0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tweet6777

  • *
  • 44
  • *** Na ni6to ne se u4udvai! ***
Re: mnogo niska koncentracia-2mil na ml
« Отговор #20 -: Март 05, 2010, 18:05:56 pm »
Резултатите от спермалния анализ не са добри, но не са повод за отчаяние.
Първо посетете специалист по репродуктивна медицина /независимо къде/, който ще назначи допълнителни изследвания, за да се открие причината за влошената сперматогенеза. Част от причините могат да бъдат отстранени или лекувани, друга част се преодоляват чрез методите на асистирана репродукция.

Малко встрани от темата, но пак по основното питане - системата на здравеопазване при вас е различна от българската, значително по-консервативна, но не е лоша, просто ние трудно свикваме с нея. Нещата се случват малко по-планово, с повече изчакване, няма толкова пряк достъп до специалист /а българският пациент е разглезен в това отношение/, но като цяло системата функционира отлично.
Мели,здравей!Както писах ве4е ние ОЩЕ не сме полу4или дори 4ас за първо посещение при специалист!Тези дни се оказа ,4е вси4ки 4акащи двойки ,за цялата област Дорсет,са с отменени 4асове-и това от вестника го 4етем!Ужас!Та помолих в4ера GPто за ново направление в друга област.А за нашата лоша спермограма,ох!Предполагам ,4е ще се наложи да се прави кариотип,У хромоз.делеция-тест и кой знае какво още.
Аз паралелно ще си действам в БГ-имаме ве4е определен първи4ен-в София ,но ще запазя и в П-В ,4е ми е по-удобно(надявам се и там специалистите не са за подценяване).Ти,Мели,би ли ме посъветвала ,какви изследвания да направим предварително,за да сме подготвени за първи4ния?Понеже сме с МФ,разш.спермограма със сигурност,но аз?Аз имам от тук едни кръвни-които показват ,4е  си овулирам,но да правя ли пак в Бг?И още,4ета много за  "цветна снимка"-да си я направя ли предварително и какво изобщо зна4и тя и в какви слу4аи се изисква?
Смятах тези си ?да ги публикувам другаде,нопонеже пак са във връзка с МФ,дано ми отговориш osi_1
Благодаря предварително
:)
*
Re: mnogo niska koncentracia-2mil na ml
« Отговор #21 -: Март 05, 2010, 22:06:43 pm »
Ше си позволя да отговоря на въпроса за цветната снимка-прави се преди АРТ процедура, за да се знае какво е състоянието на тръбите. Ако има проблем там, то трябва да се знае. В противен случай рискуваш провал на процедурата.
*

    tweet6777

  • *
  • 44
  • *** Na ni6to ne se u4udvai! ***
Re: mnogo niska koncentracia-2mil na ml
« Отговор #22 -: Март 05, 2010, 23:04:04 pm »
Ше си позволя да отговоря на въпроса за цветната снимка-прави се преди АРТ процедура, за да се знае какво е състоянието на тръбите. Ако има проблем там, то трябва да се знае. В противен случай рискуваш провал на процедурата.
Благодаря ти,Шан!Та зна4и явно аз ще трябва да няправя  цветната снимка,въпреки,в нашия слу4ай,мъжкия фактор...
 :thankyousign:
:)
Re: mnogo niska koncentracia-2mil na ml
« Отговор #23 -: Март 08, 2010, 12:08:12 pm »
Здравей миличка!
Не искам да те плаша, но това, че имате открит засега мъжки фактор, не означава, че при теб всичко е ок! И все пак си на прав път, просто трябва да направиш изследванията, за да знаете с какво точно се борите! Щом Пловдив ти е удобен запишете си час при Мели, тя се занимава именно с мъжкия фактор и определено ще ви даде адекватно мнение за нещата! А ти дай по-смело, ще се случи и при вас чудото :D ИКСИ-то не е чак толкова болезнено, особено ако си настроена позитивно :wink:

Поздрави и късмет!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]