0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно

1. Знам, че трябва да попитам доктор - но в момента съм грипава, не мога да отида... а по тел. получих съвет... ами, по- скоро обяснение - че нищо не означават, докато не се направи профил през целия месец ( в различните фази т.е.) - е, великата Каса поема само веднъж; какво ще се разбере от тях си е проблем... на лекаря и пациента. При 20 лв./ хормон не мога да си позволя да повторя всички - при това 2 пъти. Може би само странно ниският прогестерон? Но защо ли е толкова нисък... и може ли това да е причината, поради която не става бебе (вече над ... ами, 12 или 13 опита, бебеправене на ову по тестове (ама имаше и месеци, в които дом. тестове не показват да има изобщо овулация...  :?) )
Основният ми проблем е, че не става бебе (и основно оплакване). Имам едно дете, стана след многократни опити - пак по същия планов начин - трудно, бях на 33. Сега съм на 36, но вече май по- близко до 37.
Имам и мигрена, проявяваща се най- вече (почти безотказно) по време на М (към 2рия ден на кървенето), никога не е била изследвана или диагностицирана, лечението е всички обезболяващи, които намеря край себе си, в големи количества, безогледно.
Самият ми цикъл е безболезнен (не знам дали има значение) - поне по отношение на коремни болки (както споменах, боли ме глава), винаги е бил такъв, 26 дневен - средно (никога не е бил особено точен - в смисъл - на деня), със 7 дена обилно кървене.
По съвет на лекаря, дал направление за изследванията (АГ) пих по 1 таблетка клостибегит от 3-тия ден на Ц, общо 5 дена.
По съвет на нета (и описанието на продукта) - трибестан, от 1 ден на Ц, 3X1. Със сигурност влияе по някакъв начин на цикъла... но не знам точно как - като цяло май го отлага, ако се взема във втората част на цикъла и намалява броя на "червените" дни, ако се взема от 1вия ден. За друго какво прави практически не съм установила. Предполага се да подпомага някак продуцирането? на фоликул... формиращи (ако се пише така) хормони...


Тук доста хора са виждали и преди (за разлика от мен) резултати от хормонални изследвания и... ами, могат да направят някакви предположения - какво означават?
Изследванията са направени на 7 ден от Ц - по искане на доктора.
О, ако има такава, се очаква м/у 11 и 13 ден.



Прогестерон/Progesteron    0,12        ng/ml      
          ж. фол.ф.0.27-2.61;           лут.ф. 3.25-38.63; ср. лут. фаза 5.25-38.63
          брем.първи триместър 12.26-81.40.втори триместър 11.11-81.40,трети
          трим.39.30-387.80,мъже 0,2-3,37


LH    7,4        mIU/ml      
             жени фол.фаза 1-18; овул.фаза 24-105; лут.фаза0.4-20.0,
              менопауза 15-62,мъже 2.0-12.0


Пролактин/Prolactin    8,53        ng/ml      
                                           М. 1,61-18,77 Ж.(F.) 1.9-25.5


FSH    8,49        mIU/ml    
                   жени фол.фаза 3.09-7.9, овул.фаза 2.27-18.51; лут.фаза1.38-5.52
                    менопауза 30-106,мъже 1.13-12.51


Естрадиол/Estradiol    382        pg/ml      
                  жени-фол.фаза 39-189.0,овул.фаза 94-508,лут.фаза 48-309;
                  менопауза до 41,мъже до 77


Тестостерон/Testosteron    0,57        ng/ml      
                                              Мъже 2,25-11,83 Жени 0,05-0,73




аз имам няколо въпроса първо..
-защо лекаря тои е поискал тези хормони на 7 ден от МЦ ?
прочетох другата тема ,която си пуснала..момичето правилно ти е отговорило,особено като се има предвид че си пила клостилбегит този цикъл най-вероятно не е един доминантния фоликул..,за другото си я подвела,като не си уточнила,че този цикъл си стимулирана..т.е. има голяма вероятност да са повече от една яйцеклетки и референтните граници,не са ни от особена полза в случая.
лекаря ти не те ли следи на УЗ ,след като пиеш костилбегит?
ще дам пример : при стимулация на мен са ми искали Е2 /да видят как нараства и съответно съдят за качеството на яйцеклетките ,средно около О. по около 200ед за всяка/ .., ЛХ /по него следят при стимулация да не "презреят яйцеклетките" /,прогестерон / винаги ми е бил доста нисък / при стимулация не се гледат стандартните референтни../ и пролактин ,важно е да се пускат често,за да не се допусне хиперстимулация ..   има още но незнам дали да те обременявам с излишно инфо,тъй като твоята е съвсем лека..
ФСХ по време на стимулация  е излишно-поне на мен никога не са ми го искали.
Затова съм озадачена  от две неща :
защо на 7 ден от МЦ ти е поискал хормони? ако е заради следене нивата на хормоните по време на стимулацията,тогава защо ти е поискал и фсх и тестостерон?фсх дава информация в началото на стимулацията,преди  старта на процедура..
Вярно,че стимулацията ти е лека ,но пак би трябвало да те наблюдава /мен са ме следили през ден на УЗ+ хормони през ден/..
И все пак е трябвало да ти пусне според мен хормони на 3 ден и тогава да стартирате стимулацийката..
Като се има предвид стимулацията - естествено,че неможе да ти каже много от еднократно изследване..както ти казах на мен по време на стимулация са ми ги пускали през ден,дори всеки ден ..е ,не всички хормони всеки ден..те преценяват кои според това как се движат,така че не само трябва пак да ги пуснеш,ми даже мисля,че малко ги следите..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно

Ами... той каза, че ЗК поема само едно изследване? Т.е. не на един хормон, а веднъж - не знам защо ги поиска на 7 ден, наистина... и не съм подозирала, че този препарат ще повлияе хормоните в този момент - главно понеже го попитах дали да почна да го пия този месец... и дали ще има влияние в/у изследването... той каза не - т.е. каза, че няма проблем, да го пия, после да правя изследвания...

Не съм и подозирала, че това лекарство води до повече зреещи яйцеклетки... това какво означава - опасност от близнаци ли? Звучи ми... брррр...



Ами... той каза, че ЗК поема само едно изследване? Т.е. не на един хормон, а веднъж - не знам защо ги поиска на 7 ден, наистина... и не съм подозирала, че този препарат ще повлияе хормоните в този момент - главно понеже го попитах дали да почна да го пия този месец... и дали ще има влияние в/у изследването... той каза не - т.е. каза, че няма проблем, да го пия, после да правя изследвания...

Не съм и подозирала, че това лекарство води до повече зреещи яйцеклетки... това какво означава - опасност от близнаци ли? Звучи ми... брррр...

аз не съм наясно конкретно с това лекарство какви са му ефектите ,но знам че се използва за мнооого леки стимулации . Не се шашкай ,чукни в гугъл и би трябвало да намериш листовка и там ще пише..най-добре обаче си говори с лекаря,защо ти го е изписал?имаш право на информираност за всеки медикамент,защо ти го предписват и т.н. какъв ефект цели..и пр. разговаряй с него подробно,разпитай си го ,защото има хормонални препарати които се изписват по различни причини..ние тук не сме лекари и само гадаем..
извинявай за въпроса,но къде работи твоят лекар?репродуктивен гинеколог ли е?защото само те са наясно когато се цели бебе,какви мерки да предприемат..
и имаш ли снимка за проходимост на тръбите,защото стимулиращите лекарства могат да доведат до извънматочна бременност,ако има проблем с тръба и не е установен преди да се започне стимулацията.казвам това не ,за да те плаша,а за да помислиш относно сериозноста и това на кой  да доверяваш здравето си.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно

Ауч!
Дори не знам как се прави такава снимка... или че има такова нещо...
Доста стряскащо ми звучи, обаче...

Прочетох (разбира се) листовката... там пишеше, че може да се взема най- много 3 месеца поред; не пишеше, че може да доведе до извънматочна бременност... нямаше от къде да ми хрумне подобно нещо...
Тъй де, не пише и, че следва да се прилага след наличие на такава снимка...


чукни на търсачката тук във форума и ще ти излязат много теми по въпроса .. не се притеснявай ,просто говори с лекаря си ако му имаш доверие.
п.п. погледни ако искаш тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=8504.220 повече аз лично немога да ти помогна,просто защото не съм достатъчно наясно с конкретното лекарство .
Успех
« Последна редакция: Април 28, 2010, 10:31:39 am от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Хм... ако му имам доверие? Случайно попаднах на него. Попитах на рецепцията - кой лекар би ми дал направление за хормонални изследвания - и ме пратиха при него... това достатъчно ли е?


*
Кати, зависи къде е тази рецепция.И аз отидах при случаен ендокринолог, за да си направя хормоните на щитовидната ,ползвайки направление/ за които е възможно/, но самите хормонални изследвания ми бяха назначени от лекаря при който отидох с проблемното си забременяване.Добре е да се отиде в клиника по стерилитет, ако търсите медицинска помощ .Особено ако си в София, според мен е неоправдано ходенето на друго място/проблема с транспортни разходи, отсъствия от работа не съществува - тези от провинцията имаме този проблем , и да си взема час в обедната почивка или след работно време , трябва да си взема и ден за да пътувам/.Финансови проблеми имаме сигурно повечето от пишещите във форума, но като цяло разходите могат да станат сумарно и по-високи на друго място.В клиниките по стерилитет не се предлагат само скъпоструващи АРТ процедури.
Колкото до клостилбегита , наистина много е писано за него .Аз лично не съм съгласна с всичко , понякога за това лекарство се говори като за най-коварното възможно лекарство на света, може би на много от пишещите във форумите за проблемно забременяване не е помогнал/ на мен също/,може би успелите не пишат тук, но според мен истината е, че всъщност на много жени е помогнало.Разбира се - спермограма, проходимост на тръби/ти имаш дете, може би скорошно раждане , не знам.../и проследяване на УЗ, в противен случай изобщо не се знае как реагираш на лекарството и да се прецени дозировката, защото от написаното от теб оставам с впечатлението, че няма да те проследяват на УЗ.
Не искам грубо да се намесвам в избрания от теб път за лечение , но ако в момента не ти е възможно да се преориентираш към подходяща клиника /ако разбира се  не си вече там/, то след 3-4 опита с клостилбегит ,ако са неуспешни, се замисли сериозно за избор на лекар.
Станах многословна, но за да съм по-ясна ще допълня, че и аз преди повече от година също се ограничих до посещения при акушер гинеколог и специалист по стерилитет по местоживеене, по ред причини - нова работа и трудно отсъствие,притеснения от възрастта си, аз си бях виновна, защото лекуващата ме лекарка ми заговори упорито след 3 неуспешен опит с клостил за специализирана клиника , но главата ми беше дебела..
« Последна редакция: Април 28, 2010, 16:10:38 pm от zanza »
Хм... ако му имам доверие? Случайно попаднах на него. Попитах на рецепцията - кой лекар би ми дал направление за хормонални изследвания - и ме пратиха при него... това достатъчно ли е?
сама реши достатъчно ли е за теб!
всеки възрастен човек трябва да е наясно ,че здравето е най-важно и трябва да внимава на кого го доверява..изборът е личен и носи последици, които могат да бъдат опасни.
п.п. не даваш инфо на конкретно въпроси отправени към теб и момичетата трудно могат да ти дадат съвет ..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
първо - полови хормони се изследват между 3-ти и 5-ти ден на менструалния цикъл. идеално е на 3-ти ден. 7-ми ден е късно.
второ, прогестеронът е нормално да е нисък в първата фаза на цикъла.
трето - Клостилбегит не се предписва без да има доказана нужда от него и без предварително да е направена спермограма на мъжа и да е проверена проходимостта на тръбите. също така, когато се пие Клостилбегит, се прави последваща проверка чрез прегледи с ултразвук на ефекта от него в същия цикъл - има ли овулация, зреят ли фоликули и т.н.

съветвам да смениш лекаря.

ето любимата ми статия за Клостилбегита - казва всичко.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=561&Itemid=17
« Последна редакция: Април 28, 2010, 17:04:23 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Само да уточня - въпросът "достатъчно ли е" беше чисто риторичен... и, да речем, ироничен.
Но, от друга страна, нямах някакво основание за избор. Лекарката, която проследи бременността ми, не назначава изследвания - никакви - от доста време на вратата й си седи бележка в този смисъл, вероятно за да не я притесняват хора с въпроси в тази насока...

В клиниките по стерилитет (опитах се вчера да последвам този ви съвет) записват за м. октомври. Освен на едно място, където записват за октомври 2011...


*
Опитай в клиниката на Щерев ,тел. - 920 09 01,мисля, че можеш да вземеш час до няколко седмици.
Само да уточня - въпросът "достатъчно ли е" беше чисто риторичен... и, да речем, ироничен.
Но, от друга страна, нямах някакво основание за избор. Лекарката, която проследи бременността ми, не назначава изследвания - никакви - от доста време на вратата й си седи бележка в този смисъл, вероятно за да не я притесняват хора с въпроси в тази насока...

В клиниките по стерилитет (опитах се вчера да последвам този ви съвет) записват за м. октомври. Освен на едно място, където записват за октомври 2011...

Чудя се как да си формулирам думите,за да не прозвучат грубо..
Смея да твърдя,че нямам нужда да ми уточняват кое е е риторично..,но мислиш ли,че тук има място за ирония-ти си пуснала темата с молба за помощ!форума е за конкретни въпроси и отговори,има под форум "емоционални"  ,където да говориш за мисли и чуства.
Намекнах ти,че не отговаряш на конкретни въпроси,като питам /с цел да ми се изясни ситуацията / и да могада ти бъда полезна /аз или някой друг / ,това е твое право..,но да си говорим празни приказки и да дъвчем едно и също ...няма смисъл.
Ако проследиш постовете в цялата тема,ще разбереш какво имам предвид..
Каквото сме могли ,сме ти дали съвети,доколко ще ги последваш -пак е твой избор!Както и това на кой доверяваш здравето си!Човек сам ,каквото си направи,друг неможе..може да грешиш,когато нямаш информация /на всеки се е случвало/ ,но след като си информиран,вече мисля всеки си носи отговорноста.
Дали ще чакаш час за клиника по стерилитет си е твое решение отново..голяма част от потребителите тук чакат..или са чакали.. Важно е да имаш цел и да знаеш начина да я постигнеш- а когато говорим за репродуктивни проблеми, това определено не е кварталния гинеколог.
Ще ти дам последен съвет - незабравяй,че понеже не ти се чака и доверяваш здравето си на кой ли не,могат да ти разбъркат така организма,че и без да е имало досега проблем,с години да немогат да те оправят.И не на последно място  - казваш  "нямах някакво основание за избор" - избор винаги има,друг е въпроса дали ни харесва..все пак преценявай ползите и вредите!
п.п. аз съм чакала повече от година за моя лекар и ще съм винаги благодарна,че го намерих !А тези при които не се чакаше и обиколих преди това за три години,не ми погнаха изобщо,а само ми изгубиха времето и парите !!Сама си прави изводите,къде и защо се чака ..
Моля,всички да ме извинят за спама.
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Ами спам - много правилно Люботпитка ти е казала как стоят нещата.
Гледах и аз изследванията ти, странно как са ги назначили на 7-ми ден от цикъла. Не съм пила Клостилбегит, но от всички момичета тук знам, че не се пие без да ти е направена най-малкото цветна снимка (да ме поправят ако греша - но се инжектира контрастно вещество, с което да ти видят проходимостта на тръбите). Няма особено голям смисъл за стимулиране на овулация, ако са ти запишени тръбите и всъщност яйцеклетката няма как да стигне до матката или пък сперматозоидите до яйцеклетката.
Освен това искаш не искаш няма как, ако трябва да следиш хормони през ден - два да минеш по здравна каса. Това е положението :( за съжаление. Чудесно ще е ако се окаже лек хормонален дисбаланс, който може да се регулира в цикъл-два, но зависи, а от тия изследвания дето са ти пуснати в никое време няма как да се каже нищо.
Подкрепям Джам - да смениш лекаря. Ако не в клиника по стерилитет поне попитай момичетата във форума за по-добър специалист. Все ще се намери някой добър специалист в държавните болници, колкото и профанско да звучи  :oops: с цел да не чакаш твърде дълго или поне да ти назначи по-правилни изследвания и евентуално лечени.
Тук можеш да намериш информация много по най-различни проблеми, но без да имаш представа какви са ти проблемите, няма как да търсиш решени - добра диагностика му е майката :) Успех!
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
Само да уточня - въпросът "достатъчно ли е" беше чисто риторичен... и, да речем, ироничен.
Но, от друга страна, нямах някакво основание за избор. Лекарката, която проследи бременността ми, не назначава изследвания - никакви - от доста време на вратата й си седи бележка в този смисъл, вероятно за да не я притесняват хора с въпроси в тази насока...

В клиниките по стерилитет (опитах се вчера да последвам този ви съвет) записват за м. октомври. Освен на едно място, където записват за октомври 2011...

Чудя се как да си формулирам думите,за да не прозвучат грубо..
Смея да твърдя,че нямам нужда да ми уточняват кое е е риторично..,но мислиш ли,че тук има място за ирония-ти си пуснала темата с молба за помощ!форума е за конкретни въпроси и отговори,има под форум "емоционални"  ,където да говориш за мисли и чуства.
Намекнах ти,че не отговаряш на конкретни въпроси,като питам /с цел да ми се изясни ситуацията / и да могада ти бъда полезна /аз или някой друг / ,това е твое право..,но да си говорим празни приказки и да дъвчем едно и също ...няма смисъл.
Ако проследиш постовете в цялата тема,ще разбереш какво имам предвид..
Каквото сме могли ,сме ти дали съвети,доколко ще ги последваш -пак е твой избор!Както и това на кой доверяваш здравето си!Човек сам ,каквото си направи,друг неможе..може да грешиш,когато нямаш информация /на всеки се е случвало/ ,но след като си информиран,вече мисля всеки си носи отговорноста.
Дали ще чакаш час за клиника по стерилитет си е твое решение отново..голяма част от потребителите тук чакат..или са чакали.. Важно е да имаш цел и да знаеш начина да я постигнеш- а когато говорим за репродуктивни проблеми, това определено не е кварталния гинеколог.
Ще ти дам последен съвет - незабравяй,че понеже не ти се чака и доверяваш здравето си на кой ли не,могат да ти разбъркат така организма,че и без да е имало досега проблем,с години да немогат да те оправят.И не на последно място  - казваш  "нямах някакво основание за избор" - избор винаги има,друг е въпроса дали ни харесва..все пак преценявай ползите и вредите!
п.п. аз съм чакала повече от година за моя лекар и ще съм винаги благодарна,че го намерих !А тези при които не се чакаше и обиколих преди това за три години,не ми погнаха изобщо,а само ми изгубиха времето и парите !!Сама си прави изводите,къде и защо се чака ..
Моля,всички да ме извинят за спама.



1. Не видях на кой въпрос не съм отговорила - затова и не съм го направила. И сега не виждам - можеш просто да го повториш.
2. Обърнах се за съвет главно, понеже осъзнах - очевидно със закъснение - че вероятно съм направила голяма грешка, доверявайки се на този лекар. Разбрах го със закъснение, понеже в листовката за пациента на лекарството, предписано ми от лекар, не пише "не го пийте, ако лекарят, който го е изписал, не ви е направил следните изследвания:..." Напротив, според листовката си то е едва ли не безобидно, ами, нещо като аспиринче. Хм, напътствията на трибестана са повече.
3. Нищо лошо не съм казала нито за клиниките, нито за хората, които ги ползват, нито за чакането. Но едва ли ще имам голяма полза, ако октомври месец ми кажат какво е трябвало да направя днес. Независимо колко компетентен, изчерпателен, точен и доброжелателен би бил този отговор, той би бил, най- основно, твърде закъснял.
4. Като не успях да "пробия" при тесните специалисти - за които не съм помислила навреме - например, понеже, напълно погрешно, си мислех, че 2рото дете трябва да става по- лесно... от къде точно съм я взела тази заблуда не знам, в крайна сметка отидох на генеколог - също не специалист по проблемно забременяване - във Вита. Е... ако не друго ме успокои, понеже другият лекар ми беше казал, че имам папиломи някакви, при това големи и... дрън- дрън. Както и да е - въпросът е, че направих нещо - онова, което можах.
5. Все пак форумът е ИМЕННО за търсене на допълнителна информация - вкл. и мнение на потребители. Точно затова е "форум", а не "сборник статии".
6. Видно е, че повече няма да се върна при този лекар. За което ви благодаря - без вас нямаше и да разбера... ами, до колко далеч е бил от лекар.

ПП
Ако въпросът, на който не съм отговорила, е защо е поискал изследванията да са на 7 ден - ами, НЕ ЗНАМ. Няма как да знам. Озадачи ме, и аз бях чела, че трябва да са на 3-ти - попитах, каза не, на 7-ми. Не ми е давал обяснение ЗАЩО. И ако следващия въпрос ще е защо съм го послушала - ами, защото той е лекар (по идея), а аз - не. Но, както се оказа, очевидно напълно некомпетентен по въпросите за проблемната репродукция. Което нямаше как да знам... не и със сигурност. Все пак, би било доста... ами, нагло да си мисля, че като съм прочела нещо в нета, съм станала по- знаеща и по- разбираща от лекарите, нали...



1. Не видях на кой въпрос не съм отговорила - затова и не съм го направила. И сега не виждам - можеш просто да го повториш.
ето

извинявай за въпроса,но къде работи твоят лекар?репродуктивен гинеколог ли е?защото само те са наясно когато се цели бебе,какви мерки да предприемат..
казвам това не ,за да те плаша,а за да помислиш относно сериозноста и това на кой  да доверяваш здравето си.
и
лекаря ти не те ли следи на УЗ ,след като пиеш костилбегит?

 Нищо лошо не съм казала нито за клиниките, нито за хората, които ги ползват, нито за чакането. Но едва ли ще имам голяма полза, ако октомври месец ми кажат какво е трябвало да направя днес.

по отношение ,че вече си изпила лекарството те не могат да направят кой знае какво.Ползата е ,че октомври месец поне ще имаш човек срещу себе си,който е наясно какво да правиот тук нататък..,а докато си губиш времето с някакви които си правят опити с теб ,само защото пускат хормони по каса..ще стане октомври ще искаш час за специалист,но ще дават най-рано за юни.Мога да разбера,да искаш лекар по каса,мога да разбера да му се довериш /въпреки прочетеното/ на кой ден да пуснеш хормони,но не еоправдано , да пиеш лекарство без да си проучила добре лекаря и последствията.Има много  източници на инфо освен този форум.
 

 Все пак форумът е ИМЕННО за търсене на допълнителна информация - вкл. и мнение на потребители. Точно затова е "форум", а не "сборник статии".

[търсене-точно казано,не чакане на готово..всички имат и други ангажименти и отделят от личното си време за да помогнат,естествено,че ще ти дадем линкове към теми и статии,които да прочетеш сама,първо,за да видиш повече гледни точки ,а не да приемаш думите на двама-трима писали в твоята тема и второ,защото неможе да се разискват едни и същи неща през няколко дни..сядаш и четеш това,което ти дават,след като сама не успяваш да го намериш..
мненията на потребители си ги получила,смятам адекватно!

Все пак, би било доста... ами, нагло да си мисля, че като съм прочела нещо в нета, съм станала по- знаеща и по- разбираща от лекарите, нали...

Нито една от нас предполагам,не се смята за по-знаеща,но повечето са изпатили от някой лекар /незнаещ/ и важните решения за здравето си /като какви лекарства да пият,какви процедури и изследвания и пр./ ги проверяват преди да предприемат действия ,а не след това.Поне за себе си мога да кажа,че най-малкото ако се съмнявам за нещо /както твърдиш ,че понеже си прочела,че трябва на 3 ден да се пуснат хормони и си го питала,пък той ти казал "не на 7" ,тогава е бил момента да се допиташ до още един лекар /търся второ,трето и т.н. мнение  
п.п. няма да отговарям повече ако не е по отношение на конкретни цифри от  хормони или въпрос по заглавието на темата ,защото оспамихме твърде много..
« Последна редакция: Април 29, 2010, 15:27:25 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно

1. Не видях на кой въпрос не съм отговорила - затова и не съм го направила. И сега не виждам - можеш просто да го повториш.
ето

извинявай за въпроса,но къде работи твоят лекар?репродуктивен гинеколог ли е?защото само те са наясно когато се цели бебе,какви мерки да предприемат..
и имаш ли снимка за проходимост на тръбите?,защото стимулиращите лекарства могат да доведат до извънматочна бременност,ако има проблем с тръба и не е установен преди да се започне стимулацията.казвам това не ,за да те плаша,а за да помислиш относно сериозноста и това на кой  да доверяваш здравето си.

 Нищо лошо не съм казала нито за клиниките, нито за хората, които ги ползват, нито за чакането. Но едва ли ще имам голяма полза, ако октомври месец ми кажат какво е трябвало да направя днес.

по отношение ,че вече си изпила лекарството те не могат да направят кой знае какво.Ползата е ,че октомври месец поне ще имаш човек срещу себе си,който е наясно какво да правиот тук нататък..,а докато си губиш времето с някакви които си правят опити с теб ,само защото пусакт хормони по каса..ще стане октомври ще искаш час за специалист,но ще дават най-рано за юни.Мога да разбера,да искаш лекар по каса,мога да разбера да му се довериш /въпреки прочетеното/ на кой ден да пуснеш хормони,но не еоправдано , да пиеш лекарство без да си проучила добре лекаря и последствията.Има много  източници на инфо освен този форум.
 

 Все пак форумът е ИМЕННО за търсене на допълнителна информация - вкл. и мнение на потребители. Точно затова е "форум", а не "сборник статии".

търсене-точно казано,не чакане на готово..всички имат и други ангажименти и отделят от личното си време за да помогнат,естествено,че ще ти дадем линкове към теми и статии,които да прочетеш сама,първо,за да видиш повече гледни точки ,а не да приемаш думите на двама-трима писали в твоята тема и второ,защото неможе да се разискват едни и същи неща през няколко дни..сядаш и четеш това,което ти дават,след като сама не успяваш да го намериш..
мненията на потребители си ги получила,смятам адекватно!

Все пак, би било доста... ами, нагло да си мисля, че като съм прочела нещо в нета, съм станала по- знаеща и по- разбираща от лекарите, нали...

Нито една от нас предполагам,не се смята за по-знаеща,но повечето са изпатили от някой лекар /незнаещ/ и важните решения за здравето си /като какви лекарства да пият,какви процедури и изследвания и пр./ ги проверяват преди да предприемат действия ,а не след това.Поне за себе си мога да кажа,че най-малкото ако се съмнявам за нещо /както твърдиш ,че понеже си прочела,че трябва на 3 ден да се пуснат хормони и си го питала,пък той ти казал "не на 7" ,тогава е бил момента да се допиташ до още един лекар /търся второ,трето и т.н. мнение


Хм, някак съм приела тези въпроси за риторични - т.е. очевидно не е репродуктивен АГ (има ли изобщо такива, работещи с касата?) и очевидно не сами правили снимка, щом дори не съм чувала за такава (дали пък не бях споделила това в друга тема... ако е така, се извинявам).
Лекарят е Стойчо Стоев. От Центъра, базиран в МД (не съм убедена, че е ДКЦ, но пък и не е част от болницата).

Хм, ясно е, че съм разбрала някакви неща в последствие. Не защото няма информация - а защото, както казваше една моя приятелка "от къде да ми хрумне да те питам дали леля ти има воденица".

По въпроса защо съм се доверила ВЪПРЕКИ... май нямам достатъчно адекватен отговор.
От друга страна, той ми пусна направлението не по време на прегледа, а чак на 3тия ден на М (искаше да отида на 5тия, но аз бях решила да ги направя по- рано... само дето не знаех, че се правят на гладно. Беше следобед. Бях яла. Ако го бях знаела това условие, нямаше да ям до тогава - не е такъв проблем - просто не го подозирах - това все пак не е мерене на захар... нямаше как да го предположа "от въздуха".). По- рано просто не пожела. Е... имах избор да не ги направя изобщо, но... едва ли щях да съм много по- напред.
 


.. той ми пусна направлението не по време на прегледа, а чак на 3тия ден на М (искаше да отида на 5тия, но аз бях решила да ги направя по- рано... само дето не знаех, че се правят на гладно. Беше следобед. Бях яла. Ако го бях знаела това условие, нямаше да ям до тогава - не е такъв проблем - просто не го подозирах - това все пак не е мерене на захар... нямаше как да го предположа "от въздуха".). По- рано просто не пожела. Е... имах избор да не ги направя изобщо, но... едва ли щях да съм много по- напред.
 
[/b][/color]
отговарям по темата - на 3 ден от М е пуснал направлението и след като сама си искала да ги пуснеш по-рано /в този ден си яла/ защо не ги пусна на следващия-4 ден или на 5 както ти е казал..
п.п. преди каза,че ги е поискал на 7 ден ,последно доктора кога ти е казал да ги пуснеш?да не се окаже,че човека съвсем правилно ти  ги е поискал  :lol:
« Последна редакция: Април 29, 2010, 15:37:42 pm от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
НЕ съм голям специалист, но бих те посъветвала следното:
1. смени лекаря, потърси хубаво тук в сайта-има тема добри лекари и клиники, мисля и момичетата по-горе те бяха пратили в клиника където ще чакаш най-много месец за час;
2. ако нямаш доверие на този лекар спри всички видове лекарства, най-малкото да може организма да се възстанови от лечението и да можеш следващия месец между 3-ти и 5-ти ден да пуснеш едни чисти хормони (LH, FSH, E2) и след доказана овулация-най-добре лекар да я докаже (преглед) - прогестерон, пролактин и тестостерон;
След като се видят тия стойности на хормоните лекарят ти ще реши какво трябва да се прави по-нататък.
Тук във форума имаше и едни статии на д-р Даскалов за прегледи и изследвания, които също е хубаво да направиш - цитонамазка, микробиология, за да се види дали там всичко е ок.
Не си казала дали от преглед с ехограф е казвал доктора ти нещо, по отношение на състояние на матка и яйчници? И пак ти казвам - ние не сме лекари, но поне можем от собствен опит да дадем съвет, а от всичко което четох до тук по случая ти този док. на мен лично не ми харесва. Разбирам че си в Сф, там поне лекари да искаш.
Още веднъж желая успех и скоро да се похвалиш с хубав резултат.
*

    katiABV

  • *
  • 35
  • Трудно е да откриеш вярното.Да го направиш е лесно
.. той ми пусна направлението не по време на прегледа, а чак на 3тия ден на М (искаше да отида на 5тия, но аз бях решила да ги направя по- рано... само дето не знаех, че се правят на гладно. Беше следобед. Бях яла. Ако го бях знаела това условие, нямаше да ям до тогава - не е такъв проблем - просто не го подозирах - това все пак не е мерене на захар... нямаше как да го предположа "от въздуха".). По- рано просто не пожела. Е... имах избор да не ги направя изобщо, но... едва ли щях да съм много по- напред.
 
[/b][/color]
отговарям по темата - на 3 ден от М е пуснал направлението и след като сама си искала да ги пуснеш по-рано /в този ден си яла/ защо не ги пусна на следващия-4 ден или на 5 както ти е казал..
п.п. преди каза,че ги е поискал на 7 ден ,последно доктора кога ти е казал да ги пуснеш?да не се окаже,че човека съвсем правилно ти  ги е поискал  :lol:

Може би не съм се изразила ясно.
Отидох на 3тия, но не знаех, че не трябва да съм яла. Той искаше да отида ЗА НАПРАВЛЕНИЕТО - не за изследването - на 5тия ден. Той искаше да го направя на 7мия. И понеже не можах да го направя когато искам - по своя си идея, без да знам защо - реших, че е по- добре да послушам човек, който би следвало да знае какво прави.


..От друга страна, той ми пусна направлението не по време на прегледа, а чак на 3тия ден на М ..
това са твоите думи,дали си се изразила правилно ти си знаеш..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Олеле...какво е тук osi_10 Извинете за спама, но...има нещо в тона на всички участващи наоколо. ...Мисля си,че въпреки че форумът не е сборник от статии, би било полезно ако повечето от статиите се четат. За клостилбегита, например, има прекрасна статия и още други, свързани с някои "основни понятия"(изследвания на хормони, също). Така или иначе никой не се е родил научен, но поне сега има свободен достъп до немалко информация, която няма да ни направи лекари, но все ще е от полза. Лошото е, че понякога не се тълкува правилно. За това са лекарите. Но това е друга тема.
Re: Какво означават тези резултати (хормони) - мнение?
« Отговор #22 -: Декември 01, 2011, 17:32:35 pm »
Здравейте, днес си пуснах изследвания за хормони, но не мога да разбера дали са в норма? Ако изобщо при тях така са разчитат резултатите не знам! Затова и питам тук...
Е2 175.7 pmol/l
LH 2.3 lU/l
FSH 5.3 lU/l


Има някакви стойности, но не ми е ясно как да ги разчета затова се надявам да има кой да ми отговори тук?
Други изследвания не съм правила, до колкото знам прогестерона се прави 7 дни след овулация?
Благодаря предварително за отговора. Приятна вечер на всички.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво означават тези резултати (хормони) - мнение?
« Отговор #23 -: Декември 06, 2011, 18:33:25 pm »
Здравейте, днес си пуснах изследвания за хормони, но не мога да разбера дали са в норма? Ако изобщо при тях така са разчитат резултатите не знам! Затова и питам тук...
Е2 175.7 pmol/l
LH 2.3 lU/l
FSH 5.3 lU/l


Има някакви стойности, но не ми е ясно как да ги разчета затова се надявам да има кой да ми отговори тук?
Други изследвания не съм правила, до колкото знам прогестерона се прави 7 дни след овулация?
Благодаря предварително за отговора. Приятна вечер на всички.

На кой ден от МЦ са правени? Дай рефер. граници
Прогестерон се прави на 7 ден след доказана О. / с УЗ или поне с  Тестове за О.+ Измерване на БТ/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Какво означават тези резултати (хормони) - мнение?
« Отговор #24 -: Декември 07, 2011, 13:05:00 pm »
Здравейте, за първи път си правя хормонален тест, и малко се притеснявам за стойностите на FSH, затова и пиша тук, чета ви от доста време. Теста е направен на 3-ти ден от МЦ. Това са резултатите:
LH - 6.30 mIU/ml реф. стойности - фол. фаза 2.4-12.6; овул. фаза 14-95.6
FSH - 9.04 U/ml реф. стойности - фол. фаза 3.5 - 12.5; овул. фаза 4.7 - 21.5
Пролактин - 217 ng/ml реф. стойност - 102 - 496
Предварително ви благодаря!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво означават тези резултати (хормони) - мнение?
« Отговор #25 -: Декември 13, 2011, 15:00:50 pm »
Здравейте, за първи път си правя хормонален тест, и малко се притеснявам за стойностите на FSH, затова и пиша тук, чета ви от доста време. Теста е направен на 3-ти ден от МЦ. Това са резултатите:
LH - 6.30 mIU/ml реф. стойности - фол. фаза 2.4-12.6; овул. фаза 14-95.6
FSH - 9.04 U/ml реф. стойности - фол. фаза 3.5 - 12.5; овул. фаза 4.7 - 21.5
Пролактин - 217 ng/ml реф. стойност - 102 - 496
Предварително ви благодаря!
Изследванията ти са добре.
ФСХ е малко завишен, но това не е проблем, може да е и нещо инцидентно.
На колко си год.? - ако си над 33-35 може това да е причината :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    cerise

  • **
  • 76
  • The present has no ribbon.
Re: Какво означават тези резултати (хормони) - мнение?
« Отговор #26 -: Декември 13, 2011, 16:14:17 pm »
Благодаря за отговора! От ЕГН - то е завишеното ФСХ - на 38 години съм :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво означават тези резултати (хормони) - мнение?
« Отговор #27 -: Декември 14, 2011, 14:30:33 pm »
Благодаря за отговора! От ЕГН - то е завишеното ФСХ - на 38 години съм :oops:
Да, но нивата за сега са добри  :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум