0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Коя марка кисело мляко ?
« -: Април 27, 2006, 11:52:59 am »
Знаете ли коя марка кисело мляко  съдържа наистина жива закваска с полезните бактерии?
Аз всеки ден си хапвам, но се чудя дали изобщо има нужното количество  ? Преди време Миглена Ангелова засегна точно тази тема в едно от предаванията си и имаше различни мнения от специалисти. Не всяко мляко е толкова полезно, колкото говорят.
За съжаление за да не стане реклама по ТВ не казаха ДОБРИТЕ марки кисело мляко. :dontknow:

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #1 -: Април 27, 2006, 11:59:16 am »
Цитат на: nadejdi4ka
Знаете ли коя марка кисело мляко  съдържа наистина жива закваска с полезните бактерии?
Аз всеки ден си хапвам, но се чудя дали изобщо има нужното количество  ? Преди време Миглена Ангелова засегна точно тази тема в едно от предаванията си и имаше различни мнения от специалисти. Не всяко мляко е толкова полезно, колкото говорят.
За съжаление за да не стане реклама по ТВ не казаха ДОБРИТЕ марки кисело мляко. :dontknow:


Със сигурност мога да кажа да не е продукт на Данон. Млякото На Баба също е на Данон. Пълно е с нишесте и консерванти и овкусители.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #2 -: Април 27, 2006, 12:22:26 pm »
Аз съм чувала за "Пършевица" и "Елена", но колко е достоверно незнам
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #3 -: Април 27, 2006, 12:34:35 pm »
Незам какво има или няма в Пършевица, но от няколко месеца само такова купувам. На вкус е като домашно приготвено кис.мляко.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    balmi

Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #4 -: Април 27, 2006, 13:38:09 pm »
Ами аз похапвам с удоволствие и Родопея.  :eating:
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #5 -: Април 27, 2006, 14:01:55 pm »
Аз харесвам млеката, които са сладки, така наречените благи млека. На не са кисели на вкус. Пършевица не е зле, но Елена е мнооого кисело мляко. По нашия край В.Търновски и Свищовски регион харесват млеката на Чех и Драгаш Войвода.
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #6 -: Април 27, 2006, 17:35:23 pm »
бяха правили преди някакво изследване и се оказа че Пършевица е с много висок процент желатин, което никак не е добре.
аз се ориентирам за естествеността на киселото мляко по това дали мухлясва след 3 месеца или се вкисва след 3 дена...
 не знам обаче дали това е показател за наличие на лактобацили или просто че има по-малко консерванти
The impossible is often the untried [/i]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #7 -: Април 27, 2006, 17:50:33 pm »
Преди купувахме Пършевица. От 3-4 месеца сме на Бор-Чвор. :)
Винаги   2%.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #8 -: Април 27, 2006, 23:53:20 pm »
аз харесвам на горна малина от 2%. не знам колко и какви полезни в-ва има в него. най-вероятно като в останалите - никакви. но най-много ми харесва на вкус
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #9 -: Април 28, 2006, 00:48:15 am »
Цитат на: ALFI
бяха правили преди някакво изследване и се оказа че Пършевица е с много висок процент желатин, което никак не е добре.
аз се ориентирам за естествеността на киселото мляко по това дали мухлясва след 3 месеца или се вкисва след 3 дена...
 не знам обаче дали това е показател за наличие на лактобацили или просто че има по-малко консерванти



Алфи, абсолютно съм съгласна с теб, не вкисне ли млякото след няколко дни, значи си е блъскано с консерванти и най-вероятно не е истинско мляко, а сухо мляко и др.боклуци. Интересува ме, откъде и каква марка мляко намираш, което да не престоява месец в хладилника без да се развали, защото аз на такова не съм попадала от детските си години, когато беше още в стъклените буркани със сребърна фолиева капачка:(
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #10 -: Април 28, 2006, 09:53:02 am »
Цитат на: denis
Преди купувахме Пършевица. От 3-4 месеца сме на Бор-Чвор. :)
Винаги   2%.

И ние така :D
Преди две години любимо ми беше Здравец, беше си истинско мляко, пък и се прави в родния ми град :P
Ама го развалиха, сега вече прилича на данонско и не го купуваме.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #11 -: Април 28, 2006, 10:35:01 am »
Аз пък купувам Активиа.
От вас научавам, че продуктите на Данон не са много добри.
А защо си мислих, че са най-добри?
Може би съм се повлияла от рекламите.
Харесвам Бор-Чвор и май е време да мина към него. :wink:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #12 -: Април 28, 2006, 10:53:12 am »
Мляко, което не вкисва по едни месец не е много читаво.
Истинското подквасено домашно мляко на втория-третия ден става кисело.
И аз доскоро купувах само Данон, защото ми харесва много на вкус, ама се отказах вече.
Пък селското мляко - бррррррррр, не ми харесва вкуса му хич, ама пък е истинско.
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #13 -: Април 28, 2006, 11:03:19 am »
Наистина и аз оставам Данон-а и минавам към селските. :wink:
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #14 -: Април 28, 2006, 12:31:44 pm »
Цитат
Интересува ме, откъде и каква марка мляко намираш, което да не престоява месец в хладилника без да се развали, защото аз на такова не съм попадала от детските си години, когато беше още в стъклените буркани със сребърна фолиева капачка:(


Ами рали, трудно намирам да ти кажа- съвсем в началото, когато го пуснаха, Родопея беше такова мляко. После сякаш и него го поразвалиха. Сега купувам само немаркови млека, те са малко по-близко до истината май... Иникога, ма никога Данон- от самото начало се знаеше, че Данонът няма нищо общо с класическото кисело мляко, а само сухо мляко и консерванти. верея също не впечатлява полжително. Сега открих едно ... уф, как беше - Българското кисело мляко или нещо такова...
The impossible is often the untried [/i]
*

    skrita

  • ***
  • 226
  • Обичам послушни бебета
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #15 -: Април 28, 2006, 13:22:26 pm »
Аз мога да ти кажа как да си изследваш мляко с най-малко консерванти.Купуваш всички марки и което се вкисне първо е най-добре.Определено Данон е с добър вкус, но аз съм го пробвала след 2 месеца седене в хладилника и вкусовите му качества не се бяха променили.Защо не пробваш домашно?Ако разбира се има кой да ти го заквасва и ти допада вкуса
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #16 -: Април 28, 2006, 13:29:21 pm »
На мен няма кой да ми заквасва домашно мляко, пък и съм пробвала, но не ми понася такова.  В такъв случай май най-добре без мляко:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #17 -: Април 28, 2006, 13:38:28 pm »
Аз също съм против Данон - не е истинско със сигурност.
Сега сме на Бор-чвор, харесва ми на вкус.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #18 -: Април 28, 2006, 13:52:14 pm »
Хм, чак да не повярваш колко хора купуват Бор-чвор :D
Първия път като го видях в магазин се хилих доста време, то и сега ми е смешно името, но може да има някаква семантична окраска, дето яз не я долавям :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Коя марка кисело мляко ?
« Отговор #19 -: Април 28, 2006, 14:52:59 pm »
Цитат на: ultra
Хм, чак да не повярваш колко хора купуват Бор-чвор :D
Първия път като го видях в магазин се хилих доста време, то и сега ми е смешно името, но може да има някаква семантична окраска, дето яз не я долавям :lol:


На мен също, дори в момента се смея. А в магазина , първо се усмихвам и едва сдържайки смеха си , искам  Бор-Чвор...пак се смея.
:..."По  млякото ще ги познаете" :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум