0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Съвет за преглед
« -: Август 24, 2017, 14:16:55 pm »
Най-накрая си записах час при доктор Светлана Петрова, Селена Пловдив. Имаше един свободен ден септември, и си го записах. Сега видях, че точно дните преди и през този ден са ми най-подходящи за бебче, въпросът ми е нали не пречи нещо за прегледа сутринта ако се гушкаме, а следобед да съм на преглед при нея?
Re: Съвет за преглед
« Отговор #1 -: Август 24, 2017, 14:21:52 pm »
Аз лично не мисля че е проблем да си се погушкате.. :)
Re: Съвет за преглед
« Отговор #2 -: Август 24, 2017, 14:39:10 pm »
Вече започвам да си мисля, че фоликула не ми се пука и затова не става, защото засичам овулацията, била съм и на ултразвук когато се е виждал доминантен хубав фоликул, но пак не се е получавало, което ме навежда вече на тази мисъл.
Re: Съвет за преглед
« Отговор #3 -: Август 24, 2017, 14:41:03 pm »
Ха! А сега един въпрос ми изникна, ако след положителен тест за овулация, след това базалната температура се повиши, означава ли че фоликула се е спукал??
Re: Съвет за преглед
« Отговор #4 -: Август 24, 2017, 14:42:39 pm »
Мисля че да. Ама да кажат по-опитните с меренето на БТ
*
Re: Съвет за преглед
« Отговор #5 -: Август 24, 2017, 15:46:30 pm »
Ха! А сега един въпрос ми изникна, ако след положителен тест за овулация, след това базалната температура се повиши, означава ли че фоликула се е спукал??
За съжаление при ЛУФ синдром е възможно да се повиши температурата, а всъщност овулация няма....  или да се повиши след предполагаемите дни за О., а след това да има колебаене през лутеалната фаза.....
Когато има съмнения, най-сигурно е ехографското проследяване на фоликула до овулация, след това още една УЗ проверка след О., за да се провери дали фол. се е спукал и изследване на прогестерон на 7 ден след овулацията.
« Последна редакция: Август 24, 2017, 15:48:18 pm от marsi »

Re: Съвет за преглед
« Отговор #6 -: Август 24, 2017, 16:22:41 pm »
Благодаря :)
*
Re: Съвет за преглед
« Отговор #7 -: Август 24, 2017, 16:26:24 pm »
Marsi, но щом има двуфазност в графиката и на 7ми ден прогестерона е висок, това изключва ЛУФ нали? Тоест, без ехографски преглед, покачения прогестерон, сам по себе си е доказателство за протекла овулация, нали?
« Последна редакция: Август 24, 2017, 16:31:54 pm от Vistal »
*
Re: Съвет за преглед
« Отговор #8 -: Август 24, 2017, 16:37:24 pm »
Marsi, но щом има двуфазност в графиката и на 7ми ден прогестерона е висок, това изключва ЛУФ нали? Тоест, без ехографски преглед, покачения прогестерон, сам по себе си е доказателство за протекла овулация, нали?
и според мен би трябвало да е така

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Съвет за преглед
« Отговор #9 -: Август 24, 2017, 18:57:47 pm »
Marsi, но щом има двуфазност в графиката и на 7ми ден прогестерона е висок, това изключва ЛУФ нали? Тоест, без ехографски преглед, покачения прогестерон, сам по себе си е доказателство за протекла овулация, нали?

Не, за съжаление.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Съвет за преглед
« Отговор #10 -: Август 24, 2017, 19:38:13 pm »
Лоша работа тогава...
Аз мислех, че 129 прогестерон ще да е достатъчно доказателство, тъй като нали нещо съвсем не ми бяха убедителни този месец ову тест лентичките, плюс дето БТ се покачи точно когато бяха предполагаемите положителни дни, ама явно хич не е гаранция...
Мели, тогава ми идва на ум още едно питане, а именно: ЛУФ синдрома еднократен случай на случаен принцип ли може да е, ако в други месеци се проследява и доказва овулация чрез ехограф, или ако има ЛУФ, значи по принцип всеки месец си го има и не се пука фуликула, респективно подлежи на лечение и така нататък?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Съвет за преглед
« Отговор #11 -: Август 24, 2017, 19:40:37 pm »
Ако има ЛУФ за три месеца, се говори за ЛУФ синдром и се предлага ин витро оплождане. Но трябва да е документиран с ултразвукови снимки и коментар от гинеколог. Разбира се, може и да е еднократно и случайно събитие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Съвет за преглед
« Отговор #12 -: Август 24, 2017, 19:43:51 pm »
Marsi, но щом има двуфазност в графиката и на 7ми ден прогестерона е висок, това изключва ЛУФ нали? Тоест, без ехографски преглед, покачения прогестерон, сам по себе си е доказателство за протекла овулация, нали?

Не, за съжаление.

Мели, благодаря за информацията!