0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #20 -: Януари 18, 2005, 18:23:56 pm »
ти си противоречиш малко...
 от една страна признаваш, че ако причината е в жената, ще се чувстваш кофти с осиновено и ще искаш свое дете.
 от друга страна се оплакваш, че здрава жена може да нанесе жестоки психически травми на стерилния си мъж.

аз не вижда разликата между двата случая, но ти явно я правиш!
опитай се първо да намериш разбирателство със себе си, а след това анализирай и поучавай другите...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #21 -: Януари 19, 2005, 08:27:35 am »
работата е там че човек се променя и все нанякъде го избива а мен ме избива натам че мога и сама да си страдам няма нужда мъжа да ме търпи и да понася всички отия приказки безсолни които и сега ги слушаме от почти всички роднини приятели и познати а що се отнася до мен бех гледала чуждо дете и бих му далла всичко което мога


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #22 -: Януари 19, 2005, 08:59:10 am »
Познато семейство - с двама  синове.
Големият - осиновен, малкият - родил се късно естествено, както често се случва.
Добри синове.
Бащата - с голям бизнес, но вече много възрастен.
Остави всичко на осиновения - защото е по-голям, по-уравновесен, по-отговорен, защото ще издържа и ще изучи малкия в чужбина. Ще му даде образование и професия.
Добри синове - много се обичат.
Как ли този баща е взел това решение?
Колко безсънни нощи...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #23 -: Януари 19, 2005, 09:08:13 am »
Когато лежах за задържане преди години в "Патологична бременост"  -имаше една жена от Разград - с девет спонтанни аборта.
Начална бременност.
Та тя казваше: "Аз от София ще си тръгна този път с бебе". А аз и говоря, че човек нищо не знае, всичко е божа работа, дано, ама...хък...мък...
А тя се смее: "Аз съм си уредила всички документи за осиновяване, ще стоя в София до термина и в Разград ще се върна с бебе".
Роди живо и здраво момиченце. :lol:
*
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #24 -: Януари 20, 2005, 09:49:08 am »
Цитат на: jam
ти си противоречиш малко...
 от една страна признаваш, че ако причината е в жената, ще се чувстваш кофти с осиновено и ще искаш свое дете.
 от друга страна се оплакваш, че здрава жена може да нанесе жестоки психически травми на стерилния си мъж.

аз не вижда разликата между двата случая, но ти явно я правиш!
опитай се първо да намериш разбирателство със себе си, а след това анализирай и поучавай другите...


Ами не бих казал, че си противореча, защото (за това съм написал и ДВЕ ОТДЕЛНИ МНЕНИЯ) съм отговорил ако съм в едната или в другата ситуация какво бих направил.

Извинявам се ако не е било ясно на всички които са го прочели...
*
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #25 -: Февруари 11, 2005, 06:09:52 am »
И така близо 1 месец Ви питах, и сега да оточним:
-100% сте за МОЕ ДЕТЕ, но изглежда след като сте отхвърлили идеята за ЧУЖДОТО май отново не сте наясно какво искате - 100% да е ваше или просто ще се предадете на СЪВЕТИТЕ НА МАМА И БАБА...

Как ще коментирате???
*
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2005, 09:01:52 am »
какви са съветите на мама и баба и т. н.
питам щото моите такива се отказаха от мен....


*
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #27 -: Февруари 12, 2005, 13:30:25 pm »
Цитат на: L_R
какви са съветите на мама и баба и т. н.
питам щото моите такива се отказаха от мен....


ами не знам конкретно какво биха казали, но предполагам нещо от типа НЕ СЕ БЕЗПОКОЙ НЕЩАТА ЩЕ СЕ ОПРАВЯТ НЯКАК СИ - ХОДИ ТУК... ТАМ... ИМА НАДЕЖДА...
*
Re: ....
« Отговор #28 -: Февруари 12, 2005, 14:00:25 pm »
Цитат на: mimss
Мисля си,
какво ми пречи да продължа да изчерпвам всички възможности на медицината, докато първото ми /осиновено/ дете расте пред очите ми и ме държи здраво стъпила на земята?

Защото, момичета и момчета, проблемите ни толкова ни обсебват, че, каква файда да си родим дете, като няма да можем да му дадем спокойствие и щастливо детство, защото сме тотално изчерпани и преобразени от борбата? М?


Това,все едно аз съм го писала.Много преди да разберем,че ще е толкова трудно,искахме след като си имаме детенце да си осиновим още едно.Не разбирам защо да не се случат нещата в обратен ред.
А колкото до близките,не мислите ли,че страдат повече от това,че детето им се измъчва,отколкото от това,че нямат внуче :?:
*
Re: ....
« Отговор #29 -: Февруари 12, 2005, 14:10:32 pm »
Цитат на: elfi

А колкото до близките,не мислите ли,че страдат повече от това,че детето им се измъчва,от колкото от това,че нямат внуче :?:

Абсолютно съм съгласна.  :balk_145:
*
ДЕТЕ: ДА или НЕ???
« Отговор #30 -: Февруари 21, 2005, 16:10:51 pm »
Аз бих си осиновила детенце. Изпитвам страх, огромен страх. След всички мъки, сълзи, болници - кой ще дойде при мен? Искам здраво дете - физически и психически... Разбирате ли ме? Няма да издържим ако след тези мъки се наложи да гледаме дете със здравословни проблеми... Много ли егоистично ви звуча? Искам да отгледам пълноценен живот - искам да видя как детето ще полети, как ще си създаде семейство, искам внуци...
Не си представям да взема болен човек и тъй като ще сме доста стари, няма да можем нищо да направим за него... Нищо, защото ще сме изцедени финансово от инвитро опити, от болници...
Искам да осиновя здраво дете.
Р?скам РґР° срещна Рё РІРёРґСЏ РњРѕРјРѕ, Касиопея, майстор РҐРѕСЂР° Рё часовете цветя.