0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    berry

  • *
  • 34
  • Тези, които винаги гледат в земята изпускат дъгата
Кръвотечение след менструация
« -: Декември 18, 2008, 12:46:51 pm »
Здравейте! Разтревожена съм много. Моя близка от две години е с кървене след менструация. Продължителността на цикъла й е нормален - средно 30 дни. Проблемът е, че като и свърши менструацията след 5-6 дни се появява отново кръвотечение, подобно на менструалното - и като количество, и като качество. Изключвам туморни образувания, изследванията са добри. Имате ли някакви предположения за това ненормално течение, моята глава нищо не ражда...  :? Благодаря ви предварително!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Кръвотечение след менструация
« Отговор #1 -: Декември 25, 2008, 09:59:13 am »
При това положение, което никак не е безобидно за твоята близка - е най-добре да се направи обстоен преглед и изследвания. Не е редно ние да гадаем от какво може да е.  :D
Каквото и да кажем или ще е нещо страшно или нещо по-малко обезпокоително , но и в двата случая трябва да се потвърди от лекар, трябва и адекватно лечение.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Кръвотечение след менструация
« Отговор #2 -: Януари 04, 2009, 16:50:54 pm »
Две години са много дълъг период, и това всеки месец - така ли? Аз съм имала подобен проблем, който обаче се оказа вулационно кървене и се дължеше на нисък прогестерон. Твоята близка би трябвало да отиде при специалист, наситина тук и да гадаем проблема й няма да се реши. Успех и дано се оправи :)
Re: Кръвотечение след менструация
« Отговор #3 -: Януари 30, 2010, 16:12:23 pm »
Имам един въпрос и се надявам да може някой да ми даде отговор.
Преди малко повече от 1 месец правих аборт и ми изписаха противозачатъчни, които трябваше да започна да пия при 1-вата ми менструация след аборта. Така и направих. Пия ги много внимателно както е описано, но менструацията ми продължава вече твърде дълго време. Повече от 10, което не ми се е случвало до сега.
Притеснена съм и искам да знам нормално ли е да продължава толкова време?
*
Re: Кръвотечение след менструация
« Отговор #4 -: Януари 30, 2010, 19:31:58 pm »
Имам един въпрос и се надявам да може някой да ми даде отговор.
Преди малко повече от 1 месец правих аборт и ми изписаха противозачатъчни, които трябваше да започна да пия при 1-вата ми менструация след аборта. Така и направих. Пия ги много внимателно както е описано, но менструацията ми продължава вече твърде дълго време. Повече от 10, което не ми се е случвало до сега.
Притеснена съм и искам да знам нормално ли е да продължава толкова време?

Най-добре посети гинеколога си.Няма смисъл да гадаем тука.