0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спорт
« -: Април 21, 2010, 10:36:57 am »
Наскоро във фейсбук ми бяха пратили тест-"кое хоби е за вас", установих, че на въпроса какво най-често правите в свободното си време, ми хрумна на прима виста да дам отговор "пристрастена съм към правенето на тестове за бременност", като естествено такава опция в теста нямаше.
След кратко самосъжаление реших, че е време да се запиша на някакъв спорт, но да не е стандартния фитнес в зала, модерното тае бо или плуване,  а нещо, което не ми "ходи" толкова на имиджа на сериозна, улегнала жена.)))

Обмислям таекуондо, карате, бокс, катерене по стена (като скалното катерене).
Приемам идеи всякакви, вашите впечатления, предложения за по-екзотични неща и т.н.:))))

Става въпрос за София като място.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Спорт
« Отговор #1 -: Април 21, 2010, 12:49:06 pm »
Ако планираш бебе, с карате и бокс как ще стане ? След О. няма ли да ходиш ?
Предлагам туризъм в планината :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Спорт
« Отговор #2 -: Април 21, 2010, 12:55:36 pm »
То аз толкова внимавах (внимавам), а за момента нищо.
И спортистките забременяват в крайна сметка, пък аз съм безкрайно далече даже от любителския спорт като честота и продължителност на заниманията.
Но има и един друг момент-съпругът ми няма да е в БГ 4 месеца, така че времето на бебеправене се спира до есента.
Имам тези 4 месеца за какъвто искам спорт.:)
*
Re: Спорт
« Отговор #3 -: Април 21, 2010, 22:20:25 pm »
Аз лично спортувам народни танци. Отдавна исках точно на народни танци да ходя и от месец и половина вече съм там. Ако те влекат, за мен това е по-добър спорт.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спорт
« Отговор #4 -: Април 21, 2010, 23:32:59 pm »
Ако искаш боен спорт, айкидо е най-подходящия избор за мен.

Скалното катерене е хубаво, но с доста специфични изисквания към спортната форма и силно натоварва ставите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спорт
« Отговор #5 -: Април 22, 2010, 10:42:28 am »
Аз лично спортувам народни танци. Отдавна исках точно на народни танци да ходя и от месец и половина вече съм там. Ако те влекат, за мен това е по-добър спорт.
И аз ходя на танци, спортни за сега-румба, салса, валс...., но не усещам особено натоварване. Може би не е достатъчно два пъти седмично по час, предвид факта, че през деня обикновено нямам почти никакво движение-от работа-вкъщи и пак същото.
За това си мислех и за нещо по-натоварващо.

Народните танци са ми голямо предизивкателство, освен право хоро друго не мога да танцувам, голям срам)) От есента мисля да се пробвам и на народни танци.))
Re: Спорт
« Отговор #6 -: Април 22, 2010, 10:46:28 am »
Ако искаш боен спорт, айкидо е най-подходящия избор за мен.

Скалното катерене е хубаво, но с доста специфични изисквания към спортната форма и силно натоварва ставите.

Не знам спецификата на отделните бойни спортове, но и на мен ми препоръчаха айкидо.
Ще проверя дали има на удобно за мен място.
Скалното катерене ми се струва доста всестранен спорт, предполагам натоварва ставите, но аз имам страх от височината, ще е някаква възможност да се изправя срещу това.
Преди време, когато в университета спорта беше задължителен, помня, че се предлагаше скално катерене, дано все още я има базата. Поне да погледна как е, макар че аз нямам силни ръце и не знам как бих се изтласквала.))
Миналата година ходих няколко месеца на езда. Даже не предполагах, че може да ми е толкова трудно)) Явно много индиански филми бях гледала и ми се струваше шега работа))