0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #340 -: Януари 26, 2012, 11:25:24 am »
Бочка, браво!Кучетата са разкошни създания, дават много любов.Не че котките не дават нали, ама са си едни саможиви и всичко е когао те решат, че им е кеф.

Голямата ни келешка е на 4.5г и се казва Миси, защото звучи като Писи, както я бяха свикнали мъжът ми и колегите му.Донесоха ми я от София(ние живеем в Плевен), намерена в един строящ се склад.Беше около 3 месечна, дивачка.Не ме оставяше да се наям на спокойствие.И до ден днешен ако не я гледаш краде кюфтета, пилешки бутчета, наденици и т.н. екстри от масата.И е много добра, веднъж беше захапала сурово бутче и го тътреше към паничката си, бях го извадила да се размразява.Сега любимото и занимание е да спи под юргана до мен, като се опъне в цялата си дължина.

Малката е Гиги, намерихме я по Гергьовден, затова е Гергана ;) На лозето което имаме винаго сме гледали котки, е майката на Гиги живееше там, но при раждането умира, не е могла да роди другите котета след нея, кръвта и се натравя и умира.Дядо ни каза на втория ден след раждането, така отидохме с мъжът ми намерихме я и я взехме.Да си призная бяхме я отписали, но тя пък оживя.И сега е едно дебело, бяло чудо, което е като танк.Нищо котешко няма в нея, ближе ми лицето като куче, минава през мен като танк и я е страх да скача от едно място на друго.

Котешки истории...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #341 -: Януари 26, 2012, 13:00:56 pm »
Аз като исках котка имах само и единствено едно условие. Да не ми дере детето и да обича да я галят. Обещаха ни коте преди да отидем на море, помолих ги да го задържат 2 седмици, защото няма кой да го гледа малко коте в къщи. Върнахме се от морето и отидохме да вземем котето. Стопанинът се запритеснява и започна да ми обяснява, че те са си дворни котета, не са породисти. Викам няма проблем, стига да не дерат и да се гушкат. Той обаче продължи да кърши ръце, ами те не са вече толкова малки  :lol:, може би им се е загубил чара на малки котета  :lol:. Викам давай котетата да видим. Показа ни две попораснали диванета, Мони ги награби и двете а те седят като плюшени играчки  :lol:.Поговорихме 10 минути, тя ги гали ли гали, прегръща ли прегръща, Ц, никаква реакция. Само мър и гуш. Викам взимам ги и двете  :lol:. Едно за таз девойка, едно за съседската  :lol:. Покрай нас седяха 4 деца и гледаха с тъжни очи. Викам да оставим едното, децата ще плачат. След като ме увериха, че мама писана отново е бременна, си тръгнах спокойна  :). Ще има да гушкат и те. Поне се радвам, че хората си ги гледат и ги раздават. Сега обаче наша писана се оказа дама и си има кавалер. След малко отиваме при ветеринаря за хапчета, инжекция или нещо полезно по въпроса. Настройвам се психически да я заведа да я кастрират, ама ми е жал все още. 
Кажете ми как протича, болезнено ли е за животното, възстановителния период колко време трае... Ето я хубавица писана, Пъси се казва и нейната креслива приятелка папагалката. Лятото прекарват дълго време вперили очи една в друга.  :lol: От любов предполагам  :lol:
Малко по-нататък снимки и на мъжкия представител на кучешкия вид, ако не ми изяде телефона преди това...




http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #342 -: Януари 26, 2012, 13:14:12 pm »
Лиде, кастрирай котката, инжекциите и хапчетата са много вредни. Няма какво да ти е жал, ние нашата е взехме, когато излезе от упойка, един ден беше възстановителния период, дори конците не й махнахме, защото те сами си паднаха. Котката вкъщи си потърси усамотено местенце, докато се успокои, оставихме я на мира, естествено й бяхме купили всички любими вкусотии за ядене, но нямат особен апетит първите два дни. Това е, раничката е всичко на всичко около 2,5 см. Нищо страшно няма.


Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #343 -: Януари 26, 2012, 13:52:10 pm »
Здравейте,не знам дали си спомняте за моята Сара....на 02.01.2012....някой я отрови и тя умря,ноооо в природата празно няма.Вчера с голямо учудване установих,че една котарана се е нанесла в кучешката къщичка и си живее там,дори скача на прозореца и ме гледа докато готвя.Със сигурност е домашна ,защото е много гальовна.....днес ще я снимам за да я видите.
Както казват празно няма...едно си отива ,а друго чака на прага ни
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #344 -: Януари 26, 2012, 14:03:19 pm »
Така е морско момиче  :)
Eille  една женска котана кастрираха наши близки и казаха, че поне седмица след това животинчето е било много зле, затова се дърпам. А и детето като чуе или види ще плаче, затова засега исках да отбия номера, пък лятото докато е някъде ще свършим тази работа. Ще я заведа днес или утре и ще решим с човека какво да правим.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #345 -: Януари 26, 2012, 14:36:08 pm »
Лиде, ние сме на инжекции, но по съвет на вета ще кастрираме най-скоро голямата, Появиха се някакви кожни проблеми при нея и са хормонални.Ужасно е, сега я лекуваме.За инжекциите не трябва да е разгонена, за да и се бие първата инжекция, после след 3 месеца втора и след това стават през 6 месеца.А с хапчетата ние пробвахме, но се отказахме много бързо, котката стана зла и само ни дереше, не даваше да я пипнем, беше ужасно.Точно едно хапче и дадохме и спряхме.

Морско момиче няма празно наистина,Гледайте си писаната, носи радост със сигурност :)

*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #346 -: Януари 26, 2012, 14:51:00 pm »
Аз,съм за кастрацията.Няма нищо страшно.Миналата година с една приятелка кастрирахме уличните женски котки,които храним,и не е имало никакви проблеми.Просто трябва да се намери добър доктор за тази работа.Две от кучетата са ни женски,и двете ги кастрирахме,едно за да нямам грижи като се разгонят,но и по този начин се предотвратяват ракови образования.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #347 -: Януари 26, 2012, 14:57:51 pm »
Бочка, браво!Кучетата са разкошни създания, дават много любов.Не че котките не дават нали, ама са си едни саможиви и всичко е когао те решат, че им е кеф.

Голямата ни келешка е на 4.5г и се казва Миси, защото звучи като Писи, както я бяха свикнали мъжът ми и колегите му.Донесоха ми я от София(ние живеем в Плевен), намерена в един строящ се склад.Беше около 3 месечна, дивачка.Не ме оставяше да се наям на спокойствие.И до ден днешен ако не я гледаш краде кюфтета, пилешки бутчета, наденици и т.н. екстри от масата.И е много добра, веднъж беше захапала сурово бутче и го тътреше към паничката си, бях го извадила да се размразява.Сега любимото и занимание е да спи под юргана до мен, като се опъне в цялата си дължина.

Малката е Гиги, намерихме я по Гергьовден, затова е Гергана ;) На лозето което имаме винаго сме гледали котки, е майката на Гиги живееше там, но при раждането умира, не е могла да роди другите котета след нея, кръвта и се натравя и умира.Дядо ни каза на втория ден след раждането, така отидохме с мъжът ми намерихме я и я взехме.Да си призная бяхме я отписали, но тя пък оживя.И сега е едно дебело, бяло чудо, което е като танк.Нищо котешко няма в нея, ближе ми лицето като куче, минава през мен като танк и я е страх да скача от едно място на друго.

Котешки истории...
Имала съм и котки,но на този етап се задоволявам да се радвам и храня котките на комшиите,които идват при нас,защото кучувците имат страшна непоносимост към тях.Иначе съм израстнала с кучета и котки живеещи в хармония и ми е ясно за какво говориш.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #348 -: Януари 26, 2012, 15:32:30 pm »
А,какво ще кажете?Не е ли сладко?
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #349 -: Януари 26, 2012, 16:22:42 pm »
Да и аз за това си мечтаех...

Говорихме с мъжа ми, ще кастрираме маца. Тези дни ще я заведа в клиниката.
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 16:24:20 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #350 -: Януари 26, 2012, 17:45:06 pm »
Лиде, ето ти линк (а и  за всички, които се двоумят) за ползите от кастрацията:
http://catfriends-bg.org/bg-38702-.php
В същия сайт има и данни за клиниките, където се извършва безплатна кастрация.
Котката ми (почина на 14 години преди 2 месеца, вероятно отровена) беше кастрирана по съвет на ветеринара. Възстанови се за около седмица. Сложно е първите 2 дни, докато операцията е още прясна, после проблем нямаше поне при нас. Аз съм с 2 ръце ЗА кастрация на кучета и котки, прекалено много има по приютите... Но за това трябват законови промени, зоополиция и т.н.,но това е тема на друг разговор...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #351 -: Януари 27, 2012, 00:56:00 am »
Благодаря ти Ади, ще почета.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #352 -: Януари 27, 2012, 01:32:11 am »
В АРС кастрират безплатно.

http://arsofia.com/bg/kastrirai

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #353 -: Януари 27, 2012, 03:21:25 am »

Eille  една женска котана кастрираха наши близки и казаха, че поне седмица след това животинчето е било много зле, затова се дърпам. А и детето като чуе или види ще плаче, затова засега исках да отбия номера, пък лятото докато е някъде ще свършим тази работа. Ще я заведа днес или утре и ще решим с човека какво да правим.

