0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #20 -: Декември 09, 2011, 09:10:22 am »
Здравей Муци, и ние сме с мъжки фактор. Д-р Кацаров беше изписал и на моя мъж лечение 3м с клостил. При нас нещата много се влошиха след като пи. Преди да започне варираха до 1-2 мил/мил и около 50% силно подвижни и нормокинетични. Слет тези 3 месеца с клостил 100% неподвижни сперматозоиди и само 300 хиляди на милилитър. Но мисля че при всеки организъм е различно и не се знае при вас как ще подейства. Аз стигнах до заключението, че при нас определено няма полза той да взема лекарства. Пи всякакви скъпи витамини, бърканици, антиоксиданти и лкарнити. Бройка не мръдна повече от тези 1-2 мил./мил. Правихме едно неуспешно ИЦСИ, сега планираме второ.
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #21 -: Януари 21, 2012, 14:07:38 pm »
здр. и от мен, интересна тема...моят мъж е с азоспермия, малки тестиси, високо ФСХ и нормален тестостерон, а Кацаров каза няма шанс.........какво става тук?
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #22 -: Януари 21, 2012, 17:34:00 pm »
Настоявате и правите биопсия и тогава отписвате шанса.
Има няколко случая с високо ФСХ се намират витални сперматозоиди.
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #23 -: Януари 22, 2012, 16:24:07 pm »
Благодаря, с това лекарство дали ще стане нещо? Не  знам към кого да се обърна, Лазаров от Тина Киркова каза че има клетки в тестисите. Кацаров не ни даде надежда...всичко е много сложно, а аз се побърквам
Re: Бебе след азооспермия
« Отговор #24 -: Януари 31, 2016, 20:34:14 pm »
Здравейте! За първи път пиша в този сайт, но искам да дам надежда и кураж на много семейства. Надявам се разказа ми да не е дълъг и отегчителен. Правихме с мъжът ми 2 години опити за бебе, но уви нищо не се случваше. По мое настояване, започнахме посещения в една от най-известните клиники и за наш ужас диагнозата беше азооспермия. Назначихме среща с андролог, който ни убеди след обстоен преглед, че явно става дума за запушени канали и "вътре ври от сперматозоиди"- назначи ни тестикулярна биопсия след една седмица. За съжаление и след нея не успяха да намерят дори един сперматозоид и заключението на лекаря бе, че нямаме никакъв шанс за свое собствено дете и да помислим за донор. Няма да ви разказвам за многото сълзи, отчаяние и депресия, през която преминахме, но някъде между мислите за донор, осиновяване и различни други варианти, лудоста в мен надделя и реших да пробваме всичко. изчетох всичко възможно в нета, рових се в много чужди сайтове и мъжът ми след мрънкане започна да пие предписаните от мен билки и прахчета. След една година, след обикновенна спермограма имахме 1 милион, след две седмици броя нарастна на 20 милионна, а след три месеца бях бременна и то се беше случило съвсем естественно и случайно. Сега сме родители на най-сладкия и добър 4 месечен син. Дано да съм дала надежда и кураж.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #25 -: Януари 31, 2016, 21:06:48 pm »
Поздрави, a_chilikova, да сте живи и здрави! :)

За мен историята ти съдържа следната поука - диагностиката на мъжкия инфертилитет е много важна и силно подценявана част от нашата репродуктивна медицина. Това е така по много причини - липса на специалисти, недостатъчно финансиране, народопсихология и т.н. Лечението с клостилбегит има своето място, особено при по-пълни мъже, при такива със завишени естрогени, с хормонален дисбаланс, което не е трудно да се установи при консултацията с репродуктивен специалист и след назначаването на хормонален статус.

Нищо ново, разбира се, тия неща ги повтарям вече повече от 10 години. Не че някой иска да чуе.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #26 -: Май 26, 2016, 16:30:16 pm »
здр. и от мен, интересна тема...моят мъж е с азоспермия, малки тестиси, високо ФСХ и нормален тестостерон, а Кацаров каза няма шанс.........какво става тук?
Задължително генетични изследвания!
Няма нужда от биопсия, ако не е ясна причината за азооспермията.

a_chilikova браво, честно казано направо като приказка ми звучи!
Мели, има смисъл от повтарянето ти! Благодаря за старанието и заради това, че не се отказваш!
Re: Бебе след азооспермия
« Отговор #27 -: Септември 20, 2016, 14:05:27 pm »
Здравейте! За първи път пиша в този сайт, но искам да дам надежда и кураж на много семейства. Надявам се разказа ми да не е дълъг и отегчителен. Правихме с мъжът ми 2 години опити за бебе, но уви нищо не се случваше. По мое настояване, започнахме посещения в една от най-известните клиники и за наш ужас диагнозата беше азооспермия. Назначихме среща с андролог, който ни убеди след обстоен преглед, че явно става дума за запушени канали и "вътре ври от сперматозоиди"- назначи ни тестикулярна биопсия след една седмица. За съжаление и след нея не успяха да намерят дори един сперматозоид и заключението на лекаря бе, че нямаме никакъв шанс за свое собствено дете и да помислим за донор. Няма да ви разказвам за многото сълзи, отчаяние и депресия, през която преминахме, но някъде между мислите за донор, осиновяване и различни други варианти, лудоста в мен надделя и реших да пробваме всичко. изчетох всичко възможно в нета, рових се в много чужди сайтове и мъжът ми след мрънкане започна да пие предписаните от мен билки и прахчета. След една година, след обикновенна спермограма имахме 1 милион, след две седмици броя нарастна на 20 милионна, а след три месеца бях бременна и то се беше случило съвсем естественно и случайно. Сега сме родители на най-сладкия и добър 4 месечен син. Дано да съм дала надежда и кураж.


Ще се радваме да прочетем за билките и прахчетата и други с подобни диагнози да опитаме.
Re: Лечение на азооспермия с клостилбегит
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2016, 14:26:02 pm »
 Здравейте! Моят мъж също е с диагноза азотен сперматозоиди. След преглед при уролог пие Андрозитол Трибестан и Клостилбегит!  Дано да има резултат от това лечение! На нас също ни препоръча ха направо инвитро, но се надявам да стане и с инсеминация! Успех на всички!
Re: Бебе след азооспермия
« Отговор #29 -: Август 09, 2021, 15:36:00 pm »
Здравейте! За първи път пиша в този сайт, но искам да дам надежда и кураж на много семейства. Надявам се разказа ми да не е дълъг и отегчителен. Правихме с мъжът ми 2 години опити за бебе, но уви нищо не се случваше. По мое настояване, започнахме посещения в една от най-известните клиники и за наш ужас диагнозата беше азооспермия. Назначихме среща с андролог, който ни убеди след обстоен преглед, че явно става дума за запушени канали и "вътре ври от сперматозоиди"- назначи ни тестикулярна биопсия след една седмица. За съжаление и след нея не успяха да намерят дори един сперматозоид и заключението на лекаря бе, че нямаме никакъв шанс за свое собствено дете и да помислим за донор. Няма да ви разказвам за многото сълзи, отчаяние и депресия, през която преминахме, но някъде между мислите за донор, осиновяване и различни други варианти, лудоста в мен надделя и реших да пробваме всичко. изчетох всичко възможно в нета, рових се в много чужди сайтове и мъжът ми след мрънкане започна да пие предписаните от мен билки и прахчета. След една година, след обикновенна спермограма имахме 1 милион, след две седмици броя нарастна на 20 милионна, а след три месеца бях бременна и то се беше случило съвсем естественно и случайно. Сега сме родители на най-сладкия и добър 4 месечен син. Дано да съм дала надежда и кураж.

Zdravei shte s radvam da razbera za tezi bilki i prahcheta