0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kurabiika

  • **
  • 113
  • ммм....че вкусно...
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #120 -: Януари 13, 2010, 16:51:32 pm »
Снежи - преди самото ИНСЕ, трябва да се спазва въздържание  :lol: В този ред на мисли, няма самосиндикална дейност :)
А в този ред на мисли,някой има ли инфо относно самосиндикална дейност след инсето? :oops: Трябва ли ,нетрябва ли,помага ли,ей такива въпросчета...
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #121 -: Януари 13, 2010, 16:57:07 pm »
А, след ИНСЕ-то може  :lol:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #122 -: Януари 13, 2010, 17:21:06 pm »
И аз преди се шашках и пазехме въдържание 4-5 дни до инсе, после си дадох сметка, че секс 36-48часа преди процедурата само може да повиши шанса - и като подобряване на качеството и като застраховка да не се изпусне момента. Единия път помолих в клиниката да направим процедурата 2 часа по-рано от планираното, защото вечерта имах болки в яйчниците и ме тресеше нервата, че изпускаме момента, но при инсето се оказа, че фоликулите не са спукани.
След инсето е задължителна самосиндикалната дейност, но все пак трябва да има време за изработка на нови бойци  :wink:
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #123 -: Януари 13, 2010, 17:30:33 pm »
Ами всичко май е казано - остава да чакаме отчет  :crossfingers:
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #124 -: Януари 13, 2010, 22:51:25 pm »
Разчитаме на фоликулчето,Иве,стискам палци :crossfingers:

*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #125 -: Януари 30, 2010, 10:36:00 am »
Гардже, тъй като това наистина е твоята темичка, минавам да кажа, че много  :crossfingers:
Щом си решила да не правиш тест, продължаваме да те мислим, но ти сигурно го усещаш :bighug:
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #126 -: Януари 30, 2010, 14:45:45 pm »
Мерси, Снежи - обаче отпускай палците  :P Пази ги за следващият ми опит. Все пак направих тестче, за да си знам аз накъде отиват нещата.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #127 -: Януари 30, 2010, 17:23:15 pm »
Все още не е ясно, не го отписвай още ....
но дали за този или за следващ опит, разчитай на палците ми  :bighug:
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #128 -: Януари 31, 2010, 13:52:36 pm »
Здравейте и от мен. Аз май късно се включвам, но при мен проблема също е неясен. Само, че не съм си правила тест за Антиспермални тела и  Микробиология. Никой не ми е казвал за тях. Всичко друго е ОК. Вече съм на стимулация за инвитро, дали да си пусна и тези изследвания, какво ще ме посъветвате? Луда работа, да ви кажа че колкото повече чета във форумите, толкова повече въпроси влизат в главата ми  :? .
И още нещо, без да ангажирам с мнението си- по добре да се прави инвитро отколкото инсета. Аз правих три, дадох доста пари за тях и лекарствата, че като дръпна чертата, по добре да бях пробвала с едно инвитро, с което щях да съм сигурна, че има оплодена яйцеклетка, а не да се надявам и да не знам какво всъщност е станало. Ама нямаше кой тогава да ме посъветва. Аз съм сигурна, че сега ще станат моите бебета, дано не греша, но ще разберем всички съвсем скоро  :wink:.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #129 -: Януари 31, 2010, 14:02:29 pm »
Бамбами,при положение, че вече сте на фаза ин витро - няма нужда да изследваш антиспермални антитела. Иначе за микробиология си мисля, че е редно да направиш. Но все пак лекарят ти знае най-добре. А ти в коя клиника ходиш ?
Аз също съм на кръстопът дали да не прескоча поредно ИНСЕ и да се засиля към ин витро.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #130 -: Януари 31, 2010, 14:28:16 pm »
Инсетата ги правех в Майчин дом, а инвитро процедурата- при Александров, в АГ. Преди 2,5 години, когато отидох за пръв път с въпроса защо не става бебето, в Майчин дом при д-р Георгиева, тя ми се засмя (аз отидох след 2-ри или 3-ти неуспешен месец) и ми каза, че ако искаме да си направим изследвания, то спермограмата задължително да я направим при Александров в АГ. Тогава ми се стори странно, но и така направихме. И аз ок и мъжа ми ок, а пак не ставаше. След година вече бях сигурна, че нещо има, то моята док. роди и вече не работише. Тогава започнах да ходя при Станева (пак в Майчин дом). И се почнаха- 30-40 лв. за всяко гледане на ехограф (по 3-4 пъти на цикъл), хапчета- за мен, за мъжа ми, инжекции (ovitrelle=90лв) и разни други, като всеки път цената на инсето се вдигаше с по 50 лв, вместо да ни правят отстъпка. И в един момент мъжа ми каза- спираме. Ако ще правим нещо по въпроса, то ще е инвитро и не тук. И тогава рашихме да почнем при Александров.
ЦС ми е ок, но е възможно да има сраствания, които да не се виждат, така ми каза той. Но за лапароскопия ми каза, че няма смисъл, защото 800-900 лв, по добре да ги дадем за инвитро, тъй като със лапароскопията ще има само диагностика, не друго. И така.
А къде да я направя тази микробиология?
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #131 -: Януари 31, 2010, 14:29:53 pm »
Bambami - ако док. не ти е казал да пускаш такива изследвания то недей,за мене това са пълни глупости като се започне да се самоназначават изследвания.В сигурни ръце си,нека нещата вървя по плана на док.,а не по наще лични.Достатъчно ни е напрежението около една процедура че да си пълним главите с разни други неща.Успех и определено бъди спокойна сега ти е нужно ведро и позитивно мислене,а не милион въпроси и изследвания  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #132 -: Януари 31, 2010, 14:35:29 pm »
Ох, зная че са добър екип, но се притеснявам заради някой спестен лев, да не пропуснем нещо, което може да се окаже много важно. Аз съм човек, който иска с всичко да е наясно, всички изследвания да съм направила и това което зависи от мен да е 6. А след това- за мен всичко си е закономерност и има конкретна причина и обяснение. Когато се направи всичко необходимо, свеждаме количеството случайни неща до минимум :).
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #133 -: Януари 31, 2010, 14:47:11 pm »
Ама то микробиологията вкл. хламидия, токсоплазмоза, васерман и пр. Аз всички които са задължителни съм ги правила, но си мислех, че е някакъв друг тест.  :?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #134 -: Януари 31, 2010, 14:59:14 pm »
Ама то микробиологията вкл. хламидия, токсоплазмоза, васерман и пр. Аз всички които са задължителни съм ги правила, но си мислех, че е някакъв друг тест.  :?
Микробиологията НЕ е това, което изреждаш, а изследване на влагалищната чистота. Аз лично съм чувала, че в АГ Варна също я правят (в лабораторията предполагам). На някои момичета преди ин витро им искат и това изследване. Ако не се лъжа цената е 20лв. Ако ще се чустваш по-спокойна, го направи. Незнам на каква фаза от ин витрото си, но ако беше преценил д-р Александров (или Анито) щяха да ти кажат. Явно това не е важно в случая.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #135 -: Януари 31, 2010, 15:15:05 pm »
 :? ще попитам и ще си направя най-вероятно. 3-ти ден гонал ми е.
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #136 -: Януари 31, 2010, 15:28:45 pm »
Няма късателство с инвитрото,и аз питах  :wink: спокойно  :lol:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #137 -: Януари 31, 2010, 15:41:03 pm »
На мен ми назначиха/изискваха микробиология преди инвитро процедурата в Аг Варна.Струваше 10 лв при положение че е чиста,в противен случай още 10 лв за антибиограма.
Гардже  :bighug:
bambami успех.


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #138 -: Февруари 06, 2010, 09:19:12 am »
Не съм сигурна дали мястото ми е точно в тази темичка, но ми се ще да се включа. Странно е, че чак сега сядам да я прочета.Накратко- на 26г сме и двамата с партньора, 3 години неуспешни опити.При мен доста бързо се установи проблема за незабременяването/ уж/ - хидросалпингс на лявата тръба. Отстранихме го заедно с тръбата и зачакахме ....Но нищо,при мъжа ми нещата са ок, с изключение на занижена морфология. И така ,подадохме документи за фонда,одобриха ни ,направихме опит,като по учебник според док, завършил с отрицателен тест и 10 замразени отлични ембриона. Поисках си имунологични изследвания,нали все търся под вола теле,но той не се съгласи- неуспеха бил мал шанс,със ЗЕТ ще се получи и аз се доверих и още според него ние вече сме били с неизяснен за него стерилитет. Направихме ЗЕТ -размразихме трички и всичките бяха отличници,но какво от това- резултата отново е отрицателен. Сега е повече от ясно , че причина трябва да има,надявам се в имунологията да я открия, но все повече се чудя трябва ли да се съгласяваме с лекарите си винаги? На мен този ЗЕТ ми взе много- не само финансово,но и емоционално,психически,а ако щете и в работата, все пак в условия на криза е трудно постоянното пътуване от София до провинцията...Какво бихте ме посъветвали да пусна като изследване, този път искам да съм подготвена при посещението си в клиниката и да не отстъпвам
Re: Неизяснен стерилитет
« Отговор #139 -: Февруари 06, 2010, 09:33:21 am »
Никита съжалявам за неуспехите които си преживяла.Дано нещата тръгнат в положителна посока.За имунологични аз съвет не мога да ти дам.Но искам да те питам преди инвитрото и преди ЗЕТ направихте ли ти цветна снимка,за да се изключи хидросалнингс и на другата тръба?Защото много често когато едната тръба е заболяла,и другата последва съдбата и.Естествено това не е закономерност но все пак ако не сте проверили тръбата според мен е грешка..Много успех ти желая!!!


Не търси сила и увереност извън себе си, защото те идват отвътре."