0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tanyatais

  • *
  • 5
  • Най-обичаната шик мама!
Ставане на донор-процедури !
« -: Април 16, 2010, 17:49:05 pm »
Привет! На 30 год съм ,с едно дете на 22 месеца .От доста време се интересувам от ставането на донор на яйцеклетки и бих искал да попитам и тук освен във  Форум Мама Бг как се процедира,къде се отива първо,какво се заплаща,какви са рисковете за мен ,изисквания и препоръки?Благодаря предварително!
Таня :D
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #1 -: Април 16, 2010, 18:44:13 pm »
Здравей,
Обърни се към клиника по стерилитет. Предполагам, че ще искаш да е максимално близо до населеното място, в което живееш. В този сайт (и в други също) има адреси на клиники и отзиви за тях. Избери си една (или повече) клиники и се свържи с тях. Предполагам, че ще ти дадат част от информацията по телефона, а за някои неща ще искат да ги посетиш на място.
Те най-добре ще отговорят на въпросите ти, защото има известни разлики в условията и изискванията им. Дано се покрият с очакванията ти. Успех! :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    tanyatais

  • *
  • 5
  • Най-обичаната шик мама!
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #2 -: Април 16, 2010, 18:53:49 pm »
Благодаря за бързият отговор! от Пловдив съм и ще проверя в "Селена" където раждах ,защото има един от най-големите центрове по Ин-витро в Южна Бг и се надявам да са наясно!Единственото което ме интересува освен процедурата е ако даря Я. колко ще ми струват тези манипулации,защото това би ме разколебало,поради липса на излишни финанси! Цените споменати в тези теми са все 3-4 000 лева и нагоре,не се ли поемат от болницата,като Я. остават за тях?Много е объркано всичко май!
Мерси за отговора отново! :D
П.П.Проверих "Селена"  не се споменава в листа с клиники!Но има друга "Надежда" в която ще звънна!
« Последна редакция: Април 16, 2010, 18:57:32 pm от tanyatais »
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #3 -: Април 16, 2010, 22:15:45 pm »
Ще се направят някои изследвания и ако нещата са О.К. ще се таймира цикъла на ресипиента и ще се проведе стриктно една не тежка стимулация, две три изследвания на хормони, пункция под обща анестезия и си тръгваш с чаша топло кафе и шоколадова вафла. :lol:
Нищо няма да ти срува на теб, поне не би трябвало. Принципно донорство се прави когато се прави ин витро и от дрете страни, донор и реципиент. Тогава донора не заплаща стимулацията, а само процедурата си, а ресипиента поема поема разходите са стимулация и своята процедура. Така че след като няма да има трансфер при теб, логично е ресипиента да заплати хормоналните препарати ползвани за твоята стимулация. При това положение и изследванията би трябвало да бъдат поети от ресипиента или клиниката.
Поздравления!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    tanyatais

  • *
  • 5
  • Най-обичаната шик мама!
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #4 -: Април 17, 2010, 11:50:49 am »
Благодаря!Свързах се с клиниката ,те поемат всичко,дори транспортните ми разходи и отсъствия от работата като Я.остават за тях и нуждаещите се! Другата седмица съм на прегледи и ще докладвам!
*
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #5 -: Април 17, 2010, 16:41:32 pm »
Браво! Много благородна и човешка постъпка! Дано и други жени те последват!

*
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #6 -: Април 17, 2010, 17:37:43 pm »
Благодаря!Свързах се с клиниката ,те поемат всичко,дори транспортните ми разходи и отсъствия от работата като Я.остават за тях и нуждаещите се! Другата седмица съм на прегледи и ще докладвам!
И на мен ми стана интересно да науча повече за донорството на яйцеклетки!
Ще чакам да пишеш как са минали прегледите и всичко около тях!  :wink:
*

    tanyatais

  • *
  • 5
  • Най-обичаната шик мама!
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #7 -: Април 17, 2010, 19:36:02 pm »
Браво! Много благородна и човешка постъпка! Дано и други жени те последват!
Dano!До всяко добро същество,застане поне още едно....напомнихте ми за песента!Дано!
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #8 -: Април 21, 2010, 21:35:58 pm »
Присъединявам се към желаещите да станат донори :)
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #9 -: Април 21, 2010, 21:42:50 pm »
Присъединявам се към желаещите да станат донори :)
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52 Това са клиниките, от теб остава да избереш къде! Поздравления!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #10 -: Април 26, 2010, 08:37:32 am »
аз също бих искала да бъда полезна на някоя мама имам изследвания че съм годна давала съм поне 5 пъти.Като гледам колко много нуждаещи се а много малко са информирани за донорството а и повечето ги е страх предполагам от самата процедура. :goodluck:
*
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #11 -: Април 30, 2010, 13:49:51 pm »
Искам на всички момичета, които искат да станат донори на Я. да изкажа искреното си възхищение и благодарност.
Аз съм в ролята на рецепиент, вече за втори път.
Мили момичета, това което правите е достойно за възхищение, дано Господ да ви Благослови! Да сте живи и здрави и вие и семействата ви.
 :balk_81: :balk_47:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #12 -: Май 01, 2010, 11:17:12 am »
Момичета, благодаря ви, че ви има osi_9 защото Вие, правите нашите мечти, възможни и реални! :balk_81:


Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #13 -: Май 14, 2010, 20:03:06 pm »
Браво! Дано повече момиче осъзнаят, че няма нищо страшно в процедурата и, че след това се оцелява  :lol:
Браво на всички смели момичета допринесли за каузата!

Re: Ставане на донор-процедури !
« Отговор #14 -: Май 17, 2010, 09:42:19 am »
Здравейте
Отдавна не съм чела в тази тема. Преди повече от 3 месеца пуснах анонс  и дълго време никой не пишеше нито тук, нито на личната ми поща. Бях се поотчаяла докато намеря донорка. Сега след първия неуспешен опит  надзъртам и виждам чудесен пролетен букет от донорки ! Това раздвижване ме накара да преодолея болката и да се ориентирам за втори опит. Не е задължително другите така тежко да понесат неуспеха но когато си над 43 мечтите изглеждат по-трудно постижими. И все пак това оживление тук ме  облъхна като пролетен вятър с надежда .
Всичко най-добро ви желая !