0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Fertility Europe - среща във Виена
« -: Март 23, 2010, 23:10:56 pm »
Дони (cygnus) ще представи Сдружение Зачатие на срещата на асоциациите членове и кандидат-членове на Fertility Europe на 25-26 март във Виена с основна темa - обмeна на опит между Европейските пациентски организации на хората, срещащи трудности при забременяването. Ще представи нашето сдружение, дейността му и постигнатото от нас през годините и ще сподели опит и идеи с другите организации като нас в Европа. Подготвили сме презентация за дейността на Зачатие, включително и за този сайт. Изготвена е и специална брошура на английски с най-важната информация за дейността и постиженията ни.

Дони, ти си нашата гордост, сигурна съм, че ще се справиш блестящо!
Пожелавам ти да си много спокойна, уверена и да си изкараш страхотно!
Чакаме снимки и стискаме палци :)
« Последна редакция: Март 29, 2010, 16:14:02 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #1 -: Март 23, 2010, 23:15:52 pm »
Мисля, че като основоположник на сайта, сдружението и голяма част от постигнатото до тук, Дони беше най-точния човек да ни представи.
Дони, сигурна съм, че всичко ще премине страхотно, Зачатие е твое дете и няма начин да не го покажеш на хората в най-прекрасни нюанси.
Успех и горе главата, ти можеш и ще им скриеш шапката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #2 -: Март 23, 2010, 23:35:32 pm »
Успех! Гордеем се с теб


*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #3 -: Март 24, 2010, 00:30:15 am »
Ани, Мини, Джиджи, благодаря ви за гласуваното доверие и пожеланията. :bighug:

Още когато създавахме сдружение Зачатие едно от големите ни желания и мечти бяха да си сътрудничим с организации от други страни за обмяна на опит и партньорство. Преди няколко месеца получихме покана да станем членове и с желание и радост кандидатсваме за това. Благодаримот сърце на колегите си от Fertility Europe и на специалистите от ESHRE, които са партньори и съорганизатори на събитието. От сърце се надявам скоро да станем част от семейството на Fertility Europe. На срещата ще присъстват преставители на 27 европейски пациентски организации на семейства с репродуктивни проблеми. От тях 13 вече са ефективни членове на асоциацията – Белгия, Чешката република, Финландия, Израел, Италия, Холандия, Норвегия, Словакия, Швейцария, Англия, а  14 са като нас кандидат членове – Австрия, България, Франция, Гърция, Унгария, Исландия, Латвия, Полша, Румъния, Швеция и Испания. Изключително вълнуващо би било да споделиш опит с хора като теб, борещи се с репродуктивни проблеми, помагащи  и борещи се за правата на хората с като тях. Огромно щастие и гордост е за нас, че благодарение на усилията на всички вас през изминалите 6 години -  вече ще можем не просто да почерпим опит от своите европейски приятели, но и да споделим своя с тях и да предложим своето партньорство.
Ще имаме възможност в рамките на 5 минутна презентация да представим Сдружение Зачатие, структура, дейност, постижения, текущи задачи и основни цели.
Получихме възможност да повдигнем тема в сесията за обмен на опит, която ще се състои в първия ден на срещата ще поставим въпросът за възрастовите ограничения за ин витро според законодателствата в различните страни. Тази дискусия би ни била в помощ за организираната кръгла маса на 30 март за промени в законодателната уредба по отношение на асистираната репродукция. В същата тази сесия ще можем да споделим и своя опит,  какво и как сме успели да постигнем.

