0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #220 -: Януари 04, 2010, 21:59:17 pm »
Момичета, благодаря ви за топлото посрещане  :bighug:

krassita, аз съм с много нисък хемоглобин, преди три седмици правих изследвания, беше 87  :(. На последното ми лапаро, преди година и половина беше 82.
В момента пия имуностимулант, предписа ми го гинеколожката, казва се Биозин мама. Първоначално го вземах 1 път на ден, но след като излязоха изследванията ми, лекарката каза да го вземам 2 х 1 заради желязото. Едно от предназначенията на този препарат е за подобряване бионаличността на желязо в организма при бременни и кърмачки и че се препоръчва при желязодефицитна анемия.
Скоро ще пускам пак изследвания, ако стойностите са много ниски, ще ме пратят на хематолог  :(
Другата седмица на прегледа при моя си доктор, ще се консултирам и с него.
Да видим какво ще правим  :(

Дживотинче, то не останало  :) Стискам палци всичко да мине като по вода :crossfingers:
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #221 -: Януари 04, 2010, 22:41:07 pm »
Момичета, привет!
Добре дошла, Ели.

При хемоглобин 105-107 в началото на декември Док ми предписа 2х1 ампула на ден  Тот'ема-1000 и по 1 ампула седмично Вит.Б 12. Утре ще пускам ПКК, а пък да видим. Да си кажа под секрет, че от 10 дни пия само по една ампула Тот'ема само вечер /ужасен вкус/. на 7 Ян съм на преглед в клиниката в Сф.  

Дживотинче, то не останало...
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #222 -: Януари 05, 2010, 06:23:01 am »
Благодаря за отговорите, момичета. На мен днес док ми каза да продължавам да си пия по една таблетка желязо на ден, и да наблегна на зелени зеленчуци и червени меса, за да си го набавям естествено.


Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #223 -: Януари 05, 2010, 12:12:34 pm »
krassita аз месо рядко ям и всичко си набавям с плодове и зеленчуци. В кивитата има мноооого желязо, в бобовите растения също. Всяка сутрин закусвам с 3 кивита на гладно и хемоглобина засега го държа 122-123 без други помощи, освен Пренатал витамини.
Пробвай с кивита извесно време и пиши дали е дало ефект :) Мен ме светна една колежка, която е била с мноооого нисък хемоглобин - на нея лекарят й го е препоръчал.
Абе поне няма да навредиш, а и е вкуснооо :lol:
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #224 -: Януари 05, 2010, 12:35:27 pm »
При мен ниският хемоглобин (90) не кореспондира с ниски нива на серумното желязо т.е, анемията ми не е желязодефицитна. Ама това го откриха след 2 месеца тъпкане с ферофолгама, боб, леща и всякакви червени меса. Моят съвет - проверявайте си желязото, не само хемоглобина(когато има проблем, разбира се). И консултация с хематолог никога не е излишна.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #225 -: Януари 05, 2010, 12:51:41 pm »
Здравейте!При мен пък обратно-цял живот съм била с нисък хемоглобин,а сега откакто съм бременна си е добре,последно 123.От къде го докарвам,да се чуди човек.
Момичета искам да ви попитам,откога започнахте да ходите на тонове.При мен се очертава да започна някъде от 37 седмица.Дали не е късно?

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #226 -: Януари 05, 2010, 14:26:06 pm »
Здравейте и от мен :)

Днес мина поредния преглед, но този път съм много щастлива :)
Видях как тупа сърчицето на моето мъниче : )))))), толкова много беше пораснало : ))))))
Док каза, че всичко е наред, няма причини за притеснение. Дано до края да е така :)

Другата седмица ще ходя да ме запишат на ЖК.

Вече съм спокойна, след прегледа направо летях :wink:

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #227 -: Януари 05, 2010, 14:40:13 pm »
Радостинка чудесна новина!Дано до края само такива да са! :D

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #228 -: Януари 05, 2010, 15:26:25 pm »
Браво, Ради, това да се чува. Честито  :heartbeat:
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #229 -: Януари 05, 2010, 16:40:34 pm »
Здравейте момичета  :D Искам и тук да ви благодаря от сърце за стиснатите палци и прекрасните пожелания за нас с Андрей- много ме развълнувахте :bighug:
Добре дошли на новите момичета- пожелавам ви леки и безпроблемни бременностти и живи и здрави бебчета. На тези които им предстои скорощна среща с мъниците- леко и безпроблемно раждане- очакват ви най- хубавите мигове  :D
Дживотинче мила 14.01 наближава, а моите палци са стиснати  :crossfingers: И да знаеш, че не е толкова страшно - щом аз бях будна през цялото време, а си мислех, че ще умра от страх ! След това боли няма какво да се лъжем, но като си погледнеш съкровището всичо избледнява  :) Да не ни изненадаш и ти като silvi4ka  :D
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #230 -: Януари 05, 2010, 17:44:40 pm »
Браво Радостинче, много се радвам за  :heartbeat:
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #231 -: Януари 05, 2010, 18:32:44 pm »
Здравейте момичета,
днес бях на гинеколог и видях малките :-) всичко е наред и се оказа, че ще носим 2 х сини гащи :-)
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #232 -: Януари 05, 2010, 19:28:00 pm »
Благодаря за пожеланията и стиснатите палци, сладурки!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #233 -: Януари 05, 2010, 19:36:43 pm »
Дано новините са все така само хубави!

Радостинка, радвам се за прегледа и дай Боже само такива емоции до края!
Ambra, ето на това му се вика юнашка мама!

Поздрави и целувки.
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #234 -: Януари 05, 2010, 19:53:57 pm »
Радостинка,желая ти само хубави моменти до края!
Ambra,чудесна новина :)
Дживотинче ,наистина малко ти остава до щастливия финал :crossfingers:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #235 -: Януари 05, 2010, 20:16:05 pm »
        :D :D :D  Леки и успешни бременности на всички момичета!
       Джи , късмет и щастлива среща с бебчо!  :crossfingers:
   Ketti ,ей как ме зарадва само!Само хубави мигове до успешния финал!
:goodluck:
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #236 -: Януари 05, 2010, 22:12:14 pm »
На всички само хубави емоции,като на Радостинка.
Ambra, две братчета значи, много хубаво.
Дживотинче, предстои ти най-хубавото, стиснати палци.
Бари, мила, благодаря ти, дано.Да цункаш Митачето. 
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #237 -: Януари 06, 2010, 08:15:22 am »
Стинка, честито ти сърчице, миличка!!!  :bighug: Така ме зарадва, че нещо се беше поизгубила напоследък  :bighug:
Дживотинче, стиснати палци  :crossfingers: и много късмет ти пожелавам!!!
Амбра страхотна новина, честито!
Жаска твоите преживявания мила  :bighug: край нямат!!!
Хайде на всички лек ден!!!
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #238 -: Януари 06, 2010, 09:53:28 am »
Здравейте!При мен пък обратно-цял живот съм била с нисък хемоглобин,а сега откакто съм бременна си е добре,последно 123.От къде го докарвам,да се чуди човек.
Момичета искам да ви попитам,откога започнахте да ходите на тонове.При мен се очертава да започна някъде от 37 седмица.Дали не е късно?
Аз започнах с тоновете от 36г.с. :)
Леко раждане на всички "наближили" момичета :)

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #239 -: Януари 06, 2010, 10:01:15 am »
Благодаря ви момичета за милите думи  :cuddle:

Анизи, аз така се бях притеснила след предния преглед, че нямах много желание да пиша, но сега  :), вече съм спокойна и започвам лека по-лека да се пообразовам какво ме очаква :wink:

Дживотинче, стискам палци за леко и безпроблемно раждане, вече сме в очакване на щастливата вест  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!