0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Попаднах на тази находка и не се стърпях да реагирам :? Ето http://drmaneva.com/?p=175

Въпросната лекарка разяснява вредата от ин витро процедурите и излага мнението си, че децата ин витро често са с психични и физически увреждания  8O, поради естеството на зачеване. Ако искате погледнете линка, ако не ще поместя най-скандалните пасажи според мен.

...В избора на яйцеклетката се крие дълбок смисъл. При въртенето си тя допуска онзи сперматозоид, който носи информацията, необходима за създаването на определен човек... При оплождането ин витро сперматозоидите и яйцеклетката са в стресова ситуация...С други думи: загубва се цялостността на естествения процес на оплождане, което би могло да има отражение върху психическото и физическото състояние на детето.

...Бебетата ин витро са с по-голям процент аномалии. В световен мащаб нормално вродените аномалии са от 2 до 3 % от децата, а при ин витро от 6-7 %. Това значи, че 3 пъти се увеличава рискът от аненцефалия, чревна атрезия, хипоспадиа, краниостеноза и др...

...Нормалното раждане е много рисково за децата ин витро, затова е желателно те да се родят по оперативен път...

...Задължително е майката да сподели с неонатолозите и акушер-гинеколозите, че е забременяла ин витро. Това може да бъде от решаващо значение за нейното здраве и за здравето на детето й...

...Майката трябва да е подготвена психически да приеме всички усложнения, свързани с раждането на дете ин витро. Голям процент от децата ин витро имат нужда от лечение в неонатологично отделение...

...Препоръчвам да се потърсят други методи за лечение на безплодието като хомеопатия, китайска медицина, психотерапия, лечение на психоемоционалното състояние т.н. Често безплодието се дължи на блокажи в енергийното тяло или на определена мисловна нагласа. ...В моята практика жени са забременявали и със запушени две тръби....

...Сега са говори, че ще се отпуснат 20 милиона лева за забременяване ин витро и рискът тези пари да се използват не професионално, а комерсиално е голям.

В България се търси само успеваемостта на процеса ин витро и никой не следи какъв процент от тези деца се раждат с проблеми....

*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Как може тази лекарка ако може така да се нарече да пише подобни глупости!Ин витро заченатите деца са си деца като всички останали и се раждат и нормално и нищо им няма напълно здрави деца са си!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Тази е д-р със специалност...(?!), вероятно по ментален стерилитет или...

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
А от хомеопатията да не би да ми порасне нова тръба на мястото на извадената? Защо ли ми намирисва на кладенеца на баба Гицка?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Ако не беше трагично, щеше да е смешно..
Интересно с какви други алтернативи да се лекува безплодие поради отстранени тръби, азооспермия и т.н. тежки фактори 8O То на никого не е приятно да прави ин витро, ама...
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Като го прочетох първо 1 минута гледах тъпо, после реших, че задължително трябва да и пиша на тази женица. Зададох и доста въпроси и тя ми отговори. Утре ще и пиша, че отговорите и не са хич задоволителни. Бла-бла  osi_11говорене минава пред други, не и пред мен!
Даже ме обвини в грубост, при все че се постарах да се държа прилично както мама ме е учила  :)
Писна ми всеки да разбира от какво ли не и да се меси там където не му е работата! :x

Тази жена ще съжали, че си прави реклама на наш гръб! osi_15

Жалко е, че имаше коментари на жени, които са повярвали на тази лекарка!  :(
« Последна редакция: Май 05, 2010, 22:34:46 pm от mira_mimi »
Моля ви, просветете ме! 8O
Paждането на дете ин витро... Защо се бърквам, че не раждането, а зачеването е ин витро?
Ако наистина раждането е ин витро, това обяснява задължителната неонатологична грижа, уврежданията и ...
*
Глупост след глупост в цялата статия. Просто нямам думи. Тази може да си скъса дипломата, че да не дойда и да го направя аз.  osi_7

*
Цитат
Д-р Манева работи от 24 години като педиатър и от 19 години като специалист "Детски болести".
Цитат
Понастоящем д-р Манева завежда неонатологичното отделение на МБАЛ Силистра и е основен лектор на “Училище за родители” в същия град

Ето от къде знае докторката, че децата ин витро се нуждаят от специални неонатологични грижи.
Пази Боже! Само това мога да кажа!

Тази е д-р със специалност...(?!), вероятно по ментален стерилитет или...
Евро  :lol: :lol: :lol:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Ако имате желание, напишете по 2 реда в блога на специалистката.
*
мира, то ние хубаво ще напишем, ама да не мислиш, че ще й влезе нещо в главата. Тя е сигурно на около 150 години и толкова си може.
Добре, че не ми е педиатър на мен, че както има хора, които безпрекословно вярват на педиатъра си, направо тежко му и горко на детето ми.

*
Цитат
В избора на яйцеклетката се крие дълбок смисъл. При въртенето си тя допуска онзи сперматозоид, който носи информацията, необходима за създаването на определен човек... При оплождането ин витро сперматозоидите и яйцеклетката са в стресова ситуация...

на баба ти хвърчилото - това може да го разказва на горките дечица, на които е педиатър, но не и да го пише в блога си

Цитат
Бебетата ин витро са с по-голям процент аномалии. В световен мащаб нормално вродените аномалии са от 2 до 3 % от децата, а при ин витро от 6-7 %. Това значи, че 3 пъти се увеличава рискът от аненцефалия, чревна атрезия, хипоспадиа, краниостеноза и др
Какви точно аномалии д-р Манева? Ние сме хора на точните науки и сме половин доктори, нещо което вие не сте и 1% и отделно, че цялото ви разсъждение в блога ви си е една аномалия  ...

Има аномалии предадени по генетичен път - когато носители са родителите. Понякога тези аномалии са довели до стерилитет и преодоляването му чрез ИКСИ ги предава - Клайнефелтер, Сертоли, микроделеции на Y хромозомата. Това са все дефекти на половата хромозома. При цитогенетичен анализ преди ИКСИ, който е установил това носителство, хората с тежка астенозооспермия или азооспермия са наясно, че тоз риск е повишен при тях. Но ако цитогенетичниа анализ показва нормален кариотип - рискът точно от тези заболявания е точно същият, както и в основната популация.
Има тризомии - като Даун например, рискът от които се повишава с възрастта, а обикновено хората, които правят инвитро са доста над 35. Това е риск на възрастта, а не на метода. Има и още два синдрома, причинени от импринтинг по време а ИКСИ оплождането - синдром на Бекуит- Вайдман и Анджълман синдроми, които са нови дефекти които настъпат в редки случаи. Та това за генетичните. Има и аномалии причинени от самата бременност, но това няма нищо общо с ин витрото - както писаха по-горе - то е начин на оплождане, а не начин на износване и раждане. Някак си ми е неудобно да ви обясяваме ние тези неща, защото вие ужким сте лекар и все си мисля, че не се осведомявате по тези въпроси от какви да е сайтове, защото дори ние пациентите НЕ ЧЕТЕМ какви да е сайтове.

Цитат
Нормалното раждане е много рисково за децата ин витро, затова е желателно те да се родят по оперативен път
Гениално! Нормалното раждане е по-рисково за всички деца.

Цитат
Майката трябва да е подготвена психически да приеме всички усложнения, свързани с раждането на дете ин витро. Голям процент от децата ин витро имат нужда от лечение в неонатологично отделение
Това е проблем на рисковете на многоплодните бременности. Няма отношение към оплождането, а към износването. За това има ограничения в броя на трансферираните ембриони.

Цитат
Задължително е майката да сподели с неонатолозите и акушер-гинеколозите, че е забременяла ин витро. Това може да бъде от решаващо значение за нейното здраве и за здравето на детето й...
Да, задължително е! За да си отварят очите на 4, защото това може да й е първата и последна бременност!

Цитат
Препоръчвам да се потърсят други методи за лечение на безплодието като хомеопатия

На лекари, които лекуват с вода, захар и плацебо не вярвам!!! Това ми е предостатъчно да не ги взимам насериозно, изобщо!
« Последна редакция: Май 06, 2010, 09:24:42 am от cygnus »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Ако не беше трагично, щеше да е смешно..
Интересно с какви други алтернативи да се лекува безплодие поради отстранени тръби, азооспермия и т.н. тежки фактори 8O То на никого не е приятно да прави ин витро, ама...
Е как какви   :wink: с висене над кисело зеле  :lol:, пишкане в чашка и съответно измиване на очите с урината, това е сериозен лек срещу уруки, пикаене върху бял камък и мноооого други идиотщини, на които много хора се връзват, докато има такива "доктори" дето вместо да си вършат работата като хората, се занимават с глупости.
Предлагам всички стерилни двойки групово да се вдигнат до Божи гроб, да прекарат по 7 години в пост и молитви в Тибет, дълбока медитация и успокоение и тогава чудото току виж взело че станало  :?
Наистина ако не беше трагично щеше да е смешно.
Аман от псевдо учени!
Нямам думи! Браво Cygnus, след твоя коментар, имаме промени в материала. Аз също не се въздържах да се включа. Как може да се пишат такива глупости  8O??? И хората така прибързано се подлагат на ин-витро, някои от тях още на 20 години, без да търсят причините. Все едно като те смъдне нещо под лъжичката, да отидеш да си махнеш жлъчката.
Лошото е,че толкова много двойки се лутат, и губят време, и харчат пари за подобни лечения  :?
« Последна редакция: Май 06, 2010, 02:01:31 am от annie13 »

*
О, според мен още след Мира се е редактирала, още по-добре, че не съм чела предния вариант, че още повече щях да яхна метлата. Иначе това изобщо не искам да го коментирам там, защото няма как да коментирам деликатно подобни твърдения при това написани от лекар. Тъжното е, че ако го бях прочела преди 10 г когато започнахме опитите като едно нищо щях да й се вържа писанията и се притеснявам, че много хора се повеждат по подобни безумия.

Цитат
Изборът на тази интелигентна клетка никога не е случаен. Той е в тясна връзка с жизнената енергия, емоциите и мислите на родителите по време на сексуалния акт.

При оплождането ин витро сперматозоидите и яйцеклетката са в стресова ситуация. Те са отделени от физическото тяло на родителите и едновременно с това – от техните емоции и мисли. С други думи: загубва се цялостността на естествения процес на оплождане, което би могло да има отражение върху психическото и физическото състояние на детето.
Прочетох материала - втрещих се!!!  8O
Добре че родих наскоро, иначе гаранция щях да получа разкритие! :lol:

Възхищавам се на cygnus за умелото и уравновесено изказване.  :flower:


П.П. Извинете за грозния хумор, но го приемам лично срещу всички наши деца, заченати и родени след АРТ.
И си мисля: Какво ли би си помислило едно семейство с репродуктивни проблеми от малко населено място след като прочете писаниците на "докторката", което няма възможност да получава актуална информация за развитието в АРТ и методи?! Да спре да се бори ли?!
« Последна редакция: Май 06, 2010, 10:46:50 am от Tsveti75 »
Цитат
на баба ти хвърчилото  :lol: Тази е д-р със специалност...(?!), вероятно по ментален стерилитет или... :lol: :lol: :lol:
Като всяка гора си има сухости така и всяка професия си има некадърни :?
За жалост мисля, че много хора ще предпочитат да вярват в думите на такива,които лекуват всичко с хомеопатия всичко :lol:, защото вярваме на това на което ние искаме да вярваме :?
Колкото до статистики и хем подобни социологически проучвания до гуша ми дойде :x
Как бих могла да  отрича заслугата на инвитро оплождането?!?!За да я отричам май трябва да ми намират аномалии в Х и Y и още не знам си какви хромозоми , защото или аз съм зачената с дефекти или те :lol: при това по естествен път :lol: :lol: :lol: Няма повече да коментирам, а ще дам линк:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=871&Itemid=31
За тази статия има едно подходящо място - "Бисери на репродуктивни теми" :D

Обаче се чудя, какъв неонатолог (и то завеждащ отделение) е тази докторка, след като изказванията й напомнят на екстрасенс-лечител от някоя кабеларка?!
Наистина не е смешно, а страшно. Няма как да повярвам, че един човек, който си позволява авторитетно да говори или пише пълни глупости, може в същото време да е добър специалист в своята област. И то точно неонатология. Направо да ти настъхнат косите... :(

И колко ли двойки с репродуктивни проблеми от Силистра са потърсили помощ при "завеждащ неонатологичното отделение на МБАЛ" и вместо към специалисити във Варна или София (защото те са настроени комерсиално), са насочени към билкарката в с.Трънково или практикуващата "китайска медицина", екстрасенска Цецка (които, от своя страна, са истински самаряни)...?!

А ние се сърдим на полуграмотните лелки от квартала, за безумните им въпроси и съвети... :(

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Чула жабата, че подковали коня, и тя вдигнала крак. Госпожата просто не си знае гьола, но пък устремено отстоява правото да си има задник, мнение и блог.

Най-уместен ми се стори коментарът, че като авторитетен професионалист не е редно да подвежда хората по въпроси, по които не е сведуща. За да се намали вредата от подобни самозвани "просветители", семейството и училището трябва да научат децата отрано да отсяват сеното от плявата в интернет.

И отново, да са живи и здрави хората, създали и поддържащи Зачатие!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Много обидна статия...и то от лекар!

Дали само на мен ми се струва, че тя е с под мото
"Не правете Ин Витро, лекувайте се алтернативно!"
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)