0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ентерококи и Ин Витро процедура
« -: Май 10, 2006, 00:32:41 am »
Има ли негативно влияние и до каква степен, наличието на ентерококова инфекция при  Ин Витро процедура?
Като цяло, какво е влиянието на  нечиста  Микробиология върху АТР процедурите?

Благодаря предварително за споделеното мнение!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #1 -: Май 10, 2006, 06:42:10 am »
Лита, трябва да се изчистят бактериите. Иначе може да ти ги вкарат директно в матката с катетъра за трансфер.

Много целувки и успех, мила  :balk_21:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #2 -: Май 10, 2006, 07:28:03 am »
Миличка абсолщтно съм съгласна РАЛИ ПАТ.Първо трябва да излекуваш бактерии и после Ин Витро процедура!!
При мен предишния месец се отложи инсе поради бактерии.
Хубавото е че когато имаш антибиограма и ти изпишат подходящо лечение бързо се лекуват.УСПЕХ мила!!! :lol:  :lol:
*

    balmi

Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #3 -: Май 10, 2006, 10:26:42 am »
Хубаво е да се изчистят бактериите, защото пречат при износването на плода. Лита, къде правихте микробиологията?
*
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #4 -: Май 10, 2006, 11:27:56 am »
Трябва задължително да ги излекуваш тези гадинки на мене микробиологията ми беше чиста , но когато пуснах урина в нея имаше коли ,и независимо ,че инфекцията не беше преминала вагинално , ме задължиха да направя лечение с антибиотици и чак след това да премина към инвитро
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #5 -: Май 10, 2006, 11:36:47 am »
Цитат на: little_rabbit
Лита, трябва да се изчистят бактериите. Иначе може да ти ги вкарат директно в матката с катетъра за трансфер.

Много целувки и успех, мила  :balk_21:
 


Да, и аз така си мислих.  :balk_144:
А дали е добра идея да се започне процедура след проведено лечение и направена контрола? Имам предвид същия цикъл.

Чудя се  самото лечение с антибиотици и ваг. таблети дали също няма негативно влияние  върху процедурата :idea:

Благодаря Зайо, желая ти  успех и на теб!
Разбира се и на всички момичета в настоящите  и предстоящи процедури!
   :balk_21:  

Балми, микробиологията я направих в " Торакс " - Пловдив, при д-р Даскалов.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #6 -: Май 10, 2006, 14:15:31 pm »
Цитат на: tigra
Трябва задължително да ги излекуваш тези гадинки на мене микробиологията ми беше чиста , но когато пуснах урина в нея имаше коли ,и независимо ,че инфекцията не беше преминала вагинално , ме задължиха да направя лечение с антибиотици и чак след това да премина към инвитро



Tigra, ти  кога направи процедурата, същия цикъл или изчака да премине цикълът с лечение и чак на следващия?
Ще се радвам ако споделиш какво беше твоето лечение с какъв антибиотик, използва ли ваг. таблетки и промивки?

Желая ти успех при следващата процедура!
  :balk_21:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #7 -: Май 10, 2006, 16:03:08 pm »
Цитат на: lita
А дали е добра идея да се започне процедура след проведено лечение и направена контрола? Имам предвид същия цикъл.
...
Чудя се  самото лечение с антибиотици и ваг. таблети дали също няма негативно влияние  върху процедурата

Лита, говори с докторите, те знаят най-добре. Според мен лечението не би навредило, още повече, че се прави именно преди процедурата.
*
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #8 -: Май 10, 2006, 16:38:46 pm »
Бях 10 дена на антибиотик "Зинат" (ако не се лъжа , но мисля че така се казваше) силен , доста скъп(около 80лв.) , но и много ефикасен и паралелно с него ми изписаха "Низорал" , за да не хвана гъбички, защото съм склонна след прием на антибиотик да си навличам кандида :roll:  след като мина курса на лечение , седем дена след това пуснах отново стерилна урина ,резултата беше отрицателен, вагинален секрет също пратих за микробиология - и там нямаше нищо.Както виждаш самото лечение и чакането на резултат ми отне около 20 дена , така че един цикъл пропуснах , но на следващия започнах с инвитрото.
Забравих да спомена , че ми препоръчаха вагинални промивки с лайка и сода , но аз си купих лосион на билкова основа с него си правех промивки и съм много доволна , но след трансфера и по време на кратката ми бременост ми казаха да спра да го използвам.
На теб ти пожелавам успех и дано този път ти е успешен :lol:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ентерококи и Ин Витро процедура
« Отговор #9 -: Май 11, 2006, 12:52:06 pm »
С док. решихме, че е по-добре да се излекува етнерококовата инфекция и тогава да продължим папред.
Независио, че много исках да започнем процедура смятам, че това е правилно решение.

Благодаря на Тигра за подробната информация.  :balk_21:

Успех на всички!

 :rainbow:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън