0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Да попита
« -: Януари 18, 2005, 10:26:17 am »
Искам да ви питам,дали сте чували 3а спрей който се впрьсква в носа? Вчера бях на лекар .3апочвам с ин витро и това е пьрвото хормонално лекарство 3а обра3уване на повече фоликули,което лекарят ми предписа.Пьрво цената ме учуди,и после упьтването вьтре,3ащото си мислих,че това са обикновени капки 3а нос :roll: 3апочвам от пьрвия ден на М.......но тя трябваше да дойде вчера..... :?:
*
Да попита
« Отговор #1 -: Януари 18, 2005, 10:29:54 am »
Как се казва това лекарство ?
За какво служи по принцип?
Успех!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Да попита
« Отговор #2 -: Януари 18, 2005, 10:30:09 am »
Не, не съм чувала. Как се казва и какво му е съдържанието? Кога ще правиш ин-витро?
*
Да попита
« Отговор #3 -: Януари 18, 2005, 10:58:49 am »
Лекарството сьм го купила.Ако ми дойде днес,довечера 3апочвам с прьскането в носа и м/у 1 и 3 ден от началото на цикьла трябва да сьм пак при лекаря.Това е спрей 3а нос,и се ка3ва Synarela.Хормонално лекарство,което увеличава ,или преди3виква повече брой фоликули.В немските форуми жените пишат , че са го и3пол3вали при ин витро оплождане,но не бях чувала.Има го и вьв вид на инжекции.
*
Да попита
« Отговор #4 -: Януари 18, 2005, 11:09:29 am »
Виж какво намерих:
http://www.maigaard.dk/IVF_english.doc
In a standard treatment the medication consists of a nasal spray to down regulate the woman’s own hormone system followed by hormone injections to stimulate the maturation of eggs in the ovaries. The treatment with the nasal spray (Synarela) starts on the first day of consultation.
....
The nasal spray results in a down regulation of the woman’s own hormonal system leading to a menopause-like condition of short duration. This can result in slight discomfort such as hot flushes, tiredness and headache. The point of the down regulation is to bring the ovaries “into neutral” so that the subsequent hormonal stimulation becomes more efficient and manageable.
The treatment with nasal spray must be of a duration of at least 2 weeks. Within the nasal spray period the menstruation will normally start at the usual time. The bleeding might take a little longer than usual and start a couple of days later than expected. If the menstruation does not show more than 4-5 days after the expected time, you should contact the clinic
.


Доколкото разбрах това е препарат, който подтиска твоите собствени хормони преди истинската стимулация, за да могат после лекарите изцяло да контролират процеса на зреене и пукане на фоликулите. Мисля, че една приятелка, която прави опити ин витро в Германия си слагаше и тя нещо в носа в началото преди  инжекциите.

Ти къде правиш ин витро?
*
Да попита
« Отговор #5 -: Януари 18, 2005, 11:24:10 am »
В Германия,Аугсбург. Нещо такова ще да е ,3ащото лекарят ми обясни че ще се опитат да регулират хормоните в мо3ька.Благодаря ти много.Ще чакам да ми дойде и 3апочвам.
*
Да попита
« Отговор #6 -: Януари 18, 2005, 11:58:42 am »
Много късмет ти желая и положителни резултати!

 ylinfant
Да попита
« Отговор #7 -: Януари 18, 2005, 12:15:33 pm »
Успех Перла! Стискам ти палци всичко да е ок!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Да попита
« Отговор #8 -: Януари 18, 2005, 13:08:58 pm »
Благодаря ви момичета :wink:
*
Да попита
« Отговор #9 -: Януари 18, 2005, 14:06:53 pm »
Koga shte byde przedurata?
Stiskam paltzi.
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: Да попита
« Отговор #10 -: Януари 18, 2005, 18:04:55 pm »
Цитат на: perla
Искам да ви питам,дали сте чували 3а спрей който се впрьсква в носа?


Да, аз съм чувала от едно "наше" момиче при предпоследната ни среща в Кривото. Съжалявам, че не си спомням името на мацката :oops: , но тя го ползва за спиране на цикъла с цел лечение на ендометриоза. Вместо гадните инжекции Диферилин, си пръскаш в носа лекарството и ефекта бил същият. Лекар в БГ й го беше предписал. По спомени мисля, че даже името му беше същото, ама пуста амнезия.... :BangHead:

*

    albena.kn

Да попита
« Отговор #11 -: Януари 19, 2005, 00:31:37 am »
az sym chuwala i oshte kak, dori sym go izpolzwala i pri 4te si opita IVF.
Byrkash se obache che towa e stimulirashtiq medikament. Synarela se izpozwa za podtiskane na LHtö i syotwetno za programirane na owuto, t. e. da ne se poluchi sponntanno. Stimulaciqta se zapochwa ot 5-7 den ot cyklusa s Puregon ili nqkakwa  podobna FSH gadost :D
Ako imash oshte wyprosi sym nasreshta s udowolstwie
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Да попита
« Отговор #12 -: Януари 19, 2005, 08:48:00 am »
А може ли да напишеш съдържанието на Synarela? Успех.
*
Да попита
« Отговор #13 -: Януари 19, 2005, 11:01:42 am »
Лали,това е сьдьржането:  1 Sprühstoß zu 0,1ml enthält:als arzneilich wirksamen Bestandteil:Nafarelinacetat 0,23mg( entsprehend 0,2 mg Nafarelin);als konservierungsmittel: Benzalkoniumchlorid 0,01 mg; als sonstige Bestandteile: gereinigtes Wasser,Sorbitol,Essigsäure,Natriumchlorid.  Буквално преписано от листа в опаковката.А а3 два дни вече чакам да ми дойде 3а почна,а не идва :roll:
*
Да попита
« Отговор #14 -: Януари 19, 2005, 11:04:10 am »
Албена,какьв е при теб проблема?Кьде си правила твоите опити и ще правиш ли пак?