0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Мастопатия и екстракт от див ям
« -: Февруари 10, 2010, 21:20:37 pm »
Момичета, в събота съвсем случайно си напипах малка бучка на гърдата. Няма да Ви казвам какъв шок изживях докато отида в понеделник на лекар. Прегледа ме онколог на ехограф и се оказа много силно изразена фиброзна мастопатия. От една стана голямо успокоение от друга това, че след 15 дни съм на първа инжекция за започване на инвитро. Изписаха ми ексракт от див ям. Искам да попитам има ли и други момичета с мастопатия и какво лечение прилагат? :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 21:23:59 pm от miletka77 »
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2010, 23:06:00 pm »
Не съм сигурна дали е редно да взимаш каквито и да било билки преди процедурата. Добрата новина е естествено че гърдите ти са здрави, мастопатията е състояние на гърдата, а не заболяване.
Успех на процедурата!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2010, 23:12:55 pm »
благодаря, Evro
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #3 -: Май 05, 2010, 12:48:29 pm »
Здравей, милетка. Аз също имам доказана хистологична мастопатия, даже и операция. Води се не заболяване, а състояние на гърдата. Ако искаш питай нещо по въпроса. Знаят ли лекарите, които ше извършват ин витро за мастопатията. Мисля, че е редно да знаят, защото мастопатията е хормонозависима.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #4 -: Май 05, 2010, 16:56:56 pm »
 Здравей! Аз съм с мастопатия и съвсем скоро ще започвам стимулация за ИКСИ.
След трансфера можеш да използваш Прогестогел.
 Лечение не съм прилагала , освен приематено на Геритамин през месец за по десетина дни. Не е желателно да използваш билки преди опита.
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #5 -: Май 05, 2010, 19:08:09 pm »
Да,и аз мисля, че не е препоръчително прием на билкови основи 15 дена преди стартирането на процедурата.Защо не обсъждаш това със своя лекар?
Иначе можеш да се мажиш с гела на Прогестогел, защото той е безвреден по думите на доктора ми :)и действително намалява болката и напрежението в гърдите, ако имаш такъв синдром.Например при мен е изразено това 10-14 преди да ми идва.
Аз също пия герикапс първите 10-14 дена.
Успех на процедурата! yahoo_17
*
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #6 -: Май 05, 2010, 20:46:27 pm »
Не се мажете с Прогестогел преди процедура. Или поне се посъветвайте с лекаря си.
Мастопатията не е болка за умиране, аз си я нося цял живот, свикнала съм с болките в гърдите. Докато разбера какво ми е, ходих на не знам колко лекари, поне 3 пъти са ми изкарвали акъла с предположенията си. Правила съм вече не помня колко мамографии, преди да навърша 30 години, че съм облъчена за години напред  :lol:
Ама така е, като не попаднах на компетентни лекари.
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #7 -: Май 05, 2010, 22:41:28 pm »
Моите неща малко се позабавиха, но за щастие на 1 май сложихме блокажа и сега на 19 ще започвам стимулацията. Предупредила съм лекаря си за мастопатията, но междувременно толкова много неща изчетох за нея, че съм абсолютно спокойна в това отношение. Благодаря ви за съветите :bighug:
« Последна редакция: Май 05, 2010, 23:06:45 pm от miletka77 »
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #8 -: Май 07, 2010, 09:10:03 am »
За облекчаване на неразположението, което предизвиква Мастопатията добре действат:
- Масло от вечерна иглика /Еvening primrose oil /
- вит.А /БетаКаротин
- вит.Б6
- вит.Е
- Вит.С
- Цинк

А ако проблема е породен и от хипофукция на ЩЖ - добре действа Келп-а / кафяви морски водорасли/

Не съм медицинско лице и не е редно да препоръчвам каквото и да било, редно е да се консултирате с лекар. Просто му посочете тези витамини  и попитайте дали може да ги приемате. :)


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Мастопатия и екстракт от див ям
« Отговор #9 -: Май 07, 2010, 16:41:36 pm »
На мен мамолог - онколог ми е предписвал Геритамин. Каза, че действал добре и на яйчниците :). През 3 - 4 месеца, 10 дни поредни по 2 перлички.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.