0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #300 -: Април 22, 2010, 10:07:48 am »
titkata, на мен и при двете инсеминации прегнила ми го биха не деня преди инсето а един ден преди това(както на теб), само че при мен не се пукаха фоликулите. и да като ми дойде цикъла беше доста болезнен. не го мисли много.
желая ти  успех !
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #301 -: Април 22, 2010, 10:21:49 am »
Благодаря echy, това е друго нещо вече. Значи монетата имала и друг край :) Не го мисля уж, ама пак да питам. А болките ми бяха още от стимулацията, но сигурно е заради повечето "яйца". И на теб успех !
И на всички успех! Време е темата да стане с 2 черти  :D
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #302 -: Април 22, 2010, 10:33:36 am »
Титката, май много рано са ти се пукнали първия път фоликулите. Аз съм правила икси и пункцията ми беше около 33 часа след прегнила.

Желая ти успех следващия път!  yahoo_17

*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #303 -: Април 22, 2010, 10:43:06 am »
Титката, май много рано са ти се пукнали първия път фоликулите.
Точно на следващия ден след прегнила около 26-7 часа усетих първите по-остри болки, предполагам от пукането, които продължиха цяла вечер. Но това ще го кажа сега при тази процедура и трябва да помислим по-сериозно.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #304 -: Април 22, 2010, 11:36:44 am »
titkata, при мен вчера мина третата инсеминация. Болките този път бяха доста силни, а имах пак само три фоликула, като само два доминантни. Пак стимулацията беше само с Клостил. Не знам на какво се дължи...И при мен Прегнила ми го бият два дни преди инсеминацията.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #305 -: Април 22, 2010, 11:46:36 am »
Но искам да ви питам дали и вие сте имали такива болки в яйчниците?
Имам и друго притеснение. Биха ми прегнил миналия път и инсето беше не на следващия, а на по-следващия ден, тоест на втория след прегнила. Не се ли изпуска момента така? Зная че не сме лекари, ама това ме гложди от доста време. Когато правих за 1-ви път инсе при друг лекар, инсеминацията беше точно 24 часа след биенето на прегнила и фоликулите се бяха спукали.  :ask: :ask: :ask:
Извинявайте, че се намесвам в темата. Не правя (все още) инсеминации, но съм с таймиране на овулацията.
От този цикъл след 3г. опити за второ дете отново посетих доц. Маркова.
Бях на 8-ми ден от цикъла с фоликул 14 мм. и лигавица 6 мм.
Реши да ме стимулира с къс протокол 2 ампули Мерионал 75 на 9 и 11 ден.
На 11 ден вечерта си сложих Прегнил 10000 единици. Тя няколко пъти смята в колко часа да се бие прегнила, в зависимост от големината на фоликула в момента и кога да правим секс.
По нейна препоръка правихме секс на 24 и 34 - тия час от прегнила.
Това се пада 12 ден вечерта  и 13 ден сутринта. (обикновено овулацията ми е на 13 ден).
На 13-тия ден следобяд отидох на преглед.
Фоликула се беше спукал, но лигавицата около 10.5 мм беше все още трислойна, което означава че овулацията не е минала.
Болки имах (като че ли ще ми идва М.) от около 20-тия докъм 40-тия час от прегнила
Сега съм на Утрогестан вагинално вечер 2, сутрин 1 и Аспирин протект.

*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #306 -: Април 23, 2010, 09:30:45 am »
voltage да права си, че зависи от големината на фоликулите и от цикъла на жената. Но при мен е имало 3 процедури 2 от които със стимулации и с биене на прегнил. Моят цикъл е от 26 до 28-9 дни така че си мисля щом веднъж са се спукали 24 след прегнила и миналия е било така. Но може и да греша, както казват тук момичетата това не е математика :)

Roxy значи и ти си била в оня дългия ден при доктора :) 

Хайде стискам палци за хубави новини от всички :)
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #307 -: Април 23, 2010, 10:35:18 am »
Roxy значи и ти си била в оня дългия ден при доктора :)
Да...аз писах и в другата тема  :lol:. Бях там, но за малко към 10.40 ч., забавиха ме само с около половин час, което на фона на останалите е нищо...Но ако нямах час за инсеминация, щях и аз да си отвися... :(.
titkata, стискам палци  :D.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #308 -: Април 23, 2010, 22:59:42 pm »
Roxy ,успех  -свърши се твоето чакане .Пожелавам ти късмет ,макар  да знам ,че не разчиташ на него.


Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #309 -: Април 24, 2010, 12:16:58 pm »
Roxy ,успех  -свърши се твоето чакане .Пожелавам ти късмет ,макар  да знам ,че не разчиташ на него.
Мерси, nimika. Малко остана и подаваме документите  :D.
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #310 -: Април 25, 2010, 14:54:58 pm »
Аз пък ти пожелавам сега да е станало и да не се налага да стигаш до фонда!
Искрено ти желая успех този път!

п.с. аз вече 3-ти ден съм пак на клостил ... 
*
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #311 -: Април 27, 2010, 14:23:47 pm »
Здравейте, момичета!
Аз се престраших пак да започна да действам, с нов лекар.. И ето ме пак, поне до днес сутринта бях оптимистично настроена; новата Док поиска да пуснем и разширена спермограма, и на мен още хормони... Така се обнадеждих - с предишното Док все беше "дай да правим инсе" и никога не се съгласяваше на още изследвания (а аз не искам да си ги самоназначавам, няма да се преърна в майстор по всичко!). За хормоните, за съжаление, този месец нямаше как да стане - оказах се в чужбина точно когато не трябва. Но за мъжо - ужким трябваше да се обадя 24ч. по-рано и ОК. Да, ама не: то за това имало часове за след 2 седмициц! 2 седмици!?! А за новата Док през Май вече изобщо нямало часове!?!
Моля ви се, кажете, аз ли изперкулясвам, или има нещо, което не разбирам?? Като са толкова натоварени, защо поемат нови хора? Как по-точно да действаме, ако дори не мога да отида на преглед??? В отчаяние съм вече, изпускаме месеци наред! А съм я докарала дотам, че вече само като чуя за бременната си снаха, главния ми мозък спира да прави връзка с тялото от чиста завист, прерастваща в омраза (поне досега 2 години издържах така да не правя!)......
Re: Пролетни инсеминации - март-април 2010
« Отговор #312 -: Април 28, 2010, 12:59:25 pm »
Здравейте, момичета!
Аз се престраших пак да започна да действам, с нов лекар.. И ето ме пак, поне до днес сутринта бях оптимистично настроена; новата Док поиска да пуснем и разширена спермограма, и на мен още хормони... Така се обнадеждих - с предишното Док все беше "дай да правим инсе" и никога не се съгласяваше на още изследвания (а аз не искам да си ги самоназначавам, няма да се преърна в майстор по всичко!). За хормоните, за съжаление, този месец нямаше как да стане - оказах се в чужбина точно когато не трябва. Но за мъжо - ужким трябваше да се обадя 24ч. по-рано и ОК. Да, ама не: то за това имало часове за след 2 седмициц! 2 седмици!?! А за новата Док през Май вече изобщо нямало часове!?!
Моля ви се, кажете, аз ли изперкулясвам, или има нещо, което не разбирам?? Като са толкова натоварени, защо поемат нови хора? Как по-точно да действаме, ако дори не мога да отида на преглед??? В отчаяние съм вече, изпускаме месеци наред! А съм я докарала дотам, че вече само като чуя за бременната си снаха, главния ми мозък спира да прави връзка с тялото от чиста завист, прерастваща в омраза (поне досега 2 години издържах така да не правя!)......
Надин, съжалявам за неприятните емоции!
Аз лично действам като си записвам 1-2 часа напред, ако не ми се наложи да го ползвам, се обаждам, че няма да отида - да може друг да се възползва. Отсега си запиши напр. 2 часа за следващия месец, като изчислиш приблизително кога са ти нужни.
Или сега се обаждай през ден-два да видиш дали някой час не се е освободил. Друг вариант - договаряш се с регистратурата да ти се обадят, ако се освободи час.(но не разчитай много)
Другият вариант - отивате и чакате. Почти никога не се случва да връщат пациенти, още повече, че имате макар и устна договорка.
Хормоните се пускат на определен ден - 3 от МЦ.
За фоликулите е добре да се видят 9-11 ден от МЦ.
Поздрави и не се отчайвай!
Бъди настоятелна и изобретателна  :)