0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
МДФ - какво е това?
« -: Декември 16, 2009, 21:45:29 pm »
нещо се обърках аз из материалите за кухненски мебели. постоянно ми изскачат нови термини и не мога да се ориентирам за различни неща ли става дума или за едно и също, а така, съответно, не мога да преценя офертите.
ще съм много признателна, ако някой може да ме светне за следните неща:

1. какво е ламиниран МДФ
2. какво е фурнирован МДФ
3. какво е боядисан МДФ
4. какво е вратичка с МДФ профил и ПДЧ пълнеж

кое какви плюсови и минуси има?



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #1 -: Декември 16, 2009, 22:17:01 pm »
1. Пресовани дървени фибри, при високо налягане и температра с фолио върху него
2.Пресовани дървени фибри с естествен фурнир върху него
3.Боядисани пресовани  дървени фибри :)
4.ПДЧ е дървени стърготини пресовани с лепило във формата на плоскост. Това ще рече, че рамката е МДФ, а вътрешността ПДЧ
 Поправих леко , щото мъжо ми се скара, че пиша  непълно :)
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 22:24:29 pm от zayak3 »
Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #2 -: Декември 16, 2009, 22:36:10 pm »
 MDF- представлява плоча от фини дървесни частици, пресовани с лепила и смоли. Като плътност е сравним с пдч, или с някои видове мека дървесина, без да има характерната структура на дървото разбира се.
Обработва се лесно и заради това е разпространен широко в мебелопроизводството.

Фурнирован - означава, че плочата е двустранно облицована с дървесен фурнир. Тези плочи се тонират и лакират като дърво и изглеждат сравнително най-близко до истинското дърво.

Ламиниран MDF е такъв, който е облицован не с фурнир, а с пластмасово фолио - ламинирана повърхност. При него не е необходима допълнителна обработка както при фурнирования.

Профилите от MDF са най-често фрезовани летви от същия материал, на които след това е залепено машинно pvc фолио. От тях се правят рамки, във вътрешността на които може да се постави табла от по-тънка плоча със същата облицовка или стъкло. Така се получават таблени вратички, които изглеждат често пъти по-добре от такива направени от чиста плоскост. Но това е въпрос на вкус и предпочитания разбира се.

Боядисаният MDF - разбира се той не е фурнирован, там плочата се китва и отгоре се нанасят вече бои и лакове по избор на клиента и според възможностите.
Предимството на тази технология е, че вратичките могат да се фрезоват, както и да им се придават всякакви заобляния върху самата повърхност. Но пък това от всичко до тук най-малко се доближава до дървото като изглед.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #3 -: Декември 16, 2009, 22:40:23 pm »
Джамата, ако ще си избираш кухня, при обсъждане на офертите обърни внимание и на монтажа - срокове, гаранции, изпълнение.
Имам случай на съсипана кухня за 5000 лева поради напълно некачествен монтаж.

П.П. Лично аз съм привърженик на позиция 1 - Ламиниран МДФ или позиция 2 - Фурнирован МДФ /зависи как е фурнирован, де/, а тотално бих отрекла позиция 4 /ПДЧ пълнеж е като старите ни бели кухненски шкафове по панелките, които се раздуват от вода, мухлясват и прочие/.

П.П.П. Успех и дано се сдобиеш с кухнята на мечтите ти! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #4 -: Декември 17, 2009, 07:34:28 am »
При ПДЧ -то има повече разцветки и цената му е по-ниска.
Раличните фирми предлагат различно качество ПДЧ / напр. ПДЧ  -на  EGGER са с добро качество/.
Моята кухня е от ПДЧ /италианско/ и съм доволна - вече 8 година нищо му няма.
Каквато и да е кухнята за 10-на години остарява /като материал и модел/ - моето мнение е по-приемлива цена и след 15-на години нова кухня.:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #5 -: Декември 17, 2009, 08:02:39 am »
много ви благодаря, момичета! просветна ми доста.
тъй като виждам, че има добре запознати, ще се възползвам да ви задам още един въпрос.

аз искам вратичките ми да са в цвят - не дървесна шарка. тоест, фурнирован МДФ отпада като материал. също така, бих искала да не са абсолютно плоски и равни дъски, а да имат някакво заобляне или декоративен елемент по тях - нещо такова:
http://comtrans.snimka.bg/properties/kitchen.454276.16439423
http://comtrans.snimka.bg/properties/kitchen.454276.16439427

тогава, кой вид МДФ е подходящ за моя случай?
(да допълня, че идеята беше само вратичките да са от МДФ, разбира се - а корпусът от ПДЧ)

а ако и вратичките се направят от ПДЧ, тогава този декоративен елемент или заобляне възможно ли е?
« Последна редакция: Декември 17, 2009, 08:04:27 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #6 -: Декември 17, 2009, 08:29:03 am »
а тотално бих отрекла позиция 4 /ПДЧ пълнеж е като старите ни бели кухненски шкафове по панелките, които се раздуват от вода, мухлясват и прочие/.

Това не е точно така. Ако ПДЧ-то е качествено облепено с PVC кант няма нито да се раздуе , нито да има чукнати ръбчета и т.н За съжаление повечето фирми слагат PVC кант само на видимите места, на вътрешни рафтове слагат меламинов кант , а на места дори и не слагат затова се получава раздуване. Както Денис е казала пдч-то и кантовете на EGGER са с много добро качество.
Jam обърни внимание и на обкова и  механизмите , които ще сложиш , за да нямаш после провиснали вратички , неотварящи се чекмеджета и т.н.


а ако и вратичките се направят от ПДЧ, тогава този декоративен елемент или заобляне възможно ли е?
Ако вратичките са от пдч може да се сложи мдф профил и пак ще имаш декоративния елемент. Намерих един сайт който може да погледнеш има различни варианти на вратички и ще придобиеш по-ясна представа http://209.85.135.132/search?q=cache:7pqHs9A8RQQJ:www.mariahbg.hit.bg/kuhnipol.htm+%D0%BC%D0%B4%D1%84+%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8&cd=8&hl=bg&ct=clnk&gl=bg&lr=lang_bg
« Последна редакция: Декември 17, 2009, 08:42:14 am от Angelina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #7 -: Декември 17, 2009, 10:41:41 am »
ето каква оферта получих за кухнята. уточнявам, че фирмата не е някоя прочута, не е в София, препоръчана ми е от моя приятелка, която е дизайнер и работи с тях. тоест, нямам лични впечатления за качество, определението беше "добро качество на средни цени".

за 4.3 линейни метра кухня (включваща долни шкафове, горни шкафове до тавана, работен плот) с корпус ПДЧ и вратички ламиниран МДФ - 2500 лв. ако искам вратички с декорация (канали, релефи) и боядисани - плюс още 1800 лв.

как бихте коментирали тази оферта?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: МДФ - какво е това?
« Отговор #8 -: Декември 17, 2009, 11:24:04 am »
По мое мнение цената е нормална. Скоро бях питала моя приятелка дизайнер как вървят цените в момента и отговора и беше започват от 500 лева /корпус и вратички от пдч/ на линеен метър горни,долни шкафове и плот.