0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #280 -: Февруари 08, 2013, 10:24:02 am »
zuzi33,

направи консултация с ендокринолог и сподели с него, че целиш забременяване. При бременност добре е нивата на TSH да са до 2 U/ml, на фона на УЗИ лекарят ще назначи лечение.

За завишените НК клетки, обикновено се прави вливания - имуновенин, интралипид или киовиг преди ЕТ. Направи консултация с лекуващия лекар.

Успех !

Edit:

Виждам, че също правят вливания и на Октагам но това лекуващият лекар или имунолога ще назначи.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 13:48:26 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #281 -: Февруари 08, 2013, 19:29:59 pm »
За NK клетките ми бяха предписали агапурин ретарт и омега 3 форте.на контролата бяха добре.от 3  месеца не съм ги изследвала.Това с Хащимотото е съвсем прясно :lol: :lol:(преди 2 дена взвх резултатите и на 11.02.13 имам час при ендокринолога.Има ли вероятност тези NK клетки пак да се повишат?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #282 -: Февруари 08, 2013, 23:01:57 pm »
По принцип, за мисед има доста възможни причини.
Смята се, че и Хашимото, и завишените NK  клетки, и завишения /над 2/ ТSH са възможни причини за мисед.
Да, възможно е да се повишат отново. НК клетките се влияят от възпалителни заболявания и други реакции на имунната система.
« Последна редакция: Февруари 08, 2013, 23:05:49 pm от alia_alia »
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #283 -: Февруари 15, 2013, 15:28:12 pm »
Ето че и моите НК излязоха, дали може някой да ги погледне, моля:

NK клетки 19     (8 – 24%)
CD16+CD56+NK клетки 17    (≤ 12%)
NKT клетки  5    (2 – 10%)
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #284 -: Февруари 15, 2013, 16:48:04 pm »
Ето че и моите НК излязоха, дали може някой да ги погледне, моля:

NK клетки 19     (8 – 24%)
CD16+CD56+NK клетки 17    (≤ 12%)
NKT клетки  5    (2 – 10%)

завишени са, предполагам вливки ще ти изпишат, а преди това може и с хапчета да се пробва, зависи имунолога какво ще ти изпише.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #285 -: Февруари 15, 2013, 18:23:09 pm »
NK клетки 19     (8 – 24%)
CD16+CD56+NK клетки 17    (≤ 12%)
NKT клетки  5    (2 – 10%)
завишени са, предполагам вливки ще ти изпишат, а преди това може и с хапчета да се пробва, зависи имунолога какво ще ти изпише.
Кой ще ми ги изпише, при кого да отида? В Щерев съм, а изследванията си ги самоназначих. В резултатът ми няма становище, само горните цифрички.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #286 -: Февруари 15, 2013, 19:06:46 pm »
Ето че и моите НК излязоха, дали може някой да ги погледне, моля:

NK клетки 19     (8 – 24%)
CD16+CD56+NK клетки 17    (≤ 12%)
NKT клетки  5    (2 – 10%)

направи си консултация с имунолог, там където си правила изследването, както и с лекуващия ти доктор. не искам да прозвучи силно, но мен дълго време ме "лекуваха" от тия нк клетки. смених клиниката и зарязах тези изследвания. след, като забременях, новия доктор искаше ново изследване просто да видим как стоят нещата, тъй като в доситето имах вече завишени резултати. бяха пак високи и то двойно, но не се лекувах, не правих вливки, а родих живо и здраво дете. не агитирам никого, но се убедих, че не това е бил проблема при мен, където първоначално му отдаваха толкова внимание. пожелавам успех.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #287 -: Февруари 16, 2013, 17:20:38 pm »
пожелавам успех.
Благодаря! Повторен успех и на теб (ако го искаш)! Аз също мисля, че не са проблем при мен (имах нещо като настинка, когато ги правих, та може и от нея да са завишени), но предпочитам да имам информацията, отколкото да нямам.
Направили сме абсолютно всички изследвания, тези бяха последните . Сега май ще започна отначало.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #288 -: Март 19, 2013, 18:55:15 pm »
здравейте, не знам дали ще задам въпроса си парвилно, но все пак - възможно ли е витамините за бременни да повишат още повече вече повишени стойности на NK клетки.
Благодаря предварително, момичета и успех на всички!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #289 -: Март 19, 2013, 21:56:55 pm »
NK клетки в периферната кръв се повишават по-скоро от възпалителни процеси в организма.
Не мисля, че витамините за бременни могат да повлияят.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #290 -: Март 20, 2013, 11:47:55 am »
Аз си мисля (лично мое мнение), че е възможно имуностимулантите да повишават нивата на НК клетките дори без инфекция. Затова спрях да ги пия профилактично.
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #291 -: Март 20, 2013, 12:57:43 pm »
Благодаря много за отговорите, ще видя какво ще каже имунолога - на 25.03. съм при него. Доки ми даде витамни Hipp natal, но се притеснявам да ги пия.
*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #292 -: Март 20, 2013, 16:10:53 pm »
На мен имунолозите на 'Надежда' ми казаха да пия Огестан до забременяване заради НК 17%. Според ендокринолога няма проблем да ги пия (пия Еутирокс заради ТСХ 2,9). Ти бременна ли си?
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #293 -: Март 20, 2013, 18:28:56 pm »
На мен имунолозите на 'Надежда' ми казаха да пия Огестан до забременяване заради НК 17%. Според ендокринолога няма проблем да ги пия (пия Еутирокс заради ТСХ 2,9). Ти бременна ли си?
Да, бременна съм в 6 г.с. Моите НК клетки са 19, но когато дадох кръв за изследването съм била в първите дни след оплождане и не знам дали и това не е променило резултатите. С имунолога се чу по телефона гинеколога ми и той не каза нищо за това, а само ми назначи веднага вливане 5мл Интралипид и следващо вливане 6 седмици след първото.Не се коментираха витамини въобще. НК клетките ги изследвах сега, тъй като щях да правя ИКСИ края на Март и това беше поредното изследване в търсене на причината за незабременяване и за превенция от неуспех на ИКСИто. Дори и да са били такива НК клетките, очевидно са допуснали да забременея. Много ми е странно да изричам (пиша) думите "бременна съм"...Стискам палци на всички момичета - стават чудеса!!!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #294 -: Март 20, 2013, 23:07:50 pm »
Esther, и аз забременях със завишени NK T клетки, преди трансфер не правих вливания, след положителния тест правих вливане до 17 гест. седмица.

След това спрях, според имунологът трябваше да продължа до края на бременността но лекуващият ми лекар д-р Александров беше против вливанията и му се доверих.  

Моят съвет е да коментираш всичко с лекуващият лекар! Успешна и лека бременност!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #295 -: Март 22, 2013, 10:30:41 am »
deep, много ти благодаря за съветите! Благодаря на всички! Много ми помага споделения опит от всички вас, през цялото време докато вървях пътечката, позната на всички вас, се уповавах най-вече на положителната енергия,добрината и съпричастността на момичетата. И сега продължавам да следя какво се случва и се моля всеки да има моя късмет - дай боже всичко да е наред до края...
Май много момичета са подходили като теб и не са продължили с вливанията и всичко си е било наред, при мен нещата мился, че клонят към вливания до края на 3 мес.и след това може би няма да продължа с тях. Много се успокоих от мненията и споделения опит, така че, ще взема решението си (разбира се и с помощта на доки)спокойно, пък каквото Господ даде!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #296 -: Април 02, 2013, 17:47:52 pm »
Здравейте, пиша, за да кажа какво ми обясни имунолога за витамините и НК клектите - витамините за бременни не кореспондират директно с имунната система на клетъчно ниво и са безопасни, да си ги пия спокойно.С вливанията се снижават и поддържат нивата на НК клетките в рамките на 6-8 седмици. След което ново вливане и така до края на третия месец от бременността, след което според моя имунолог (и като общо правило)не са необходими повече вливания. Но при следващо желание за бременност трябва да се направят вливания отново.
Това е, което аз разбрах, обсъждайки моя случай с имунолога. Пожелавам успех на всички!!!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #297 -: Април 05, 2013, 12:53:46 pm »
Здравесте,момичета. Днес си взех имунологичните резултати-повишена NKa и слабо положителни анти тела. Назначиха ми аспиринпротект и Интралипид 5 ml.Моля ви обяснете ми точно как минават тези вливки и колко струва Интралипида.Чак на 22 .04 имам час и искам малко поне да се успокоя



*
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #298 -: Април 05, 2013, 14:09:15 pm »
Привет и от мен! И аз днес получих по e-mail резултататите от имунологичните си изследвания. Iмам завишени Suppressor/cytotoxic T cells(CD3+CD4+).Имам и предписана терапия, въпреки малкото време, с което разполагам. Вчера ми бе поставена блокираща инжекция преди стимуалцията. Виждам, че повечето от вас са с проблеми, касаещи NK клетките, но има ли някой с проблем като моя?
Кriss_and относно вливанията- имам правено такова при предния ми ин витро опит. Вливането всъщност е венозна система с медикамент. При мен беше вливане с Киовиг. Цената беше 830 лв. Сега имам предписан Octagam. Момичета тук пишат, че цената му е 500лв.  :(
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: НК клетки, терапии и други въпроси
« Отговор #299 -: Април 05, 2013, 14:22:03 pm »
Купувах Интралипид за 17 лева банката.