0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: хламидия
« Отговор #20 -: Март 05, 2010, 13:59:15 pm »
Направихме вече 4 курса на лечение. На приятелят ми е -.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: хламидия
« Отговор #21 -: Март 05, 2010, 14:11:09 pm »
Милена, изследвай хламидия антиген /не антитяло/.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: хламидия
« Отговор #22 -: Март 05, 2010, 14:35:56 pm »
Никой не ми беше казал да го изследвам до сега. Благодаря за съвета. Ще го изследвам.
*
Re: Хламидия
« Отговор #23 -: Март 19, 2010, 22:53:23 pm »
Здравейте,момичета!Искам да ви помоля за съвет!Предстои ми да направя изследване за хламидия!И незнам точно какво  трябва да направя,защото ходих в микролабораторията в нашия град и ми казаха,че трябва да се вземе секрет за хламидията и трябва да се направи от гинеколог!Отидох в Стара Загора при моята гинеколожка и тя ми каза,че досега не е взимала такъв секрет и нямала подходяща среда!Прати ме в клинична лаборатория!Там ми обясниха,че ще ми вземат кръв!Като им казах за секрет,ми обясниха че се заплащало 20лв,понеже здравната каса не го поемала!И сега незнам какво да правя-да ми вземат секрет или кръв!Един казва секрет,друг кръв!Личния лекар ми даде и направление за изследването!Ако се взима секрет от гинеколог ли трябва да се направи и някой може ли да ми препоръча добър гинеколог в Стара загора! :youwoman:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #24 -: Март 19, 2010, 23:20:26 pm »
Откога хламидията се поема от здравна каса? 8O
По принцип изследването чрез PCR тест, т.е. ДНК от секрет е по-точно. Обикновено се прави комбинирано с кръвен. Секретът се взима задължително от гинеколог, нали от влагалището ще се вземе :wink:
По принцип нито ДНК нито кръвното изследване се поема от каса, освен ако няма промяна, за която не знам. Много ми е интересно какво направление са ти дали.
За гинеколог в Стара загора не мога да помогна. Дано заралийки се включат.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия
« Отговор #25 -: Март 20, 2010, 07:43:34 am »
Гинеколог, който да вземе секрет все ще намериш. По-интересното е къде ще направят изследването и колко достоверен ще е резултата?
     
*
Re: Хламидия
« Отговор #26 -: Март 20, 2010, 11:50:42 am »
Здр,sixsens!Ами незнам какво да ти кажа!Толкова съм боса в тази област!Намерих таблица ,в която може да се видят кои изследвания се поемат от здравната каса!Във форума на Зачатие може да се намери или на страницата на здравната каса!Ако искаш да я погледнеш и ти,виж раздела за микробиология!106 клинична микробиология 02.20 Chlamydia(сух тест)Точно така е записано!Може би затова личния лекар ми даде направление!Ако успея да го направя със това направление,ще пиша какво е станало!Мен много ме учуди това,че моят гинеколог не знае как да вземе такъв секрет и се обажда във някаква лаборатория!Там ми казаха,че кръвният тест е безплатен,а когато е със взимане на секрет се заплаща 20 лв!Готова съм да го заплатя,но да си намеря добър гинеколог!Не искам да ходя някъде,където не знаят как се прави и ми се казва,че нямало нищо сложно да взема едно "тампонче" и сама да си го направя!Ние ако разбирахме,нямаше да ни трябват лекари!Д-р Даскалов е много добър,но нямам възможност да отида до Пловдив!Затова моля жените от Стара Загора,да ми препоръчат добър гинеколог,който работи със здравната каса!Д-р Гидикова е много добра,но не работи с касата!Sixsens извинявай,че толкова се разпрострях с писмото си и ти благодаря за отговора!
*
Re: Хламидия
« Отговор #27 -: Март 20, 2010, 13:46:04 pm »
Д-р Гидикова работи със здравната каса. Ама аз пак моята песен ще запея - къде ще ти направят изследването в Стара Загора. Според мен тук няма надеждна лаборатория.
     
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #28 -: Март 20, 2010, 18:42:06 pm »
Nansi, няма защо! Аз когато си правих ДНК тест за хламидия ми струваше към 60 лв, беше комбинирано с кръвен тест. Обаче, аз живея в Бургас и в моя град не се прави ДНК излседване. То май само в София се прави, просто местната лаборатория го изпраща до Геника в София. Иначе кръвния ми струва по 17 лв за съответния титър. Обикновено се правят поне два - 35 лв. Явно вече се поемат от здравната каса, ако е така - супер! Последно като пусках беше миналия май месец - беше си платено.
Но, помисли над думите на Дани. Тя е от Стара загора и очевидно е наясно с местните лаборатории. Щом смята, че няма подходяща, която да направи изследването, значи може би трябва да отидеш до Пловдив. Знам че е свързано с разходи, но това е положението, за жалост. Понякога се налага да обикаляш по градовете в търсене на качествена здравна услуга :? Аз за последната година-две съм кръстосала България няколко пъти. Ами, налага се, а аз със здравето си компромиси не правя. Лошото е, че за това трябват пари :? Дано намериш къде да се изследваш.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Хламидия
« Отговор #29 -: Март 20, 2010, 20:17:48 pm »
Д-р Гидикова работи със здравната каса. Ама аз пак моята песен ще запея - къде ще ти направят изследването в Стара Загора. Според мен тук няма надеждна лаборатория.
Здравей dani_j!Благодаря ти за отговора!Д-р Гидикова следеше бременността на сестра ми и тя е много доволна от нея!Тя работеше в Света Анна!След това доколкото четох във форумите е във МЦ Надежда,но не работи със здравната каса!Може и аз да не съм разбрала!Знаеш ли къде преглежда в момента?Ти правила ли си изследване за хламидии!А за българо-германската клиника мисля че беше,намира се точно срещу Света Анна!Аз бях доволна от моя гинеколог,но ми стана много гадно при последното ми посещение!Гледаше по-бързо да ме разкара и като ми каза че не знае как се взима секрет за хламидия и не било сложно аз сама да си го взема!Вече не искам да ходя при нея!Пии ми къде си правила изследване за хламидия,ако може!Благодаря ти!
*
Re: Хламидия
« Отговор #30 -: Март 20, 2010, 20:25:59 pm »
Nansi, няма защо! Аз когато си правих ДНК тест за хламидия ми струваше към 60 лв, беше комбинирано с кръвен тест. Обаче, аз живея в Бургас и в моя град не се прави ДНК излседване. То май само в София се прави, просто местната лаборатория го изпраща до Геника в София. Иначе кръвния ми струва по 17 лв за съответния титър. Обикновено се правят поне два - 35 лв. Явно вече се поемат от здравната каса, ако е така - супер! Последно като пусках беше миналия май месец - беше си платено.
Но, помисли над думите на Дани. Тя е от Стара загора и очевидно е наясно с местните лаборатории. Щом смята, че няма подходяща, която да направи изследването, значи може би трябва да отидеш до Пловдив. Знам че е свързано с разходи, но това е положението, за жалост. Понякога се налага да обикаляш по градовете в търсене на качествена здравна услуга :? Аз за последната година-две съм кръстосала България няколко пъти. Ами, налага се, а аз със здравето си компромиси не правя. Лошото е, че за това трябват пари :? Дано намериш къде да се изследваш.
Успех!
Благодаря ти за отговора!Ние с мъжа ми скоро бяхме в Пловдив за СГ при Мели Даскалова!Искам да кажа,че тя е просто страхотен човек!Много вежлива и внимателна!Взима всичко присърце!Сега ще и изпращам резултатите на някои от изследванията които правих!И тя ще коментира резултатите!Д-р Даскалов(мисля че и е съпруг,не съм сигурна)също е голям специалист!За мен също здравето е най-важно!Ако мога бих отишла пак там!Парите също са от значение,защото досега доста се охарчихме,но ме притеснява повече това,че съпруга ми трудно може да отсъства от работа!Затова исках в Стара Загора,но щом там няма добри лаборатории,сигурно пак ще се налага да пътуваме!Ще пиша какво е станало!Желая ти успех!
*
Re: Хламидия
« Отговор #31 -: Март 21, 2010, 07:24:06 am »
Нанси, д-р Гидикова в момента приема в МЦ Медищит. Тя следи и моята бременност, но не е специалист по стерилитет. А в германо-българската лаборатория по-добре недей да ходиш. Както Сиксенс ти е писала, най-добре е пробата да се изпрати в София в Геника, но незнам дали някоя местна лаборатория работи с тях. По-добре намерете време и отидете при д-р Даскалов. Щом сте се ориентирали вече към търсене на проблема няма смисъл да губите време и средства тук.
     
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Хламидия
« Отговор #32 -: Март 21, 2010, 07:50:38 am »
Между другото ония ден четох че клиника Медикус алфа има вече договор със здравната каса сменили са вида на страницата си.Което означава че работят с направления но специално за д-р Даскалов незнам трябва да се пита.Ако някой го посещава сега редовно за прегледи може да се включи.Едно питане трябва само!
*
Re: Хламидия
« Отговор #33 -: Март 21, 2010, 10:36:36 am »
 :youwoman:
Нанси, д-р Гидикова в момента приема в МЦ Медищит. Тя следи и моята бременност, но не е специалист по стерилитет. А в германо-българската лаборатория по-добре недей да ходиш. Както Сиксенс ти е писала, най-добре е пробата да се изпрати в София в Геника, но незнам дали някоя местна лаборатория работи с тях. По-добре намерете време и отидете при д-р Даскалов. Щом сте се ориентирали вече към търсене на проблема няма смисъл да губите време и средства тук.
Много ти благодаря за отговора!Ако има свободни часове при нея,ще се запиша!Тя ще ми каже какво трябва да се направи!Още веднъж ти благодаря!Добре,че има такива форуми,че да си споделяме!Ако някой се интересува скоро в Стара Загора ще се отвори клон на Плевенската клиника по репродуктивна медицина и ще идват специалисти от Плевен!Там ще ни е по-близо да си правим изследванията:)))Ако някой иска ще пиша по-подробно!
Re: Хламидия
« Отговор #34 -: Март 21, 2010, 22:06:21 pm »
Между другото ония ден четох че клиника Медикус алфа има вече договор със здравната каса сменили са вида на страницата си.Което означава че работят с направления но специално за д-р Даскалов незнам трябва да се пита.Ако някой го посещава сега редовно за прегледи може да се включи.Едно питане трябва само!
Аз посещавам д-р Даскалов,но сега от теб го чувам,честно казано съмнявам се и той да работи с здр.к-са :ask: макар ,че ще е много добре...
http:
*
Re: Хламидия
« Отговор #35 -: Март 21, 2010, 23:16:10 pm »
Между другото ония ден четох че клиника Медикус алфа има вече договор със здравната каса сменили са вида на страницата си.Което означава че работят с направления но специално за д-р Даскалов незнам трябва да се пита.Ако някой го посещава сега редовно за прегледи може да се включи.Едно питане трябва само!
Аз посещавам д-р Даскалов,но сега от теб го чувам,честно казано съмнявам се и той да работи с здр.к-са :ask: макар ,че ще е много добре...
Здравей,anjela80!Ти за какво ходиш при д-р Даскалов!Доволна ли си от него!Случайно да знаеш колко струва изследването за хламидия там!Докато бях там имаше много пациентки,които чакаха за него!И всички са доволни!Ние бяхме при Мели Даскалова за СГ!
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: Хламидия
« Отговор #36 -: Март 22, 2010, 03:18:29 am »
Нали ви казвам момичета не съм сигурна дори не съм ходила при него но се каня скоро да го направя на профилактичен преглед след раждането .Но искам да ви кажа че доктора наистина си разбира от работата и всеки лев платен при него си заслужава.Защото получаваш адекватно лечение и обяснение на здравословното ти състояние.Но за него има толкова много писано из форума че няма смисъл да повтарям нещата.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Хламидия
« Отговор #37 -: Март 22, 2010, 12:24:09 pm »
Момичета, моля придържайте се към темата!
Благодаря!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Хламидия - Спешно
« Отговор #38 -: Април 08, 2010, 12:51:08 pm »
 Здравейте! Това са резултатите на мъжа ми :
Хламидия IgA - ELISA    < 1:8   < 1:8
 Хламидия IgG - ELISA    1:16    < 1:32
 Хламидия IgM - ELISA    5 AE    <9 отр.; 9-11 граничен; > 11 пол.

 А това са моите :
Хламидия IgA - ELISA    < 1:8                     < 1:8
Хламидия IgG - ELISA      1: 32                    < 1: 32
Хламидия IgM - ELISA      3 AE        <9 отр.; 9-11 граничен; > 11 пол.
   
 Има ли хламидия , според вас и нужда от лечение?
Re: Хламидия
« Отговор #39 -: Април 08, 2010, 14:39:46 pm »
Fatalwoman според мен няма хламидии и при двамата и няма нужда от лечение