0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

При едно родено здраво дете
« -: Март 25, 2010, 17:10:22 pm »
нужно ли е да се правят генетични и имунологични изследвания при последващо проблемно забременяване?
*
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #1 -: Март 25, 2010, 20:04:28 pm »
Според мен е нужно да се направят имунологични, защото те са променлива величина.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #2 -: Март 25, 2010, 23:17:58 pm »
не.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #3 -: Март 26, 2010, 07:12:42 am »
нужно ли е да се правят генетични и имунологични изследвания при последващо проблемно забременяване?

Абсолютно е възможно да има генетични дефекти и да имаш здраво дете. Шансът да е това обаче е малък. Имунологични  също възможно да се появят по-късно, но обикновено водят до помятания.

Направих си труда да прочета какво си писала по други теми. Ми вие още не сте направили най-важните изследвания, а на генетични се хвърляш. Трябва да се започне със спермограма и да е сигурно, че имаш редовна овулация, нормални хормони и проходими тръби. При едно здраво дете, къде къде по-вероятно е проблемът да изкочи от подобни тестове, а не веднага да се хвърляш на генетиката, която е много малко вероятно да е проблем при вас.


Боби
« Последна редакция: Март 26, 2010, 07:56:27 am от Bobbie »


  
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #4 -: Март 26, 2010, 11:03:19 am »
Боби, чета форумите на сайта поседните две седмици и в мен изникват всякакви въпроси.
Ясно, че няма да започна с генетични изследвания, ясно е и че много неща не са ми ясни, за това и питам)).
Чета също за ИКСИ, инвитро и мнения по въпроса, което не значи, че ако питам нещо за тях, означава, че те ще ми на първа линия.
В тази връзка благодаря ти за отговора, аз явно съм от чукчите, които са и читател, и писател, и пиТател.
« Последна редакция: Март 26, 2010, 11:10:57 am от imel »
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #5 -: Март 26, 2010, 11:23:10 am »
Imel, позволявам си да дам един съвет: не си пълни главата с толкова много информация за АРТ, генетични и т.н. Няма голяма полза от това. Човек се затормозява психически. При едно здраво дете, няма голяма вероятност да се стигне до такива неща.
Желая ти успех! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #6 -: Март 26, 2010, 15:27:53 pm »
Боби, чета форумите на сайта поседните две седмици и в мен изникват всякакви въпроси.
Ясно, че няма да започна с генетични изследвания, ясно е и че много неща не са ми ясни, за това и питам)).
Чета също за ИКСИ, инвитро и мнения по въпроса, което не значи, че ако питам нещо за тях, означава, че те ще ми на първа линия.
В тази връзка благодаря ти за отговора, аз явно съм от чукчите, които са и читател, и писател, и пиТател.

Е няма как да не изникват - тук е форум за подобни проблеми и има всякакви неща. Въпросът е да отделиш твоите от чуждите, за да не се луташ безсмислено и да си губиш времето ( и парите) в безсмилени изследвания, както съм виждала хиляди хора да правят. Аз подкрепям alia_alia - само се затормозяваш. А иначе, уважавам хората, които искат да са инфомирани, за да могат да вземат интелигентно решение базиранно на точна инфомация. В това отношение - браво!


Боби


  
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #7 -: Март 28, 2010, 23:24:47 pm »
Аз също имам едно здраво дете и док до този момент не ми беше казал да правя имунологични и генетични изследвания. Сега след две инсеминации и две инвитро процедури, второто завършило с биохимична бременност, каза да направя имунологични.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: При едно родено здраво дете
« Отговор #8 -: Март 28, 2010, 23:50:14 pm »
Изследването за Тиреодит също се води към имунологичните изследвания - да, него да.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com