0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #20 -: Април 27, 2010, 13:34:29 pm »
от къде мога да купя папионка или вратовръзка за малко дете...
Купувала съм за Симеон вратовръзки и папионки от Малкия Цум на пиротска - детски щанд на първия етаж и от още един детски магазин в другия край на Пиротска до Женски пазар. Това за София, за другаде не знам :)

Софтуера  на личния лекар генерира Лична здравно-профилактична карта, съобразена е с НАРЕДБА № 3 от 27 април 2000 Г. за здравните кабинети в детските заведения и училищата.
При нас също личната генерира един лист, който прегъна на две. Аз бях много учудена, но се оказа, че точно това трябва.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #21 -: Април 27, 2010, 19:27:11 pm »
Момичета, искам да подам оплакване от пушене в обществена сграда, става въпрос за приемната с гишета за лични докуементи във 2-ро РПУ. Дайте акъл до кого точно да пиша и каква наредба е нарушена /имаше наредба за забрана на пушене в обществено заведение, нали?/. Благодаря ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #22 -: Април 27, 2010, 20:35:51 pm »
Горките пушачи. Пушач да не си в днешно време. Добре, че 4 години не пуша  :lol:
Съшност незнам къде трябва да подадеш сигнал, ако е в районното ще ми е много забавно да разбера последствията  :)

Днес и на мен ми е ден. Миналата седмица се "записах за включване " към Булсатком. Казаха до 7 дни. Днес ми казаха до 10 дни. На 10 ден като отида ще ми кажат, че срока е месец. Както и да е, приех го с усмивка, макар доста неврозна.
После отидох до Баумакс и си взех басейн с табелка и цена 13 и нещо. На излизане беше почти 40 лв. Между другите неща мина, но в колата си видях касовата бележка и се върнах. Заведох я девойката да видим къде е таз цена 40 лв и тя хоп не била на рафта до басейните ми отдолу. Викам ще си взема врачка другия път. Мрънкаща мислех да вляза в Адидас но се отказах  :lol:. Днеска не ми е ден за пазар май .

Та така, да си дойдем на думата. Здрава, слънчева и усмихната седмица. Здрави и усмихнати дечица и родители. Нови бременни девойки и много нови бебета.
Поздрави
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #23 -: Април 27, 2010, 21:37:17 pm »
Софтуера  на личния лекар генерира Лична здравно-профилактична карта, съобразена е с НАРЕДБА № 3 от 27 април 2000 Г. за здравните кабинети в детските заведения и училищата.
При нас също личната генерира един лист, който прегъна на две. Аз бях много учудена, но се оказа, че точно това трябва.
[/quote]
Моята /ужасна/ лична лекарка, твърди че й връщали издадените така карти, трЕбвало било да са на картон :(


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #24 -: Април 27, 2010, 21:41:31 pm »
И на мен днес личната ми генерира един лист :), но ваксините си ги попълних в имунизационен паспорт и тя ми го подпечата. А картонените карти бяха свършили в книжарницата... С генерираната, не ме върнаха и Стефан е успешно записан :).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #25 -: Април 27, 2010, 22:50:00 pm »
И на мен днес личната ми генерира един лист :), но ваксините си ги попълних в имунизационен паспорт и тя ми го подпечата. А картонените карти бяха свършили в книжарницата... С генерираната, не ме върнаха и Стефан е успешно записан :).

Гери, а този имунизационен паспорт и той ли се купува  :oops:

Аз не че сме приети, но да се информирам. Андата е номер 5 в списъка с чакащи, не знам да се радвам ли или да плача, но до есента има доста време  :?

