0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
спермограма след варикоцеле.
« -: Април 28, 2006, 08:24:34 am »
Здравейте.
Искам да ви питам какво да правим.Преди 4 месеца мъжа ми си прави операция от варикоцеле,а сега резултатите вместо да са по-добри,положението се е влошило.направо съм смачката и учудена,уж трябваше да се оправи.Предните спермограми са правени от Военна болница,да не би да не са били верни.Иска ми се тази сега да не е вярна,но е правена в клиниката на Щерев,има ли шанс да се подобри,пишете ми моля ви.А сега накъде.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #1 -: Април 28, 2006, 08:30:34 am »
Не очаквай от самата операция всичко да е ок, трябва да се приемат и правилни витамини и хранителни добавки, които да "подобрят" средата, в която зреят сперматозоидите. Освен това не може да правиш заключение на базата на 2 спермограми в различни клиники. Добре е да се правят на едно и също място, за да сравняваш базовите стойностти. Един от най- добрите уролози в страната- д-р Кацаров казва, че за реални резултати след такава операция трябва да минат 9-12 месеца, в зависимост от степентта на увреждане. Отидете на консултация при него, мисля че той ще ви даде правилна насока.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #2 -: Април 28, 2006, 08:43:36 am »
Ходихме при него миналия месец,препоръча ни да правим спермограми в специализирани клиники.Смяташ ли,че това са верни резултати.Да се надяваме ли на подобрение.Какви витамини и хранителни добавки да приема.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #3 -: Април 28, 2006, 09:01:23 am »
Писала съм ти и в другата тема  :D Според мен, 4 месеца са малко време. Възможно е при вас по-бавно да става възстановяването, така че изчакайте още поне 2 месеца и направете нова спермограма. Междувременно, д-р Кацаров не изписа ли лекарства?
Спермограмите в МЦРЗ са верни - те са специализирана клиника по стерилитет.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #4 -: Април 28, 2006, 09:08:04 am »
Силванченце, напиши резултатите от спермограмата.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #5 -: Април 28, 2006, 09:11:14 am »
Силванче, струва ми се че приемаш нещата прекалено трагично. Мъжкият стерилитет се подлага на лечение, само че резултатите настъпват бавно, тъй като са свързани с процеса на сперматогенеза, който е 90 дни. Ние вече 2 години лекуваме лошата спермограма на съпруга ми, но все пак аз съм обнадеждена за положителен изход от ситуацията. Тук лекар, освен Мели няма, така че не мога да се наема да препоръчвам лекарства на мъжа ти. Експерименти правя само с моя  :lol: . Освен това всеки случай е индивидуален сам по себе си и трябва да се прилагат различни начини за лечение. Консултирайте се със андролог за лекарства, подходящи за вашия случай и се успокой- щом има сперматозоиди, шанс винаги има.
Късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #6 -: Април 28, 2006, 09:12:17 am »
Резултатите са 21 милиона при норма 20-140,подвижност 24 при норма над 50,преди бяха 22 и подвижност 40,какво става.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #7 -: Април 28, 2006, 09:14:17 am »
Благодаря,ще приема съвета ти.
При вас как са резултатите и как бяха.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #8 -: Април 28, 2006, 09:16:47 am »
Силванченце, спокойно, не се е влошила чак толкова спермограмата. Все пак тези резултати варират до някаква степен, според мен по-скоро не се е променила. Изчакай да мине още време от операцията, понякога 3-4 месеца не са достатъчни. Отидете при уролога да ви изпише витамини, антиоксиданти какво да пие мъжът ти - нашите мъже повечето пият витаминчета и в повечето случаи се наблюдава подобрение - къде повече къде по-малко. Все пак сте на границите на нормоспермия и положението изобщо не е отчайващо, спокойно! С много по-лоши спермограми са забременявали момичета от форума - с инсеминация или естествено дори. Морфология по Крюгер не са ли правили в клиниката, където правихте спермограмата? Само това ли пише на листа?
Всичко ще се оправи. Късмет!
спермограма след варикоцеле.
« Отговор #9 -: Април 28, 2006, 11:22:45 am »
Е възможно е и предните спермограми, от Военна болница, да не са били точни, и всъщност да имате подобрение? Не съм чувала отзиви за сп-ми от Военна болница.

Ние сме много доволни от билката магарешки бодил (магарешки трън) - мъж ми си я пие почти редовно и ни се струва, че има добър ефект.

Нужно е наистина повече време, а и спермограмата не е чак толкова лоша, като се има предвид, че вероятно ще се подобри още :D
Благодаря ти, Бени!