0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #880 -: Юли 07, 2015, 17:43:31 pm »
Благодарна, момичета!

Значи всички сме на естрадиол, под различни наименования  :D аз съм във Франция, тук се казва provames. И аз взимам по 3 на ден, доста уморена се чувствах в началото, сега посвикнах.

Да ви кажа, много се притесних тази сутрин, чаках доста да се обадят от лаборатприята. И накрая се обадиха. Новината естествено не беше много добра- ембриончето на 5-ти ден не е издържало размразяването...После са размразили и другото, то е на 6-ти ден, което означава, че се развива по-бавно  :(. Не искам да го отписвам, още повече, че явно е с добро качество. докторът ми е оптимист. Сега почва дългото чакане...Това ни е последното ембрионче...
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #881 -: Юли 08, 2015, 15:39:30 pm »
Как си, loriane? :) Трансферът беше вчера, нали? Желая много търпение и успешен финал!
Аз утре съм на преглед (2ри ден от МЦ) за започване на подготовка.
Леееко съм притеснена, защото по всяка вероятност влизам в отпуската на доки, да видим какво ще каже утре...
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #882 -: Юли 08, 2015, 23:15:49 pm »
Brumbi мерси! Чувствам се като след трансфер, всякакви мисли ми минават, ежедневно от най-оптимистичните до най-песимистичните...И така ще е до теста. От клиниката искат на 15-ти ден чак, за да било сигурно. За тогава ми е рецептата, ако искам по-рано ще правя уринен.

Ти не се притеснявай, щом докторът ти е казал да започвате, все някак ще ти направи трансфера. Няма ли някой да го замести през отпуската му? Утре ще разбереш със сигурност! Стискам палци!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #883 -: Юли 09, 2015, 15:28:48 pm »
Здравейте момичета да се запиша и аз днес бях на видеозон 9ти ден от цикъла лигавица 8.2 .
Стискам ви палци и дано сме късметлийска групичка :wave:
*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #884 -: Юли 09, 2015, 17:16:29 pm »
Момичета, някоя от вас била ли е на схемата утрогестан, фраксипарин, но-шпа и фолиева, без естрофем. Правихме РВМС + лекарство и пих 5 хапчета "Цитотек" преди трансфера.
Нема начин да нема начин!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #885 -: Юли 10, 2015, 10:35:17 am »
ninajivkova, това звучи супер  :) Стискам палци!
sianie1, аз нямам опит и не мога да ти помогна, но със сигурност твоя лекар има  обяснение за този протокол. Успех и на теб  :)
Аз вчера бях на преглед на 2ри ден от МЦ. Всичко изглецда ОК и започнах Естрофем 3x1. Обаче  :lol: правим лека промяна на плана, тъй като доки излезе с предложение, от което няма как да не се възползваме  :) Този МЦ ще правим пробен цикъл и ERA тест, а живот и здраве наесен ЗЕТ.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #886 -: Юли 10, 2015, 10:48:55 am »
И аз да се запиша,
гледам има и други като мен - с едно бластоцистче от ЗЕТ :(
Вече съм 10 ден след трансфер, като на осмия ми се появи кафяво зацапване, две капки кръв ...
Всички опити досега завършваха с провал с това кафяво зацапване, но сега ще чакам 14 дни и ще пусна кръвен... Гърдите си ме болят още от преди трансфера и предполагам още ме болят заради лекарствата...
Някоя от вас имала ли е това кафявото зацапване?
Колкото до имплантационния прозорец - и аз не знам как се изчислява, но съм чувала, че се взема материал за биопсия през няколко дни (конкретни), може би 3-4 пъти и се изследва, на базата на което определят кое е най-подходящото време за ЕТ. На мен са ми вземали една обиковена и една микробиологична, така, че не е изчисляван прозореца... А знаете ли как стои въпроса с "изкуствената матка"... Дали го правят?!
На всички пожелавам щастие, късмет и мноооооооооооооооооооооооооооого успех, като за десерт да се усмихнете по най-прекрасния начин 14 дни след трансфера :))))))))))))
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #887 -: Юли 10, 2015, 11:13:30 am »
Момичета, стискам ви палци  :bighug: :bighug: :bighug:
А какво е "изкуствена матка" ???
<br />
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #888 -: Юли 10, 2015, 15:06:08 pm »
brumbi може ли да попитам за какво се прави този пробен цикъл и какво е ERA тест
ана мария аз при ЗЕТ имах зацапване на 9ти ден и имах положителен тест така че не се притеснявай може да си бременна  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #889 -: Юли 10, 2015, 15:33:12 pm »
brumbi може ли да попитам за какво се прави този пробен цикъл и какво е ERA тест
ана мария аз при ЗЕТ имах зацапване на 9ти ден и имах положителен тест така че не се притеснявай може да си бременна  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Zdrawej,
кафяво зацапване ли ?! Защото и при предходните опити ми беше така и всички приключваше с това... Нямам никакви симптоми, освен, че гърдите все още ме болят :(
Благодаря!
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #890 -: Юли 10, 2015, 15:35:06 pm »
Момичета, стискам ви палци  :bighug: :bighug: :bighug:
А какво е "изкуствена матка" ???
Направо ти го копирах :) Долу - горе е това
Клетките се вземат в периода, когато матката е най-възприемчива към ембрионите. По принцип са нужни само няколко миниатюрни парченца от лигавицата на матката. Те се размножават в инкубатор, за да има повече клетки, които да се използват за отглеждане на ембрионите.

Отгледаните клетки се замразяват и преди ин витро процедурата се размразяват и се подреждат като “одеяло” за ембрионите. Оплодените яйцеклетки от ин витро или ИКСИ се поставят върху “одеялцето” от клетки от матката на самата жена. По този начин те обменят вещества и си взаимодействат и комуникират чрез медиатори. Така се стимулира растежът на ембрионите и когато дойде време те да се върнат в майката, тяхното закрепване става по-сигурно, защото тя ги “разпознава”. По принцип методът на ”изкуствената матка” се използва само в случаите, когато вече са извършени един или два опита ин витро и е доказан проблем в растежа на ембрионите или въпреки доброто им качество бременност не е настъпила. Самата бременност при използването на тази процедура не протича по по-различен начин от естественната.

Методът на “изкуствена матка” по принцип не е нов и вероятно през изминалите години от неговото въвеждане в практиката по едно или друго време се е прилагал в различни клиники по света. Той се прилага вече и в България. Като цяло резултатите за неговата успеваемост са противоречиви.

Методът ангажира много ресурси и отнема много време и именно затова много клиники се отказват от прилагането му, обосновавайки това с вероятността при големи разходи и усилия да имат нищожни шансове - само 5-6%.

Всеки, който при желанието да създаде дете се е сблъсквал с невъзможността за това поради репродуктивни проблеми, може да потвърди, че и най-малката възможност се приема за шанс, който трябва да бъде използван. От съществено значение за една процедура е не просто колко иновативна е тя, а как и с какъв резултат се прилага от конкретния екип. Всяка методика притежава специфики, като в ръцете на едни дава по-добри резултати, отколкото при други. Впрочем у нас т.нар. метод на “изкуствената матка” все още се прилага само в една АГ клиника.
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #891 -: Юли 10, 2015, 15:36:29 pm »
Надявам се да съм била малко полезна :)
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #892 -: Юли 10, 2015, 15:47:05 pm »
ана мария първо имах малко кръв и на другия ден леко светло кафяво зацапване и после изчезна
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #893 -: Юли 10, 2015, 16:20:36 pm »
ана мария първо имах малко кръв и на другия ден леко светло кафяво зацапване и после изчезна
При мен общо взето не мина опит без това зацапване кафявото - или на осми или на девети ден... Единствената разлика сега е в напрегнатите гърди, като че ли всеки момент ще ми се изсипе цикъл...
Още ме е страх да правя тест, защото други симптоми нямам, затова продължавам още няколко дни с лекарствата... Колкото до кръвта, само две капчици и толкова :) 8O
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #894 -: Юли 11, 2015, 16:28:39 pm »
Надявам се да съм била малко полезна :)
Благодаря ти, много интересна информация. За пръв път чета за това!
Желая ти успешен опит и зацапването да е било за добро. Спря ли вече?
 :bighug: :bighug: :bighug:
<br />
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #895 -: Юли 12, 2015, 12:32:29 pm »
Надявам се да съм била малко полезн
Благодаря ти, много интересна информация. За пръв път чета за това!
Желая ти успешен опит и зацапването да е било за добро. Спря ли вече?
 :bighug: :bighug: :
Здравей... 
Ами да, спря, но освен да ме болят гърди като за преди цикъл нямам никакви други симптоми, което ме обезнадеждава... утре сутрин оривам на кръвен тест, но почти съм сигурна вече
Благодаря ти!
Ще попитам следващия път дали се прави тази матка. Чувала съм хубави неща
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #896 -: Юли 12, 2015, 17:59:20 pm »
Здравейте момичета....
Тъп въпрос, но някоя имала ли е напрегнати гърди до датата на теста и теста да е отрицателен? Доста глупаво, но ще съм благодарна, ако някой сподели
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #897 -: Юли 13, 2015, 17:14:22 pm »
ана мария теста ти отрицателен ли е?
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #898 -: Юли 13, 2015, 17:26:30 pm »
Здравей.... чакам онлайн резултата от кръвния тест..... просто знам изхода ... ще пиш като излезе
Re: ЕТ на "снежковци"
« Отговор #899 -: Юли 13, 2015, 17:38:39 pm »
Ана мария, пиши какъвто и да е резултата! Стискам палци да е положителен! Напрегнати гърди могат всичко да означават, както положителен, така и отрицателен. Могат и да се дължат на лекарствата...само тестът ще покаже!