0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #160 -: Март 17, 2010, 16:15:15 pm »
и само за протокола - аз 3 години се водих "неизяснен стерилитет".
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #161 -: Март 17, 2010, 18:33:15 pm »
в 5-тата клиника се разбра какви всъщност са проблемите ми: тубарен фактор и имунологичен проблем.

Маги, кажи моля те и за имунологичния проблем - какъв е, как го открихте, какво ще правите с него?

Аз реших да направя едно лапаро (защото вече не се сещам какво друго да правя и въпреки, че преди месец правих хидротубация, но... знае ли човек..). Остават ми имунологичните. Голямо чудене пада за тях....?!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #162 -: Март 17, 2010, 19:04:28 pm »
plumeria, при мен нещата са много навързани, а именно:
- по принцип си имам алергии, които се обаждат само от време на време;
- явно постоянно правя някакви възпаления, които не могат на 100% да се хванат какви са и постоянно рецидивират - все още нямам черно на бяло точен резултат - скоро излезе една много странна микробиология за цяла подгрупа от анаеробни, сега си чакам резултата от новата микробиология.

Като се вземат под внимание горните неща, то имунната ми система в матката се е активизирала борейки се с това възпаление с години както се оказва, в следствие на това не допуска сперматозоиди и/или дори и да се е получило оплождане, се бори и срещу него.

Като наложиш върху това и сраствания и недобра дясна тръба, които са следствие от възпаленията.

Просто аз трябва да започна да решавам проблемите ред по ред:
- да се излекувам от възпалението;
- да направя лапароскопия, за да се "освободят" тръбите и да се види реалното състояние на нещата;
- да направя изследвания на тъкан от матката (за справка виж в съседната тема за биопсиите, промивките и т.н.);
- може да се наложи да се стягам за инвитро, зависи в какво състояние са ми тръбите.

Имунологичния проблем го открихме малко задочно, т.е. доста работи говорят за него, но по-конкретно:
- отрицателен посткоитален тест;
- леко повишени НК клетки в кръвта;
- незабременяване никога;
- алергии;

Аз съм правила имунологични изследвания при Конова и всички ми бяха отрицателни, повтаряла съм ги и в друга лаборатория - пак отрицателни, но това са по-скоро различни антитела в организма. За това и по-рано бях писала, че моят проблем не е от автоимунен, а от алоимунен характер, т.е. организмът ми се бори срещу чужди тела, но перфектно разпознава собствените си клетки, защото нямам антитела (изключая едно антиТГ, което за малко беше на горна граница, а вече е доста под долна граница).

Не зная какво да те посъветвам, то има толкова много имунологични изследвания и може да те лашнат наистина в някаква посока. По-добре избери София за тези изследвания.

Ако никога не си забременявала и ако нямаш оплаквания свързани с автоимунни заболявания, то може да си пуснеш само НК клетки и да направиш тези биопсии, които и другите момичета правят (дори не зная дали точната дума е биопсия).
« Последна редакция: Март 17, 2010, 19:53:24 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #163 -: Март 18, 2010, 20:45:56 pm »
Маги, благодаря за отговора! Наистина ми даваш много полезна информация.

Аз си имам шарена картинка - инвитро без имплантация, две прекъснати бременности след инвитро и след спонтанно забременяване, инсеменации без резултат... От всичко по малко...

Нямам изразени алергии, нито си спомням за сериозни възпаления или инфекции, които да ме навеждат на мисълта за имунологичен проблем. Даже постепенно, от всичко прочетено, се отказах от изследването на NK клетки в кръвна проба. С голям интерес следя темата за биопсиите, но оставам с впечатление, че ги правят само при Стаменов (или аз съм пропуснала нещо...?!) За съжаление, нямам време да дочакам ред при него, така, че засега съм в задънена улица....

Трябва да отбележа, че при мен основният проблем е възрастта и затова лекарите не търсят задълбочено други проблеми. Според повечето, просто трябва да правя опити и да се надявам един да е успешен. Други казват "ами не е ясно какво ще покаже това или друго изследване, ама дай да го направим пък ще видим"... Напълно ги разбирам, статистически погледнато са прави, обаче като си имам приличен брой фоликули, овулация, хормони, тръби и т.н. и всичко уж е в норми и е наред, обяснението "възраст" не ми е достътъчно и ми се иска да проверя и другите възможни причини... Та затова сега умувам над имунологичните :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #164 -: Март 19, 2010, 08:44:29 am »
plumeria, всеки случай е различен. Не можеш автоматично да си приписваш моите симптоми. Ако смяташ, че има проблем - търси го. Говори с колкото можеш повече доктори, чуй повече мнения, говори с доктори в различни области: имунолози и т.н., но такива, които задължително имат опит с жени с репродуктивни проблеми.
Ако смяташ, че ти е необходима лапароскопия - направи я.
Мен сега ме е яд, че ме беше страх и не я направих по-рано, а можех да настоявам да я направя по-рано.
Успех ти желая и да внимавай да не се психясваш излишно, за да не губиш трезвата си преценка за ситуацията.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #165 -: Март 22, 2010, 17:58:36 pm »
Аз продължавам да си блъскам главата над неизяснения си стерилитет. Ще копна написаното от мен в една друга тема, за да не пиша всичко отначало:
Относно ин витро процедурата ми -
Та .. стимулацията ми мина перфектно, дори намалихме първоначалните дози. Образувах достатъчно на брой фоликули. Пункцията мина много добре. Извадиха 17 яйцеклетки. На следващия ден със страх се обадих на д-р Александров, но той ме зарадва като каза, че ВСИЧКИ са се оплодили и ме извика на 5 ден за трансфер. Цели 5 дена се тревожих дали се развиват нормално и дали са добре... Е,пет дена по-късно ... всичко отново беше супер добре. Перфектни ембриони. Всички хубави. Останаха и за замразяване. Върнахме два, замразихме осем ... Останалите са били хубави, но са замразили само най-най-най-добрите.
Днес е едва 7 ден след ЕТ и 12 ден след пункцията (което ще рече след оплождане, овулация и т.н.) ... ЧХГ=0.00 !
Това е !
Явно проблемът е с имплантацията. С неизяснен стерилитет, всичко навсякъде ОК, перфектни ембриони и ... никаква имплантация.
Тежко ми е, но най-вече заради това че не знам как да продължа. Нито къде вече да търся проблема.


Предполагам, че още утре ще пусна имунологични и генетични изследвания :(
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #166 -: Март 22, 2010, 18:07:15 pm »
Мило Гардже, не знаех, че си в процедура... :hug2:

Но не е ли рано за тест, мисля че всички правят поне 14 дена след трансфера :ask:
Какво казва док.?

А за изследванията - ами прави ги, поне да не го мислиш.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #167 -: Март 22, 2010, 18:13:01 pm »
Тест не се ли прави след 11 ден от трансфер? Защо броиш от пункция ?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #168 -: Март 22, 2010, 18:29:07 pm »
Тест не се ли прави след 11 ден от трансфер? Защо броиш от пункция ?
Да, тест се прави на 14 ден след ЕТ, но всички знаем, че реално овулацията е в деня на оплождането на яйцеклетките.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #169 -: Март 22, 2010, 18:58:33 pm »
Тест не се ли прави след 11 ден от трансфер? Защо броиш от пункция ?
Да, тест се прави на 14 ден след ЕТ, но всички знаем, че реално овулацията е в деня на оплождането на яйцеклетките.



Бе тъй то ама....
Ти нямаш ли малко търпение?


А между другото, това 1 опит ли ти е?
Че не съм много запозната?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #170 -: Март 22, 2010, 19:15:12 pm »
Да, първи опит.

Благодаря на всички за куража и успокоителните думи  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #171 -: Март 22, 2010, 20:55:53 pm »
Crow, и аз да кажа като момичетата, че е раничко за тест. Надявам се след два-три дни да получиш съвсем друг резултат :crossfingers:
Наистина, опитът ти е просто перфектен до трансфера. Дано да продължава така и сегашните ти тревоги да се окажат напразни.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #172 -: Март 23, 2010, 09:05:47 am »
crow и аз да се повторя  :wink: раничко е за тест. Къде направи теста в АГ-то или в друга лаборатория?  Аз правих втория си тест в Кандиларов /София/ и там ми бяха объркали резултата. Цял ден се потих и след 2-3ч като стана време да го видя в имейла - :? направили ми изследване за ТСХ.
Стискам палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #173 -: Март 23, 2010, 09:13:53 am »
Благодаря ви още веднъж за милите думи и надеждата, която се опитвате да ми вдъхнете.
Днес вече се изправих и дори си пуснах имунологични изследвания за НК клетки, тромбофилия и АФА. Генетични реших, че засега няма смисъл тъй като според мен те биха могли да са причина за чести аборти, а аз явно и до имплантация не стигам  :?
Иска ми се и в тези изследвания всичко да излезе "О.К." и тогава веселбата ще е пълна  :P Искам да съм здрава. Не искам да имам проблем. Може би ми е по-лесно да повярвам, че просто моите дечица все още чакат своето време  :P
Целувки на всички !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #174 -: Март 23, 2010, 09:30:02 am »
Миличка, надявам се да е било рано за този тест, който си направила. Виж из форума колко чудеса се случиха напоследък, исклено се надявам, че и твоето чудо ще се случи, просто така. Успех ти пожелавам с изследванията  :bighug:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #175 -: Март 23, 2010, 11:35:47 am »
  Дано нямаш проблеми със тези изследвания,искрено ти го желая!Горе главата и не се отпускай...и не си внушавай ,че не можеш да стигаш до имплантация,не е гаранция от един опит IVF.Успех!  :goodluck:
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #176 -: Март 23, 2010, 17:15:44 pm »
crow, не се ядосвай. Все нещо от някъде ще изскочи. Наистина не е добре да си внушаваш, че имаш проблем с имплантацията - това само може да ти навреди, но не и да ти помогне.
По време на стимулациите ти усети ли някакви промени из тялото си? Някакви нови усещания? По принцип хормоните в по-висока концентрация влияят на имунния отговор. Възможно е естогените в по-високи "дози" да активизират имунната система.
Може би си избързала като си пуснала имунологични веднага след стимулацията. Когато ги показваш на имунолози с опит в репродуктивните въпроси (насочи се към София) обяснявай, че тези изследвания са правени 2 седмици след стимулация. При това само ако има някакви стойности извън нормите.
« Последна редакция: Март 23, 2010, 17:39:09 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #177 -: Март 23, 2010, 18:11:04 pm »
Изследванията са пуснати при специалист в тази област, а не в обикновена лаборатория. Няколко пъти питах генетичката за това дали е проблем, че съм била на инжекции и хапчета. Тя обстойно ми обясни, че това не дава ефект върху резултата. Не мисля, че би си позволила да ме излъже, защото честно казано си платихме само колкото за самите изследвания, които пращат в Плевен (т.е. тя няма печалба от евентуална лъжа).
А и аз така или иначе няма да се хвана на 100 %, че това е причина за неуспех. Както писах и по-горе не съм склонна да вярвам в тези изследвания,но ги направих за да се успокоя. Просто трябва да действам, за да съм в мир, че правя всичко. Знам, че звучи налудничаво, но ... аз самата съм с резерви към тази материя.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #178 -: Март 24, 2010, 07:50:12 am »
Гардже , коя е тази специалистка-генетичка?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #179 -: Март 25, 2010, 07:20:40 am »
Гардже мила, сега прочетох за инвитрото. Много съжалявам, че се е получило така. За съжаление има толкова неизяснени неща в тази сфера... знаеш ние колко опитвахме, то не бяхя помятания, инсеминации без резултат и т.н. , така че напълно те разбирам. Но моля те не се отказвай. Дай си малко почивка за сега и после пак продължава борбата.
:bighug: