0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Накратко:
След миседа – кюртаж, после някакви усложнения – наложи се втори кюртаж.
Ефекта от всичко това – прекалено тънка лигавица на матката. Явно е престъргана.  :cry:
Циклите ги броя след повторния кюртаж.

В цикал №3 отивам на УЗ.
10ти ден – МЛ= 4мм.
23ти ден – МЛ=6мм. .... Цикъл - 26 дни.

 Цикъл №4
8ми ден след предполагаемо ову, според БТ, и обилна ферт.слуз. (не успях на 7ми ден). Цибалаб
Прогестерон = 32.21 nmol/l  (лут. 10.62-81.28)

За сравнение- преди година, 7ми ден след ову, Цибалаб
Прогестерона = 27.99 nmol/l  (лут. 5.3-86)  Лигавица по време на ову=9-10 мм.
..Не знам защо има малка разлика в референтните, пък уж са в една и съща лаборатория.

Хм, значи че сега не ми е чак пък толкоз нисък прогестерона. Аз очаквах да е някъде около и под долната граница. Изненада ме .. че сега е дори по-висок от преди, пък лигавицата е доста тънка. :cry:
 :?:  Колко трябва да е оптималната стойност за забременяване на Прогестерона? В средата на реф.граници ли трябва да бъде...или е редно да е по-близо до горна граница :?:

Цикъл №5
Хормони, 5ти ден, Цибалаб

Prolactin – 107.23 IU/l                   (59.0-618.0)
LH = 4.26 IU/l                      (1.9-12.5)
FSH = 5.90 IU/l                                   (2.5-10.2)

ФСХ/ЛХ = 1.38
Estradiol = 205.90 pmol/l                  (40-606)
Testosteron = 1.03 nmol/l              (0.5-2.6)

За сравнение, изследване от преди няколо години:
5ти ден, Бодимед

Prolactin =415 mU/ml   (72-511)близо е до горна граница :!:
LH = 2.89 mU/ml                       (2.4-12.6)
FSH = 6.18 mU/ml                      (3.5-12.5)
ФСХ/ЛХ = 2.13
Estradiol = 69.48 pg/ml                    (24.5-195)
Testosteron = 3 ng/ml                   (0.222-2.9) малко над горна граница :!:

Трудно ми е да сравня някои изследвания, защото реф.граници на двете лаборатории са различни. Исках да ги пусна и тези в Бодимед, за да има съпоставимост, ....обаче......
В Бодимед нямаше отстъпка за пакетни изследвания, а аз ги правих без направление и трябваше всичко да си плащам, та за това ги пуснах в Цибалаб, заради пакетната цена.


Като ги гледам...сравнявам... и се чудя и главоблъскам... :dontknow:
 Гледам... гледам.... и ми се струват че чак са идеални... :roll:
 :?: Ама що тогава лигавицата не се образува достатъчно?!?... Може би просто трябва повечко време за да се възтанови?!?
 :?: От кои точно хормони зависи дебелината на лигавицата?!?
Аз знам че от естрогените и прогестерона зависи.
 :?: Трябва ли на 5ти ден ФСХ>ЛХ? Нали беше нормално ФСХ-то да е малко над ЛХ или греша?
Сега съотношението ФСХ/ЛХ = 1.38 е доста по-добро, отколкото преди, когато е било ФСХ/ЛХ = 2.13
 :!:  Пролактина сега ми е значително по-никсък, отколкото преди...
 :!:  Тестостерона, дето преди беше над горна граница.... сега е доста спаднал... чак пък долната доближава...

 :?:  Естрадиола знам че трябва да е между 200-300 около овулацията, ами сега като е на 5ти ден 205, това добре ли значи или е прекалено висок? ФФ ми засича ранна овулация- към 11-12 ден. ЛФ=12-14 дни.

 :?: Как да сравня това
Estradiol = 205.90 pmol/l     (40-606)
И това
Estradiol = 69.48 pg/ml     (24.5-195)
Като и мерните еденици са различни.... пък за референтните граници... направо разликата е огромна.
Сигурно трябва да се преизчисли от [pg/ml] в [pmol/l]....ама като не съм добра в тия химични мерни еденици и преобразувания...

Мацки.... помогнете ми малко, да чуя и вашите разсъждения.... че аз се обърквам вече като пиле в калчища и не знам к`во да си мисля.
Как ви се струват стойностите на сините хормони?
 :?: Какво да изследвам... и кое не ми е наред?
 :?: Явно нещо пропускам в цялата картинка...ама какво?
Извинявам се че стана толкова дълго... ама не ми се отдаде по-накратко да опиша ситуацията..... много са ми въпросите в главата.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"