0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #300 -: Юли 13, 2010, 17:56:01 pm »
jam, да, спомням си, че бяхме говорили по тоя въпрос. Различни случаи има. Примерно аз винаги пукам фоликулите на по-малък размер от "общоприетия" и, когато ми е правена пункция на 18-20 мм, ЛХ и прогестерон са твърде високи. При последния ми опит, пункцията беше на 16 мм фоликули. Някои от опитите ми на ЕЦ (при двама различни лекари) завършиха преждевремено пак поради тази причина - изпуснахме фоликулите, защото чакаха да пораснат повече... Но при мен тази особеност се наблюдаваше още в самото начало, когато започнах с асистираните опити (на 29 годишна възраст).

Може би промяна с течение на времето е индикация за проблем с резерва и качеството на яйцеклетките, но предвид минималната финансова инвестиция и практически почти никаквия риск, лично аз бих обмислила отново тоя вариант. Единственото, което може да ме спре, е фактът, че "естествените цикли" адски много ме изнервят, защото много неща могат да се объркат и това не стигане до пункция, не стигане до трансфер, направо ме побърква.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #301 -: Юли 13, 2010, 19:50:26 pm »
Съгласна съм с вас, че в някои случаи е неприложим напълно естествен цикъл. Но аз съм говорила не веднъж с д-р Владимиров, имайки предвид, че му бях пациентка още от 2000 година и той лично ми е казвал, че не практикува икси на ЕЦ, а само на спонтанен. Без лекарства - не. Това го обсъдихме и с д-р Тачева. Дано поне при младите момичета е променил тактиката.  :wink:  Ние тогава бяхме само с мъжки фактор. Аз нямах проблеми и въпреки това не ми е правена процедура без лекарства, изключвам инсеменациите.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #302 -: Юли 15, 2010, 15:29:38 pm »
Момичета, бихте ли ми обяснили, какво се прави стъпка по стъпка при подаване на документи за фонда в клиниката? Мога ли да се обърна директно към Стефи или трябва първо да се видя с доктора?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #303 -: Юли 15, 2010, 15:46:47 pm »
Момичета, бихте ли ми обяснили, какво се прави стъпка по стъпка при подаване на документи за фонда в клиниката? Мога ли да се обърна директно към Стефи или трябва първо да се видя с доктора?
Първо трябва да се видиш с доктора. Да погледне какво имаш до момента, дори да си негова пациентка. Аз правих самофинансиран опит миналата година есента. Сега април като подавах документи за Фонда, отидох първо при него. Ако всичко е изрядно по изследванията ти, от Клиниката ти подготвят епикриза. Едва след това, когато епикризата е готова, те ще кажат кога, отиваш при Стефка, за да ти даде и всички останали документи. Попълваш си ги и подаваш  :D. Необходими са също копия на личните карти с "Вярно с оригинала" и подписи.

Но сега май д-р Владимиров го няма. Не знам дали изготвят документи за Фонда без него. Дано се включи някой, който е наясно.
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 15:52:23 pm от Roxy »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #304 -: Юли 15, 2010, 15:59:34 pm »
Моят опит беше март 2007, мислите ли че "книжата" от тогава биха имали давност?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #305 -: Юли 15, 2010, 16:18:01 pm »
Моят опит беше март 2007, мислите ли че "книжата" от тогава биха имали давност?
Ами не знам, но така или иначе трябва да ти напишат епикриза, д-р Владимиров назначава какво да се пише според изследванията ти, а мисля че д-р Димитрова ги пише. А трябва и ФСХ да се пусне на ново.
Аз не знам вие по коя точка ще кандидатствате, но и спермограмата трябва да е по-нова от 2007 г., ако се изисква такава.
Ако кандидатствате по т.4 Неизяснен стерилитет, освен етапна епикриза, трябва да имате и документ от клиниката, че имате направени 4 опита АРТ.
« Последна редакция: Юли 15, 2010, 16:40:06 pm от Roxy »
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #306 -: Юли 15, 2010, 16:54:52 pm »
Благодаря, Рокси! Мисля че ми се изясни картинката, пожелавам ти късмет и хубаво лято :)


