0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #20 -: Декември 15, 2009, 18:36:02 pm »
Чакайте сега, какво значи 7% Морфология по Крюгер и директно за донорство? Това е меко казано смешно. Защо не пробвате с ИКСИ? Има ли други показания, които да сочат към донорство?
Нали пробвахме ИКСИ затова ни пратиха при Доц.Конова, сега бяхме на уролог чакаме и от там да видят новите резултати и ще назначят лечение.Ще кажат дали да е Проксид или някакви други медикаменти
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #21 -: Декември 27, 2009, 15:14:31 pm »
Сега откривам темата, но ако ще ти е от полза, да кажа моята позиция. Ние нямахме никакъв шанс за собствено дете с материал на съпруга ми. Благодарна съм на него и родителите му за безрезервната обич, която изпитват към нашето детенце. Донорството е подробност, която има значение, но не е по-важна от пълнотата и радостта, които носи детето, родено по този начин. Май единственият човек, който продължава да мисли за това съм само аз, така че ако е необходимо, знай, че си заслужава. Поне в нашият случай, се получи. Сега обмисляме възможността за още едно малко чудо.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #22 -: Декември 28, 2009, 13:18:56 pm »
Аз нямам колебание но съпругами не иска не знам как да го обедя
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #23 -: Декември 28, 2009, 17:27:54 pm »
Тенеза, нормално е мъжът да не приеме с голяма радост някой друг да бъде биологичен баща на децата му. Това е освен етичен и въпрос на възпитание, манталитет... Свекърва ми е осиновена и е възпитала децата си да мислят по този начин: децата ни избират за родители и ни се дават, за да им дадем най-доброто, да ги обичаме и да се грижим за тях. Не очаквай мъжът ти да прегърне идеята веднага, но ако поговорите и решите кое е по-важно...
Успех и късмет ви желая, каквото и да решите, че и от двете голяма нужда има!
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #24 -: Декември 28, 2009, 22:27:28 pm »
Мерси от сърце смятам да седна да поговоря сериозно с него.Още като откриха причината да нямаме бебе, си казахме инвитро ако не стане да осиновим сега, като го гледам как ми се мъчи ми става жал за него,но съм решила че бебе(та) ще имаме няма значение как дано сега, след нова година имаме късмет чамаме да ни пуснат заповедта и се мятаме.Пак искам да ти благодаря за това че ме прочете :youwoman:
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #25 -: Декември 29, 2009, 00:15:42 am »
 :bighug:
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #26 -: Декември 29, 2009, 13:23:14 pm »
Тенеза, ние имаме дете след донорска инсеминация.Когато разбра,че не може да има деца,съпругът ми каза,че няма нищо против да забременея от донор.Сега даже не се сещам,че не е негово дете.И двамата си го обичаме много и сме много щастливи.Смятам,че е по-добре да пробвате с донор,защото така ще се радвате 9 месеца на едно растящо коремче и ще споделяте радостите на бременоста.А съпругът ти би трябвало да го обича,все пак то ще е частичка от теб.Дай му време да помисли и сам да стигне до извода,че трябва да пробвате с донор.
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #27 -: Декември 29, 2009, 13:34:36 pm »
Тенеза, ние също правихме спермограма в КИРМ Плевен, имаме 6% морфология по Крюгер и малко количество еякулат.На нас ни казаха, че сме идеални за инсеменация представиси, а на теб при 7% са ти казали донорство.За протокола SDI тест не сме правили, просто вече не сме в тази клиника.

Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #28 -: Декември 30, 2009, 08:29:27 am »
Тенеза, ние имаме дете след донорска инсеминация.Когато разбра,че не може да има деца,съпругът ми каза,че няма нищо против да забременея от донор.Сега даже не се сещам,че не е негово дете.И двамата си го обичаме много и сме много щастливи.Смятам,че е по-добре да пробвате с донор,защото така ще се радвате 9 месеца на едно растящо коремче и ще споделяте радостите на бременоста.А съпругът ти би трябвало да го обича,все пак то ще е частичка от теб.Дай му време да помисли и сам да стигне до извода,че трябва да пробвате с донор.
Точно това прявя сега даже сам му дала достъп до Зачятие да може да се информира какво правят двойките като нас :).Сега чякам да видя какво ще ми каже :D
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #29 -: Декември 30, 2009, 08:30:56 am »
Тенеза, ние също правихме спермограма в КИРМ Плевен, имаме 6% морфология по Крюгер и малко количество еякулат.На нас ни казаха, че сме идеални за инсеменация представиси, а на теб при 7% са ти казали донорство.За протокола SDI тест не сме правили, просто вече не сме в тази клиника.
Незнам миличка сега пием и прахчета та да видим какво ще излизе
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #30 -: Декември 30, 2009, 14:57:24 pm »
Тенеза, а каква е причината да са лоши показателите на съпруга ти?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #31 -: Декември 30, 2009, 16:14:34 pm »
Да се запиша и аз към майките с донорство.Нашето слънце е от донорска инсеминация,това решение беше взето то съпруга ми.Той не е от хората които обикалят от клиника на клиника и от изследване на изследване.След като установиха нулев резултат при него не пожела да сменим доктора и предпочете по-лесния и сигурен резултат.Сега МАЯ е най-голямата радост на тати.Свекърва ми също знае,но всичко дава за нея.Сега се гледат баба и внучка понеже аз ходя на работа .
Това е много важно решение .При нас за осиновяване и дума неможеше да се изговаря.Съпруга ми е против това.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #32 -: Януари 03, 2010, 17:44:31 pm »
Тенеза, а каква е причината да са лоши показателите на съпруга ти?
Казаха че било от стреса
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #33 -: Януари 08, 2010, 22:40:11 pm »
И ние сме за донор, но 4естно казано липсата на информация за донорите в България даста ме плаши мен, за мъжо не мога да кажа, според мен той не се замисля толкова подробно, както аз за вси4ки евентуални и потенциални наследствености, които се наследяват от донора и той е с две ръце "за". Аз също съм "за" но ако може да не е във варианта, който се предлага в родината ни.
Моми4ета, дано не ви прозву4и грубо или любопитно, но на кого прили4ат децата/беб4етата ви?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #34 -: Януари 09, 2010, 13:23:06 pm »
Много си права за страховете си.И аз ги имам.Но за нас другият вариант е осиновяване,а тогава пък не знаеш абсолютно нищо за гените на детето.Докато иначе знаеш поне,че е от теб и се надяваш да са направени изследвания на донора.По принцип си е страшничко,но гаранции никога няма.
А колкото до детето ни,прилича повече на мен.Но се е случвало да ми казват,че прилича на мъжа ми.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 14:58:57 pm от кокаленка »
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #35 -: Януари 09, 2010, 13:49:09 pm »
На мен ми откриха австралийски антиген (хепатит Б)при първите изследвания по време на бременността. Нямам представа откъде ми е дошло това до главата, но отчитам и поне малката вероятност да е от донорския материал. Аз също съм имала страхове, но след като нямаше друг начин да стана майка (а толкова исках), преодолях съмненията си.
Лекарката, която ми помогна да забременея е близка на семейството. Тя се постара донорът по външен вид да прилича на мъжа ми (ръст, структура, цвят на косата и очите)и кръвна група. Засега чувам, че нашето момиченце прилича на баща си-всички така казват  :D. Аз мога да кажа, че е изключително чаровно, умно, прекрасно детенце и прилича на себе си.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #36 -: Януари 10, 2010, 10:25:28 am »
Е вече аз мога да си отдъхна благодарение на вас мили дами ще позлваме донор ако Проксида не помогне
Едно голямо Благодаря на вас :youwoman:
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #37 -: Януари 10, 2010, 11:15:36 am »
Успех Тенеза.
По който и начин да стане желая ти късмет и най после да гушнеш едно сладко бебче.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #38 -: Януари 16, 2010, 10:22:33 am »
Успех Тенеза.
По който и начин да стане желая ти късмет и най после да гушнеш едно сладко бебче.
Мерси да ви се връща помоща мили дами
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #39 -: Януари 16, 2010, 19:24:09 pm »
Тенеза, успех ти желая.  :balk_103: При мен причините за нуждата от донор са други. Добре поне, че аз решавам.
Първо ми беше много мъчно, че детето ми (децата ми) няма да са от мъжа, когото обичам. И постоянно плачех. Това продължи около 1 месец. След това изпаднах в апатия, беше ми все тая от кого ще е, след като няма да е от него. После ме връхлетя гняв и си мислех да поискам за донор негър, за да няма никакви съмнения, че той няма нищо общо.
В момента съм приела идеята и гледам по-ведро. Цялата тази последователност от емоции продължи два месеца.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг