0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте, резултатите са от днес, от Майчин Дом, при д-р Станиславов.Първата спермограма въобще няма да я коментирам, беше от Цибалаб. Та така:

обем - 2,5 мл.
pH - 7,5
вискозитет - нормален
брой/мл- 93 млн/мл
подвижност:50 '/. -д обре подвижни
                   40 - неподвижни
                   10 - слабо подвижни
скорост-16 микрона/сек.
метод на Хиние 100сп. - 2 мин. 48 сек.
морфология - 40 '/. - нормални
                     60 '/. -  с отклонения, предимно в клетки на сперматогенезата

Има съмнения за варикоцеле, мъжът ми трябва да отиде при д-р Кацаров за андрологична консултация. Какво мислите за тези стойности? Питам защото мъжът ми нещо се е заинатил, че нищо му няма. Благодаря ви, направо вече не знам, таз' мъка е от година и половина.
*
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #1 -: Април 27, 2006, 15:37:32 pm »
Мила Ванда!
За съжаление и тази спермограма не би следвало да я коментираш, тъй като е от Майчин дом...! Съжалявам:-( Доста е писано във форума за достоверността на спермограмите там, както и на тези от Цибалаб. Моят мъж само дето не го взеха за донор на база на резултатите му там :-), ама е всъщност с диагноза астенотератоолигозооспермия (дано не сбърках в диагнозата). Моят съвет е да направите спермограма в специализирана клиника по стерилитет. Успех!
*
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #2 -: Април 27, 2006, 22:07:49 pm »
Благодаря. Уж четох, четох, ама то накрая човек се шашардисва и забравя кой доктор, та къде...Добре, а къде да отида?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #3 -: Април 27, 2006, 22:18:30 pm »
В клиника по стерилитет. Нашата я правихме ТУК, но в другите клиники също са добри.
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #4 -: Април 28, 2006, 11:24:34 am »
Подкрепям, че тази в Майчин дом става толкова, колкото тази в Цибалаб, а именно - никак.
И ние изгубихме сума време с една измислена спермограма в Майчин дом.

Направете една свестна първо, после според резултата ще прецените, дали да правите консултация за варикоцелето.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #5 -: Април 28, 2006, 15:46:43 pm »
Много мерси, не само за спермограмата, щото то се е видяло, че трябва да си избирам клиника, скоро трябва и цветна снимка да си правя, и др., за това питах за съвет за клиника.
*

    jerrymaguire

Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #6 -: Април 29, 2006, 11:17:04 am »
Малко са специалистите андролози в България. Истински специалист е Д-р Милен Кацаров от урологията на Мед. академия. Мъже ,ако имате проблеми посетете този доктор
*
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #7 -: Април 30, 2006, 10:31:18 am »
Можеш ли да дадеш инфо в кои дни приема и в кой кабинет?
*

    Anonymous

д-р Кацаров
« Отговор #8 -: Май 01, 2006, 14:20:37 pm »
Именно към него ни насочиха - всеки предиобед /разбирай - сутрин/ в андрологичния кабинет на 1 ет. в Майчин дом-това бяха точните думи на д-р Станиславов. Когато питахме на регистратурата за д-р Кацаров, ни пратиха в хирургията, но нямахме вече време и не съм се добирала до него.
*
Съмнение за варикоцеле, моля за съвет
« Отговор #9 -: Май 01, 2006, 14:22:37 pm »
Гостът бях аз.