0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

О да, ако е нервен или го болят зъбките иска просто да цока за успокоение, но съм почти сигурна , че не се заблуждавам за кърмата- аз помня добре как доскоро ми напрягаха гърдите и се пълнеха, а сега са меки и както не ми спи по цели нощи и аз все давам да цока по малко за сутринта нямам хич мляко, направо си чувствам гърдите съсухрени и празни. А лактация вече няма да стимулирам нито с чайове , нито с цедене, да не вземат пак да ми се запушат каналите. Даже един ден ме беше много нахапал и реших да се изцедя и да му дам от шише- едва 30тина грама изкарах. А АМ давам ако започне да повръща, понеже от 2 седмици вече, не пием лекарства за рефлукса, но лошото при това АР АМ  е, че добавката се дава преди кърмене ,а не след това, за да може да се усвои и да образува тая пелена над стомаха. А то е ясно, че като му го дам преди кърмене ще го излапа за секунди
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
тия силиконави зърна въобще има ли някой да ги е ползвал, или само се лъжем да дадем по 15 лв и да ми се подмятат и те тука  :? Божидар хапе и без зъби - сега като го дразнят и направооо ми призлява. Но пък иначе с това сукане за успокоение ми стимулира яко лактацията, само дето на мен след поредното хапане ми минават мисли за отбиване :(
Вчера го почерпих половин лъжичка настъргана круша, че 2 дена не беше акал. Мноооого му се услади и му беше толкова интересно - нов вкус, нова консистенция :))) И работа свърши след час ;) Иначе ще си чакам още 2 седмици - това не го броя за захранване.


*
Това си е захранване, независимо дали ти го броиш или не :)
Всяка въведена храна различна от мляко е захранване.
*
Бебе, мими е права. А и детето не е малко. Можеш да го захранваш спокойно.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Мими, Блу, благодаря :) не бързам аз, ама предпочетох малко круша пред термометъра, че хич не ми харесва този метод.


*
крушата, ябълката, оризовата каша и т.н. са съвсем подходящи храни вече за вашата възраст, давай смело +- 14 дни не са от голямо значение :wink:
Мами,тъп въпрос,но така съм се овъртолила,че не ми остава време да чета из нета.ахрамилах с картоф.вече 2 седмици,но не съм добавила нов зеленчук,че бяхме с вирус.но имам страхотен проблем-едната близначка се буди 3 пъти нощем да яде. Та мисълта ми е мога ли да махна пюрето и да вкарам каша.целта ми е да и я давам вечер към 6 като предпоследно хранене белким поспим малко :( че тя и другата се буди 2 пъти (но тя е пухкава и не смея каша на нея,та става безобразно-цяла нощ препускам с бутилки...
*
Афродита, изчакай още малко и добави второ хранене, но дали ще качва или спи от каша не знам. Това със събуждането си е индивидуално и при всеки различно. Вариант е с таткото да си разделите бебетата или да се редувате кой да става  :)
*
може оризова каша, аз с това започнах.
ама пак ще препускаш с бутилки.
и от кашите не забелязах да се дебелее, моя младеж откак хапва каши качва по 100гр само на месец.
*
Логично е - за еднакъв обем, кърмата/АМ съдърват повече калории от кашата. Причината е по-високото съдържание на мазнини.
Таткото не е в картинката. Просто 6 яденета нощно общо ми сеьструват много.и то откак смениха времето...
Аз имах предвид да спра пюрето и да пробвам да захраня с каша.и като стигнем до цяла порция,да я давам вечер.доста мами казват,че е имало ефект...естествено,ние винаги можем да сме наопаки...
*
тук някъде имаше идея да се сложи оризова каша в млякото, може да пробваш и така.
за след 6м има разни млека точно за през нощта, вътре имат каша.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Таткото не е в картинката. Просто 6 яденета нощно общо ми сеьструват много.и то откак смениха времето...
Аз имах предвид да спра пюрето и да пробвам да захраня с каша.и като стигнем до цяла порция,да я давам вечер.доста мами казват,че е имало ефект...естествено,ние винаги можем да сме наопаки...
Слагай мезурка, мезурка и 1/2 оризова каша във вечерното АМ. Така ще се засища повече. Какво количество пият двете? От нея не се пълнее между другото?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Ми едната пие по 180,другата по 80...
Ааа,да сложа в самото мляко лъжичка каша ли? Трябва ли преди това да съм давала 2-3 малки лъжички
Казаха ми за едни бисквити на плазмон,които се разтварят в млякото пак и са 4+,още никъде не съм ги виждала,но се чудв дали биха помогнали и те...то докато се чудя,децата ще порастнат :P
*
От опит мога да ти кажа, че нищо не помага. И оризова каша съм слагала, и бисквити, дори на вечеря минаха след годинката + мляко и пак се будеха по 3-4 пъти на нощ (имало е моменти и през 20 мин имаше някой буден) до двете годинки. Говореха и ми казваха "Давай пакото, нечем вода".
Ако решиш да слагаш каша, първо захранваш с нея по общия ред, тогава добавяш вечер.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
А няма ли вариант, когато се събуди едната, да даваш шишето и на другата - да го хапне в просъница и да не те буди и тя след малко? Забелязала съм, че Боби така яде нощем полусънен понякога.

Ако тая круша, дето я дадох, е била захранване, трябва ли сега да продължим с плодове?


*
А няма ли вариант, когато се събуди едната, да даваш шишето и на другата - да го хапне в просъница и да не те буди и тя след малко? Забелязала съм, че Боби така яде нощем полусънен понякога.

Ако тая круша, дето я дадох, е била захранване, трябва ли сега да продължим с плодове?

Трябва да продължиш с крушата няколко дни, че да си сигурна че няма алергия. После можеш да въвеждаш други плодове по същия начин.

Попчо, аз съм с едно дете и то се е будило по над 5 пъти на нощ, ясно ми е, че е неприянто, изморително и изнервящо дори, но и при нас не е спряло от кърмене или въвеждане на вечеря.
Аз съм раздвоена-понякога давам и на другата,друг път си викам,че така може да и създам кофти навик-ами ако е дошъл моментада не иска да яде нощем...та затова ако видя,че се е размърдала-давам,ако не-не.
Еми ще пробвам каша все пак-пък ако стане.там е раб,че си искТ храна-не се събуждат да гукат или да играят.ако не спрем да ядем,поне да се будят в 7 :D
А ние сега на 19 ставаме на 6 мес-веднага ли тр да сменя Ам с това за по-големи,или не...
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Ааа,да сложа в самото мляко лъжичка каша ли? Трябва ли преди това да съм давала 2-3 малки лъжички
Казаха ми за едни бисквити на плазмон,които се разтварят в млякото пак и са 4+,още никъде не съм ги виждала,но се чудв дали биха помогнали и те...то докато се чудя,децата ще порастнат :P
Купуваш чиста, безмлечна, оризова каша на "Милупа" или "Хип". По принцип оризът е най-слабия възможен алерген /в млеката за деца с рефлукс се използва като сгъстител или брашното от рожков/, но както казва и Мими, първо пробвай през деня с каша. Имай предвид, че оризова каша в чистият и вид е малко вероятно да ядат, добави малко плодово пюре или я направи с АМ. Бисквити на "Плазмон" има на много места - аптеки "Ремедиум", "Пикадили", май и в "Билла" но повечето съдържат ГЛУТЕН, който предполагам не си въвела още. Има и без глутен, но тях и аз не можах да намеря... :) Коя яде 80мл, тази с 6-те будения ли?  :D Не иска повече или ти така си определила? Вероятно Мими ще излезе права и няма да е пълно решение на проблема, но нищо не пречи да опиташ....Можеш да смениш АМ с 2, но не е спешно....В смисъл, ако си имаш количества спокойно ги изразходи...

Бебе, спокойно можеш да продължиш с плодовете, но имай предвид, че те НЕ заместват хранене и трябва да дохранваш с АМ. :wink: Избягвай горските плодове, не давай малини, ягоди и др. "семчести", кайсия и праскова малко по-късно. Ябълка, тиква /нищо, че тя всъщност е зеленчук :wink:/, круша, банан /за който напоследък има също противоречиви мнения/ са удачни за първоначално захранване... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"