0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Здравейте,

Можете ли да ми кажете каква е еднократната помощ за раждане на второ дете към настоящия момент? Благодаря Ви предварително.


*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
600лв е за всяко дете без значение първо второ или трето.
*

    inski

  • ***
  • 150
  • Моля,пишете ГРАМОТНО!Използвайте буквите "Ъ" и "Й"
от кога стана 600лв и за първо дете?за 1во дете на мен ми изплатиха 250лв,а за 2ро знам,че помощта е 600лв
Вече съм при мама!!!Името ми е Гергана и тежа 3,900г и съм висока 52см

 http://www.facebook.com/photo.php?pid=30400192&l=8a99371c23&id=1167931675

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30839992&l=87d3c78751&id=1167931675
*
Само за второ дете е 600лв. еднократната помощ.За първо беше 250 или 300 не съм сигурна.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
600лв е за всяко дете без значение първо второ или трето.
Глупости.
Първо дете - 250,
второ 600.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Да, за първо е 250, за второ е 600. И най-смешното е, че за трето пак е 250.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Да, за първо е 250, за второ е 600. И най-смешното е, че за трето пак е 250.
Трето и всяко следващо по 200лв. даже, иначе за второ - 600.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Извинете значи не съм била права останала съм с убеждение че е така моите деца наистина са второ и трето.Но са близнаци и затова получих две по 600лв.Извинявам се още един път за подвеждането!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Извинете значи не съм била права останала съм с убеждение че е така моите деца наистина са второ и трето.Но са близнаци и затова получих две по 600лв.Извинявам се още един път за подвеждането!
Ти като родила близнаци не се ли възползва от помощите за такива? До колкото знам са над 2 000 лв.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    niki78

  • *
  • 26
  • http://www.facebook.com/group.php?gid=131705180195
Благодаря на всички за отзивчивостта. Дано на нашите преумни управници не им се сторят прекалено много тези помощи и не решат да "спасяват бюджета" за сметка на нас майките (както вече веднъж се опитаха, макар че го обявиха за фалшива и невярна информация). Хубав ден!


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Извинете значи не съм била права останала съм с убеждение че е така моите деца наистина са второ и трето.Но са близнаци и затова получих две по 600лв.Извинявам се още един път за подвеждането!
Ти като родила близнаци не се ли възползва от помощите за такива? До колкото знам са над 2 000 лв.
За близнаци и тризнаци има еднократна помощ по 1200 лв. на дете освен тези за раждане.
*
А къде и какви документи се подават за тези еднократни помощи извън тези за раждане? До сега не бях чувала за такива допълнителни помощи  :wink:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
А къде и какви документи се подават за тези еднократни помощи извън тези за раждане? До сега не бях чувала за такива допълнителни помощи  :wink:
Подават се в агнцията за социално подпомагане (дано не я преименувах). Те са образец, който служителката по район ти дава да попълниш. Оставяш оригиналите на актовете за раждане на децата и ти казват след колко време да отидеш да си ги вземеш. На гърба им удрят печат, че тази помощ ти е изплатена. На мен лично ми се падна изключително отзивчива служителка, която много любезно и търпеливо ми помогна.
Трябва да носиш твоята лична карта и да знаеш данните от личната карта на съпруга си ако не е с теб. Трябва да имаш и банкова сметка за да ти преведат сумата.
Успех:)
*
Lisko, благодаря за бързия и изчерпателен отговор!
Аз още съм далече от този момент, но ми стана любопитно като прочетох.
Ако всичко мине добре сигурно ще се възползвам :)
Поздрави!
....Трябва да имаш и банкова сметка за да ти преведат сумата....

Пак май живея в друга държава :) На мен ми обясниха, че не могат да ми изплатят помощта в моята сметка, трябвало да ми открият те в някоя определена от тях банка /мисля беше ЦКБ/ и за това ми ги изплатиха на ръка.


*
....Трябва да имаш и банкова сметка за да ти преведат сумата....

Пак май живея в друга държава :) На мен ми обясниха, че не могат да ми изплатят помощта в моята сметка, трябвало да ми открият те в някоя определена от тях банка /мисля беше ЦКБ/ и за това ми ги изплатиха на ръка.
Да,от този месец за детските надбавки и еднократните помощи важат само определени банки.Мисля че бяха 5 на брой.

а за дете родено в чужбина с баща чужденец дават ли такива помощи?говоря за случи когато детето става български гражданин разбира се.


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
нямам представа как е с баща чужденец ,но щом има българско гражданство не виждам причина да не се даде.Но детето трябва да се отглежда в БГ.
Моето дете се роди в Белгия,но и двамата с баща му сме българи.Взех си парите ,но искаха да подпиша ,че ще се отглежда в страната детето -нещо такова имаше.
<br />
ами то май е дълга и широка.нямам идея дали си заслужава дори.обаче донякъде ако ще го правя български поданик то тогава трябва да си ползва и правата...или?


*
марита, едно от условията е да не си получила еквивалентна помощ от друга държава. Тъй като не се контролира, много жени взимат от две места. :x