0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
продължение.
старата тема - тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=39249.0
« Последна редакция: Март 07, 2010, 09:31:20 am от StefiZ »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2010, 20:11:01 pm »
Вчера слагахме на децата Инфанрикс /ДТК/и ваксина срещу полиомиелит, не съм сигурна кой точно прием /4/. Знам, че има риск от зачервяване на мястото на поставянето. Но днес сутринта и на двамата им бяха подути крачетата, но без червенини, на мястото където е инфанрикса. Сега, вечерта на девойката на крачето, подутината е станала силно червена, чак синее. Мисля, че не я боли, защото на допир не реагира, питам я дали я боли, не ми казва /а иначе знае/. И на двамата крачетата са видимо подути и през дрехите си личи. Случвало ли се е при децата ви? Доколко е нормално това?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #2 -: Февруари 15, 2010, 14:22:14 pm »
Да се запишем в новата темичка и ние и пак с проблеми ако може д-р Бърди да се включи ,преди време бях писала и дадох снимки на главичката на малкия бяха излезли лишеи д-р Бърди ми каза да мажа с бактробан и певарил всичко мина за три дни от вчера забелязах отново 3 червени петънца на главата отново на същото място  :?  странното е че аз взимам да си мисля да не е алергия от нещо например - плюшени играчки тъй като миналата седмица се заигра с тях имаме цяло чувалче такива до сега не им обръща внимание но миналата седмица игра с тях и си хареса едно коте и спи с него  :?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2010, 18:57:59 pm »
Аз пак да пиша по повод акането. На 1,8 месеца сме и от известно време акаме по 2 или 3 пъти на ден. Хапва си всичко, но аз се притеснявам дали е нормално това ходене. Говорих с педиатърката и тя ми каза, че ако имал възпаление на червата го изаквал по-бързо и нямало смисъл да правим изследване на акото. Аз се притеснявам и го държа на диета - давам диетични храни запичащи. Супа от картоф, морков, ориз, варен картоф със сирене, банан, сок от ябълка и морков. Сутрин давам попара от чай от шипка със сухар и малко сирене. Давам чай от шипка. Днес например сутринта ми ака в 10 часа сравнително твърдо и малко като кюфтенце, после в 14,30 се изака пак съвсем малко като каша колкото да изцапа памперса(обядва варен картоф със сирене, сухар и половина и после малко солети) и сега в 18 часа отново след като дадох един банан, сок от ябълка и морков - 240 мл явно веднага се е изакал, но аз не съм разбрала и го размазал на памперса, но е по-скоро кашаво. Много се притеснявам! Педиатърката ми заяви, че нямало да изследва здраво ако, а само ако има слуз, а аз не мога да определя.. Нямало да се види, ако имал възпаление на червата заради неправилна диета, а само ако има някакви бактериални инфекции.. Направо не знам какво да правя вече. Моля ви се д-р Бърди за мнение. Давам ентерол прахчета от днес сутринта 3х1.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #4 -: Февруари 15, 2010, 19:04:39 pm »
Вера,Калина имаше леко подуто на мястото където беше поставен Инфарикса, но не си е личало през дрехите както описваш ти.

[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #5 -: Февруари 15, 2010, 19:15:49 pm »
Вера,Калина имаше леко подуто на мястото където беше поставен Инфарикса, но не си е личало през дрехите както описваш ти.
Много се бях изплашила. Едно е да го четеш, друго е да го видиш но детето си. Слава Богу, на сутринта зачервяването беше започнало да затихва. Сега още стои подутината, но няма червено и не е топло мястото. И на двамата краченцата им се бяха издули като пилешки бутчета, ужасно. В последствие видях, че имало и тема за ваксините, ама кой да гледа :?.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2010, 21:28:58 pm »
Аз пак да пиша по повод акането. На 1,8 месеца сме и от известно време акаме по 2 или 3 пъти на ден. Хапва си всичко, но аз се притеснявам дали е нормално това ходене. Говорих с педиатърката и тя ми каза, че ако имал възпаление на червата го изаквал по-бързо и нямало смисъл да правим изследване на акото. Аз се притеснявам и го държа на диета - давам диетични храни запичащи. Супа от картоф, морков, ориз, варен картоф със сирене, банан, сок от ябълка и морков. Сутрин давам попара от чай от шипка със сухар и малко сирене. Давам чай от шипка. Днес например сутринта ми ака в 10 часа сравнително твърдо и малко като кюфтенце, после в 14,30 се изака пак съвсем малко като каша колкото да изцапа памперса(обядва варен картоф със сирене, сухар и половина и после малко солети) и сега в 18 часа отново след като дадох един банан, сок от ябълка и морков - 240 мл явно веднага се е изакал, но аз не съм разбрала и го размазал на памперса, но е по-скоро кашаво. Много се притеснявам! Педиатърката ми заяви, че нямало да изследва здраво ако, а само ако има слуз, а аз не мога да определя.. Нямало да се види, ако имал възпаление на червата заради неправилна диета, а само ако има някакви бактериални инфекции.. Направо не знам какво да правя вече.Току що се изака отново кашаво към твърдо. За вечеря изяде около 200 мл ориз с картофи и моркови и му сварих 150 мл чай от джоджен. Моля ви се д-р Бърди за мнение. Давам ентерол прахчета от днес сутринта 3х1. Съжалявам за повторението, но не ме пусна да редактирам първото..
« Последна редакция: Февруари 15, 2010, 21:36:00 pm от Tutto_bene »
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2010, 21:49:34 pm »
Цитат
Аз пак да пиша по повод акането. На 1,8 месеца сме и от известно време акаме по 2 или 3 пъти на ден.

А според мен твоето дете почва да се стиска по голямата нужда.За това ака по три пъти дневно, малко и с различна конситенция. Доколкото разбрах не е разстройство на вода. Спри да даваш запичащи храни, ако до 48 часа не се появи разстройство, значи не е възпаление на червата, каквото и да значи това /предполагам дисбактериоза/.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2010, 22:13:55 pm »
Tutto_bene, ако детето няма температура, няма обилно разстройство /сама казваш, че си ака и в нормална консистенция/, ако е в добро общо състояние, то според мен не са нужни никакви диети, още по-малко Ентерол.
Не може да ака всеки път едно и също. Кристина в зависимост от това какво яде се изхожда различно. Понякога доста рядко, без изобщо да е разстройство. Просто ако е яла по-рахлабваща храна изпражненията са кашести.


 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #9 -: Февруари 15, 2010, 22:25:42 pm »
Може и това да е проблема, защото само пикае в гърне. Не иска да ака на гърне.. Обикновено го виждам като започне да ака и явно го "сецвам" и го питам често дали има аки, защото си казва само след като е свършил. Не знам какво значи да се стиска. Нямам опит, а и не съм срещала такъв проблем. Пусках търсачка, но почти нищо не излиза за акането.. Благодаря за бързия отговор, но тази вечер като ми се изака за 4 път направо ме разби и ми се дорева. Иначе предните изхождания бяха по малко. Просто не му действат запичащите храни и няма някаква промяна въпреки диетата. Затова се притеснявам толкова.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #10 -: Февруари 15, 2010, 22:47:20 pm »
Може и това да е проблема, защото само пикае в гърне. Не иска да ака на гърне.. Обикновено го виждам като започне да ака и явно го "сецвам" и го питам често дали има аки, защото си казва само след като е свършил. Не знам какво значи да се стиска. Нямам опит, а и не съм срещала такъв проблем. Пусках търсачка, но почти нищо не излиза за акането.. Благодаря за бързия отговор, но тази вечер като ми се изака за 4 път направо ме разби и ми се дорева. Иначе предните изхождания бяха по малко. Просто не му действат запичащите храни и няма някаква промяна въпреки диетата. Затова се притеснявам толкова.
За мен детето се стиска, щом има "сецване" махни запичащите храни, така можеш да задълбочиш проблема. Ако е стискане, запичащите храни няма как да действат и детето си има добра перисталтика. Утре ще се опитам да систематизирам знанията и опита си по проблема.
Нека все пак и доктор Бърди да се изкаже, може и да бъркам.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #11 -: Февруари 15, 2010, 23:19:38 pm »
Аз пак да пиша по повод акането. На 1,8 месеца сме и от известно време акаме по 2 или 3 пъти на ден. Хапва си всичко, но аз се притеснявам дали е нормално това ходене. Говорих с педиатърката и тя ми каза, че ако имал възпаление на червата го изаквал по-бързо и нямало смисъл да правим изследване на акото. Аз се притеснявам и го държа на диета - давам диетични храни запичащи. Супа от картоф, морков, ориз, варен картоф със сирене, банан, сок от ябълка и морков. Сутрин давам попара от чай от шипка със сухар и малко сирене. Давам чай от шипка. Днес например сутринта ми ака в 10 часа сравнително твърдо и малко като кюфтенце, после в 14,30 се изака пак съвсем малко като каша колкото да изцапа памперса(обядва варен картоф със сирене, сухар и половина и после малко солети) и сега в 18 часа отново след като дадох един банан, сок от ябълка и морков - 240 мл явно веднага се е изакал, но аз не съм разбрала и го размазал на памперса, но е по-скоро кашаво. Много се притеснявам! Педиатърката ми заяви, че нямало да изследва здраво ако, а само ако има слуз, а аз не мога да определя.. Нямало да се види, ако имал възпаление на червата заради неправилна диета, а само ако има някакви бактериални инфекции.. Направо не знам какво да правя вече.Току що се изака отново кашаво към твърдо. За вечеря изяде около 200 мл ориз с картофи и моркови и му сварих 150 мл чай от джоджен. Моля ви се д-р Бърди за мнение. Давам ентерол прахчета от днес сутринта 3х1. Съжалявам за повторението, но не ме пусна да редактирам първото..


Ехооооо, МАдаааам, Дара на тази възеаст, че и до скоро ми акаше по 3/че и до 4ри/ пъти на ден.

Напълно нормално. Не се втелявай, не мъчи детето с диети.


Целувки

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #12 -: Февруари 15, 2010, 23:31:25 pm »
Успокоихте ме! Педиатърката е адски пестелива на приказки и нищо не казва. Редно е тя да ми ги каже тези неща. Само днес и звънях 3 пъти, а вчера 2 пъти. Явно не се смята ангажирана да ми казва въобще каквото и да било. За съжаление май няма с кой да я сменя... Дано сте прави. Целувки!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #13 -: Февруари 16, 2010, 01:58:59 am »
Хм... оставете детето на спокойствие.
НЕ Ентероли! не "диети"!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #14 -: Февруари 16, 2010, 09:22:20 am »
Да се включа и аз, за да успокоя малко Туто :wink:
За Тони изхождането по 3-4 пъти на ден си беше нещо нормално. Изхождайки от това, че ние имахме от бебе проблеми с изпражненията /бяха примесени със слуз и повишено газообразуване/ щом нямаше в слуз в изпражненията аз бях най щастливата мама. Повярвай ми Туто. Дето ми беше на периоди, без да съм променяла режима на хранене. Тоест според храната се е изхождал и рядко и кашесто и твърдо като пластелин. Диетите са само във вреда, ако все пак искаш да правиш нещо и даваш все още АМ, то замени го с АЛ110 за 2-3 седмици, ако има проблем с червата ще се види. Спри да даваш запичащи храни, наистина можеш да обостриш проблема. Както писах след като се изхождахме толкова на често и аз се бях притеснила... С израствантето постепенно детето намали изхожданията до 2 пъти дневно. Сега се изхожда по веднъж качествено, а според храната и по 2-3 пъти, но аз много внимавам какви храни яде. Друг проблем е при нас, че не иска да яде плодове, ако яде,това е рядко и инцидентно. Какво ли не съм правила, но не желае. Плодовете също действат на перисталтиката.
Ако детето не изпитва дискомфорт от "честото" изхождане и има апетит, не би трябвла да се притесняваш. Само наблюдаваш. Ако си решила да даваш пробиотик, то това не е Ентерол /макар, че в Бг го изписват за щяло и нещяло/
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 09:25:10 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #15 -: Февруари 16, 2010, 09:28:44 am »
Аз започнах да се притеснявам, защото той си ходеше по 1 или 2 пъти на ден, но от известно време започна по 3, а вчера въпреки диетата 4 пъти.. В последно време си хапва и повечко. Плодове му давам под формата на сок. Явно се притеснявам повече от необходимото. Благодаря ви много! Благодаря и на д-р Бърди!
:bighug:

« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 09:39:27 am от Tutto_bene »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #16 -: Февруари 16, 2010, 09:32:14 am »
Ами Туто повечето папу, повече акита прави мило  :lol: а и соковете действат разхлабващо, особено пък сока от цитруси.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #17 -: Февруари 16, 2010, 09:54:30 am »
Туто и аз си мисля, че нямаш повод за притеснение.
Чак почвам да се срамувам в ъгъла, защото не мога да ти кажа по колко пъти на ден акат моите. Като се случи, сменям и готово. Следя само консистенцията и дали и двамата през деня са го правили, да не се запекат.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #18 -: Февруари 16, 2010, 09:58:06 am »
Оф.. От сутринта ми се изаква на 2 пъти. Баща ми занесе от акото за изследване.. Ми незнам вече.. Май има като слуз. Педиатърката ми каза, ако има да включа и хидрасек.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част ІІ
« Отговор #19 -: Февруари 16, 2010, 10:09:09 am »
Туто ако не се изолира нищо, има доста варианти за наличието на слуз в изпражнениата. Грешка в диетата, дисбактериоза ако е приемал медикаменти или алергична реакция, много трудно може да се разбере в момента обаче.Просто трябва да се наблюдава какво яде и какво изхожда. Аз си бях направила дневник и си водих записки.Ние и до ден днешен щом пие сок, независимо какъв веднага се изхожда рядко. Хидрасек е при диария, мисля по телефона ти го е предписала личната лекарка /така както правят масово в Бг/. Възможно е и да е и вирус. Според мен е добре да ограничиш прясното мляко /ако даваш/ сладки храни съдържащи захар /ако даваш/соковете и цитрусови плодове.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!