храниш мъничко, което не може да даде стимул тялото ти да работи на по-високи обороти :)
Почни да закусваш, за начало каквото ти се яде, за предпочитане яйца с нещо ( сирене, масло, кашкавал, гъби, месо ), кафето го пий след закуска.

Като цяло ядеш единствено протеин. Протеините не могат да се усвояват пълноценно при липсата на мазнини и мастноразтворими витамини ( А, Д, Е). Отделно от холестерола се правят стероидните хормони и вит. Д. :)

Включи постепенно повече мазнини от естествен източник ( най-вече животински) - масло, мазнината от месото, зехтин. :)

Водата под 2 литра не падай.

Ако ти се ядат въглехидрати - само от естествени източници - картофи, ориз, плодове, мед.

Относно храненето най-важното е произхода на храната, качеството. Затова се стреми да си намериш все по-добра храна за теб.

Хранителни добавки/храни, които ще ти помогнат :

Омега-3 мастни киселини ( рибено масло)
Вит. А ( черен дроб, вътрешности)



Повишеното ниво на кортизол (  хормон на стреса ) пречи на нормалната функция на щитовидната жлеза. Което значи - намаляване на източниците на стрес. Достатъчно и качествен сън, тренировки. Под тренировки имам предвид най-вече силови тренировки, тъй като повишената мускулна маса ( активно тегло) означава по-бърз метаболизъм. Прекаленото кардио допълнително стресира тялото и повишава кортизола.

Относно дископатията и болката при навеждане. Истината е, че трудно може да се направи диагноза онлайн. Най-добрият вариант е да дойдеш да направим една консултация+ тренировка, за да видя как се движиш, кои мускули работят и кои не и съответно да мога да ти дам програма. Консултацията+ тренировката няма да ти струват нищо. Ако те интересуват подробности - на ЛС :)
Здравейте!!!
И аз като повечето съм по 9 часа пред компа,движа се с кола (постоянно) и вечерно време съм толкова изтощена психически че нищо не мога да свърша.
Висока съм 165 и тежа 58кг.Само допреди 2-3 седмици бях 56 и ми беше добре,но 2 седмици спокойствие(отпуска) си казаха думата.И сега не мога да да се преборя с тези 2-3 излишни кг.
Преди година две тренирах постоянно всеки ден,но не ходех на работа и живеех сама,нямах ангажименти...
Сега след 6 като успея да стигна до фитнес залата там е пренаселено,чакам за уреди и тренировката се проточва 2-3 часа,което означава да се прибера в 8-9 и тепърва да готва и т.н....така,че не се получават мн мн нещата :(
Старая се да се храня здравословно(доколкото мога),не пия алкохол,не пуша,разхождам се и карам колело(е не всяка вечер),тренирам вкъщи с гирички,коремни преси...
Освен това съм в процес на бебеправне и затова е още по-важно да сваля кг сега,но не се получава.
Май станах мн подробна! :oops:
Чакам мнения и съвети?!!!?
Благодаря и хубав ден !


Имаш прекалено много стрес в ежедневието :)
Имаш 9 часа работа, 2-3 часа тренировка, почти никакво движение през деня, отделно тренираш вкъщи :) Всичкият този стрес пречи на тялото ти да функционира оптимално.
Къде ходиш на фитнес ?

Какво ще те посъветвам? Първо, напиши подробно какво ядеш.
Напиши какво правиш в фитнеса по 2-3 часа :)

И тогава ще пишем пак ;)
*


Имаш прекалено много стрес в ежедневието :)
Имаш 9 часа работа, 2-3 часа тренировка, почти никакво движение през деня, отделно тренираш вкъщи :) Всичкият този стрес пречи на тялото ти да функционира оптимално.
Къде ходиш на фитнес ?

Какво ще те посъветвам? Първо, напиши подробно какво ядеш.
Напиши какво правиш в фитнеса по 2-3 часа :)

И тогава ще пишем пак ;)

Това със стреса е вярно,но няма как да го намаля, а и не мога да си осигуря повече движение през деня.Затова гледам поне да се храня нормално.
Сутрин:кафе с мляко и захар(не мога без)
1 грейпфрут изцеден
мюсли с активия или малък сандвич с черен хляб
Обяд(на работа съм така,че каквото си занеса тама или си поръчам по Нета-няма кога да изляза)
Салата:(+ супа понякога) или месце,понякога сандвич
Следобед:гледам да имам плодове или ядки за да не прегладнея докато се прибера вкъщи или отида да хапна
Вечер:Гледам винаги да има някъква супа,че нали цял ден съм на "сухо"
Салатка или нещо сготвено,рибка или месце-различно
Вино:бяло или червено,но рядко

За фитнеса...явно не съм се изразила правилно :) :) :)
Исках да кажа че вече не съм мн редовна(както преди) тъй като губя  мн време (чакайки някой да си направи упражненията)а си имам и мъж на който трябва да обърна внимание и домашни любимци :).Затова повече гледам да си тренирам вкъщи.

Аз съм от Бс и хубавите фитнес зали(и тези наблизо)вечер за препълнени!Всички ходят след работа да тренират нали ??? :)

Мога подробно да обясня какво правя във фитнеса като тренировка...но нз дали има смисъл тай кто вече не съм мн редовна.Иначе тренировките ги делях на горна,долна част и аеробика(предимно кростренажор).


*
Напиши ми конкретно какво правиш като упражнения за мускулните групи, какви упражнения, каква последователност, за да мога адекватно да ти отговоря на това какво да правиш.

... 3 пъти седмично се занимавай с тежести ( пак повтарям - напиши това, което правиш и аз ще ти пиша :) )

Алекс, мерси за коментара и съветите.

Тренирам в зала с машини, свободни тежести няма. Упражненията са следните (прощавай за смешните описания, дотолкова ми се простира терминологията):

клек с щанга 50 кг (+лоста)
преса за крака 23 кг
сгъване на крака (задна част) 20 кг
сгъване/прибиране за вътрешна част не бедрата 65
разгъване за външна част на бедрата 60
преса/щанга за гърди от лежанка (хоризонтално положение) 20 (+лоста)
гребане (seated row) за гръб 32 кг
преса за гръб (back extension) 100 кг (тук не съм най-сигурна, може и повече да е)
странично вдигане за делтоидни/ръце (lateral raise) 14 кг
въртене (torso rotation) за корем 18 кг
коремни преси, вдигане на крака от вис - собствена тежест

Програмата сама съм я правила. Има разни машини, на които нищо не върша. Май е време да ударя скрипците.

Ще опиша храненето в другия подфорум по-късно.
Отново благодаря!


Имаш прекалено много стрес в ежедневието :)
Имаш 9 часа работа, 2-3 часа тренировка, почти никакво движение през деня, отделно тренираш вкъщи :) Всичкият този стрес пречи на тялото ти да функционира оптимално.
Къде ходиш на фитнес ?

Какво ще те посъветвам? Първо, напиши подробно какво ядеш.
Напиши какво правиш в фитнеса по 2-3 часа :)

И тогава ще пишем пак ;)

Това със стреса е вярно,но няма как да го намаля, а и не мога да си осигуря повече движение през деня.Затова гледам поне да се храня нормално.
Сутрин:кафе с мляко и захар(не мога без)
1 грейпфрут изцеден
мюсли с активия или малък сандвич с черен хляб
Обяд(на работа съм така,че каквото си занеса тама или си поръчам по Нета-няма кога да изляза)
Салата:(+ супа понякога) или месце,понякога сандвич
Следобед:гледам да имам плодове или ядки за да не прегладнея докато се прибера вкъщи или отида да хапна
Вечер:Гледам винаги да има някъква супа,че нали цял ден съм на "сухо"
Салатка или нещо сготвено,рибка или месце-различно
Вино:бяло или червено,но рядко

За фитнеса...явно не съм се изразила правилно :) :) :)
Исках да кажа че вече не съм мн редовна(както преди) тъй като губя  мн време (чакайки някой да си направи упражненията)а си имам и мъж на който трябва да обърна внимание и домашни любимци :).Затова повече гледам да си тренирам вкъщи.

Аз съм от Бс и хубавите фитнес зали(и тези наблизо)вечер за препълнени!Всички ходят след работа да тренират нали ??? :)

Мога подробно да обясня какво правя във фитнеса като тренировка...но нз дали има смисъл тай кто вече не съм мн редовна.Иначе тренировките ги делях на горна,долна част и аеробика(предимно кростренажор).



Първо за тренировките :

Скоро ще има доста базови статии за базови неща :)

Но накратко - тренировката не е нужно да е повече от час със загрявката.
Най-доброто за начало е да се тренира с многоставни упражнения със свободни тежести - клек( с дъмбели/щанги), тяга, напади, хоризонтални и вертикални дърпания и бутания, стабилизиращи упражнения за корем. За аеробиката - добре е, стига да не се прекалява с обема.

За храненето :
Опитай една седмица да закусваш яйца с масло/сирене/кашкавал или каквото поискаш. После кажи как ти се е отразило :)

Месото което ядеш какво е ? Ядеш ли достатъчно мазнини ( естествени, непреработени като масло/зехтин/рибено масло).


*



Първо за тренировките :

Скоро ще има доста базови статии за базови неща :)

Но накратко - тренировката не е нужно да е повече от час със загрявката.
Най-доброто за начало е да се тренира с многоставни упражнения със свободни тежести - клек( с дъмбели/щанги), тяга, напади, хоризонтални и вертикални дърпания и бутания, стабилизиращи упражнения за корем. За аеробиката - добре е, стига да не се прекалява с обема.

За храненето :
Опитай една седмица да закусваш яйца с масло/сирене/кашкавал или каквото поискаш. После кажи как ти се е отразило :)

Месото което ядеш какво е ? Ядеш ли достатъчно мазнини ( естествени, непреработени като масло/зехтин/рибено масло).



[/quote]

Това с яйцата ще го пробвам от др седмица(трябва ми време за предварителна подготовка) и ща кажа как се чувствам и усещам ли промяна.

Месото което ям е предимно пилешко и риба(все пак съм от морето)Свинското не ми е мн вкусно,Агнешко понякога но рядко.Много обичам морски дарове-калмари ,скариди,миди...

Колкото до мазнините-вкъщи ползвам предимно и само зехтин,независимо дали е за салати или готвене,а Маслото ...ех него мога да го ям и самичко...без хляб дори.
Но явно доста неща, които не правя както трябва вече или метаболизма ми е станал доста мързелив,затова се старая да ям по малко и по-на4есто и се наливам с вода (въпреки че изобщо не ми се пие)!
Благодаря за съветите!!!

 :bighug:




Първо за тренировките :

Скоро ще има доста базови статии за базови неща :)

Но накратко - тренировката не е нужно да е повече от час със загрявката.
Най-доброто за начало е да се тренира с многоставни упражнения със свободни тежести - клек( с дъмбели/щанги), тяга, напади, хоризонтални и вертикални дърпания и бутания, стабилизиращи упражнения за корем. За аеробиката - добре е, стига да не се прекалява с обема.

За храненето :
Опитай една седмица да закусваш яйца с масло/сирене/кашкавал или каквото поискаш. После кажи как ти се е отразило :)

Месото което ядеш какво е ? Ядеш ли достатъчно мазнини ( естествени, непреработени като масло/зехтин/рибено масло).




Това с яйцата ще го пробвам от др седмица(трябва ми време за предварителна подготовка) и ща кажа как се чувствам и усещам ли промяна.

Месото което ям е предимно пилешко и риба(все пак съм от морето)Свинското не ми е мн вкусно,Агнешко понякога но рядко.Много обичам морски дарове-калмари ,скариди,миди...

Колкото до мазнините-вкъщи ползвам предимно и само зехтин,независимо дали е за салати или готвене,а Маслото ...ех него мога да го ям и самичко...без хляб дори.
Но явно доста неща, които не правя както трябва вече или метаболизма ми е станал доста мързелив,затова се старая да ям по малко и по-на4есто и се наливам с вода (въпреки че изобщо не ми се пие)!
Благодаря за съветите!!!

 :bighug:
[/quote]

С водата направи нещата постепенно - добавяй по една чаша към дневното количество седмица по седмица, например едната седмица 1.5 литра, следващата 1.750 литра :) Така тялото ще свикне с водата :)
Яж си по колкото ти се яде, не се ограничавай целенасочено, просто храната да е качествена :)
Какво ти е работното време ? В колко почваш работа сутрин ?
Благодаря за съветите  :D. Сутрин съм от 9.00ч., но тръгвам в 8.15 ч. Предпочитам вечерни тренировки, след 19 ч., но залата да бъде някъде в центъра. Можете ли да ми препоръчате?

MD sport zala 4 na vtoriq etaj minava se prez fitnes boevski

това ми отговори момчето :)
Какво ти е работното време ? В колко почваш работа сутрин ?
Благодаря за съветите  :D. Сутрин съм от 9.00ч., но тръгвам в 8.15 ч. Предпочитам вечерни тренировки, след 19 ч., но залата да бъде някъде в центъра. Можете ли да ми препоръчате?

MD sport zala 4 na vtoriq etaj minava se prez fitnes boevski

това ми отговори момчето :)
Много благодаря  :D. Днес звъннах да питам и в четвъртък с още две съфорумки сме там на линия, да видим ще се справим ли или не  :lol:, че аз лично бая съм се обездвижила. Жената ни даде инструкции да не сме пили вода 40 мин. преди тренировката и да не сме яли 90 мин. преди това. Така че, чакаме четвъртък с нетърпение  :D.