Няма да крия колко срашно много се вълнувам, даже още повече, като видях, че има пусната тема по въпроса. Надявам се от сърце тази първа среща да бъде началото на едно успешно и пълноценно сътрудничество в подкрепа на всички нас и на момичетата като нас от цяла Европа, които мечтаят и се борят да станат майки.
Веднага като се върна ще разкажа как е протекла срещата, какви въпроси са се дискутирали, какви проблеми срещат хората в другите страни, как ги решават. Разбира се надявам се да има и достатъчно снимки :)
« Последна редакция: Март 24, 2010, 02:11:50 am от cygnus »
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #4 -: Март 24, 2010, 05:48:36 am »
 :youwoman:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #5 -: Март 24, 2010, 07:28:32 am »
:flower: Дони!
Пожелавам ти успех в които не се съмнявам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #6 -: Март 24, 2010, 07:39:55 am »
Успех, Дони! Ще се справиш! С теб сме! :goodluck:
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #7 -: Март 24, 2010, 07:40:28 am »
Успех, Дони! Знам, че ще се справиш блестящо.
     
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #8 -: Март 24, 2010, 07:45:43 am »
Дони, успех и от мен!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #9 -: Март 24, 2010, 07:47:19 am »
Успех и от мен  :flower:
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #10 -: Март 24, 2010, 08:08:00 am »
Много успех, Дони  osi_9

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #11 -: Март 24, 2010, 08:21:05 am »
Познавайки те колко всеотдайна си за каузата Зачатие, не се съмнявам изобщо в успеха и доброто представяне.
Попътен вятър Дони.
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #12 -: Март 24, 2010, 08:53:50 am »
Дони, благодаря!
Благодаря за всичко което правите, момичета.
Всички ние, толкова погълнати от проблемите, стремежите и желанията си, толкова често само негодуваме и търсим помощ...
Благодарна съм, че ви има. Благодарна съм за борбата която водите.
Дони, желая ти много успех!

*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #13 -: Март 24, 2010, 09:04:12 am »
Успех и от мен! :youwoman:

Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #14 -: Март 24, 2010, 09:06:29 am »
Успех Дони! Сигурна съм, че ще се представиш блестящо!
[/url][/url]
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #15 -: Март 24, 2010, 09:23:20 am »
Дони, знам колко много се вълнуваш! Прегръщам те!
Никой от нас не се съмнява, че ще се справиш чудесно.
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #16 -: Март 24, 2010, 09:25:44 am »
Успех, Дони! Когато нещо се прави с много любов, няма начин и резултатите да не са добри! :D
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #17 -: Март 24, 2010, 09:30:46 am »
Дони успех мила сигурна съм че ще се справиш!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #18 -: Март 24, 2010, 09:33:35 am »
Дони! :bighug:
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #19 -: Март 24, 2010, 09:35:30 am »
Ще ги разбиеш, аз съм сигурна :D
айде довечера ще те надъхам :wink:
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #20 -: Март 24, 2010, 09:37:45 am »
Успех, Дони!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #21 -: Март 24, 2010, 09:50:39 am »

Успех , Дони !
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #22 -: Март 24, 2010, 10:13:48 am »
Дони, ще се справиш блестящо. Не се съмнявам.  :D


*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #23 -: Март 24, 2010, 10:21:56 am »
Успех, cygnus !!!
Възхищавам се от такива всеотдайни и последователни хора !
Браво на теб ! :balk_47:
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #24 -: Март 24, 2010, 10:23:44 am »
Дони, успех!
Убедена съм, че ще се справиш превъзходно!

:youwoman:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #25 -: Март 24, 2010, 10:26:00 am »
на добър час и успешно представяне!

 :grouphug:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #26 -: Март 24, 2010, 10:43:57 am »
Успешно представяне, Дони!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #27 -: Март 24, 2010, 10:50:41 am »
Уау  :D
Мила ми Дони, пожелавам ти попътен вятър и успех, в което не се съмнявам нито за миг. Дишай баво и брой до 10, така ще ти е по спокойно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #28 -: Март 24, 2010, 10:54:37 am »
Няма да се плашиш. Ще се справиш и още как. Прегръдки и целувки.
Ще те запомнят и мнооооого ще те харесат. Когато човек е толкова отдаден на една кауза винаги му личи. И да сбъркаш нещо няма да забележат, защото това което ще видят как гориш за тази идея и колко си отдадена на нея. И това ще видят запомнят от теб - еди всеотдаен и интелигентен човек, който живее с каузата си.
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #29 -: Март 24, 2010, 11:01:57 am »
Дони успех и късмет   yahoo_17 :balk_602:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #30 -: Март 24, 2010, 11:08:36 am »
успех,Дони -ще се справиш блестящно със сигурност!
<br />
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #31 -: Март 24, 2010, 11:55:17 am »

Няма да крия колко срашно много се вълнувам,

 :lol: :lol: :bighug: :bighug:
В очакване ....
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #32 -: Март 24, 2010, 12:16:00 pm »
Дони, успех и от мен! И пак хиляди благодарности, за това, което правите!
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #33 -: Март 24, 2010, 13:07:59 pm »
Успешно представяне, Дони! :)
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #34 -: Март 24, 2010, 13:23:31 pm »
Успех Дони!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #35 -: Март 24, 2010, 14:18:39 pm »
Спокойствие и успех, Дони! Знам, че ще си страхотна!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #36 -: Март 24, 2010, 16:01:30 pm »
Дони, много успешно и ползотворно мероприятие!
Направи колкото е възможно повече контакти, които в последствие ще могат да се доразвият и да допринесат за каузата.
И не забравяй да се насладиш на Виена! :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #37 -: Март 24, 2010, 16:06:53 pm »
Дони, лек път и да ни представиш както трябва /в което никой не се съмнява/.  :balk_21:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #38 -: Март 24, 2010, 16:30:52 pm »
последно, да я напиваме ли довечера или не?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #39 -: Март 24, 2010, 16:54:37 pm »
Спокойствие и успех, Дони! Знам, че ще си страхотна!

хех Донка и спокойствие :lol:
ще я напием, за да не мисли много :lol:
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #40 -: Март 24, 2010, 16:55:38 pm »
Малко  :lol:
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #41 -: Март 24, 2010, 17:54:19 pm »
Обаче трябва да обещаете да я закарате и на летището след това  :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #42 -: Март 24, 2010, 18:05:10 pm »
Много успех ти пожелавам, Дони, много вълнуващи мигове, които да те "подгряват" в тази кауза и осъществяване на набелязаните задачи за всички от Зачатие! Сигурна съм, че ще се представиш повече от блестящо с този хъс!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #43 -: Март 24, 2010, 19:22:03 pm »
 :drunk:

Добре, че казахте "пиене", та да изплувам и аз от мъглата.

Доне, успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #44 -: Март 24, 2010, 23:07:01 pm »
:drunk:

Добре, че казахте "пиене", та да изплувам и аз от мъглата.

Доне, успех!

ооооооооооооооооооооооооооооо  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #45 -: Март 24, 2010, 23:25:34 pm »
Благодаря ви момичета за куража и хубавите думи :)

Дано да има интернет в хотела - задължително ще вляза късно вечерта. Ако не - чак вдругиден вечерта.
Целувам ви!
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #46 -: Март 24, 2010, 23:38:35 pm »
Дони, :wink:
 успех, късмет и ползотворна сре6та!!!



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #47 -: Март 25, 2010, 20:52:00 pm »
Дони, ти винаги си била нашият любим герой! Успех!!! С теб сме!
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #48 -: Март 25, 2010, 22:36:56 pm »
Дони, убедена съм, че ще се справиш страхотно. Успех!  :bighug:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #49 -: Март 25, 2010, 22:41:25 pm »
Успех Дони!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #50 -: Март 27, 2010, 09:40:37 am »
Момичета, много ви благодаря за милите думи и пожелания. За по-малко от 2 дни време на срещата, за да споделя всички сигурно ще ми отнеме още повече време. Още съм в София и днес ще се прибирам обратно и може би довечера ще мога да разкажа подробно. Качила съм малко от снимките, които направих във Фейсбук (голяма част не са  много добър фокус) и ще изчакам останалите участници да се приберат и да ги качат и те - тогава ще има наистина много снимки за разглеждане.

Сега накратко само ще ви споделя най-силните впечатления, а като се върна ще продължа.

Момичетата представители на всички държави бяха прекрасни! Много добри и отдадени на каузата да работят за хората с репродуктивни проблеми. Едни от тях вече са майки, други все още се борят със стерилитета в момента. Ние страшно много си приличаме всички. Чувстваме еднакво, срещаме същото неразбиране от страна на обществото и колеги и приятели, борим се за всяко едно появяване в медия, срещаме същите организационни трудности - как да обединим накараме повече хора да работят с нас и да ни помагат доброволно, как повече хора да съберат кураж да говорят открито по медиите, че стерилитета не е срамна болест, че 1 на всеки 6 европейски двойки среща проблеми със забременяването. Всички бяха толкова мили, дружелюбни и отдадени на каузата да работят. За мен лично, както и за всички от Зачатие ще бъде чест да работим заедно с тях, защото ние сме еднакви. Ако нашият глас сега е шепот, когато говорим от името на милиони семейства с репродуктивни проблеми - той вече ще е вик. Ще имаме повече идеи, повече хора, ще можем да оптимизираме всички ресурси, труд и информация.
 Споделихме опит, всеки обясни поотделно как се справят те като организации с както се разбра общите за всички нас проблеми, независимо от различните условия - и икономически, и социално ориентирани и законово регулирани условия. В много от държавите има строги регулативни правила, които ограничават достъпа до конкретни процедури и техники и този диапазон е доста голям. От пълни забрани, до прекрасна медицински и базирана на база националните особености регулация. За съжаление най-сериозни са проблемите на момичетата в държавите, където такава регулация напълно липсва. И те бяха не една и две. Също така и от гледна точка на финансовата подкрепа от страна на държавата - различията бяха от 6 или неограничен брой напълно реимбурсирани цикли до абсолютна незаинтересованост и никакъв ангажимент дори за една спермограма и изследването на един хормон. Има държави, в които всичко момичетата плащат сами от своя джоб - теглят кредити, продават жилища. Както бяхме ние преди няколко години. Като хора, като жени, борещи се да бъдат майки, като семейства, които се обичат - всички споделяхме едно и също - сякаш не ни делят хиляди километри, сякаш бяхме на наша си Зачатска среща. Но за проблемите свързани с реимбурсиране и регулация от страна на законодателството - вчера и онзи ден се срещнаха 2 различни Европи. Нашите са като на всички останали момичета дошли от Източна Европа - Словакия, Румъния, Латвия, Полша, Унгария. Тук може би е мястото, да погледнем къде точно е България - като държавна политика, като неправителствена дейност , къде е Зачатие, къде са неправителствените организации в общата карта. Наистина съм безкрайно горда, че и от страна на законодателство, и от страна на отношение от страна на институциите ние ВЕЧЕ сме едни от първите от източните държави. Няма да преувеличавам, но ви свалям шапка на всички вас за работата, която сме свършили и това, което сме постигнали. Подпомагане от страна на държавата, регулация на медицинските практики по АРТ, работа на пациентските организации, значителната промяна в нагласата и на медиите и на обществото по отношение на проблема - дори и малко хора да са, но с много помощници, гражданско общество, общност за взаимопомощ чрез форума, чрез срещите, благотворителни инициативи - ние сме вече доста доста напред. Има страни, като Румъния, в които все още ситуацията е същата, каквато беше и тук още когато създавахме сдружението. Много страни все още нямат пациентски организации и дори нямаха представител. А ние имаме 2 - при това силни, активни, ефективно работещи организации, с неуморни мотивирани и отдадени да помагат жени. Толкова ми е мило и гордо от всичко това, колкото и рядко напоследък да ми се случва да се гордея с нещо българско и родно. Като се прибирахме с Радина и останахме сами почувствахме такава удовлетвореност и гордост - направо щяхме да литнем от радост. Аз съм сигурна, че ние можем да дадем много още и тук и в семейството на Fertility Europe.
Ето такива срещи мотивират хората. Виждаш колко е малък света, колко си приличаме, колко е хубаво да можеш да си подадеш ръка. И колко хубави и истински хора има, независимо къде живеят и как. Когато сме с обща болка, общи мечти и обща борба - няма различни езици, няма различни култури и навици.
Ще продължа да пиша с подробности после , защото както ви казах има и доста конкретни неща, които искам да обсъдим и ако можем да се борим да постигнем това и в България, защото има страни в които е постигнато.
Много мило ми стана, когато си сядах след презентацията ни и минах покрай Клер - тя ми стисна ръката, а когато седнах, Аристеа от Гърция, която седеше до мен от сърце ни поздрави за всичко, което сме направили и за това, което правим.

Изпитвам искрена и сърдечна благодарност към всички от ФЕ за прекрасната човешка и вълнуваща среща на приятели, на Клер - председател на Fertility Europe и Инфертилити Нетуърк UK, на Дениса, на Аналиса, на Гертруи, Жози, Ранди, Сату, Офра, Конрад и на всички момичета, дошли от всички краища на Европа, на European Society of Human Reproduction and Ebryology (ESHRE) за подкрепата и помощта това събитие да се осъществи.

Прегръщам ви ! Довечера пак ще пиша!
« Последна редакция: Март 27, 2010, 20:14:18 pm от cygnus »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #51 -: Март 27, 2010, 10:25:23 am »
:bighug: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #52 -: Март 27, 2010, 11:39:50 am »
cygnus, благодаря ти за страхотния позитивизъм, който носиш от Виена.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #53 -: Март 27, 2010, 17:10:18 pm »
Това е прекрасно. Благодаря ти че го сподели


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #54 -: Март 27, 2010, 21:28:48 pm »
Страшна си, Дони! Браво за всичко, наистина огромно браво!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #55 -: Март 27, 2010, 23:29:38 pm »
 :bighug:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #56 -: Март 27, 2010, 23:54:26 pm »


Организации членове нa Fertility Europe:
De Verdwaalde Ooievaar (Белгия), Nadace Mateřská naděje (Чешка Република), Lapsettomien yhdistys Simpukka (Финландия), Chen (Израел), Amica Cicogna (Италия), Cerco Un Bimbo (Италия), FIAPI (Италия), Freya (Холандия), Ønskebarn (Норвегия), Občianske združenie BOCIAN (Словакия), Verein Kinderwunsch (Швейцария), Infertility Network UK (Великобритания)

Организации кандидат-членове на Fertility Europe:
Wunschkind – Kinderwunsch (Австрия), Фондация "Искам бебе" (България), Сдружение "Зачатие" (България), Association Maia (Франция), Association Pauline et Adrien (Франция), Kiveli (Гърция), Országos Lombikbébi Támogató Alapitvány (Унгария), Tilvera (Исландия), Fertilitas (Латвия), Nasz Bocian (Полша), SOS Infertilitatea (Румъния), Barnlängtan (former IRIS) (Швеция), Genera (Испания)




Представителите на Балканските държави - България, Гърция и Румъния :)
« Последна редакция: Март 28, 2010, 00:03:30 am от cygnus »
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #57 -: Март 28, 2010, 00:00:17 am »
Благодаря :bighug:
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #58 -: Март 28, 2010, 00:09:55 am »
Аничко, понеже ти си пуснала темата - имаш ли нещо против да й актуализираме заглавието (примерно - Fertility Europe - среща във Виена) за да е ясно за какво става дума, понеже инфото е доста и ще трябва да го допълвам в още мнения - да е ясно за какво става дума още от заглавието.
Мерси за СМС-а !
« Последна редакция: Март 28, 2010, 00:34:28 am от cygnus »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #59 -: Март 28, 2010, 09:30:36 am »
Немога да ви опиша колко съм горда, че ви познавам момичета и, че съм част от вас.
Благодаря ви.

Дони, ти си знаеш:)
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #60 -: Март 28, 2010, 09:46:34 am »
Дони, огромни благодарности от мен за всичко онова, което правиш!
Ти си прекрасна, всеотдайна и отдадена от сърце на каузата!
За мен е чест, че те познавам!
Прегръщам те силно!
 :bighug:  :youwoman::bighug:

Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #61 -: Март 28, 2010, 10:06:04 am »
Дони, огромно Браво и Благодаря!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #62 -: Март 28, 2010, 10:34:11 am »
Доничка, браво  :bighug:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #63 -: Март 28, 2010, 10:55:10 am »
Благодарим ти , Дони!  :D
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #64 -: Март 28, 2010, 11:13:11 am »
Душе, мерси, обаче не искам да редактирам мнението на Ани и я чакам да дойде а го смени това заглавие. И моля ви, не ми благодарете персонално, тук става дума за много труд на много хора, аз съм просто един от тях.
П.П. Гледам и други са писали докато писателствам, прегръщам ви момичета, но ви моля, не ми благодарете, че се притеснявам.

Според мен лично, срещата беше излючително ползотворна.
Изпълнителният комитет на Fertility Europe приветства горещо новите участници. Клер Люиз-Джоунс председател на ИК на Fertility Europe и изпълнителен директор на Infertility Network UK откри срещата.

Очертана бе визията и мисията на организацията. Една от причините да се съберем всички е да видим кои сме и какво правим и целта - всички страни от Европа да станат част от Fertility Europe и да имат възможност да работят заедно. Всеки може да допринесе и да бъде полезени само с активното участие на всички членове може да се осъществи истинска организация.


Бяха обсъдени възможностите за финансиране на организацията, за спонсорство, за увеличаване на членовете и участието в други проекти.

Дениса Прядкова от Словакия, гласът на Източно Европейските страни приветства горещо за добре дошли участничките от Новата Европа. Всички се представихме по малки имена, на табелките бяха изписани малките ни имена и си говорихме с тях - много мило и приятелско ми се стори това.

Причините, поради които трябва да бъдем горди, че ще сме членове на Fertility Europe са няколко:
да имаме глас без значение дали силен или тих, важно е да разпръснем своето послание из стария континент и да имаме възможността да говорим на милиони хора. Този глас да е ясен и чист и да се научим да споделяме един друг.
Уникално е, че след толкова години работа за тази кауза ние вече имаме шанса да се срещнем след толкова години.
Когато правителствата трябва да направят нещо за нас - Fertility Europe може да бъде перфектният източник с информация от цяла Европа защо трябва да направят това.
Въпреки разликите помежду си ще можем да участваме в съвместни инициативи и проекти - нов начин на медийно присъствие, нови варианти на финансиране и подкрепа. На прага на нова голяма Европейска организация трябва да я изваяме така, че да отговаря на нуждите на нас пациентите.
 
Гертруи от Белгия ни представи изпълнителния комитет на Fertility Europe, как работи, как се избира, как заседава, какви са принципите на управление на асоциацията - демократичност и високо зачитане на всяко мнение. За последните 3 г са прведени десетки заседания. Това са доброволци не просто в собствените си държави, но и доброволци във Fertility Europe. Формирани са 4 работни групи от доброволци за работата по организацията. Ние също можем да се присъединим към тях и бихме желали да го направим.
Предизвикателствата в тази работа са както навсякъде и както при нас, естествено, много работа, а малко финансови средства и малко хора. Но тук има и още нови предивикателства - работа между хора с различни културни и национални различия, големи разстояния, необходимост от виртуални срещи.
Обобщено бе какво можем да очакваме от тази организация и какво не. Това е една широка платформа за обмяна на опит, решения на проблеми, за вдъхновения и идеи, но разбира се не е във възможностите й да знае и може всичко. Ние също можем да допринесем много за нейната работа.

Излизам сега после подължавам .....
« Последна редакция: Март 28, 2010, 11:24:44 am от Елфи »
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #65 -: Март 28, 2010, 13:09:01 pm »
Тук съм качила снимките, които правих аз и които Ради ми изпрати. Ще чакам и другите момичета като изпратят ще качвам тук и тях, така че който се интересува може да след албумчето.

http://www.facebook.com/album.php?aid=166261&id=94587816501

Една от основните цели на Fertility Europe е да построи здрава мрежа между европейските пациентски организации, която да бъде със силна репутация, прозрачност, демократичност и представителност. Общата позиция по всички въпроси е дълъг процес, предвид че идваме от различни култури и нации. Изабел от Франция пожела да обсъдим споделянето на принципни гледни точки по въпросите за законодателствата в различните страни и регулатитивните стандарти за лечение и определени медицински практики.
В част от Европейските държави напълно липсва регулация в лечението на стерилитета и асистираната репродукция. Това води до недоверие между пациенти и клиники. Елена от Румъния сподели, че в нейната страна стерилитета не се счита за проблем и общество и институции са му обърнали гръб при положение, че раждаемостта в страната е много ниска. Те като организация са писали петиции до институциите и дори до Европейския парламент, но без резултат все още. Агнешка от Полша коментира 3 Европейски директиви, които трябва да се имплементират и касаят дейностите по лечение на стерилитета. Поставен бе и въпросът да представим още идеи, които да бъдат дискутирани на следващата среща.

Клер Люиз-Джоунс направи кратко представяне на план 2010 за работата на организацията по отношение на профилактиката и достигането до семействата. Очерта преките цели - повече членове, повече помощ, повече финансиране.

следва ...

« Последна редакция: Март 28, 2010, 13:11:14 pm от cygnus »
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #66 -: Март 28, 2010, 13:43:13 pm »
В рамките на почти 2 часа бяха представени организациите, които вече са членове на Fertility Europe:
Белгийската организация De Verdwaalde Ooievaar бе представена от Geertrui, 
Организацията на Чешката Република Nadace Mateřská naděje от Hana,
Финландската организация Lapsettomien yhdistys Simpukka ry бе представена от Satu ,
Израелската организация Chen представи Ofra,
Италианските организации Amica Cicogna, Cerco Un Bimbo и обединената асоциация на всички Италиански пациентски организации в областта на стерилитета FIAPI представи Annalisa,
Холандската организация Freya бе представена от Jose,
Норвежката организация Ønskebarn от Randi,
Словашката организация Občianske združenie BOCIAN бе представена от  Denisa и Peter,
Швейцарската organizaciq Verein Kinderwunsch от Conrad,
Великобританската организация Infertility Network UK от Clare - председател на изпълнителния комитет на Fertility Europe.

*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #67 -: Март 28, 2010, 13:59:59 pm »
На следващият ден сутринта в рамките на повече от 2 часа бяха представени организациите кандидат-членове на Fertility Europe:
Австрийската организация Wunschkind – Kinderwunsch бе представена от Margit
Българската фондация "Искам бебе" беше представена от Радина
Българското "Сдружение Зачатие" представи Донка
Френската асоциация Maia представи Isabelle
Гръцката организация Kiveli бе представена от Aristea
Унгарската Országos Lombikbébi Támogató Alapitvány представи Brigitta
Латвийската организация Fertilitas представи Dace
Полската организация Nasz Bocian представиха Agnieszka и Anna
Румънската SOS Infertilitatea представи Elena
Испанската организация Genera представи Diana
Шведската Barnlängtan (former IRIS) бе представена от Lina
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #68 -: Март 28, 2010, 14:14:06 pm »
След кратка кафе пауза и приятелски разговори започна сесията за обмяна на опит. Всички организации като нашата се сблъскваме със сходни проблеми.
Едни от тях са как да набират доброволци, как да ги мотивират, как да осигуряват финансиране за своята дейност.
И там е много често срещано доброволци, които са успели да станат родители да продължават активно да подкрепят двойките, които продължават своята борба, а също така да работят като доброволци. Медийните участия имат много сериозен принос също.
В Норвегия, например, по време на Коледните и Великденските празници и националните им празници всичко комерсиални реклами са забранени. Но медиите са длъжни във рамките на същото време предназначено за рекламни спотове да излъчват клипове за благотворителни каузи. Това е времето, когато всички медии и рекламни агенции търсят неправителствените организации и отразяват техните проблеми, дейности. Това е голяма помощ за тях, защото много хора, готови да работят, точно по този начин научават за тяхната организация.
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #69 -: Март 28, 2010, 14:22:07 pm »
Разбира се, започна и объждането на първата съвместна инициатива на всички участнички.
Дениса ни я представи и идеята наистина е впечатляваща. Нарича се Special Family Project. Всички ние ще изпратим картичка, която ще изобразява нашето семейство и нашето послание.
Всички ние имаме семейства - дали имаме дете или не, дали сме заченали след АРТ, дали все още се борим и се срещаме в клиниките, дали сме осиновили, дали сме решили да останем не по свое желание семейство без деца - всяко наше семейство е специално и уникално.
Всеки от нас ще постави снимка на нашето семейство (може дори да не е снимка а нещо което символизира семейството ни, рисунка, която да ни вдъхнови да си го представим) и да напишем своето послание под нея. Всички тези хиляди картички с послания ще бъдат изложени в Рим. Това ще бъде нашето общо послание на Fertility Europe към милиони хора от Европа.

Това беше една топла, приятелска и човешка среща. Аз съм впечатлена и изключително развълнувана от едно ново начало за Сдружение Зачатие и за всички нас.
« Последна редакция: Март 28, 2010, 14:35:55 pm от cygnus »
*
Re: Дони, успех ти желаем!
« Отговор #70 -: Март 28, 2010, 15:23:01 pm »
Супер! Благодаря ти, Дони, че отдели от времето си, за да ни разкажеш подробно и да ни направиш съпричастни в срещата. Много ми хареса това, което правят в Норвегия по време на рекламите по празниците. Права си, че много хора работят безкористно за каузата, но и ти си един от тях!  :hug2:

*
Re: Fertility Europe - среща във Виена
« Отговор #71 -: Март 30, 2010, 20:08:41 pm »
<a href="http://static.slidesharecdn.com/swf/ssplayer2.swf?doc=bulgariazachatie-100328102712-phpapp02&amp;rel=0&amp;stripped_title=bulgaria-zachatie" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://static.slidesharecdn.com/swf/ssplayer2.swf?doc=bulgariazachatie-100328102712-phpapp02&amp;rel=0&amp;stripped_title=bulgaria-zachatie</a>

Ето я и презентацията.
*
Re: Fertility Europe - среща във Виена
« Отговор #72 -: Април 02, 2010, 10:44:43 am »


Happy and blessed Easter Holidays from Fertility Europe.

Светли, топли и щастливи празници, мили момичета!
*
Re: Fertility Europe - среща във Виена
« Отговор #73 -: Април 02, 2010, 10:48:18 am »
Дони, презентацията е страхотна. Благодаря ти!

Re: Fertility Europe - среща във Виена
« Отговор #74 -: Април 04, 2010, 17:44:14 pm »
Много се развълнуват от тази тема. Това е много значимо, браво, Момичета! :D
Благодаря ти, Бени!