0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нашето момиченце избърза много...
« -: Декември 28, 2009, 19:32:54 pm »
Здравейте, момичета!

Не знам и аз дали тази предимно радостна част от форума е подходяща за тази тема, но накратко - в 30 г.с. ми изтекоха водите и на 21.12. със секцио се роди нашето момиченце Мария.

Роди се само 1270 грама и сега е в интензивното отделение на Неонатологията в Майчин Дом.

Ужасно ме е страх какво ще стане с нея - какви последствия ще има ранното й раждане за нея и за нас. Чуствам се ужасно виновна - така искам да се върне времето назад и да можех да направя нещо, за да я задържа още малко в мене.

Изобщо цялата ми бременност вече ми се струва един кошмар - с кървенето, серклажа, лежането, страховете. И става все по-зле. :(

Не знам въобще как ще продължим нататък; не вярвам, че нещо добро вече може да ни случи. Изчетох какво ли не за проблемите на недоносените деца и нямам сили да се надявам, че ще ни се размине.
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #1 -: Декември 28, 2009, 19:40:48 pm »
 jp :bighug: С теб съм! Дано всичко бъде наред!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #2 -: Декември 28, 2009, 19:45:58 pm »
Миличка,стискам палци всичко да е наред!Ще се справи малката принцеса! :hug2:


Има три неща, които възрастните могат да научат от децата:
~ да бъдат радостни без повод;
~ винаги да са заети с нещо;
~ да се стремят с всички сили към това, което желаят;
(Паулу Коелю)

‎"Случва се нещото, в което наистина вярвате.
А вярата е нещото, което го кара да се случи."
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #3 -: Декември 28, 2009, 20:16:22 pm »
МИла, силно се надявам и стискам палци, малката Палечка да е силна и да се пребори! Стискам палци и ви прегръщам!
*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #4 -: Декември 28, 2009, 20:38:13 pm »
 :crossfingers:Ще се моля за Мария,дано Бог да я закриля и пази,успех.
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #5 -: Декември 28, 2009, 20:58:54 pm »

Не знам въобще как ще продължим нататък; не вярвам, че нещо добро вече може да ни случи. Изчетох какво ли не за проблемите на недоносените деца и нямам сили да се надявам, че ще ни се размине.


Ще продължите и още как! Точно сега Мария има нужда от вас, от вашата вяра, че тя ще бъде живо и здраво дете! И да четеш и да не четеш - при всички случаи всичко е индивидуално! Трябва да вярваш, че всичко ще се развие по най-добрия начин - с изписване след известни седмици - с нормално тегло и развити нормално органи! ВЯРВАЙ! В 30-та седмица децата имат реален шанс за нормален живот, така че .........
А за самообвиненията - няма смисъл, няма нужда - направила си, каквото е трябвало! Сега само можеш да отдаваш положителна енергия на мъничето! А за целта трябва ти да си здрава и силна!
И..... не на последно място - теглото ви не е от най-малките! А и е в най-добрите ръце - МД - София!
Стискам ви палци от сърце след няколко седмици да си имате живо, здраво и весело бебенце в къщи!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #6 -: Декември 28, 2009, 20:59:42 pm »
Мила Майчице ще се моля за твоето момиченце.
Докторите в Майчин дом и по специално в Неонатологията са чудесни. Нашите мишлета се родиха в 34 седмица/ Ема беше 1400 грама а Гого 1900 /....Сега са чудесни, здрави, весели и усмихнати дечица. Това че твоето дете е недоносено не го прави по малко обичано или нещо по различно от другите деца. Докато си в МД ще имаш възможност да се запознаеш с много силни майки на деца родени 700-900 гр. и ще видиш че ЧУДЕСА се случват. Ще видиш как след месец ще сте си в къщи с една малка кукла и има да се радвате....
Само главата трябва да е високо вдигната защото си вече Майка :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #7 -: Декември 28, 2009, 21:03:11 pm »
JP, успокой се, ще се оправят нещата. Моята дъщеричка се роди в 33 седмица. Беше тръгнала още в 24, успях да устискам до 33. Пукна ми се мехура, стоя в кувьоз малко, после я преместиха на термо легло и стоя в болницата 1 месец, но сега сме заедно, жива и здрава е, расте и скоро ще направи 1 година. Трябва да си силна, като отидеш при малката Мария да й говориш, да си винаги усмихната, да вярваш, че ще се справи. Проблеми могат да се появят и при здраво и нормално родено дете, просто трябва да вярваш, че Девата ще я закриля!
Прегръщам те и кураж, вашата Мария ще си дойде в къщи!!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #8 -: Декември 28, 2009, 22:09:06 pm »
Честита рожба Мария! Успех и кураж мога да ти пожелая и когато отиваш в Майчин дом загледай се в едно табло със снимки на недоносени бебета и техните снимки като вече поотраснали бебета и деца. Искрено се надявам и вие след време да попълните това табло със снимка на  малката недоносена Мария и  снимката на красивата принцеса, в която ще се превърне.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #9 -: Декември 28, 2009, 22:10:09 pm »
jp миличка прегръщам те силно и вярвам,че скоро ще си приберете малката Мария жива и здрава!Не започвай да мислиш най-лошото!Бъди силна и не се предавай!Вярвай! :bighug:

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #10 -: Декември 28, 2009, 22:11:17 pm »
1270 грама не е толкова малко... не знам дали още седи във фоайето пред неонатологията на Майчин дом една дъска със снимки на бебета, спасени от лекарите там - имаше и бебета по 600-700 грама... спасени, оцелели и порастнали.
на много добро място е малката Мария, пожелаваме й сила и здраве, а на теб - кураж, вяра и надежда!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #11 -: Декември 28, 2009, 22:25:44 pm »
Честита рожба Мария! Успех и кураж мога да ти пожелая и когато отиваш в Майчин дом загледай се в едно табло със снимки на недоносени бебета и техните снимки като вече поотраснали бебета и деца. Искрено се надявам и вие след време да попълните това табло със снимка на  малката недоносена Мария и  снимката на красивата принцеса, в която ще се превърне.

1270 грама не е толкова малко... не знам дали още седи във фоайето пред неонатологията на Майчин дом една дъска със снимки на бебета, спасени от лекарите там - имаше и бебета по 600-700 грама... спасени, оцелели и порастнали.
на много добро място е малката Мария, пожелаваме й сила и здраве, а на теб - кураж, вяра и надежда!

Точно за това табло (2 табла) исках да ти кажа и аз:) На всяка снимка е написано колко гр., кг. са се родили дечицата. Мария е в много добри ръце.
Нашите деца стояха в неонатология малко, но за това време имах възможност да видя пълните кувиози с родени бебета много по-малки от Мария, които подготвяха вече за изписване. Два дни след като аз родих се беше родило бебе 500 гр. и на моят страх в очите при вида на това колко малко е, акушерката ми каза, че само след 1 година няма да го позная ако го видя:)

Честита ви дъщеричка и бъди силна. Това очаква Мария от Мама и има нужда от усмихнатото ти лице.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #12 -: Декември 28, 2009, 22:53:57 pm »
А кой каза, че недоносените задължително имат проблеми. Аз родих в 32г.с. 1 400 кг., секциото след моето, се роди едно бебе в 28г.с. с тегло 900гр. И двете деца Слаба Богу, са здрави малки юнаци. Моето дете беше месец и половина в МД и както момичетата са ти казали, можеш да се довериш напълно на лекарите там.
А за таблото каня се, да занеса и аз снимки, ма да видим кога.
Мин. год. бебето с най-ниско тегло на таблото бе 570гр., всеки ден се спирах и се взирах в него, даваше ми сила и кураж.
Желая ти успех, сили и вяра, че всичко ще е наред.
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #13 -: Декември 28, 2009, 23:20:13 pm »
Честита ви рожба.Пожелавам ви да е много силна,здрава и усмихната,и скорошно пребиране у дома при мама и тате.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #14 -: Декември 28, 2009, 23:21:17 pm »
Първо - честита малка принцеса,да е жива и здрава,да е борбена и мсела,да е умна и красива!

Не дей така пораженчески,вярвай в детето си!Тя ще се пребори и ще си дойде у дома!

