0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета !
Искам от доста време да намеря рецептата за сладолед , но такъв какъвто преди години от едни дълбоки метални или пластмасови като тръби , ни загребваха , пълниха кофичката и теглеха на кантарчето ... Искам да стане такъв на вкус , а не от тези сметани и прочие , които продават сега !Дали някой може да помогне с идея и рецепта ?
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #1 -: Юли 27, 2010, 17:14:19 pm »
Записвам се да следя темата! И аз от скоро се интересувам от рецептата  :)
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #2 -: Юли 27, 2010, 18:30:21 pm »
И аз ще следя дано има момичета които да помогнат с рецепта с удоволствие бих направила!
*
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #3 -: Юли 27, 2010, 21:29:40 pm »
момичета не знам рецепта, но имам спомен че мама като деца ни правеше с домашно мляко и яйца. нямам много време напоследък много работа имам, ако не забравя ще я питам дали я помни ...

п.п. То аз вече не помня вкуса на нищо от детството ми ... Дори сега като ям домашно мляко не ми харесва много, а предпочитам купеното  8O
« Последна редакция: Юли 27, 2010, 21:31:50 pm от Малина »


Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #4 -: Юли 28, 2010, 12:43:46 pm »
Момичета , изрових това , но не знам как ще се получи още не съм пробвала.
Ето и рецептата :
1 л. прясно мляко
7 яйца
2 ч.ч. захар
3 суп.лъж.брашно
Разбиват се 1 ч.ч. захар и жълтъците.Към тях се прибавят брашното , което предварително е разбито с млякото.Белтъците също се разбиват отделно с другата чаша захар.После се прибавят към разбитите преди жълтъци,брашно и мляко и така.
Довечера имам на идея да я пробвам , но за да не се разочаровам отново , ще я направя с наполовина продуктите.
*
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #5 -: Юли 30, 2010, 11:02:42 am »
Момичета, дано да помогна, аз открих ето тази рецепта:

Домашен ванилов сладолед

Необходими продукти:

6 жълтъка
110 гр захар
300 мл прясно мляко
300 мл сметана
ванилия 1-2 пакетчета

Начин на приготвяне:

В голям съд разбийте на пяна жълтъците със захарта. В изплакната със студена вода тенджера изсипете млякото, сметаната, ванилията и загрейте, докато сместа заври. Свалете съда от огъня, след което при непрекъснато бъркане прибавете жълтъчно-захарната смес до пълното смесване. Бъркайте докато се сгъсти. Когато се охлади, поставете в замразител (машинка за сладолед) или в камерата (като разбърквате сместа през 15-20 минути.
*
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #6 -: Юли 30, 2010, 12:36:05 pm »
Фанта а сметаната каква е сладкарска или готварска?
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #7 -: Юли 30, 2010, 15:30:28 pm »
Само с прясно мляко яйца, ванилия,захар. Веднага се сетих за вкуса, ма как точно го правихме. При всички случаи трябва да са домашни яйцата и млякото, защото няма да ти се получи вкуса иначе...
До колкото помня първо яйцата се разбиваха със захарта, много добре на пяна, след това се добавят млякото и ванилията и се слага в камерата докато замръзна. Аз никога не съм правила нищо по рецепта, ма по памет така ставаше супер, леко лепкав, малко на кристали, нашенски ;)А за съотношението винаги на око и по преценка на момента, пууу как ми се дояде :)
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #8 -: Юли 30, 2010, 22:34:11 pm »
Фанта а сметаната каква е сладкарска или готварска?

Мисля че може да стане с обикновенна сметана, от онази дето я продават на прах в магазините т.е сладкарска!
*
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #9 -: Юли 31, 2010, 00:46:27 am »
Мама не можа да си спомни рецептата точно.
Но го правеше като бяхме деца с домашно овче мляко и домашни яйца.
Спомни си, че на 1л прясно мляко се слагат 6-7 яйца, 1 ванилия и захар толкова, колкото сладко искате да ви е. За приготвянето,каза че май млякото се кипвало и след като поизстине се добавяли разбитите яйца със захарта бавно за да не се пресече и после се слага в камерата.

Аз си спомням цвета, беше доста наситено жълто то с домашни яйца какъв да е  :lol:
И наистина като се стегнеше в камерата беше със шупли лед  :D


Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #10 -: Януари 30, 2011, 20:25:44 pm »
Спомням си вкуса на сладоледа тогава, въобше не ми харесваше, защото беше много млечен, а аз не обичах мляко :) Сега обаче мисля, че ще ми хареса и ще пробвам някоя от рецептите.
*
Re: Сладолед , но какъвто беше някога ...
« Отговор #11 -: Януари 30, 2011, 20:42:09 pm »
Много хубава тема! Спомням си и сладоледа и вкуса му... Може би трябва да направим и тема "Неща с вкус, като едно време". :)))