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #307 -: Юли 15, 2010, 17:13:38 pm »
Благодаря, Рокси! Мисля че ми се изясни картинката, пожелавам ти късмет и хубаво лято :)
Благодаря, Мама Мийя  :D. И на теб късмет!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #308 -: Юли 15, 2010, 17:36:48 pm »
Мама Мийя, Рокси ти е обяснила по-важното.Аз само искам да допълня, че ако ще кандидатствате въз основа на 4-ри инсеминации и Димитрова би могла да ти помогне с документите.Ще ти пусне ФСХ и спермограма на мъжа ти и ще ги оформи.Тя ще бъде на работа към края на месеца, а Владимиров, доколкото знам е в отпуск до края на Август.Сега в клиниката е само доктор Благоева.Димитрова ме вика на 29-ти, така че от тогава със сигурност ще е там.Успех
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #309 -: Юли 15, 2010, 21:48:17 pm »
Здравейте момичета имам един въпрос/искам съвет/ към вече бремените разбрах че от клиниката не могат да ни дават болнични и ще трябва да се запиша и при друг док за да може той да ми дава болнични и съм малко объркано какво да правя а болничен ще ми трябва
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #310 -: Юли 15, 2010, 22:04:43 pm »
За протокола да уточня :), ще си кандидатствам за инвитро. Преди три години - мъжки фактор, знам ли, вече може и да е твърдо поради женски :lol:. Трябва да попрочета повечко за административния момент явно. Поздрави на всички!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #311 -: Юли 16, 2010, 10:17:11 am »
Здравейте момичета,имам един въпрос към Вас. През юни си взех заповедта от фонда и с доктор Владимиров се разбрахме да отида през септември между 3 и 5 ден от цикъла. Дотук добре, но цикъла ми се измести с няколко дни и както се падаше към 3 септември, сега се оказва, че най-вероятно ще ми дойде август, а доктора все още ще е отпуска. Въпроса ми е дали ако отида тогава ще има проблем друг лекар да ми назначи изледванията? Всъщност аз незнам дали само за хормоните ме вика или и някакви други неща ще се правят тогава. Просто ако изпусна и септември, после ще имам малко време до изтичането на заповедта...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #312 -: Юли 16, 2010, 12:57:42 pm »
Vatanasova, доктора те вика тогава за да направи преглед и да пусне хормони.Някои момичета пием един месец преди стимулацията противозачатъчни. Най-добре се посъветвай с д-р Димитрова за всеки случай.
Късмет!
 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #313 -: Юли 17, 2010, 15:58:15 pm »
Здравейте момичета имам един въпрос/искам съвет/ към вече бремените разбрах че от клиниката не могат да ни дават болнични и ще трябва да се запиша и при друг док за да може той да ми дава болнични и съм малко объркано какво да правя а болничен ще ми трябва

ако си вече бременна и искаш да си в болнични през цялата бременност, то трябва да се запишеш на женска консултация и там ще ти издават болнични.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #314 -: Август 02, 2010, 14:54:24 pm »
Здравейте момичета, някой има ли представа как работи клиниката през август? Мисля, че Владимиров е в отпуск целия месец, но не съм съвсем сигурна.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #315 -: Август 02, 2010, 20:56:39 pm »
Здравейте момичета, някой има ли представа как работи клиниката през август? Мисля, че Владимиров е в отпуск целия месец, но не съм съвсем сигурна.

Здравей,
Владимиров е в отпуск през целия август. Последният път ми каза, че не е сигурен от коя дата ще е на работа, но предполага от около 13 септември. Д-р Димитрова ще се върне преди него, но не знам дали ще ти свърши работа.
В близките дни трябва да отида до клиниката - ще ги питам и ще пиша  :)
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #316 -: Август 03, 2010, 09:13:39 am »
Д-р Димитрова вече е на работа.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #317 -: Август 10, 2010, 10:42:49 am »
Здравейте, днес бях до клиниката и разбрах, че Владимиров ще е след 15-16 септ. със сигурност на работа.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #318 -: Септември 10, 2010, 14:31:34 pm »
Здравейте, защо никой не пише?На 27.08.бях в клиниката и беше пълно, само д-р Димитрова преглеждаше.Аз вече съм на Марвелон , но нещо мн ми се гади от него и ми е постоянно нервно, спомням си , че и предния път не ми понасяше нещо, но ще го изгълтам.Започва ходенето всяка седмица до София , но дано да се получи този път вече.Пожелавам го на всички.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #319 -: Септември 10, 2010, 14:37:36 pm »
Алекс, успех този път!

И аз това си мислех тия дни, че никой нищо не пише...