В отчетната тема в мамата,в която пиша,има една мама ,която роди 2-рото си дете в 29-та г.с. 1200гр.Малката кукла стоя в болницата 5-6 седмици и се справяше отлично!Роди се на 7.10. ,а сега вече е 3600 и съвсем здрава!Даже се появи на Коледно парти ,което си организирахме ,а е само на 2м.
<br />
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #15 -: Декември 28, 2009, 23:48:59 pm »
Вярвай в малката принцеса,тя  е по-силна от колкото си представяш!Виж само колко много примери с благополучен край са ти дали момичетата :bighug:!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #16 -: Декември 29, 2009, 00:04:35 am »
Честита розова радост, jp!Имай вяра на лекарите и на малката Мари, те ще се справят.А ти не се обвинявай, вярвай че лошото е зад гърба ви и гледайте смело напред.Горе главата!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #17 -: Декември 29, 2009, 08:54:14 am »
Честита рожба! Повярвай в малкото си момиченце и в нейната борба за живот! Ще се справите!

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #18 -: Декември 29, 2009, 09:07:30 am »
Честита радост! Вярвай, и всичко ще наред!
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #19 -: Декември 29, 2009, 09:34:30 am »
Честита ти радост мила jp.
Вярвай и скоро ще гушкаш малкото мишленце.
Ще се моля за теб и слънчицето ти!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #20 -: Декември 29, 2009, 09:59:05 am »
Честита дъщеричка, JP! Нека Богородица я закриля! Отворих темата със свито сърце заради заглавието, но и аз като другите да ти кажа, че Мария е във възможно най-добрите ръце! Всичко ще е наред!


*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #21 -: Декември 29, 2009, 10:08:36 am »
 Дай Боже малката Мария да порастне едно щастливо и палаво момиченце!!! Всичко ще е наред, ще се молим всички тук!!!


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #22 -: Декември 29, 2009, 10:37:40 am »
Ще ти дам голяма надежда.В далечната  1982 година мои близки след 8 години безплодие и най -веротно след  нещо подобно на инсеминации им се родиха 2 деца в една година.Едното е януари ,другото декемери.
Единият бе около 800 гр,другия към 1400гр.
Днес са едни здрави и успели младежи!
Ще се пребори и твоята принцеса!
Ще се молим за нея!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #23 -: Декември 29, 2009, 10:52:11 am »
Честита дъщеричка! Да е силна и борбена!
Ще се молим за малката Мария, да наддава бързо, да е здравичка!

Не е толкова мъничка, ще се справи мишленцето.  :bighug: Наши приятели преди 2 месеца и половина се сдобиха с близнаци в 26 г.с., момиченцето се роди 600, а момченцето 800 грама. Вече са почти по 2 кг и изписването е близо. Всички изследвания са добри и дечицата растат и се развиват добре. Те също са в Майчин дом. Вярно е, че рисковете за недоносените са много, но има толкова много рано родени дечица, които са живи и здрави и по нищо не се различават от връстниците си.
Племенницата ми също се роди 1500 грама, седя 40 дни в кувьоз, а сега е една разкошна здрава палавница на 3 години.

Гушкам те и имаш нашите стиснати палци, моите и на бандитките.
  09.11.2007
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #24 -: Декември 29, 2009, 11:08:42 am »
Ще се моля малката Мария да се справи с всички трудности и скоро да си я гушкате здрава в къщи!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #25 -: Декември 29, 2009, 11:10:36 am »
Всичко ще е наред мила, ще се молим за вашата принцеса.Скоро ще се гушкате вкъщи и ще си забравила тези трудности.
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #26 -: Декември 29, 2009, 12:24:52 pm »
Честита дъщеричка, JP! Сигурна съм, че малкото слънце ще се пребори и Богородица я закриля :)
[/url][/url]
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #27 -: Декември 29, 2009, 12:38:41 pm »
Честита рожба!
И според мен малката ще успее да се пребори. Не се тревожи а се опитай да и даваш сили. Знаеш колко е силна връзката между майката и детето. Не позволявай да и предваш тревогите си. Сигурна съм, че тук много момичета ще продължават да ти дават примери за бебчета, които са се родили много по-рано и сега са живи и здрави. Да не говорим, че повечето многоплодни бременности приключват почти със същия край, а бебчетата са си съвсем здрави. Моля се за вас. Успех, мила!