Лиде, от кастрация до кастрация има огромна разлика. Аз бих избрала добър ветеринар.

Много хубави животинки имате!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #354 -: Януари 27, 2012, 17:14:07 pm »
И аз съм за кастрацията, ако котето живее в апартамент. Лео не го кастрирахме до 5 годишна възраст и мога да споделя, че имаше доста тежки и трудни моменти и за него и за нас до кастрацията. То не беше мяукане по нощите, то не беше търкане, маркиране, висене по терасите, бой с нас и другата котка... Просто животинчето се мъчеше, понякога плачеше мяукайки с часове. След кастрацията до момента - 12 години, той стана примерно коте. Другото беше на 2 годинки като го кастрирахме. Кастрацията колкото по-рано стане, толкова по-добре! Колкото е по-малко котето, толкова по-бързо ще му мине и ще забрави случилото се. А това е много необходимо, защото после изпадат в панически ужас, ако трябва пак да ходят на ветеринар.
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #355 -: Януари 27, 2012, 18:42:51 pm »
А това е много необходимо, защото после изпадат в панически ужас, ако трябва пак да ходят на ветеринар.
Това ми напомня една случка... С очите си видях, как Дог се запъва на вратата на вет. клиниката, която посещаваме, и трябваше стопанина му и двама лекари да го вдигнат на ръце, за да го внесат вътре  :lol: :lol: :lol:

Колкото до кастрацията - аз също съм ЗА, ама пусто мъжкото не ще и не ще.

Гледам сте бистрили и темата с родословията - за мен тази тема е доста болезнена, и винаги съм била раздвоена по въпроса, но след дълги размисли стигнах до следното заключение, което е валидно за мен:

За мен родословието не е задължително - ей я на черната ми маймуна не е родословна, имах си и Мичуринска превъзходна - разкошко сладък беше и той.

Но! за някои породи уви то е задължително. В частност визирам Лабрадорите, Голъдните, Немските овчарки, и т.н. Проблемът е, че тези породи са обременени с тазобедрена дисплазия, която им е генетично заложена, а наличието на родословие гарантира, че животното е развъдено по правилниците на съответните клубове, и назад в родословието на дадено животно няма ТбД.
Като знам какъв страх брах докато Дракула стана на възраст за снимка за ТбД... следващия лаб ще е родословен - не че ще е 100% гаранция, но все пак.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #356 -: Февруари 05, 2012, 10:34:38 am »
Хектор, Анук



и Дара
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #357 -: Февруари 05, 2012, 14:32:09 pm »
А това е много необходимо, защото после изпадат в панически ужас, ако трябва пак да ходят на ветеринар.
Това ми напомня една случка... С очите си видях, как Дог се запъва на вратата на вет. клиниката, която посещаваме, и трябваше стопанина му и двама лекари да го вдигнат на ръце, за да го внесат вътре  :lol: :lol: :lol:

Преди време съжителствах с немска овчарка. Имаше панически страх от ветеринар, защо така и не разбрах. В мое присъствие не е имало проблеми, оставаше да се случило нещо, когато беше на обучение. Когато се налагаше да му се слага ваксина нямаше сила, която да го накара да влезе в кабинета. Ветеринаря излизаше навън, в двора, за да му постави инжекция. А, пропуснах, сваляше и бялата манта.


Anuk_Anuk, страхотни любимци имаш!
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 14:33:51 pm от Пепка »
*
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #358 -: Февруари 05, 2012, 18:28:38 pm »
Сега на Вашето внимание, представям Радка (понеже е елитна порода овце, "Радка" е съкратено от "Радисън")

Клип едно - Радка е току що изкъпана, вече не мирише на скункс (всеки, който има котка с козина около 5-6 см ме разбира), стоя мирно и тихо под душа, дори издаваше разни странни звуци, с които по принцип заспива (тя не знае, че е котка, обича водата и не мърка). Под сешоара:


http://www.youtube.com/watch?v=dTJqbexN0BE&feature=youtu.be

Тук усещам коментарите - оххх, за завиждане сии, моята ако поне веднъж стои така....

И за да разсея чувството на завист, което напира в гърдите ви, предлгам на вниманието ви клип номер две:

Минали са около 10 минути от къпането и сешоара. Албанския реотан на Радка е започнал да загрява ... нещо не е като трябва .... най-малкото миризмата отзад я няма...ТЯ започва да се усеща, че нещо нередно и се е случило...И ето го резултатът!


http://www.youtube.com/watch?v=v0_1USPboR4&list=HL1328458584&feature=mh_lolz


Това трае около минута две. Успокоява се и продължава да НЕ знае, че е котка :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Домашните любимци на Зачатие - нова :)
« Отговор #359 -: Февруари 05, 2012, 21:16:39 pm »
Може ли да ме вземете за котка във вашата къща?  :jump12: