0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета аз съм с хиперфункция на щитовидната жлеза и Тиреодит на Хашимото. Приемам пропицил, селен и аспирин и фолиева киселина.
Чета за витамин Е, че е много полезен при безплодие.Но от друга страна намерих и информация в интернет, където пише, че не трябва да се взема заедно с аспирин /антикоагулант, разреждащ кръвта/, защото така може да се предотврати нормалното кръвосъсирване на клетките.
Въпроса ми е има ли някой, който е приемал витамин Е заедно с аспирин?
Момичета да Ви попитам за прием на витамин Е
« Отговор #1 -: Април 29, 2006, 17:01:53 pm »
Аз отдавна пия вит. Е и аспирин заедно. Не съм си изследвала времето на съсирване или някакви други показатели на кръвта.
Не съм срещала такава информация и затова не съм се замисляла за подобен ефект. Не мисля, че ти помогнах, но да си кажа. :wink:
*
Момичета да Ви попитам за прием на витамин Е
« Отговор #2 -: Април 29, 2006, 17:04:22 pm »
На мен също са ми изписани. Но и аз не съм чувала, че нетрябва да се приемат заедно.
Момичета да Ви попитам за прием на витамин Е
« Отговор #3 -: Май 01, 2006, 11:45:35 am »
На мен ми е изписан Геритамин, който съдържа витамините А и Е. Заедно с това пия и аспирин. И аз мисля, че щом доктора го предписва така, значи няма опасност.
*
Момичета да Ви попитам за прием на витамин Е
« Отговор #4 -: Май 02, 2006, 08:36:52 am »
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alternhealt&Number=1945489216&page=0&view=collapsed&sb=5&part=

http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2111

Момичета ето тук има информация, че трябва да се внимава с приема на витамин Е и аспирин. Аз днес звъннах на моята ендокриноложка и тя ме успокои, че едновременно може да се приема аспирин и витамин Е и А в дневни дози до 400мг не повече.
Благодаря Ви все пак, че споделихте мненията си!
*
Момичета да Ви попитам за прием на витамин Е
« Отговор #5 -: Май 03, 2006, 13:34:58 pm »
Момичета да споделя с Вас и отговора на доц.Конова:

"Може, даже е желателно да се приема витамин Е и заради щитовидната жлеза, изписва се като Герикапс или Триовит, в комбинация с витамин А и С."