*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #28 -: Декември 29, 2009, 12:57:25 pm »
Честита принцеса! Вярвам, че всичко ще бъде наред! Успех и кураж!!!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #29 -: Декември 29, 2009, 13:45:44 pm »
Благодаря ви за подкрепата, момичета!  :bighug:

Като се роди, дишаше сама първия ден. После се разви инфекция, резистентна на антибиотиците; получи пневмоторакс, жълтеница. Всеки ден ставаха по-зле нещата. :( А и след притесненията от бременността, вече емоциите ни дойдоха в повече.

Ще се опитам да се постегна наистина и да се надявам на най-доброто развитие. Сега ходихме да си я видим, вече не е на апаратно дишане. Моля се наистина да се справи и нещата да тръгнат на добре малко по малко.

Прави сте, че имаме късмет с лекарите там и знам, че правят най-доброто.

Благодаря ви за пожеланията! Едва ли някой ме разбира по-добре от вас - след всички надежди, процедури и тревоги, които сме изживели.

Желая ви само радостни вълнения през новата година, много положителни тестове и спокойни 9 месеца след тях!  :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #30 -: Декември 29, 2009, 14:03:23 pm »
jp, щом вече не е на апаратно дишане - нещата вървят на подобрение.
моят син разви бронхопневмония след раждането, направи 2 пневмоторакса (това е много често явление при новородени, поставени на апаратно дишане - пише го и в информираното съгласие, което ти дават), беше 7 дни на апаратно дишане и когато ни казаха, че вече диша сам - лекарката се усмихваше.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #31 -: Декември 29, 2009, 14:04:44 pm »
Мила, моята дъщеря се роди заради инфекция по-рано, а като я вадиха глътна околоплодни води. Не можеше да диша самостоятелно, даваха й антибиотици, но въпреки това за седмица се справи с всичко и я бяха оставили вътре в кувьоза само да подават полекичка кислород, получи и тя жълтеница, пекоха я на лампа. Два пъти забравяше да диша, беше спряла... Но въпреки това се пребори. И твоята Мария ще се пребори, все пак е в добри ръце! Като я извадят на термо легло и започне да се храни, ще наддаде бързо и ще си я вземете скоро, вярвай!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #32 -: Декември 29, 2009, 14:55:12 pm »
Мила jp,
вярвай в твоето малко чудо - тя ще се справи!  yahoo_17

Когато преди месец лежах в болницата за профилактика, имах възможността да видя такива малки смели бебчета, като твоето и да контактувам с техните майки. И сега ми се насълзяват очите като си помисля каква сила е нужна на едни такива малки същества, като тях да се борят. И се чудех откъде я намират!? Чувството, останало в мен оттогава е, че те малките, беззащитните, са по-силни и борбени от нас, възрастните! Вярвай в нея! Не се поддавай на лоши мисли, напротив, подкрепи своята принцеса, като я обграждаш с вяра, смелост и обич!


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #33 -: Декември 29, 2009, 17:52:05 pm »
Молим се за твоето момиченце.Ще се пребори!  :crossfingers:
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #34 -: Декември 29, 2009, 19:49:57 pm »
Кураж миличка,дано момиченцето ти се пребори и всичко да е наред!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #35 -: Декември 29, 2009, 20:09:20 pm »
Първо на първо, честито ти момиченце  и нека да е живо, здраво и борбено! Няма най-лесния старт в живота, но пък вече доказва,че е храбър малък боец и няма и намерения да се предава, затова не се предавай и ти- тя има нужда от това да вярваш в нея!
Второ, момичетата вече са ти го казали- в добри ръце е, а и не е чак толкова малка, в МД се гордеят с успешното изписване на два пъти по-малки бебчета. И не на последно място, когато лежах там преди малко повече от два месеца, се коментираше,че не само имат достатъчно от най-новите и щадящи кувьози, но дори и вече имат резерв от тях...
Така че, кураж, майчице, и скорошно прибиране на принцесата ви у дома!
« Последна редакция: Декември 29, 2009, 20:11:25 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #36 -: Декември 29, 2009, 20:39:47 pm »
Честито радост с прекрасното име Мария!Да е жива и здрава и да е късметлийче!
Щастливи мигове на цялото семейство!

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #37 -: Декември 29, 2009, 21:45:19 pm »
Честита ти дъщеричка! Дано бързо да наддаде и да спрат тревогите ти около нея!
Дано е здрава и вие да сте щастливи с нея! Стискам палци!

Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #38 -: Декември 29, 2009, 21:46:40 pm »
Честита дъщеричка!
Моля се и вярвам,че съвсем скоро ще сте заедно вкъщи!
 :bighug:

Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #39 -: Декември 29, 2009, 22:45:33 pm »
Честита щерка!
Всичко ще е наред,мило момиче. Вярвай, че твоята дъщеричка Мария ще се пребори и ще расте здраво и щастливо дете.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #40 -: Декември 29, 2009, 23:36:22 pm »
jp, честита дъщеричка! Мария е в добри ръце и съвсем скоро ще ви радва у дома.  :bighug:
И аз имам една колежка, която роди момиченце 900 гр в 29 г.с. На Никулден празнувахме първия й рожден ден.  :)

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #41 -: Декември 30, 2009, 03:27:50 am »
Jp, и аз ще се присъединя към момичетата - честита розова радост, мила мамо! Вярвам, че Мария е най-силното дете на света и скоро ще е в прегръдките на любящото семейство!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #42 -: Декември 30, 2009, 09:00:29 am »
jp, честита дъщеричка  Мария! Да расте здрава, щастлива и с много късмет.
1270гр. не са толкова малко. Всичко ще бъде наред.
Успех и кураж ти пожелавам.
Бързо възстановяване и много скоро да си приберете малката принцеса у дома!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #43 -: Декември 30, 2009, 10:57:31 am »
 Трябва да имаш търпение ,да изчакаш необходимото време , за да си приберете бебенцето в къщи. Недей да четеш в интернет ,достатъчно си напрегната ,за да се затормозяваш още повече.
 Нашият син се роди в 28 г. с. 930 гр . Чакахме два месеца и половина да си го вземем . Вече е почти на годинка, вярно , по-мъничък е от връстниите си .Но е най-голямата гордост и радост на мама и тати. Имай кураж и скоро ще изпитате нашето щастие.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #44 -: Декември 30, 2009, 20:02:11 pm »
JP, искам първо а ти честитя рожбата  :)! Да е жива и здрава!
Това ще са най-трудните ти седмици, но ще се справиш и недей да губиш вяра, че всичко ще е наред  :)! Моя позната роди в 30 с. едно прекрасно момченце, което вече е на 8 месеца и вече почти е догонило в развитието си родените на термин. След изписването го водят все още на рехабилитация мисля, че всеки ден. Има начини в наше време добре да се погрижат за недоносените деца  :)!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #45 -: Декември 30, 2009, 20:12:07 pm »
Мила JP,честита дъщеричка!
Да ти е жива и здрава!Не се притеснявай ,както са ти казали момичетата,тя ще се справи.Няма как,нали носи прекрасното име Мария :DУспех и кураж!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #46 -: Декември 30, 2009, 20:35:01 pm »
Честито !Вярвам ,че  всичко ще е наред с малката госпожица !!!Да расте здраво и  игриво дете  и ви носи много радост!!!Кураж и уСпех!


*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #47 -: Декември 30, 2009, 22:05:44 pm »
Честито и от мен!Ще стискам палци всичко да е наред с малкото човече :)

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #48 -: Декември 30, 2009, 23:07:15 pm »
Честита щерка ! Да ти е жива и здрава. Искрено вярвам, че малката Мария ще се справи. Прегръдки от мен :bighug:.


Боби


  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #49 -: Декември 31, 2009, 16:18:43 pm »
Честито  :). Жива и здрава да ви принцесата. Много хубаво име сте и дали.
Пожелавам ви със старата година да заминат и тревогите ви. Така беше и при нас.  :bighug:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #50 -: Декември 31, 2009, 16:44:45 pm »
Днес пак си я видяхме, качила е първите си 15 грамчета.  :bori_007:

Ще се надяваме на най-доброто за нея, пък ще видим.

А вие много, много се пазете и след двете чертички - че понякога по-големите проблеми започват след тях.

Весело посрещане на Новата година и дано за всички ни бъде по-добра от старата!  yahoo_17
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #51 -: Януари 01, 2010, 12:54:26 pm »
jp Първо честита нова година и честита малка принцеса.
Не се отчайвай,вярвай и всичко ще е на ред.Вярвам,че малкото момиченце е много силно и скоро ще качи бързо килограми и ще си я приберете в къщи.
Вярвай,че нава година ще бъде изпълнена с незабравими изживявания за теб и цялото семейство.Успех
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #52 -: Януари 02, 2010, 18:36:42 pm »
Честито jp, да ви е жива и здрава Мария, да наддава бързо и скоро да си я гушкате в къщи! :bori_007: :crossfingers:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #53 -: Януари 05, 2010, 14:56:08 pm »
Здравей JP.Аз съм със същата съдба като твоята родих момиченце Мария на 15.12. само 1115 грама в момента е 1260 грама.Много е тежко днес ми казаха че е болна хемоглобина и е нисък е ще и правят кръвопреливане.
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #54 -: Януари 05, 2010, 15:05:56 pm »
jp изгледай това клипче и дано те успокои малко ,но знай!Вярвай и всичко ще е наред.Мечтай и мечтите ще се сбъднат.
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #55 -: Януари 06, 2010, 18:32:17 pm »
jp, стискам много палци малката бързо да укрепне и скоро да си я приберете жива и здрава у дома! Толкова много зачатски мамчета ви пращат цялата си положителна енергия сега, че няма начин да не се наредят нещата! Вярвай в прекрасното си момиченце, то ще се пребори, защото е силно, бъди силна и ти!
 :grouphug2:
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #56 -: Януари 06, 2010, 19:03:34 pm »
Много ви благодаря, момичета!  :hug2: Наистина много ми помагате да гледам с повече надежда на ситуацията.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #57 -: Януари 06, 2010, 19:51:02 pm »
Пожелавам ти от сърце скоро малката принцеса да е в прегръдките на мама и тати.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #58 -: Януари 06, 2010, 20:02:20 pm »
Искам да дам много кураж и сили и на теб Jp и на annie13 бързо да
наддават вашите дечица , бързо да укрепнат и скоро да си бъдат
в ръцете на мама и тати.
От сърце ви го желая и ви изпращам ето това:

 :bighug:  :bighug:
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #59 -: Януари 07, 2010, 00:47:27 am »
Извинявам се на jp, че отговарям в темата й на vaniiii, но това, че ще преливат кръв на детето е нормално. Моето има две кръвопреливания, има и деца с повече. Доколкото аз разбрах от обяснението тогава, е че с кръвопреливане се повлиява много по-бързо отколкото с лекарства.
Дано не греша де, че много забравям. Успех и на двете ви.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #60 -: Юли 18, 2010, 12:16:48 pm »
Включвам се отново да ви кажа, че Мими е здравичка и расте бързо. :) Положението никога не е толкова безнадеждно, колкото ни се струва.  osi_9

Благодаря на всички за подкрепата и нека всички пожелания ви се върнат многократно!  :hug2:

Ето я и нея.

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #61 -: Юли 18, 2010, 12:28:36 pm »
jp  :) супер ,много се радвам за вас. Да ви е жива и здрава и пупупу много е сладка да я нагушкаш.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #62 -: Юли 18, 2010, 14:09:28 pm »
Страхотни новини, jp. :D

Прекрасна кукла е малката Мими!
Мноооого усмивки ви желая и прекрасни моменти задено.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #63 -: Юли 18, 2010, 14:17:23 pm »
Много се радвам за теб и бебешонка, много е сладка, да ти е жива и здрава!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #64 -: Юли 18, 2010, 14:56:27 pm »
Пу, че хубавица! Здрави да сте! :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #65 -: Юли 18, 2010, 16:11:54 pm »
Много лъчезарно бебе! Да е жива и здрава Мими!
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #66 -: Юли 18, 2010, 16:37:28 pm »
Кукличка,да ви е жива и здрава!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #67 -: Юли 18, 2010, 16:40:16 pm »
Прекрасна е! Да ви е жива и здрава!  :D
  09.11.2007
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #68 -: Юли 18, 2010, 17:04:30 pm »
Душичка сладка! Да ви е жива и здрава!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #69 -: Юли 18, 2010, 18:09:06 pm »
Да ви е жива и здрава,и все така красива. :D
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #70 -: Юли 18, 2010, 20:30:52 pm »
Голяма красавица!  :D Да ви е здравичка и да расте щастливо! :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #71 -: Юли 18, 2010, 22:19:27 pm »
Прекрасна малка принцеса.Нека е здрава и много да ви радва:)
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #72 -: Юли 18, 2010, 22:23:56 pm »
Наистина много лъчезарно и хубаво бебе!  :D Пожелавам ви много здраве и радости!  :)
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #73 -: Юли 18, 2010, 22:24:09 pm »
Какво сладко усмихнато момиченце си имате, jp! Да ви е жива и здрава!

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #74 -: Юли 18, 2010, 22:27:07 pm »
Прекрасна е :D

Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #75 -: Юли 18, 2010, 22:30:36 pm »
Много е сладка малката Мими. Все така да ви радва.
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #76 -: Юли 18, 2010, 23:03:51 pm »
Благодаря отново за пожеланията.  :bighug:

Исках само да споделя - за всички, които имат или имат подобни проблеми като нашите. Че понякога ни се струва, че няма изход и не се вижда никаква светлинка в тунела. А всъщност не е така и щастието може би е зад ъгъла.  :hug2:
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #77 -: Юли 18, 2010, 23:11:10 pm »
jp, имате си прекрасна малка принцеса  :D. Да е здрава и много да ви радва  :D!
Дано наистина за всички очакващи щастието да е зад ъгъла!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #78 -: Юли 18, 2010, 23:48:50 pm »
Колко е голяма мамимата хубавица  :D! Да ви е жива и здрава!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #79 -: Юли 19, 2010, 09:07:49 am »
Малка сладка принцеска,пу пу,нека расте все така здрава и усмихната.

Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #80 -: Юли 19, 2010, 11:00:05 am »
Прелест! Много е сладинка Мими. jp, желая ви само здраве и радост с нея!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #81 -: Юли 19, 2010, 11:08:06 am »
jp, невероятна е Мария!
Да ви е жива и здрава!
Да расте много щастлива и само радост да носи!
*

    Crystal

Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #82 -: Юли 20, 2010, 18:03:49 pm »
Браво на малката хубавица!Да е здравичка, да расте все така бързо и много да ви радва! И продължавайте да вярвате, че стават Чудеса!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #83 -: Юли 21, 2010, 00:05:36 am »
Страхотна красавица е Мария :D!Да расте здрава и борбена,много щастливи мигове заедно ви предстоят!

*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #84 -: Юли 21, 2010, 10:54:49 am »
jp, много се радвам че вече всичко е наред с малката Мария! Прекрасна е, да ви е жива и здрава и вече всички големи тревоги да са зад гърба ви!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #85 -: Юли 24, 2010, 12:04:40 pm »
Прекрасна е!Нека да е жива и здрава и да изпълва дните ви със щастие! :D
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #86 -: Юли 25, 2010, 15:25:31 pm »
JP много се радвам, че всичко е наред! Много е хубава дъщеричката ти!  :D Да сте живи и здрави и двете!  :D
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #87 -: Юли 25, 2010, 15:33:53 pm »
Прекрасна принцеса!! Да ви е жива и здрава и повече никакви тревоги!!
*
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #88 -: Август 06, 2010, 23:12:28 pm »
Малка златна принцеса  :bori_016:
И колко е щастлива :D
Нека ви носи само радости!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #89 -: Август 06, 2010, 23:45:34 pm »
Прекрасна сладка бубичка :D Нека все така е здрава и ви радва и вие да радвате нея :D Каква захарна муцунка само :D и как щастливо се усмихва :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нашето момиченце избърза много...
« Отговор #90 -: Август 08, 2010, 16:59:43 pm »
jp ами тя е направо като кукличка. Един прекрасен, прекрасен бонбон. Нека расте все така сладка и здравичка.

Надежда винаги има. Трябва да вярваме и да се уповаваме на положителните си мисли и енергията ни ще ни помогне да постигнем мечтите си.