0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Karinка

новата ни спермограма
« -: Септември 20, 2006, 12:29:40 pm »
Здравейте,момичета.За първи път пиша тук, просто се надявах проблемите да не продължат за дълго,но уви. Моля Ви за съвет:с тази спермограма-накъде. Правена е при Щерев.

дни въздържание-4
време на втечняване - 20 мин.
обем - 4.5
PH - 7.3
вискозитет-0
левкоцити - 4-5
незрели кл.от сперматогенезата-да
Обща концентрация / 1 мл - 39 млн
нормокинетични - 26 %
хипокинетични - 13 %
акинетични - 61 %
тотален брой на нормокинетични - 45.63 млн
заключение - Asthenozoospermia

Ще споделите ли мнение,Благодаря
*
Re: новата ни спермограма
« Отговор #1 -: Септември 20, 2006, 12:40:04 pm »
Не е лоша спермограмата като изключим подвижността. Нормокинетичните сперматозоиди трябва да са поне 50%. Трябва да отркриете причина за ниската подвижност. За целта посетете уролог или андролог. Доколкото си спомням в клиниката на Щерев има, мисля, че Бъчваров се казва.
Иначе подвижността е показател, който сравнително лесно се коригира с прием на витамини и добавки.
Успех!
Re: новата ни спермограма
« Отговор #2 -: Септември 21, 2006, 01:45:32 am »
Каринка,
извинявай, че ти размивам темата, но искам да попитам Галето:
количеството и концентрацията от какво се повлияват?
Прегръдки и успехи!
Re: новата ни спермограма
« Отговор #3 -: Септември 21, 2006, 08:30:04 am »
Здравей Каринка!
Както е писала Галя, посъветвайте се с андролог. Ние сме ходили и при Бъчваров и при Кацаров, доволни сме от втория.
А какво казаха в клиниката на Щерев, предложиха ли ви инсеменация?

Северина, тук в този форум "Стерилитет при мъжа" най-горе има важни теми и линкове към полезни статии за проблеми при мъжа. Там са описани причините за различни отклонения в спермограмата.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    каринка

Re: новата ни спермограма
« Отговор #4 -: Септември 21, 2006, 08:49:16 am »
Галя, благодаря ти за мнението. Всъщност това му е втората спермограма. Първата беше доста по-зле.  Той ходи при Бъчваров, който му е предложил хормонално лечение. Но по мое мнение ще е по-добре да отиде първо при Кацаров.Особено след това което прочетох тук.
*
Re: новата ни спермограма
« Отговор #5 -: Септември 21, 2006, 12:31:02 pm »
количеството и концентрацията от какво се повлияват?

Първо трябва да се открие причината за намалената концентрация и тогава да се предложи адекватно лечение.

Относно Кацаров няма лошо да го посетите. Даже е добре да чуете и неговото мнение. Моите лични впечатления от него са, че е много шум за нищо и не оглежда детайлно ситуацията. Но пък има и доволни от лечението му.
*
Re: новата ни спермограма
« Отговор #6 -: Септември 21, 2006, 15:14:43 pm »
Ако имате финансова възможност направете по-подробна спермограма. В клиниката на д-р Щерев се прави т.нар. "разширена спермограма" /струва мисля 140 лв./. Там се включва изследване на морфологията на сперматозоидите, прикрепяемост, концентрация СЛЕД обработка - все важни и информативни неща. Не е зле да направите и една микробиология, за да се изключи наличие на бактерии. С тези два резултата може да посетите и още един андролог. Д-р Кацаров е доста известен и препоръчван, лично ние обаче не последвахме препоръките му, доста крайни ми се видяха. При д-р Бъчваров също сме ходили, той определено е привърженик на хормоналното лечение, аз обаче не съм  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: новата ни спермограма
« Отговор #7 -: Септември 21, 2006, 23:37:12 pm »
Северина, тук в този форум "Стерилитет при мъжа" най-горе има важни теми и линкове към полезни статии за проблеми при мъжа. Там са описани причините за различни отклонения в спермограмата.
Първо трябва да се открие причината за намалената концентрация и тогава да се предложи адекватно лечение.
Благодаря момичета!
Каринка, четох и чувах добри отзиви за Александров. Аз мисля да пробваме при него.
Успех мила!