0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да си попитам и аз: Кога въведохте каши и какви - млечни, безмлечни?
Ние сега въвеждаме плод, но нещо много му е сладък и се чудя дали да размеся с каша за следобед. Та какви каши са подходящи?
И не знам защо, но голям страх изпитвам от млечните каши  :oops:.... все си мисля, че е рано, пък то на почти 7 месеца сме.

Харесала съм си една схема на въвеждане: зеленчуково пюре - плодово пюре (2-3 вида) - оризова каша с плод - месо(1-2 вида за 2 седмици) - глутен - масло - сирене

Какво мислите за нея?

Моя дундьо оризовата каша ни Милупа почти не я яде - дали пак от нея да взема за смесването с плод или друга?
Голяма съм питанка, ще ме извинявате  :oops: :oops: :oops:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Направи 2-3 супени лъжички оризова безмлечна каша с вода и добави едно малко плодово пюре. Ако ви е много това количество пробвай с 1/2.
Мойта до ден днешен млечна/безмлечна каша яде с плодово пюре, а бисквитената не и се нрави много дори с плодово пюре.
Млечни не съм и давала до годинката с изключение на бисквитената. След това пак и взимах безмлечни и ги правя с АМ и слагам по 50-60мл плодово пюре за вкус.  :lol:


*
И аз така правя,смесвам с плодово пюренце и се нрави доста на детето.Безмлечна оризова,безмлечна елда-те стават и за сгъстяване на по-редки домашни зеленчукови пюрета.

*
Тъкмо за оризовата каша имам питанка. :D
Аз я правя с кърма, но става страшно рядка - така и бях чела, че се получава от кърмата. Но не се сещам из всичкото изчетено, дали можеше да се прави само с вода или трябва да добавям и адаптирано мляко, както е описано на опаковката?
И още нещо - на този етап какви още каши мога да давам?

П.П. Малко спам, ама не мога да се стърпя: Тини, много хубава лентичка имаш.  :wink:
« Последна редакция: Юли 30, 2010, 17:12:35 pm от twin »
*
Мерси за отговорите Малина и Тини. Днес купих ориз и рожкови на Нестле и ще я пробвам (първо чиста, после с плод) като свършим с въвеждането на сливите.

Туинче, рядка става с кърма, да. За моята оризова каша, която беше на Милупа може и с вода да се прави, предполагам и останалите са така. Аз не смятам да купувам АМ специално за кашата.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Twin аз правя оризовата каша на Хип само с вода,скоро ще започна да давам и каша Елда пак на Хип,мисля че е още рано за млечните каши.

*
Момичета, помагайте!
Тези дни започнах да въвеждам зеленчуците. Реших да започна с картоф. Втори ден се мъча да дам картофено пюре, но Виктор категорично го отказва. Мръщи се, цупи се и не ще. :(  Вчера пюрето стана малко по-гъстичко, та си помислих, че не му хареса консистенцията. Но днес отново му се мръщи - даже и две лъжички не пое. 
Какво да правя? Да спра картофа и да почна с друг зеленчук? И ако да, веднага ли да го дам или да изчакам няколко дни? И кога отново да пробвам с картофеното пюре?
Благодаря предварително!
*
Ние бяхме така. Бърди ме посъветва към картофеното пюре да прибавя оризова каша (чиста) и да го разредя с мляко (кърма/АМ). Мога да ти кажа, че на мен ми се стори доста странно, но го направих. Направо му плющаха ушите на младежа  :lol:.
Ако и така не ти го яде остави и пробвай отново след 20-30 дни. Така в началото не искахме да ядем моркови и банани.

*
Благодаря, Abloy.
Аз по принцип пюрето го правя с кърма. Но ще прибавя утре и оризово брашно, та да видим как ще го приеме.  :)
*
туин, и моят син беше така. Момичетата тук ме посъветваха да не се отказвам и лека-полека да увеличавам дозата. В един момент започна автоматично да отваря устата, а сега вече няма нещо, което да не яде.  :lol:

*
В един момент започна автоматично да отваря устата, а сега вече няма нещо, което да не яде.  :lol:


По-скоро автоматично си затвори устата следобед, когато му давах плодовото пюре.  :D
Стискаше и се мръщеше, но като усети, че не е картофа от обяд охотно я отвори и си го излапа цялото.
Ще го пробвам и утре, та да видим.
Благодаря ви момичета.
Лека!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
И аз с въпрос?:)
Днес дадох на децата пюре от морков и тиквичка (домашно приготвени) смесено с пилешко месо. Нищо ново като продукт. Пилешкото е от пюре на Нип.
Това в обедното им хранене в 12.00ч. Изяждат около 200-220гр.
В 16.30 ядоха оризова каша с ябълково пюре...около 200гр.
Заспаха и час по късно и тримата повърнаха МНОГО. Повърнаха и в 20.30ч. след като изпиха по 100-120гр. мляко.
Утре сутрин ще ги водя при лекарката ни и дано не е нещо вирусно, но възможно ли е да е от морковите и тиквичките наобяд? Досега не им бях варила и пасирала аз, яли са ги само от пюрета. Дали не съм прекалила с количеството?
*
Лис, на мен ми се струва, че не е от количеството, нито от морковите.  :(  Пък и защо ще повърнат и тримата?!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Лис, на мен ми се струва, че не е от количеството, нито от морковите.  :(  Пък и защо ще повърнат и тримата?!
И аз така мисля, още повече, че няма нова храна, но се чудех да не би да им е дошло в повече тиквичката :)(вероятно е пълна глупост това което мисля в желанието си да не ни е лепнал нов вирус) Утре ще се разбере.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Лисе  :hug2:, следи ги нощес и утре на лекар, ако е вирус леко да мине!
Точно по-този начин на Митака му се появиха първите зъби!
прибра си два вируса в интервала от една седмица и за капак получи обрив от едно от лекарство, уфффф!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Момичета,имам въпросче.Днес въведох за първи път месо-заешко. Сега няколко поредни дни ли да давам само месно пюре,докато се захрани и увеличим количеството,защото чета че се дава месо през ден, но от самото начало ли така? И по колко месо се слага, че пак различни мнения чета  :ask: Симона яде по 190гр. зеленчуково пюре, колко от него да е месото?
*
Момичета,имам въпросче.Днес въведох за първи път месо-заешко. Сега няколко поредни дни ли да давам само месно пюре,докато се захрани и увеличим количеството,защото чета че се дава месо през ден, но от самото начало ли така? И по колко месо се слага, че пак различни мнения чета  :ask: Симона яде по 190гр. зеленчуково пюре, колко от него да е месото?
Силве, аз четох, че месото трябвало да бъде в следните грамажи за пюрета:
6-7 мес. - 15 гр;
7-8 мес - 30 гр.;
9-10 мес - 40 гр.;
11-12 мес. - 50-60 гр.;
1-3 год. 70-80 гр.;
3-6 год. - 100 гр.
А иначе като почнах да давам заек (от пюре със зеленчуци на Гербер) започнах с 2 ч.л. и допълних със зеленчук; на следващия ден - само зеленчук, на третия 4 ч.л. заек+зеленчуци и т.н. Днес например яде 130 гр. пюре заек със зеленчуци+дом.морков. А горе-долу си смятам 1 ч.л. = 20 гр. пюре (това ориетировъчно, де).
Успех със зайчето, ние мислим как да ядем пуйката, че нещо не намирам подходящите пюрета. Явно ще почвам с пюрета на ХИП от 190 гр. и ще си ги дояждам :wink:
« Последна редакция: Август 27, 2010, 00:55:42 am от Дживотинче »
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Ммомичета от кога мога да заменя АМ с прясно мляко вечер и сутрин?
*
Аз около годинка и половина започнах да им давам вместо АМ прясно мляко, в началото ги редувах, след около 2-3 месеца започнах да им давам основно прясно.
« Последна редакция: Август 31, 2010, 15:34:37 pm от mimi26 »
*
Малко блондински въпрос, ама  :oops::
А може ли от кърма да се мине направо на кисело или прясно мляко или задължително трябва да се мине през АМ?