Мармотче, как стоят нещата с местенето от едно ОДЗ в друго или ЦДГ. Да речем, че ни приемат в това далечно ОДЗ и догодина пак кандидатстваме за някое което ми е по удобно или за някоя ЦДГ. Ще имаме ли някакви точки в аванс или не?  :oops:


*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #26 -: Април 28, 2010, 08:46:49 am »
Добро утро и от мен.
Ние също сме на вълна градини.Приети сме в две,знаем какво ни е предпочитанието и днес ще се обадя в другата градина за да освободя мястото.Вчера правих крос на главната в Пловдив с Борето и се видях с Peshek запознах се и със sixsens.Много е приятно така да се засичаш с приятели от Зачатие.
Преди два месеца,моята дъщеря преоткри количката,като начин за предвижване, купихме такава лятна сгъваема тежи 5 кг и аз се родих,не иска да ходи и това си е.Преди само се носехме и въобще не ходехме никъде без кола.Другата ни страст са автобусите, след яслата се качваме на автобуса и хайде на главната,разхождаме се и се прибираме с количката.
Приятен ден на всички
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #27 -: Април 28, 2010, 14:28:16 pm »
Мармотче, как стоят нещата с местенето от едно ОДЗ в друго или ЦДГ. Да речем, че ни приемат в това далечно ОДЗ и догодина пак кандидатстваме за някое което ми е по удобно или за някоя ЦДГ. Ще имаме ли някакви точки в аванс или не?  :oops:

Малина, в момента процедурата за местене си е ново кандидатстване. Ако сега приемат Андрея, си я записваш. В този момент автоматично се изтриват всичките ти други кандидатури. После пак си ги създаваш, като няма да можеш да ползваш 3-те точки за 1 желание, защото вече са ползвани в тази кампания. И освен това номерът ви е реалното време на създаване на кандидатурите, до милисекунда. Ако ви класират в по-желана градина текущите седмични класирания, което е малко вероятно, я записваш в новата. Ако не, следващата пролет се възстановяват точките, т.е. за 1 желание пак ще имате 3т. Предимства за децата от ОДЗ яслени групи няма, има 1т. само за деца от самостоятелни ясли. Това са настоящите правила, никой не знае дали ще важат и догодина обаче. Друга опция е, ако се намери друг родител, който търси размяна на децата. Директорките не отказват, защото никого не ощетявате, просто разменяте 2 деца. Но пък това е голяма рядкост.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #28 -: Април 28, 2010, 15:23:17 pm »
Гери, а този имунизационен паспорт и той ли се купува  :oops:


Малина, по принцип не е задължителен, ако ваксините са нанесени в картона. Аз го купих защото в този генерирания лист ги нямаше, а и картонените карти бяха свършили в книжарницата. Иначе когато Ели я записвах не съм купувала, тогава и правилата бяха малко по различни, т.е. при самото записване само преглеждаха здравния картон а есента като тръгна директно преписан и заверен здравен картон занесох.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #29 -: Април 28, 2010, 15:47:41 pm »
При нас личната взе за попълване въпросната здравна профилактична карта дето се чудех тя ли е, не е ли тя (Стефи, пак, както винаги, беше права  :lol:), както и имунизационния паспорт.
Здравния картон - за него каза, че ще го попълним (препишем дословно от този, който се води в кабинета) и занесем на есен.
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #30 -: Април 28, 2010, 22:35:32 pm »
Здравейте и от нас :D
Здрава и слънчева седмица на всички! На нас днес ни сложиха трета доза Пентаксим, поплакахме си малко и така!
Аз ли вече съм изтрещяла не знам, но да споделя нещо :? От както се е родил малкия, свекито като му се радва и все му казва "мамина душичка или мамино злато 8O винаги така се обръща към него! Ами много се дразня, все пак тя не му е майка, а баба, как да постъпя не знам :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #31 -: Април 28, 2010, 23:12:12 pm »
Розовелка, понякога и аз като се радвам на чуждо детенце използвам думата "мимина/о...", та може и твоята свеки да го кара по инерция като мен. То си зависи от начина по който го прави де, ако нямаш съмнения че иска нарочно да те дразни или нещо такова, не го мисли. Живот и здрава е най-главното!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #32 -: Април 28, 2010, 23:15:29 pm »
Мама Мийя, мисля че РИОКОЗ следят за спазване  на забрана  против тютюнопушене.Там трябва да се оплачеш.
А за детските заведения и лекарите явно всеки трябва да спази изискванията на местно ниво, винаги е така.
rozovelka, моя мъж ако нещо не харесва в речника на майка ми или сестра ми казва на мен и аз после тактично им намеквам без да стане ясно, че той не е доволен.Опитай така все пак детето много скоро започва да разпознава своите близки и трябва да се знае, че тя е баба.
На нас днес ни сложиха МПР и малко се притеснявах, но моето мишле много е пораснало, само за малко проплака и спря.Много му беше интересно в кабинета,точно свикна  и консултациите са на 3 месеца :D.
Преди време предизвиках дискусия с това, че бях купила гърне на Тошето,всички смятаха че е рано.Сега мога ясно да заявявя,че е било точно навреме, сега не може и за секунда да го сложиш.Откарахме с памперс до другото лято :(.
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #33 -: Април 29, 2010, 10:27:51 am »
eeeeeх, Елфита :D И защо си мислиш, че ако го беше сложила преди няколко месеца, то сега щеше да е различно? Детето ти навлиза в много динамичен период и дори и да е стояло преди това, едва ли на този етап нещо ще го накара да се задържи където и да е :wink:
После пък идва един момент, в който на всичко почват да казват "не" и "няма" и чакай пак да му наложиш нещо, дори и преди да го е правило с охота.
Не се разстройвай чак толкова, ще го махнете памперса :wink:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #34 -: Април 29, 2010, 10:28:24 am »
Пак аз с питане от другата тема, но там е за по-сериозни неща май.Ако някой може да ми даде съвет ще съм му благодарна.
Като се появи първото слънце преди около 2 месеца на малкия му избиха едни пъпки на бузката.От 1-2 станаха много.От една седмица може би се прехвърлиха през нослето и на другата бузка и седят като плака.Мажех с 30 фактор,може това да е грешката.Днес лекарката не обърна сериозно внимание, само препоръча да увелича фактора на 50 и да търся лосион за алергична към слънцето кожа.Някой може ли да ме посъветва за такова нещо.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #35 -: Април 29, 2010, 12:15:48 pm »
Елфита, имахме подобен проблем и затова бяхме на медицинска козметика. Купувах слънцезащитния на A-Derma. Твоят какъв е? Може би е прекалено агресивен?

Розовелка, моята свекърва е същата. Винаги я поправям "Искаше да кажеш бабин сладък ли?" или се обръщам към детето "Ти си на баба бабиното злато". След 3-4 пъти се усети. Знам обаче, че за много хора е трудно да са директни като мен...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #36 -: Април 29, 2010, 13:28:34 pm »
Аз да се похваля - записах днес Александра в детската градина. От септември ще е ученичка. Камък ми падна от сърцето.
А за документите -  аз преснимах имунизациите от картона и педиатъра само ги завери. А иначе аз взех Лична здравно-профилактична карта и директора я прие.

Мама Мийя, аз имам спомен, че по наредбата се възлага на управляващия дружеството или в частност 2 РПУ да следи за изпълнението на Наредбата. Пиши до Началника на управлението.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #37 -: Април 29, 2010, 14:47:34 pm »
Елфита, имахме подобен проблем и затова бяхме на медицинска козметика. Купувах слънцезащитния на A-Derma. Твоят какъв е? Може би е прекалено агресивен?
От 2-я месец сме на козметиката на Бюбхен и нямаме проблем, но сега не търпим нито шапка, нито чадър и малко в повече идва слънцето и това лосионче е слабичко явно.Не знам коя марка да избера медицинска козметика, затова питам.Не са една и две.
sia, честито!
*
Re: Априлско-майска седмица 26.04-02.05 !
« Отговор #38 -: Април 29, 2010, 16:31:32 pm »
Аз съм със марката Клоран,та включително си купих и слънцезащитен крем 50 фактор.Доволна съм,защото съм я ползвала и с първото ми дете.